جزئیات دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اقتصادی
جزئیات دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی

جزئیات دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 - یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی پرداخت کمک هزینه ازدواج است که جزئیات آن را می‌توانید در این گزارش بخوانید.

سازمان تامین اجتماعی به افرادی که تحت پوشش این بیمه قرار دارند کمک هزینه ازدواج است که به بیمه شدگان زن و مرد که برای اولین بار ازدواج می‌کنند و شرایط لازم را داشته باشند مبلغی تحت عنوان کمک هزینه ازدواج پرداخت می‌شود.

در صورتی که زن و مرد هر دو بیمه شده تامین اجتماعی باشند و شرایط لازم را داشته باشند کمک هزینه ازدواج به هردو داده خواهد شد.

هدف از پرداخت کمک هزینه ازدواج ترغیب بیمه‌شدگان به ازدواج است و سازمان تامین اجتماعی هدیه‌ای به بیمه شدگانی که تشکیل خانواده می‌پردازد.

پیش از این محمدحسن زدا قائم مقام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با انتشار فیلمی در صفحه اینستاگرام خود گفته بود: فردی که ۷۲۰ روز قبل از ثبت ازدواج دارای سابقه باشد، ۱ ماه حقوق به عنوان هدیه ازدواج به او تعلق می‌گیرد.

همچین زدا بیان کرد: اگر زن و مرد هر دو ۷۲۰ ساعت سابقه داشته باشد به هر دو آن‌ها این هدیه پرداخت می‌شود.

نحوه محاسبه کمک هزینه ازدواج

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مزد یا حقوق متوسط هر بیمه‌شده از تقسیم کردن مجموع حقوق دریافتی بیمه‌شده در دو سال قبل از ازدواج که برمبنای آن از وی حق بیمه کسر شده است، بر عدد ۲۴ به دست می‌آید.

شرایط لازم که بیمه شده باید داشته باشد:

_بیمه شده بایدظرف ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل ۷۲۰ روز سابقه کار و پرداخت حق بیمه داشته باشد

_در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد

_ازدواج اول باشد

_عقد ازدواج دائم بوده و در دفتر اسناد رسمی ازدواج ثبت شده باشد

مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه ازدواج

_اصل و تصویر صفحات مورد نیاز عقد نامه

_اصل و تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه بیمه شده و همسروی

_تعهد کتبی بیمه شده مبنی بر اینکه برای اولین بار ازدواج کرده است

_دفترچه درمانی بیمه شده

افراد می‌تواند با مراجعه به کارگزاری‌های تامین اجتماعی ضمن دریافت راهنمایی از کارشناسان مربوطه هدیه ازدواج خود را دریافت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
مدیر عامل و بنیان گذار مایکروسافت در یادداشتی برای پایگاه خبری کوارتز نوشت: بسیار بد است که اقتصاد دانان، اقتصاد کلان را …بیل گیتس در اظهاراتی عجیب گفت که اقتصاددانان درکی از مسائل کلان ندارند! به گزارش ایران جیب از ایسنا، مدیر عامل و بنیان گذار مایکروسافت در یادداشتی برای پایگاه خبری کوارتز نوشت: بسیار بد است که اقتصاد دانان، اقتصاد کلان را نمی‌فهمند. اینکه آیا نرخ بهره به سطح عادی برگردد چیزی نیست که قابل فرمول گذاری باشد. فاکتورهای زیادی در اقتصاد وجود دارد مثل آن‌هایی که کینز (اقتصاد دان مشهور انگلیسی) به آن‌ها اشاره کرده و باعث می‌شوند اقتصاد قابل پیش‌بینی نباشد. بیل گیتس در ادامه می‌افزاید: حتی امروز نیز مردم سر این که سال ۲۰۰۸ (رکود بزرگ) چه اتفاقی افتاد مطمئن نیستند.

همتی: تقویت سامانه‌های نظارتی، اولویت بانک مرکزی است

مهرمهر11 ساعت قبل
همتی رئیس کل بانک مرکزی در مراسم تودیع و معارفه معاونان فناوری نوین این بانک، نظارت و کنترل بخش‌های ارزی و ریالی از طریق سامانه‌های جدید را از جمله انتظارات خود از معاونین جدید اعلام کرد.
فارسفارس11 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران با بیان اینکه پروژه فاضلاب تهران در بخش شبکه ۷۵ درصد و در بخش تصفیه‌خانه ۴۳ درصد پیشرفت دارد و برای اتمام پروژه ۱۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد گفت: بانک توسعه اسلامی ۱۷۰ میلیون یورو برای طرح فاضلاب تهران اختصاص داده است. مرتضی عزالدین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که پروژه فاضلاب تهران چه زمانی به اتمام می‌رسد و چه میزان اعتبار برای این پروژه نیاز است، گفت: پروژه فاضلاب تهران تا ۵ سال دیگر به پایان می‌رسد و برای اتمام این طرح سالانه ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. عزالدین ادامه داد: البته با توجه به تحریم‌ها بانک توسعه زیرساخت آسیایی اعطای تسهیلات خود را برای توسعه و ساخت چند تصفیه‌خانه فاضلاب متوقف کرده است. مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران در پاسخ به این سؤال که بانک توسعه اسلامی چه میزان اعتبار برای شبکه فاضلاب تهران اختصاص داده است، گفت: بانک توسعه اسلامی ۱۷۰ میلیون یورو برای طرح فاضلاب تهران و توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب دراختیار ایران قرار داده است. وی در پاسخ به این سؤال که چرا توسعه شبکه فاضلاب پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نسبت به توسعه تصفیه‌خانه دارد گفت: قبلا سیاست طرح فاضلاب تهران به این شکل بود که چون ورود به بافت‌های شهری برای توسعه طرح فاضلاب تهران مشکل داشت، شبکه اجرا شد، اما سیاست جدید به سمت توسعه تصفیه‌خانه همزمان رفته است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: قرار است ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به زائران اربعین خدمت رسانی کنند و قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ در نشست خبری خود با خبرنگاران اظهار کزد: قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و اتوبوس‌ها در حال حاضر با همان نرخی که به مقاصد مهران، خسروی، شلمچه یا چزابه سفر می‌کنند، مبالغ را از زائران دریافت خواهند کرد. به گفته وی، قرار است ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به زائران اربعین خدمت رسانی کنند؛ ضمن اینکه امسال امکان استفاده از اتوبوس‌ها به عنوان سرویس دربستی وجود ندارد و تنها اقشار دارای شرایط خاص مانند جانبازان و معلولان، می‌توانند از سرویس‌های دربستی دوسره استفاده کنند. معاون سازمان راهداری تصریح کرد: مشکلی در هنگام سفرهای رفت اربعین وجود ندارد و معمولا بیشتر مشکلات به سفرهای بازگشت اختصاص دارد؛ از همین رو امسال صرفا سیستم پایانه معین راه اندازی شده و این سیستم فقط به مرز مهران اختصاص دارد. قربانی افزود: بر این اساس، مسافرانی که از مرز مهران وارد کشور می‌شوند، فقط به یکی از سه پایانه معین در شهرهای کرمانشاه، همدان و اندیمشک اعزام خواهند شد و از آنجا به شهرهای خود برمی‌گردند.

فیلمی از بقایای پهپاد و موشک‌های آرامکو +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 ساعت قبل
در این بخش از راهنمای سفر به تایلند قصد داریم تا نکات مهم سفر به تایلند را بیان کنیم. از این رو، اگر قصد دارید سفر ارزانی را تجربه کنید، این ماه بهترین زمان سفر به تایلند است. رفت و آمد با تاکسی راحت‌تر است، اما توک توک دید بهتری به بیرون دارد. به یاد داشته باشید که قبل از سوار شدن در تاکسی یا توک توک در مورد کرایه با راننده به توافق برسید. -نکته‌ای که باید در بین نکات مهم سفر به تایلند توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید، صحبت کردن در مورد پادشاه تایلند است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1