لزوم غنی‌سازی مسائل محیط زیستی در محتوای کتب درسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
لزوم غنی‌سازی مسائل محیط زیستی در محتوای کتب درسی

لزوم غنی‌سازی مسائل محیط زیستی در محتوای کتب درسی

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تأکید بر اینکه در متن کتب درسی باید غنی سازی مسائل محیط زیستی صورت گیرد، گفت: بازنگری در برنامه‌های درسی در 11 حوزه یادگیری انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به پرسش مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» مبنی بر اینکه «چرا در کتاب‌های درسی و دانشگاهی خبری از قحطی بزرگ ایران نیست»، اظهار کرد: در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با شکل‌گیری ۱۱ حوزه تربیت و یادگیری این مسائل و به خصوص مسائل محیط زیست، آب و خاک، نگهداری از سرمایه‌ها و ذخیره‌های زیست محیطی خیلی بیشتر می‌تواند رصد و پرداخته شود.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در مسائل محیط زیستی، اگر مسائل محیط زیستی و خشکسالی به صورت آموزش‌های مهارتی به دانش‌آموزان منتقل شود در این صورت می‌تواند پایدار بماند و عملیاتی شود.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب | آخرین اخبار فرهنگ و هنر

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: بازنگری در برنامه‌های درسی نیز در همین حوزه‌ها انجام می‌شود و برای تکمیل و ارتقای آن به این مقولات بیشتر توجه خواهیم کرد؛ اگر چه در چند سال گذشته که همسو سازی برنامه‌های درسی با برنامه‌ درسی ملی صورت گرفته به بحث‌های زیست محیطی توجه شده ولی باید توجه بیشتری نیز به آنها شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم اضافه کرد: راهکار دیگر توجه به مسائل زیست محیطی این است که معلم در درس‌های مربوطه به این موضوع توجه کند و به دانش‌آموزان، آموزش‌های لازم را بدهد و البته در متن کتب درسی نیز باید غنی‌سازی مسائل محیط زیستی صورت گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
صدا و سیماصدا و سیما57 دقیقه قبل
به‌گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، آقای سعید سلیمانیان با اشاره به تأسیس موزه شهرستان سمیرم (حمام تاریخی خانعلی) در اردیبهشت سال ۱۳۹۴ خورشیدی گفت: پس از تأسیس این موزه آثار و اشیای ارزشمندی را از مناطق مختلف شهرستان که در ادوار مختلف به فراموشی سپرده شده بود شناسایی و در این موزه گردآوری کردیم. وی به تعدادی کتیبه و سنگ قبر از دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی شهر سمیرم که در سال‌های اخیر کشف شده اشاره کرد و افزود: گروهی از باستان‌شناسان گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران و گروه باستان‌شناسی دانشگاه هنر اصفهان در بازدید از آثار تاریخی این موزه از کتیبه‌ای متعلق به سده اول هجری قمری که دو هفته گذشته کشف شده بود بازدید کردند که در بررسی‌های این گروه مشخص شد که در گوشه‌ای از این کتیبه نام «ایران» به زبان پارسی در سده اول هجری قمری درج شده است. آقای سلیمانیان گفت: بررسی‌های اولیه بر روی این کتیبه حاکی از آن است که این کتیبه یکی از کهن‌ترین کتیبه‌های کشف شده متعلق به سده اول هجری قمری است که برای نخستین بار نام ایران (حداقل در منطقه فلات مرکزی ایران) به زبان پارسی بر روی آن درج شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ظاهرا وصل شدن اینترنت در برخی استان‌ها از جمله در مناطقی از تهران فقط در خطوط ثابت بوده و قرار است به تدریج گسترش یابد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فیروزآبادی در حاشیه مراسم افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این روز‌ها که اینترنت مختل شده است، شبکه ملی اطلاعات توانست جوابگو باشد؟ افزود: شبکه ملی اطلاعات، طرح بزرگی است و در همین روز‌هایی که اینترنت دچار اختلال شده بود، توانستیم بسیاری از خدمات اصلی کشور را از جمله خدمات بانکی، حمل و نقل و سایر خدمات دولتی، دایر نگه داریم. وی گفت: به هر حال نواقصی وجود دارد و ما از نظر داشتن پیام رسان ملی که بتواند نیاز‌های پیام رسانی مردم را تامین کند، دچار کمبود هستیم، اما پیام رسان‌های منتخب داخلی ما در این چند روز با اقبال بسیاری بالایی روبرو شدند. فیروزآبادی گفت: در این چند روز رکورد ترافیک داخلی را شکستیم و مردم به جای استفاده از خدمات پلتفرم‌ها، موتور‌های جستجوگر و پیام رسان‌های خارجی؛ به جایگزین‌های داخلی مراجعه کردند. وی گفت: مردم با صبوری و متانت استفاده کردند و ترافیک داخلی از ۷۵۰ گیگابیت در ثانیه عبور کرد و رشد چند برابری داشت. دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره زمان برقراری مجدد اینترنت گفت: این موضوع در حوزه‌های امنیتی کشور تصمیم گیری می‌شود و به طور قطع در اولین فرصت که بتوان اختلالات را وصل کرد و به شرایط قبل بازگشت، دایر خواهد شد و زمان آن بستگی به شرایط موجود دارد. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه خسارت‌های وارده به برخی شرکت‌ها در اثر قطعی اینترنت را چه کسی باید پرداخت کند؟ گفت: در واقع خسارت نبود، عدم النفع بود و برخی کسب و کار‌ها پس از این حادثه با مشکلاتی مواجه شدند. فیروزآبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه کسی مسئول این خسارت است؟ گفت: من مقام قضایی نیستم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

فناوری جدید باتری قدرت پیمایش خودرو را ۲ برابر می‌کند

مهر1 روز قبل

اعتبارات لرستان برای بازسازی زیرساخت‌های سیل‌زده کافی نیست

ایسنا20 ساعت قبل

جاسمی: فعالیت بخش خصوصی و دولتی مکمل یکدیگر باشد، نه مزاحم

خانه ملت1 روز قبل

‌پاییز سحرانگیز باغ‌شهر هیر در قاب تصویر

تسنیم6 ساعت قبل

روحانی: آشوب طلبان سازمان یافته، مجری برنامه مثلث دشمنی علیه ایران + فیلم

باشگاه خبرنگاران1 روز قبل

انصاری‌فرد: از معرفت بازیکنان متشکرم

برترین‌ها1 روز قبل

شورای امنیت کشور مسئولیت اطلاع‌رسانی و اقناع را به صداوسیما سپرده بود/ صداوسیما نه تنها اطلاع‌رسانی نمی‌کند که نقطه مقابل آن هم کار می‌کند/ در شرایط آشوب دست دولت برای اطلاع‌رسانی و اقناع مردم بسته می‌شود/ کوتاهی کردن صداوسیما کاملا محرز است/ امکان و توان اقناع از جانب صداوسیما قابل تصور نیست

اعتمادآنلاین1 روز قبل

آتش سوزی و انفجار در داخل کابین خودرو! + فیلم

باشگاه خبرنگاران7 ساعت قبل

ایجاد ۱۷۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در کشور

مهر23 ساعت قبل

تردد‌های برون شهری ۷٫۲ درصد افزایش یافت

میزان‌آنلاین4 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

چین از ترامپ خواست تا «قانون حمایت از هنگ کنگ» را وتو کند

مشرق‌نیوز7 دقیقه قبل

وزیر ورزش قول چهار مدال طلای المپیک را از کشتی گرفت

مهر12 دقیقه قبل

اتهام‌زنی آمریکا به ایران در خصوص پایبندی به توافقات پادمانی

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل