«بانو قدس ایران» به سینماها می‌آید/ چالش تازه برای «فرزند صبح»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
«بانو قدس ایران» به سینماها می‌آید/ چالش تازه برای «فرزند صبح»

«بانو قدس ایران» به سینماها می‌آید/ چالش تازه برای «فرزند صبح»

مهرخبرگزاری مهر |
غلامعلی اصغریان مدیرعامل موسسه فرهنگی ایران «عروج» از اکران عمومی مستند «بانو قدس ایران» در سینماهای حوزه هنری و گروه سینمایی «هنر و تجربه» بعد از ماه محرم خبر داد.

غلامعلی اصغریان مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری «عروج» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تغییر نام این موسسه و تعطیلی مجموعه «عروج فیلم» گفت: در واقع «عروج فیلم» تعطیل نشده بلکه ماموریت‌های آن گسترده‌تر و وارد فعالیت‌های فرهنگی و هنری هم شده است درواقع پیش از این در حوزه تخصصی فیلم فعالیت داشتیم اما حالا در سایر حوزه‌ها هم مثل در برگزاری همایش‌ها، تولیدات آثار فرهنگی هنری، نشر و … هم فعالیت‌هایی خواهیم داشت از همین رو نام عروج فیلم به موسه فرهنگی هنری «عروج» تغییر پیدا کرده است.

برنامه‌ریزی برای اکران عمومی «بانو قدس ایران»

اصغریان درباره زمان اکران مستند سینمایی «بانو قدس ایران» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی از تولیدات «عروج فیلم» عنوان کرد: ما در حال هماهنگی کارهای این اثر برای اکران در سینماهای حوزه هنری هستیم. به همین ترتیب درخواست داده و مجوز پخش در سینماهای عمومی را هم گرفته‌ایم و منتظر قطعی شدن سینماهای حوزه هنری برای اکران «بانو قدس ایران» هستیم.

وی افزود: البته در نظر داریم این مستند را در سینماهای «هنر و تجربه» هم اکران کنیم با توجه به اینکه پیش از این تجربه اکران دو، سه فیلم مستند در سینماهای عمومی وجود داشته و استقبال خوبی هم از آنها شده است تصمیم گرفتیم «بانو قدس ایران» را در سینماهای عمومی هم به نمایش بگذاریم. این را هم باید عنوان کنم که این اثر بعد از ماه محرم روی پرده سینماها می‌آید.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

اکران «فرزند صبح» مشروط به یک رضایت

اصغریان درباره زمان نمایش دیگر فیلم این موسسه با نام «فرزند صبح» به کارگردانی بهروز افخمی که به تازگی نسخه اصلاح‌شده آن رونمایی شده است هم گفت: بهروز افخمی در تدوین این اثر از موسیقی‌ای استفاده کرده است که در این باره دچار مشکل شده‌ایم. یعنی باید رضایت خانواده صاحب اثر را جلب کنیم. از همین‌رو در پی انجام کارهای این موضوع هستیم. به همین دلیل فکر می‌کنم نمایش این فیلم هم به بعد از ماه محرم موکول شود.

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری عروج در پایان اظهار کرد: ما در پی این هستیم که مستندی درباره یادگار امام یعنی مرحوم احمد خمینی بسازیم. ضمن اینکه در نظر داریم نمایشی را هم در دهه فجر روی صحنه ببریم این را هم باید عنوان کنم که کارگردان‌های این ۲ اثر هم مشخص شده و باید یک سری توافقات انجام دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، با انتشار تقویم آزمون‌های علوم پزشکی سال ۱۳۹۹، زمان آزمون‌های کشوری در گروه علوم پزشکی مشخص شد. آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در روزهای ۲۶ و ۲۷ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد. مرکز سنجش آموزش پزشکی همچنین تقویم آزمون‌های علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ را منتشر کرده و زمان آزمون‌های کشوری در گروه علوم پزشکی را مشخص کرده است. آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ در روزهای ۲۴ و ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی نیز در روز ۵ اسفند سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بر گسترش و توسعه مناسبت‌ها در زمینه احداث و تجهیز فضاهای آموزشی توانبخشی و ورزشی مورد نیاز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تاکید کرد. او همچنین گسترش قلمرو مشارکت اضلاع همه جامعه اعم از دولتی، بخش خصوصی، جوانان، متخصصین، خیرین، نهادهای دولتی، عمومی و غیردولتی را در طرح فراگیر مشارکت یاران دانش‌آموزان با نیازهای ویژه خواستار شد و بر تدوین اجرای آن تاکید کرد. حسینی ضمن تاکید بر بهره‌برداری سریعتر از مجموعه آبی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در مشهد، علاوه بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های اداری و دولتی، تدوام مشارکت خیرین را در ادامه بهره‌برداری و انجام مطلوب فعالیت‌های آن خواستار شد. حسینی بر تهیه و تدوین شیوه‌نامه‌ای که تمامی ظرفیت آئین‌نامه کارگروه را به فعالیت برساند تاکید کرد. او همچنین استفاده از ظرفیت‌های علمی، تخصصی و مهارتی دانشگاه‌ها و نیز تشکیل کارگروه‌های تخصصی مانند کارگروه فنی، روابط عمومی و رسانه را نیز پیشنهاد کرد.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

۸ واقعیت جالب در مورد سنت‌های فستیوال «روز مردگان» در مکزیک

4+
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین7 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - ایرنا - دهمین دوره رقابت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه استان با شرکت بیش از ۳۰۰ نفر دانش آموز در سالن ورزشی توحید سنندج آغاز شد. خلیل رنجبر افزود: از مجموع دانش آموزان شرکت کننده در این دوره ازرقابت‌ها ۱۵۶ دانش آموز دختر و پسر در رشته‌های ورزشی مشخص شده و ۱۵۰ نفر نیز در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. وی گفت: دررشته‌های ورزشی ۹۲ نفر دانش آموز پسر و ۶۴ نفر دانش آموز دختر از ۳۰ مدرسه مستقل وضمیمه شهری و روستای در رشته‌های تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، شطرنج، دوومیدانی، فوتسال، گویرانی وفوتبال دستی با هم رقابت می‌کنند. رنجبر هدف از برگزاری این مسابقات را شناخت استعدادها و توانمندی‌های دانش آموزان به منظور فراهم شدن زمینه حضور آنها در مسابقات ورزشی فرهنگی در سطوح بالاتر و همچنین تقویت روحیه خودباوری دانش آموزان با نیازهای ویژه اعلام کرد. در سال تحصیلی جاری هفت هزار و ۱۷۰ دانش آموز با نیازهای ویژه (استثنایی) در مدارس عادی و مراکز آموزشی ویژه استان مشغول به تحصیل هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بهترین لپ تاپ‌های ۲۰۱۹ ایسوس؛ کدام لپ تاپ‌های ایسوس کارایی بهتری دارند؟

تکراتوچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

گزارش تمرین پرسپولیس| دو غایب در تمرین سرخ‌ها/ کارهای تاکتیکی مرور شد

نود5 دقیقه قبل

تماس سران بایرن مونیخ با سرمربی سابق تاتنهام

نود5 دقیقه قبل

هفته سرنوشت‌ساز برای کالدرون؛ تساوی به تلخی شکست

نود5 دقیقه قبل