علت اشتیاق آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

علت اشتیاق آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران چیست؟

خبرگزاری میزان- قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: علت اشتیاق آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران را می‌توان موفقیت پای میز مذاکرات با ایران عنوان کرد و در حقیقت این تنها فضایی است که امریکایی‌ها خود را موفق و صاحب امتیاز در آن می‌دانند. تاریخ انتشار: 09:59 - 22 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۹۱۱۳
علت اشتیاق آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران چیست؟ - 0

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی طی مصاحبه‌ای، اظهار کرد: آمریکا سناریوی فشار حداکثری به ایران را با مدیریت جان بولتون دنبال می‌کرد و همه زنجیره مقاومت در منطقه به خصوص جمهوری اسلامی ایران را هدف گذاری کرده بود، اما به دنبال شکست‌های پیاپی برای این سیاست در منطقه، دیده می‌شود که علمداری اعلام مخالفت و جنگ در منطقه وزارت دفاع آمریکا است.

وی افزود: با شکست هژمونی آمریکا در منطقه عملا شاکله طراحی شده آمریکا منتفی شد و جان بولتون کارکرد خود را از دست داد لذا سیستم حاکمه امریکا تصمیم به تغییر مهره بازی خود گرفت.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: حوزه راهبردی و ایدئولوژیک امریکا نسبت به ایران به عنوان رهبر جدید جبهه مقاومت تغییر پیدا نخواهد کرد، زیرا منافع امریکا در سراسر جهان به خطر افتاده و انتظار تغییر راهبردی امریکا نسبت به ایران، انتظار نادرستی است.

وی افزود: آنچه از امریکا می‌توان انتظار داشت اینست که آمریکا فشار بر روی جنگ‌های نیابتی و فشار بر روی افکار عمومی ایران برای وادار نمودن مسئولین کشور به انعطاف و قدم نهادن در راه مذاکرات جدید را تداوم بخشد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: یکی از عمده‌ترین دلایل حذف بولتون توسط ترامپ این بود که وی در قبال ایران هیچ راه مذاکره‌ای باقی نگذاشته بود و در شرایط فعلی هم امریکا برای رسیدن به اهداف مذاکره‌ای خود با ایران باید کمی نقش سخت خود را ترمیم تا بتواند از ایران لبیک دریافت کند و ما را در مسیر مذاکره قرار دهد.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی ادامه داد: در مواجهه با شرایط فعلی و تحریمی کشور ما دو روش و سیاست را پیش رو قرار دادیم؛ سیاست تهدید زدایی و تنش زدایی، که البته راهبرد تهدیدزدایی با موفقیت روبرو شد و ما این استراتژی توسعه و خطر دشمن را دور کردیم، اما در خصوص تنش زدایی نه تنها نتیجه‌ای حاصل نشد بلکه نقاط ضعف خود را در جریان مذاکرات بیشتر نمایان کردیم.

طبق گزارش خبرگزاری صداوسیما، قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: علت اشتیاق آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران را می‌توان موفقیت پای میز مذاکرات با ایران عنوان کرد و در حقیقت این تنها فضایی است که امریکایی‌ها خود را موفق و صاحب امتیاز در آن می‌دانند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با شروع دور دوم تحریم‌های جدید آمریکا، اقتصاددانان گفتند فشار تحریم حداکثر ۲ سال به طول می‌انجامد و سپس نظام اقتصادی هر کشور تحت تحریم ظرف ۲ سال به بازیابی خود خواهد پرداخت و مسیر رشد را طی خواهد نمود و ما در حال حاضر در پایان سال دوم تحریم‌ها قرار داریم و آثار مثبت رشد اقتصادی در ایران قابل مشاهده است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد اقتصاد ایران با تکیه به درون و به محور مقاومت، نه تنها تهدید را رفع بلکه دوران شکوفایی اقتصادی وسیعی را برای حوزه مقاومت ایجاد خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
ایلناایلنا23 ساعت قبل
نماینده مردم تهران گفت: اگر آقای رئیس مجلس صدای نمایندگان را در خصوص اصلاح قیمت بنزین منعکس می‌کرد، متوجه می‌شدید که ما مخالف این افزایش قیمت بودیم. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر آقای لاریجانی صدای مجلس را منعکس می‌کرد، متوجه می‌شدید که ما مخالفت این افزایش قیمت بودیم. وی یادآور شد: چیزی که برایم عجیب و قابل پذیرش نیست این است که همین شورای سه‌ نفره «FATF و پالرمو» را تصویب می‌کنند اما جاهای دیگر نظر این سران را غیرقابل قبول می‌دانند. وی ادامه داد: با این کارها مجلس از شأن خودش می‌افتد در صورتی که بر طبق قانون اساسی، مجلس مرجع تصمیم‌گیری است. امروز ما مشاهده می‌کنیم نهادهای دیگر مانند شورای نگهبان، مجمع تشخیص و سران قوا با تصمیم‌هایشان دست ما را می‌بندند.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
او ادامه داد: در حال حاضر شرایط اقتصادی مردم به گونه‌ای نیست که بتوانند نرخ ۵ هزار تومان بابت هزینه بنزین را تحمل کنند هدف فعلی سیاست اقتصادی دولت بر این است که توزیع سوخت با نرخی عادلانه‌تر صورت پذیرد. دهقان دهنوی سهم بنزین در سبد خانوار را بطور متوسط ۲٫۵ درصد عنوان کرد و افزود: ​ این یعنی افزایش نرخ بنزین فقط ۲٫۵ درصد اقتصاد یک خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. معاون وزیر اقتصاد گفت: افزایش نرخ بنزین به معنای گرانی سایر خدمات نیست. محمدعلی دهقان دهنوی افزود: ​ اگر نرخ بنزین ۵۰ درصد افزایش یابد به این معنا نیست که نرخ خدمات حمل و نقل جاده هم ۵۰ درصد افزایش می‌یابد باید بررسی کرد که سهم بنزین چند درصد از این خدمات را شامل می‌شود. دهقان دهنوی گفت: طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها دولت می‌توانست ۲۰ درصد از محل افزایش نرخ بنزین را برای جبران کسری بودجه خود بردارد، اما این کار صورت نگرفت پس دولت هیچ نفعی از این جریان نمی‌برد.
خانه ملتخانه ملت18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا رحیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۶ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در تذکری آیین نامه‌ای با استناد به ماده ۱۹ آیین نامه داخلی مجلس عنوان کرد: در این ماده تصریح شده که هیچ یک از اعضای هیات رئیسه مجلس نمی‌توانند عهده دار ریاست یا سخنگویی کمیسیون‌های تخصصی مجلس باشند، لذا سخنگویی علی اصغر یوسف نژاد با وجود زحماتی که در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشیده‌اند، غیرمعتبر است. دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی این تذکر ضمن وارد دانستن آن عنوان کرد: برابر آیین نامه داخلی مجلس اعضای هیات رئیسه نمی‌توانند رئیس یا سخنگوی کمیسیون باشند و باید سخنگوی جدیدی برای کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انتخاب شود. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری23 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری23 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

چهاردهمین دور از نشست آستانه اوایل ماه میلادی آتی برگزار می‌شود

قدس آنلاین49 دقیقه قبل

اصلاح قیمت حامل‌های انرژی باید سالها قبل اجرا می‌شد

اعتمادآنلاین49 دقیقه قبل

یازدهمین برد لیکرز

صدا و سیما49 دقیقه قبل

آواربرداری در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی با سرعت در حال انجام است

تسنیم50 دقیقه قبل

کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق کشور

اعتمادآنلاین50 دقیقه قبل

فدراسیون اسکی بهره‌بردار دیزین شد/ معرفی مدیریت پیست از سوی افتخاری

فارس50 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

2 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

3 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1