هشدار و نگرانی مدیران پردیس‌های سینمایی / «تصمیم عاجل بگیرید»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
هشدار و نگرانی مدیران پردیس‌های سینمایی / «تصمیم عاجل بگیرید»

هشدار و نگرانی مدیران پردیس‌های سینمایی / «تصمیم عاجل بگیرید»

ایسناخبرگزاری ایسنا |
«ادامه رکود و افت فاحش فروش سینمای ایران، باعث فرار سرمایه‌گذاران ساخت سینماها و توقف فعالیت پردیس‌های سینمایی ایران و تعطیلی آنان خواهد شد.»

به گزارش ایسنا، در بیانیه مشترک برخی مدیران پردیس‌های سینمایی آمده است: «در اولین جلسه هم اندیشی مدیران پردیس‌های سینمایی کشور و بررسی شرایط بحرانی بوجود آمده در کاهش شدید فروش و جذب مخاطبان سینمایی تابستان؛ علل این کاهش و معضلات حوزه تولید، توزیع و نمایش به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

افزایش روزانه و بی‌رویه هزینه‌های این بخشهای مهم سینمایی (تولید، توزیع و نمایش) و بالاخص هزینه‌های کمرشکن پردیس‌های سینمایی باعث نگرانی شدید این پردیس‌هاست که در صورت ادامه این روند، خطر تعطیلی سینماهای ایران (طی ماه‌های گذشته تعدادی از سینماهای کشور تعطیل شده‌اند) و کاهش شدید امنیت شغلی دست اندرکاران این گلوگاه‌های اصلی و مهم سینمای ایران شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

پردیس‌های مهم سینمایی ایران ضمن اظهار نگرانی شدید و هشدار بابت ادامه رکود سینماها در ماه‌های آتی از مدیران محترم دولتی و صنفی سینما درخواست دارند، ضمن جلوگیری از ادامه این رکود نسبت به اتخاذ تصمیم‌های عاجل و راهگشا در راستای رونق سینمای ایران اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.»

گروهی از مدیران پردیس‌های سینمایی ایران که در این جلسه حضور داشتند عبارتند از: ایران مال، کوروش، زندگی و مگامال، باغ کتاب، هنر شهرآفتاب و گلستان شیراز، اکو مال کرج، ویلاژ توریست مشهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
آساتوریان سطح ادبیات معاصر ایران را بالا می‌داند و معتقد است ادبیات کلاسیک ایرانی در ارمنستان شناخته شده است، اما می‌گوید درباره ادبیات معاصر ایران این‌ شناخت وجود ندارد و او سعی می‌کند با ترجمه آثار ایرانی به ویژه آثار ادبیات کودک و نوجوان خلأ موجود را پر کند. وقتی نامش را می‌گوید، می‌گوید حمزه‌اش را گذاشتی؛ با «ی» ننویسی. از او درباره ادبیات کودک و نوجوان ایران و ارمنستان و علاقه‌اش به ترجمه ادبیات ایرانی می‌پرسم؛ می‌گوید: بگذارید من از سینمای ایران شروع کنم. این مترجم آثار ایرانی در ارمنستان اظهار می‌کند: ارمنی‌ها با ادبیات کلاسیک ایران آشنایی بسیاری دارند؛ سعدی و فردوسی را می‌شناسند. تا به حال چنین اتفاقی نیفتاده بود، خود این نشان‌دهنده این است که ادبیات کودک ایران سطح بالایی دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی خطاب به بانوان کارآفرین حاضر در جلسه افزود: فعالیت‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی باید با درایت، تدبیر، اعتماد سازی و آموزش صورت گیرد؛ اگر بانوان روستاهای مورد هدف تربیت اقتصادی شوند حتما تاثیر آن در خانواده‌ها نمایان خواهد شد. استاندار خراسان رضوی ثروت‌آفرینی و کارآفرینی را جزو سیاست‌های نظام دانست و گفت: ما باید به عنوان رزمندگان اقتصادی در راستای توسعه پایدار و افزایش سطح رفاه مردم شهرها و روستاها تمام تلاش خود را انجام دهیم. وی ادامه داد: در حد بضاعت، اختیارات و توانایی‌های استان از معین‌های اقتصاد مقاومتی در قالب مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی حمایت می‌کنیم چون باور داریم اگر یک بانو توامند شود، بنیان خانواده بهتر حفظ خواهد شد. استاندار خراسان رضوی ضمن بیان اینکه از توسعه پایدار حمایت کامل می‌کنیم خاطرنشان کرد: موفقیت مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در گرو هماهنگی و همکاری مسئولان و نهادهای مربوطه است در غیر این صورت موفقیت چشمگیری حاصل نخواهد شد. دبیرنهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی اظهار داشت: ۴۰۰ کسب و کار از طریق معین‌های شهرستان‌ها وارد سامانه رصد عملکرد الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: کارت شرکت در آزمون داوطلبان هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی از دوشنبه ۲۷ آبان برای مشاهد و پرینت روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. وی گفت: همه داوطلبان برای شرکت در آزمون حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان) مهلت دارند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت نامی از کارت خود یک نسخه پرینت بگیرند و مطابق اطلاعات مندرج در آن شامل زمان و محل برگزاری در جلسه آزمون شرکت کنند. وی با بیان اینکه برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۱۴ هزار و ۶۳۴ داوطلب برای دریافت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کردند. سخنگوی سازمان سنجش افزود: به همه داوطلبان که هنوز برای دریافت کارت آزمون اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسخه‌ای کارت ورود به جلسه تهیه کنند، زیرا بدون این کارت اجازه حضور در جلسه آزمون را ندارند.
سینماپرسسینماپرس20 ساعت قبل
سینماپرس: جوایز اسکار مهمترین رویداد سینمایی جهان محسوب می‌شود و هر ساله چشم سینمای جهان به برنده نهایی این آکادمی است. به گزارش سینماپرس، با پایان سال ۲۰۱۹ و در فوریه امسال که آکادمی اسکار جایزه بهترین فیلم خود را به «کتاب سبز» اهدا کرد یک دهه سینمایی نیز به پایان رسید. مثل فیلم سینمایی «آرگو» به کارگردانی بن افلک که شاید سیاسی‌ترین جایزه‌ای است که آکادمی اسکار تا کنون اهدا کرده است. اما با این حال آکادمی اسکار، به عنوان قدیمی‌ترین موسسه مربوط به فیلم‌ها فعالیت می‌کند که بهترین فیلم‌ها را تشخیص می‌دهد و معرفی می‌کند. کاترین بیگلو با این فیلم توانست به اولین زنی تبدیل شود که جایزه بهترین کارگردانی را دریافت می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

پیشنهاد یک کارشناس برای وضع یک مالیات جدید

خبرآنلاین3 دقیقه قبل

وضعیت بلیت فروشی بازی پرسپولیس و نفت مشخص شد

مهر4 دقیقه قبل

ثبت نام روزانه ۳۰ هزار تقاضا برای گازسوز کردن خودرو‌ها

اقتصادنیوز5 دقیقه قبل