دلتنگی‌های استاد ایرانی مقیم آمریکا برای زیارت امام رضا/ ۸۰ سال است زیارت عاشورا می‌خوانم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ

دلتنگی‌های استاد ایرانی مقیم آمریکا برای زیارت امام رضا/ ۸۰ سال است زیارت عاشورا می‌خوانم

فارسخبرگزاری فارس |
استاد احمد مهدوی دامغانی که سال‌هاست جلای وطن کرده و مقیم فیلادلفیای آمریکا شده، می‌گوید: به همه توصیه‌ می‌کنم که زیارت عاشورا را ترک نکنند. من حداقل ۸۰ سال است صبح‌ها زیارت عاشورا می‌خوانم و زیارت جامعه را در روزهای جمعه ترک نکرده‌ام.
دلتنگی‌های استاد ایرانی مقیم آمریکا برای زیارت امام رضا/ ۸۰ سال است زیارت عاشورا می‌خوانم - 0

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد مهدوی دامغانی در ۱۳ شهریور سال ۱۳۰۴ در مشهد به دنیا آمده است و اکنون ۹۴ سال دارد. او استاد پیشین دانشگاه تهران است. دکتر احمد مهدوی دامغانی از سال ۱۳۶۶ مقیم آمریکا و در دانشگاه‌هاروارد و دانشگاه پنسیلوانیا مشغول به فعالیت آموزشی شد. رشته‌های تدریس او در آمریکا شامل معارف اسلامی، ادبیات عرب، متن‌های فارسی تصوف و فلسفهٔ اسلامی بوده است. وی مقاله‌های متعددی در مجله‌های یغما، کلک، گلچرخ، ایران‌نامه، ایران‌شناسی، ره‌آورد و گلستان به چاپ رسانده است. از مشهورترین مقاله‌های او مآخذ ابیات عربی کلیله و دمنه و مآخذ ابیات عربی مرزبان‌نامه است. از کتاب‌های چاپ‌شدهٔ دکتر مهدوی دامغانی، علاوه بر «کشف‌الحقایق» نسفی، تصحیح «نسمةالسحر بذکر من تشیع و شعر» و تألیف «شاهدخت والاتبار شهربانو والده معظمه حضرت امام علی بن الحسین السجاد علیهما السلام» است. وی از اسلام شناسان شیعه در امریکا به شمار‌ می‌رود. علاقه وافر او به ائمه و معصومین بر همگان روشن است و استاد در هر فرصتی این عشق و علاقه را ابراز کرده است. وی اکنون مقیم فیلادلفیاست و مجله خیمه در یک گفت‌وگوی تلفنی، حرف‌های پیر دلباخته حضرات معصومین را شنیده است؛ به نحوی که در جای جای این گفت‌وگو ناله‌ها و گریه‌های او جانسوز بوده است:

شما در مصاحبه‌های مختلف و موقعیت‌های گوناگون به حضرات معصومین و به ویژه سیدالشهدا(ع) ابراز ارادت و عشق می‌کنید. با اینکه سال‌هاست از ایران دور هستید و به هر حال آنجا شرایط حفظ این عشق و علاقه سخت‌تر است. از راز و رمز این دلدادگی بگویید.

خداوند متعال والدین من را رحمت فرماید، هر دو بسیار دلبسته ائمه معصومین (ع) بودند و همواره به مناسبت‌های مختلف، در مصیبت عظمای کربلا به سختی‌ می‌گریستند. عشق و سرسپردگی آنها در مورد ائمه (ع) شاخص‌ترین حالت در زندگی آنها بود. الحمدلله که همان حالت التجا برای این فقیر روسیاه با شیر اندرون شده و امیدوارم خداوند همیشه این نعمت را برای این فقیر مستدام نگه دارد.

دلتنگی‌های استاد ایرانی مقیم آمریکا برای زیارت امام رضا/ ۸۰ سال است زیارت عاشورا می‌خوانم - 5

به قول سعدی؛ همه قبیله من عالمان دین بودند و اجداد پدری و مادری من همه در کسوت روحانیت بودند و لذا طبیعی است که نحوه زندگی آنها و تمسک آنها به دین محمد و آل محمد (ص) بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ثمره زندگی آنها بوده است و این روش والدین من در تربیت فرزندانشان مستمر بوده است. امیدوارم که نعمت خاکساری و سرسپردگی ائمه اطهار (ع) و نبی اکرم (ص) برای من جاری باشد و تا هستم دست توسل من بر دامن آنها است و خواهد بود انشاالله.

وضعیت شیعیان در اروپا و آمریکا چطور است و آیا این روند عشق‌ورزی به خاندان عصمت و طهارت وجود دارد یا کمرنگ شده است؟

تا جایی‌که من می‌دانم چه در اروپا و چه در آمریکا مساجد و محافل شیعیان اثنی عشری و یا زیدی مثل دیگر مسلمانان برپاست و رونق دارد و آنها نیز دارای تکیه‌ها و مهدیه‌ها و مساجد و حسینیه‌ها هستند و مراسم مذهبی خود را با آزادی برگزار می‌کنند. در جشن‌های مذهبی و در موالید و وفیات ائمه (ع) به بهترین نحو مجالس اقامه می‌شود. خوب است برای نمونه عرض ‌کنم در سال ۱۳۶۴ که این حقیر به همراه برخی از شیعیان متدین در لس‌آنجلس، «بنیاد آموزش اسلامی رسالت» را تاسیس کردیم، در سراسر ایالت کالیفرنیا یعنی از شمالی‌ترین شهرها تا جنوبی‌ترین شهرها فقط دو مجلس عزاداری سید‌الشهدا (ع) اقامه می‌شد که یکی در بنیاد رسالت در شمال لس‌آنجلس بود و دیگری در منزل مرحوم حاج علی آقای سعید پسر مرحوم آیت الله حاج میرزا عبدالله سعید تهرانی، در جنوب کالیفرنیا اقامه می‌شد، اما در محرم گذشته یعنی در سال ۱۴۴۰ فقط در لس‌آنجلس و شهرهای مجاور آن ۲۸ مجلس عزاداری منعقد شد که از طرف ایرانیان و برادران عراقی و سوری و لبنانی و افغانستانی و پاکستانی اداره می‌شد. به نظر من و طبق آنچه می‌بینم، تشیع اثنی عشری با تمام خصوصیات و مقاصد و لوازمش رو به گسترش است. و در حال حاضر بیشترین شرکت کننده در مجالس مذکور نسل جدید و جوانان هستند. در همین شهر فیلادلفیا دو موسسه؛ یکی موسسه مهدیه به سرپرستی جناب دکتر محسن علوی زاده و دیگری مسجد صاحب الزمان در شب‌های جمعه و در ایام وفیات و ولادت معصومین (ع) مرتبا مراسم لازم جشن و عزاداری را برگزار می‌کنند و در همسایگی شهر ما هم مراسم دیگری برگزار می‌شود.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

در سال‌های اخیر مطالب و نظریاتی در حوزه دین مطرح شده و برخی معتقدند که نواندیشی در عرصه دین به دلیل اقتضائات روز لازم و ضروری است. نظر شما چیست؟

من ابدا و اصلا اعتقادی به نواندیشی دینی ندارم و هرگونه نواندیشی را با اصول و فروع دین و مذهب اسلام و تشیع مغایر و معارض می‌دانم، زیرا آنچه نواندیشان به خیال خودشان از اسلام و تشیع تصور می‌کنند و ارائه می‌دهند، شیر بی‌یال و دم و خالی از دیانت و مذهب و تشیع است.

دلتنگی‌های استاد ایرانی مقیم آمریکا برای زیارت امام رضا/ ۸۰ سال است زیارت عاشورا می‌خوانم - 12

آن کسانی که با حرف‌های خود انکار وحی محمدی‌ می‌کنند و به آن توهین‌ می‌کنند و توجیه می‌کنند و وحی را در حد خواب دیدن تنزل می‌دهند و در عین حال مثنوی مولوی را با قرآن مقایسه می‌کنند، همان مثنوی را نیز به درستی نخوانده‌اند، چه برسد به قرآن مجید. چون اگر همین مثنوی را به درستی می‌خواندند با این ابیات مولانا درباره وحی آشنا می‎شدند که می‌فرماید:

نه نجوم ست و نه رمل است و نه خواب/ وحی حق والله اعلم بالصواب

روح وحی از عقل پنهان‌تر بود/ زانک او غیبی‌ست او زان سر بود

عقل احمد از کسی پنهان نشد/ روح وحی‌اش مدرک هر جان نشد

روح وحیی را مناسب‌هاست نیز/ در نیابد عقل کان آمد عزیز

یا مولوی در جای دیگر می‌فرماید:

احمدا چون نیستت از وحی یاس/ جسمیان را ده تحری و قیاس

هر کسی وحی را نمی‌فهمد و وحی در مقام امر است نه در مقام فهم. این حرف‌ها، حرف‌های جسمیان است و از روح و اعتقاد و ایمان خالی است و بیشتر برای این است که خود را از تکالیف مذهبی خلاص کنند. نواندیشی در دین معنا ندارد، ما همان دینی را داریم که امیرالمومنین (ع) و سید الشهدا (ع) و ائمه معصومین همان را دارند. من نه تنها اعتقادی به نواندیشی ندارم، بلکه نواندیشی را مخالف دین و مذهب می‌شمارم.

آیا در طول این سال‌ها به کربلا و عتبات عالیات مشرف شده‌اید؟

من در طول ۳۵ سالی که در اینجا هستم، بیش از ۱۰ بار به عمره و کربلا مشرف شده‌‌ام. آخرین تشرف من به کربلا سال گذشته بود و به کاظمین و سامرا و نجف اشرف مشرف شدم و به زیارت آیت‌الله سیستانی نائل شدم وامیدوارم خداوند توفیق بدهد تا تشرف مجددی حاصل کنم.

بیشتر با کدام ادعیه و زیارات مانوس هستید؟

خداوند به من این توفیق را داده است که با زیارت عاشورای اباعبدالله مانوسم، ادعیه صحیفه سجادیه و ادعیه خاص مکارم الاخلاق را می‌خوانم و این توفیق را دارم که هفته‌ای یک بار ختم قرآن می‌کنم. از خداوند تقاضا دارم من را ببخشد و عاقبت بخیر کند و از آتش جهنم خلاص کند. به همه توصیه‌ می‌کنم که زیارت عاشورا را ترک نکنند. من حداقل ۸۰ سال است که صبح‌ها زیارت عاشورا را تلاوت می‌کنم. زیارت جامعه را در روزهای جمعه ترک نمی‌کنم.

من در ۹۴ سال عمر خود هر برکت و هر موفقیتی که داشتم و هر عنایتی که به من شده است و هر توجه و هر خلاصی از بلایی که داشتم، به برکت قرآن و سیدالشهدا و ولی نعمت‌مان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) بوده است و همیشه آنها دستگیر من هستند. من جز از خدا و ائمه (ع) دستم به سوی هیچ کسی دراز نشده است. خداوند زبان من را از کمک خواستن از گران حفظ کرده است.

دلتنگی‌های استاد ایرانی مقیم آمریکا برای زیارت امام رضا/ ۸۰ سال است زیارت عاشورا می‌خوانم - 26

انگار دلتان برای زیارت امام رضا تنگ خیلی شده است؟

خیلی، خیلی، خیلی. از محضر علی بن موسی الرضا التماس‌ می‌کنم تا به من توفیق تشرف بدهد، تا بار دیگر صحن را ببوسم. من در ۴ سالگی همراه با مادرم مشرف می‌شدم و بچه‌ای بودم و کنار می‌نشستم و وقتی بزرگتر شدم در کنار پدرم می‌نشستم و پدرم زیارت جامعه می‌خواند و من از ۱۰ ۱۱ سالگی جامعه را به برکت شنیدن از پدرم حفظ کردم.

به جوان‌ها توصیه می‌کنم که تمسک به قرآن کنند و تا آنجایی که می‌توانند و می‌فهمند قرآن بخوانند. قرآن سرمایه‌ای دنیوی و اخروی است. جوان‌ها شخصیت انسانی خود را حفظ کنند و خود را بالاتر از دنیا بدانند. توسل به حضرت سیدالشهدا و حضرت ولیعصر (عج) داشته باشند و همیشه از آن‌ها مدد بخواهند، نه از دیگری. مدد ز غیر تو ننگ است یا علی مددی.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما48 دقیقه قبل
به‌گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، آقای سعید سلیمانیان با اشاره به تأسیس موزه شهرستان سمیرم (حمام تاریخی خانعلی) در اردیبهشت سال ۱۳۹۴ خورشیدی گفت: پس از تأسیس این موزه آثار و اشیای ارزشمندی را از مناطق مختلف شهرستان که در ادوار مختلف به فراموشی سپرده شده بود شناسایی و در این موزه گردآوری کردیم. وی به تعدادی کتیبه و سنگ قبر از دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی شهر سمیرم که در سال‌های اخیر کشف شده اشاره کرد و افزود: گروهی از باستان‌شناسان گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران و گروه باستان‌شناسی دانشگاه هنر اصفهان در بازدید از آثار تاریخی این موزه از کتیبه‌ای متعلق به سده اول هجری قمری که دو هفته گذشته کشف شده بود بازدید کردند که در بررسی‌های این گروه مشخص شد که در گوشه‌ای از این کتیبه نام «ایران» به زبان پارسی در سده اول هجری قمری درج شده است. آقای سلیمانیان گفت: بررسی‌های اولیه بر روی این کتیبه حاکی از آن است که این کتیبه یکی از کهن‌ترین کتیبه‌های کشف شده متعلق به سده اول هجری قمری است که برای نخستین بار نام ایران (حداقل در منطقه فلات مرکزی ایران) به زبان پارسی بر روی آن درج شده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ارتش؛ برای اولین بار در سطح ارتش، دوره طرح بصیرت کارکنان وظیفه متاهل نیروی هوایی و خانواده‌های آنان با حضور امیر سرتیپ دوم عسکری جانشین و معاون هماهنگ کننده اداره عقیدتی سیاسی نهاجا، سرهنگ زارع فرمانده قرارگاه پشتیبانی و حجت الاسلام والمسلمین رادمهر رییس عقیدتی سیاسی ستاد و قرارگاه پشتیبانی این نیرو در تالار بهمن برگزار شد. در این مراسم امیر سرتیپ دوم احمد عسکری با اشاره به لزوم برگزاری طرح بصیرت ویژه کارکنان وظیفه متاهل نیروی هوایی ارتش گفت: وجود شما کارکنان وظیفه در ارتش بسیار با اهمیت است و با توجه به منویات ارزشمند مقام عظمای فرماندهی کل قوا درخصوص سربازان، برآنیم تا کارکنان وظیفه پس از ۲ سال خدمت نسبت به نظام، انقلاب و ارتش خوشبین، متدین و نسبت به آینده امیدوار باشند و در آینده نزدیک بتوانند از انقلاب و اسلام به شایستگی هرچه تمام‌تر حراست کنند. وی همچنین با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب بیشترین نگاهشان به نسل جوان است، اظهار کرد: دشمن به جوان و نیروی جوان بسیار امید بسته است، زیرا دشمن از طریق فضای مجازی برای تغییر نگرش و رفتار نسل جوان ما برنامه ریزی می‌کند. امیر عسکری در ادامه با اشاره به اینکه امروز راه شناخت دوست و دشمن در کشور با بصیرت امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: بصیرت تنها ابزار مقابله با توطئه دشمن است که راه را به ما نشان می‌دهد و شما جوانان که ذخیره نظام و مسئولان آینده کشور هستید با ارتقاء دانش و بینش خود در این مسیر قدم بردارید و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام بگذارید. معاون هماهنگ کننده اداره عقیدتی سیاسی نهاجا در پایان تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب نگاه حضرت آقا به جوانان است، چرا که دشمنان می‌خواهند جوانان را نسبت به آینده مأیوس و نسبت به گذشته بدبین نشان دهد؛ بنابراین در بیانیه گام دوم انقلاب اولین توصیه حضرت آقا نسبت به جوانان نگاه خوشبینانه به آینده کشور است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
مدیرکل تشکل‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغاتمواد مخدر خانمان‌برانداز استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ عبداله نظری در دیدار با مدیرکل تشکل‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نکات بسیار ریز و دقیقی دارد، گفت: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در این خصوص بر روی کار جهادی، فکر جهادی و فعالیت جهادی بسیار تأکید دارند. وی تصریح کرد: تمرکز بر تفکر و روحیه جهادی، موجب عزت و پیشرفت کشور خواهد شد. این مقام مسئول در ستاد ادامه داد: در دوره گذشته گفتمان اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در هدف راهبردی ستاد مطرح بود و جلسات متعددی با مداحان، وعاظ، خیرین و سایر متنفذان اجتماعی برگزار شد، در این دوره نیز به‌منظور دستیابی به اهداف تبیینی، به دنبال تعریف کارویژه‌های خاص برای کانون‌های مختلف اجتماعی از جمله حوزه‌های مرتبط با سازمان تبلیغات اسلامی هستیم. نظری در ادامه تبیین خط‌مشی جدید با بهره‌مندی از رویکرد یاریگران زندگی با شعار «یاریگر هم باشیم» را برای کانون‌های فرهنگی و مذهبی مرتبط با سازمان تبلیغات یکی از کار ویژه‌های خاص برشمرد. وی اظهار کرد: همچنین برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای جامعه عظیم هدف سازمان تبلیغات همچون کانون مداحان، وعاظ، مبلغان مقیم و گروه‌های فرهنگی و هنری مؤثر در سراسر کشور به‌منظور آشنایی آنان با برنامه‌های حوزه کاهش تقاضای مواد مخدر از دیگر کار ویژه‌های مورد نظر است. مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد افزود: تقویت تشکل‌های انقلابی و دینی یکی از باور‌ها و برنامه‌های اصلی دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد است که برگرفته از فرمایش‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هم است. نظری بیان کرد: با اجرای دقیق طرح یاریگران زندگی و هم‌افزایی منسجم بین ستاد و سازمان تبلیغات، اقدام‌های بسیار مؤثری را در حوزه جلب مشارکت‌های اجتماعی و کاهش نرخ شیوع اعتیاد انجام خواهیم داد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی هم در این دیدار گفت: مواد مخدر خانمان‌برانداز است و می‌بایست در همه لایه‌های اجتماعی برای دفع این معضل خانمان برانداز دغدغه‌مند باشیم. وی افزود: با اقدام‌های اداری و صرفا ابلاغ سازمانی کار پیش نمی‌رود، در سازمان تبلیغات اسلامی، قرارگاه و اتاق عملیات وجود دارد که با تفکر جهادی به دنبال جبران کاستی‌های موجود هستم. مدیرکل تشکل‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: اگر بخواهیم کار سمبلیک انجام دهیم و صرفا به برگزاری جلسات بسنده کنیم، باری از دوش مردم و نظام برداشته نخواهد شد، اما پیشنهاد می‌شود در حوزه‌های تخصصی سازمان تبلیغات که بی‌واسطه یا با واسطه مرتبط هستیم، ورود کنید. باباخانی گفت: مداحان شاخص و جامعه وعاظ یکی از گروه‌های مرجع هستند که در طرح یاریگران زندگی می‌توانند همراه ستاد باشند. وی افزود: در کشور ۶۰۰ مجموعه فرهنگی را ساماندهی کرده‌ایم که ۱۰۰ کانون فرهنگی ظرفیت بسیار بالایی را برای همراهی در برنامه‌های ستاد دارند. مدیر کل تشکل‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی، حوزه هنری، مؤسسات تبیان و مهر نیز می‌توانند در تولید محتوا‌های هنری و فرهنگی کمک کنند. وی افزود: ۵۰ مجموعه فرهنگی بزرگ در کشور را داریم که به صورت تخصصی به موضوع آسیب‌های اجتماعی می‌پردازند؛ لذا به منظور بهره‌مندی از این ظرفیت عظیم پیشنهاد می‌شود تفاهم‌نامه‌ای در سطح مدیران دو مجموعه منعقد شود تا متناسب با اعتبار تخصیصی به همراه هم زمینه تحقق برنامه‌ها را فراهم آوریم.

بررسی موضوع امنیت در جامعه اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
گفتگوی ویژه اخبار قرآنی، فردا (جمعه) به موضوع «امنیت درجامعه اسلامی از منظر قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع)» اختصاص دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر محمدحسین رجبی دوانی استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام فردا در برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی درباره موضوع «امنیت درجامعه اسلامی از منظر قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع)» سخنرانی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پیامی هفته بسیج را به سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین تبریک گفت که متن آن به این شرح است: برادر ارجمند سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانیرئیس محترم سازمان بسیج مستضعفینبا صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و اهداء سلامبا احترام، تشکیل بسیج یکی از تدابیر تاریخی، آینده‌نگرانه و دوراندیشانه بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸، از جلوه‌های الطاف الهی و برکات انقلاب اسلامی است. در چهلمین سالگرد تأسیس و تشکیل؛ این سازمان مردمی پرافتخار و حماسه‌ساز، به عنوان نماد اقتدار، مقاومت، بصیرت ملی، حضور و حرکت در عرصه‌های مختلف دفاع، سازندگی، اقتصاد، هنر و علم و تحقیق، الهام‌بخش جامعه است. اینجانب سالروز تشکیل این نهاد مردمی و مظهر مردم‌سالاری دینی را خدمت شما برادر بسیجی و تمامی بسیجیان مخلص و جان نثار ولایت تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. سعادت و توفیق روزافزون جنابعالی و مدافعان انقلاب اسلامی و آحاد بسیجیان دریادل را در ظل توجه حضرت، ولی عصر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و در پرتوی رهبری حکیمانه و مقتدرانه فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) از خداوند سبحان مسئلت دارم. رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدسسرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

استقرار ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس + تصاویر

تسنیم7 دقیقه قبل

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل

عدم بازگشت سرمایه مانعی برای جذب و پرورش ظرفیت شهرهای خلاق

مهر9 دقیقه قبل