افسردگی را با این حرکت ضربه فنی کنید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سلامت

افسردگی را با این حرکت ضربه فنی کنید

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
ورزش باعث کاهش افسردگی، اضطراب و استرس دوران یائسگی می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ورزش باعث کاهش افسردگی، اضطراب و استرس دوران یائسگی می‌شود. محققان بیان می‌کنند که در مقایسه با درمان هورمونی در زنانی که از حمله‌های احساس گرما و گر گرفتگی رنج می‌برند، ورزش جایگزین کم خطر و مناسبی است.

علت حملات این است که مرکز کنترل دمای بدن در مغز که هورمون‌ها بر آن تاثیر دارند کمتر دریافت می‌شوند. بنا براین ورزش اگر چه دمای بدن را افزایش می‌دهد، اما مانع حالت گرگرفتگی خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

از آنجا که کاهش هورمون استروژن در این دوره افسردگی، استرس و اضطراب را افزایش می‌دهد، توصیه می‌شود که زنان ورزش را در برنامه روزانه خود در نظر داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگارانلینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، سپیده دولتی، کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه الگوی غذایی ناسالم، نخستین عامل بیماری‌های غیرواگیر است، به خبرگزاری تسنیم گفت: الگوی غذایی ناسالم به معنای افزایش دریافت قند، نمک، چربی و مصرف کم میوه، سبزی، فیبر و لبنیات است. وی افزود: بر اساس مطالعه سیمای مرگ، نخستین علت مرگ در ایران بیماری‌های قلبی و عروقی و دومین علت آن سرطان‌ها هستند. دولتی نسبت به بالا بودن مصرف روغن‌های ناسالم در جامعه هشدار داد و تصریح کرد: طبق آمار مطالعه بررسی مصرف خانوار، میزان روغن مصرفی هر فرد در ایران حدود ۴۶ گرم است که این میزان ۱۱ گرم بیشتر از میزان توصیه شده مصرف روغن (۳۵ گرم) است. لازم به یادآوریست، در حال حاضر بخش عمده روغن‌های مصرفی خانوارهای ایرانی را «روغن‌های مایع» تشکیل می‌دهند که تقریبا بیش از ۹۰ درصد روغن‌های مایع موجود در بازار کشورمان از «مواد اولیه تراریخته» مانند ذرت و سویای تراریخته (GMO) تهیه می‌شوند. با توجه به این واقعیات، باید بدانیم که در حال حاضر چه محصولاتی در بازار مصرف کشورمان «تراریخته» هستند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بخش عمده «روغن‌های مایع» موجود در بازار کشورمان تراریخته است، تقریبا بخش عمده ذرت‌ و سویای موجود در بازار مصرف کشورمان نیز تراریخته است.

نسخه خوراکی برای پیشگیری از گرفتگی سرخرگ‌ها

7+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران، بیماری قلبی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر انسان در جهان است. اگر چند قوطی نوشابه در روز مصرف می‌کنید، کاهش میزان مصرف یا جایگزینی آن با چای سرد را مد نظر قرار دهید. دارچین نیز ممکن است جریان خون را بهبود بخشیده و به تنظیم قند خون کمک کند. رژیم‌های غذایی سرشار از این چربی‌های مفید از تشکیل پلاک در سرخرگ‌ها پیشگیری می‌کنند. اگر چای نمی‌نوشید با مصرف روزانه یک فنجان این کار را آغاز کنید و به تدریج میزان مصرف خود را افزایش دهید.

نظرها

اخبار بیشتر