این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سرگرمی

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
فکرش را می‌کردید که نقشه‌ها می‌توانند جالب‌تر از فیلم‌های ماجراجویی باشند؟ تنها کاری که باید بکنید این است که از زاویه دیگری نگاه کنید تا حقایق غیرمنتظره‌ای را ببینید.

برترین‌ها: در درس‌های جغرافیای مدرسه، مجبور بودیم چیز‌های خسته کننده‌ای بخوانیم: جمعیت کشور‌های مختلف، اندازه دریا‌ها و اقیانوس‌ها و …. اما فکرش را می‌کردید که نقشه‌ها می‌توانند جالب‌تر از فیلم‌های ماجراجویی باشند؟ تنها کاری که باید بکنید این است که از زاویه دیگری نگاه کنید تا حقایق غیرمنتظره‌ای را ببینید. این نقشه‌ها اطلاعات تازه و جالبی در اختیارتان خواهند گذاشت.

کشور‌هایی که مردم آن به واکسن اعتماد ندارند

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 3

طبق تحقیقاتی که توسط بنیاد «Wellcome Trust» انجام شده، والدین امروزی باور ندارند که واکسن موثر است. لیبری (۲۸درصد)، فرانسه (۱۸درصد) و نیجریه (۱۶درصد) بیشترین بی‌اعتمادی را به واکسن دارند.

نقشه جهان عمودی چینی‌ها

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 6

تراکم جمعیت در مرز چین و روسیه

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 8

حرکت ابر رادیواکتیو در سراسر اروپا بعد از فاجعه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 10

طولانی‌ترین مسیر پیاده‌روی در جهان

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 12

مسیر ۲۱۲۱۲کیلومتری از کیپ تاون در آفریقای جنوبی تا ولادی‌وستوک (Vladivostok) در روسیه، طولانی‌ترین مسافت پیاده‌روی است. بیش از ۱۴ ماه پیاده‌روی ۱۰ ساعته در روز لازم است تا از خطرناک‌ترین مکان‌های جهان عبور کنید و این مسیر را به پایان برسانید.تفاوت‌های جنگل زدایی بین بلیز و گواتمالا یک خط مستقیم در امتداد مرز آن‌ها ایجاد کرده که از فضا قابل مشاهده است.

در خبری بخوانید: اخبار داغ و سرگرمی دنیا

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 15

ناسا یک نقشه تعاملی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در ۱۵ سال اخیر ایجاد کرده است

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 17

اعماق شگفت‌انگیز دریاچه بایکال

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 19

مدت تعطیلات مدارس در کشور‌های اروپایی (به هفته)

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 21

نقشه توپوگرافی مینیمال از ژاپن

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 23

انتشار جهانی کربن مونوکسید به خاطر آتش‌سوزی جنگل‌ها

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 25

کربن مونوکسید، بو، رنگ یا مزه ندارد. اما بسیار سمی است و در طولانی مدت برای سلامت جمعیت جهان بد است.

حوضه‌های آبریز ایالات متحده آمریکا

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 28

قسمت قابل مشاهده رودخانه، تنها بخش کوچکی از یک سیستم بزرگ است. هر رودخانه یک حوضه آبریز یا آبخیز دارد؛ زمین‌هایی که رودخانه از آن‌ها آب می‌گیرد. رود‌های کوچک زیر زمین جاری می‌شوند و رودخانه‌های بزرگی که می‌بینیم را تامین می‌کنند.

کشور‌هایی که سران آن‌ها ریش دارند

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 31

توزیع جهانی پنگوئن‌ها

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 33

نقشه توپوگرافی از مریخ

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 35

یک روباه قطبی در عرض سه ماه، ۳۵۰۰ کیلومتر روی برف و یخ سفر کرد

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 37

فانوس‌های دریایی اروپا

این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند - 39

منبع: brightside

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب6 ساعت قبل
گروهی از باستان شناسان در آمریکای لاتین موفق شدند بقایای نوزادانی باستانی را پیدا کنند که پوششی مانند کلاه ایمنی بر سر داشتتند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، باستان شناسان در اکوادور از بقایای نوزادانی که بیش از ۲۰۰۰ سال پیش دفن شده‌اند، پرده برداشتند. این موضوع بدون توجه به جزئیات هم جالب است، اما موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم این نوزادان نوعی پوشش خاص داشتند و با یک کلاه ایمنی عجیب دفن شده‌اند. به نظر می‌رسد کلاه ایمنی این نوزادان از جمجمه سایر کودکان بزرگتر ساخته شده است. یکی از توضیحات احتمالی این است که کلاه ایمنی برای محافظت از روح نوزادان، که هرگز فرصتی برای زندگی خود نداشته‌اند، استفاده می‌شده است.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
برخی از این خانم‌ها مانند «جیران» که عمدتا از طبقه رعیت بودند، شانس می‌آوردند و پیش از آن‌که از چشم ناصرالدین‌شاه بیفتند، دار فانی را وداع می‌گفتند و داغشان بر دل شاه قاجار می‌ماند و گاه برایشان شعری می‌سرود و آهی عاشقانه از سویدای دل می‌کشید. ببری‌خان عرض بندگی می‌رساندیکی از راه‌هایی که شاه معمولا برای به دست آوردن دل این دسته از همسرانش برمی‌گزید، نوشتن نامه بود. این دفعه این‌طور اتفاق افتاد، تو را به سر من، به جان من قسم می‌دهم، که غصه نخور آسوده‌خاطر باش. به هر حال، این را نوشتیم تا فکر نکنید چهره شاه قاجار، چنان‌که با واقعیت هم انطباق دارد، سراسر کینه و وحشیگری است؛ نه! ناصرالدین‌شاه هم دل دارد!
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
در ادامه ۲۰ نکته برای پوشش در محیط کار آمده که هر آدم حرفه‌ای باید آنها را دنبال کند و از آنها آگاهی داشته باشد. هیچ‌وقت نامرتب و نامنظم به محل کار نروید و سعی کنید یک رویه مشخص و یکسان برای مدل موی خود در محل کار داشته باشید. یکی از مشکلات رایج برای موها در محل کار استحمام در واپسین لحظات و دقیقا قبل از حضور در محل کار است که مشکلات فراوانی را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین استفاده از کوله‌پشتی برای محل کار توصیه نمی‌شود، زیرا این مدل از کیف بیش از حد حالت دانشجویی دارد. سعی کنید این موارد را در محیط کار به کار نبرید و اگر چنین اتفاقی افتاد تا جایی که می‌توانید از ایجاد صدای آنها جلوگیری کنید.

عکس/ پاییز در جنگل الیمستان

15+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
وسعت جاهای دیدنی جزیره قشم تا ۱۵۰۰ کیلومتر، یعنی حدود دو بار بزرگتر از کشور سنگاپور است. با همگردی همراه شوید تا سفری به جاهای دیدنی جزیره قشم داشته باشیم. جاهای دیدنی جزیره قشم استراحتگاه بیش از ۱۴۰ گونه پرنده است. درخت حرا در بین جاهای دیدنی جزیره قشم تنها درختی است که به شکل انبوه در آب شور می‌روید. تندیس‌های ساخته طبیعتدر پاسخ به این سوال که جزیره قشم کجاست و در واقع برای معرفی جزیره قشم می‌توانیم از تندیس‌های ساخته شده به دست طبیعت به عنوان نماد این شهر استفاده کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
زمانی مسیر زندگی ام به بی راهه رفت که تازه فهمیدم همسرم تألمات روحی و روانی دارد و چند بار خودکشی ناموفق داشته است و حتی با مردان غریبه بسیار بی پروا ارتباط دارد. این‌ها بخشی از اظهارات جوان ۲۸ ساله‌ای است که سوء ظن «خیانت» سراسر وجودش را فرا گرفته بود. او هیچ تعهدی به من نداشت و همواره در حال پیامک بازی با مردان غریبه بود. بعد از چند روز دوباره به خانه بازگشت و من با بررسی تلفن همراهش دریافتم او به من خیانت می‌کند و همچنان با مردان غریبه در ارتباط است. اکنون مدت هاست که سوء ظن خیانت زندگی ام را به نابودی کشانده و دیگر نمی‌توانم به چشمان شیطانی او نگاه کنم و … شایان ذکر است به دستور سرهنگ نوروزی (رئیس کلانتری شفا) پرونده این مرد جوان در دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی‌های کارشناسی قرار گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

واکنش سوشا به عملکرد درخشانش مقابل پرسپولیس

خبرآنلاین4 دقیقه قبل

سوشا مکانی: مقابل هواداران پرسپولیس حرفی برای گفتن ندارم

آفتاب‌نیوز6 دقیقه قبل

آغاز حذف قبوض کاغذی گاز از امروز

ساعت ۲۴7 دقیقه قبل

پری ملکی: دوست دارم حضور زن در موسیقی ایران را به دنیا نشان دهم

ایسنا7 دقیقه قبل

دومین اشتباه مهلک نادری؛ از تیم ملی و عراق تا پرسپولیس و نفت

مهر7 دقیقه قبل