خادمی: دولت باید به بحث ریزگردها، سیل و آتش‌سوزی جنگل‌ها در خوزستان توجه کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. حوادث
خادمی: دولت باید به بحث ریزگردها، سیل و آتش‌سوزی جنگل‌ها در خوزستان توجه کند

خادمی: دولت باید به بحث ریزگردها، سیل و آتش‌سوزی جنگل‌ها در خوزستان توجه کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مشکلات سیل زدگان، بیان کرد: دولت تاکنون اقداماتی در این زمینه انجام داده است اما هنوز اقدامات و کمک های اساسی نیاز است که باید پیگیری شود. دولت باید برای مواجه با حوادث طبیعی برنامه ریزی کند.

هدایت الله خادمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل زده استان خوزستان، بیان کرد: در استان خوزستان مشکلات زیادی وجود دارد که بخشی از این مسائل به سیل اخیر بازمی گردد. در ابتدا ما در استان خوزستان با ریزگردها دست و پنجه نرم می‌کردیم، پس از آن در نوروز امسال شاهد سیل گسترده در سطح استان بودیم، بعد از سیل نیز شاهد آتش سوزی گسترده در جنگل‌های بلوط چند صد ساله بودیم که دولت در هیچ کدام از این مسائل پیش‌بینی‌های لازم را نداشته است.

وی در ادامه اظهار کرد: در هفته‌های گذشته و پس از سیل شاهد آتش سوزی در جنگل‌های بلوط چند صد ساله بودیم که متاسفانه دولت امکانات کافی برای خاموش کردن آتش را نداشت. بحث ریزگردها، سیل و آتش سوزی در جنگل‌ها سه معضلی هستند که با کارهای دوره‌ای و کوتاه مدت حل نمی‌شود و نیاز به برنامه ریزی و اقداماتی در بلند مدت دارد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس تصریح کرد: در بحث سیل شاهد بودیم که همه مردم چه در سطح استان خوزستان و چه از سایر استان‌های کشور به میدان آمدند و کمک کردند. از سوی دولت نیز تاکنون اقداماتی انجام شده اما هنوز اقدامات و کمک‌های اساسی نیاز است که باید پیگیری شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث و جنایت

خادمی در ادامه با تاکید بر ضرورت اهمیت دولت به منابع طبیعی در سطح کشور، بیان کرد: آیا وزارت جهادکشاورزی نمی‌داند در سالی که میزان بارش‌ها زیاد باشد، علف‌ها رشدکرده و در صورت از بین نبردن آن‌ها در فصل گرما می‌تواند آتش سوزی گسترده‌ای را ایجاد کند؟ بی اهمیتی به منابع طبیعی باعث تخریب آن‌ها می‌شود که به دنبال آن آسیب‌های متعددی برجای می‌ماند.

وی افزود: در خصوص سیل نیز اقداماتی صورت گرفته است. باتوجه به آغاز مدارس مشکلی در این بخش وجود ندارد اما سیل خسارت جدی به بخش کشاورزی استان زده است که باید خسارت‌ها ارزیابی و هرچه سریع‌تر پرداخت شود. در بخش مسکن نیز، بخشی از منازل بازسازی شده است اما هم چنان کار ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده شمال غرب کشور

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری‌های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود ۳ هزار واحد احداثی و ۱۵۰۰ واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است. پورمحمدی در خصوص دام‌های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود ۳۰ جایگاه برای دام‌های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می‌باشد. با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند. احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی ۵ کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می‌رسد. او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: اغتشاشگران و برهم زنندگان امنیت جامعه بر اساس آیات قرآن محارب هستند و جنگ با خدا انجام داده‌اند. رجبی دوانی گفت: این یک رفتار و تعامل دوسویه است، مردم با همراهی و اطاعت و حکومت با اجرای عدل و حق و حقوق آن‌ها و رهنمون شدن آن‌ها به سوی خیر و سعادت حرکت می‌کند. وی گفت: بنا بر آیات و احادیث کسی که امنیت جامعه اسلامی را بهم بزند محاربه و جنگ با خداست و حکم اعدام، تبعید و هر مجازاتی، بنا بر جنایت آن‌ها در نظر می‌گرفتند. رجبی دوانی با بیان اینکه هر حکومتی برای امنیت خود و جامعه خود حساس است، افزود: مثلا در فرانسه که به ما ایراد گرفتند که وزارت امور خارجه ما باید به آن‌ها تو دهنی بزند، یا در آمریکا که ۸۰ نفر را زنده زنده سوزاندند برای امنیت کشور خود شدید‌ترین برخورد‌ها را داشته‌اند. وی در پاسخ به اینکه هم اکنون باید با محاربان چه کرد، گفت: فرقی ندارد حکومت اسلامی در هر زمان و مکانی همان حکم محارب را باید با برهم زننده امنیت جامعه داشته باشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴9 ساعت قبل
او را زیر نظر گرفتم و با بررسی گوشی تلفنش واقعیتی تلخ برایم نمایان شد. جوانی پیام‌های دلبرانه می‌فرستاد و … او در فضای مجازی با پسری جوان ارتباط برقرار کرده بود. از او توضیح خواستم و خیلی صادقانه برایم توضیح داد که از یک هفته قبل درگیر این رابطه مجازی شده است. متاسفانه سرم به سنگ زمانه نخورده بود و حتی در خانه بداخلاقی و تندخویی می‌کردم. من با همسرم جنگ اعصاب پیدا کرده بودم و او که حوصله‌اش سر آمده بود هفته‌ای یکی دو روز خانه پدرش می‌رفت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
بدین ترتیب، تیمی از ماموران به محل اعزام شدند و مشاهده کردند مرد ۳۹ ساله با در دست داشتن دو تفنگ در حال تهدید کردن است که مرد مسلح به محض دیدن ماموران سوار بر خودروی پژو ۴۰۵ پا به فرار گذاشت. همین کافی بود تا تعقیب و گریز پلیسی کلید زده شود و مرد مسلح به سمت تهران حرکت کند. در این صحنه یکی از ماموران با توجه به ترافیک سنگین بزرگراه از خودرو پیاده شد و به سمت مرد مسلح رفت که در نهایت با شلیک دو گلوله مانع فرار مرد جوان شد و مرد مسلح در این صحنه با شلیک مامور پلیس به کام مرگ فرو رفت. در ادامه مأموران با انجام بررسی‌ها، اثر گلوله‌ای را در کنار پنجره شاگرد دیدند که نشان می‌داد متهم به سمت مأمور پلیس شلیک کرده بود. با این حال قاضی جنایی دستور تحقیقات در این خصوص را صادر کرد تا کارشناسان اسلحه بررسی کنند که این گلوله از داخل خودرو شلیک شده یا بیرون.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پیکر حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی زاده معروف به (سیدعلی صفدر) که حدود سه روز پیش مفقود شده بود، در آسانسور زیرزمینی در یک ساختمان نیمه‌کاره در خیابان ابوذر ۱۰ یاسوج پیدا شد. به گفته مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویر احمد، جسد نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در استان چهار و محال و بختیاری، که در سال‌های اخیر در استان کهگیلو‌یه وبویر احمد زندگی می‌کرد در یاسوج پیدا شد.
الفالف8 ساعت قبل
گوش‌تاگوش حیاط زندان پر شده بود از آدم‌هایی که برای تماشای اجرای حکم آمده بودند. دادستان همراه با قاضی اجرای احکام کمی زودتر وارد محوطه شدند، بعد هم خانواده مقتول برای نظاره‌کردن اجرای حکم گوشه‌ای از حیاط زندان ایستادند. تقریبا همه چیز برای اجرای حکم آماده بود؛ حکمی که البته خیلی‌ها برای به اجرا درنیامدن آن تلاش کردند. تلاش‌هایی که تا ساعت ٨و٣٠ دقیقه صبح اجرای حکم را به تأخیر انداخت. این مرد جوان از همان روزهای نخست شکل‌گیری این پرونده جنایی تلاش کرد رضایت خانواده ابراهیم را جلب کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

ریزش قیمت بیت‌کوین رکورد زد

خبرآنلاین8 دقیقه قبل

قانون قرارداد فقط برای جونیور اجرا شد!

روزنو12 دقیقه قبل

سید جلال دوباره فیکس شد

روزنو12 دقیقه قبل

ام‌باپه به بازی با رئال‌ می‌رسد

خبر فوری14 دقیقه قبل

خواست مجلس خبرگان رهبری از دولت و مجلس

مشرق‌نیوز19 دقیقه قبل