قافله نمادین اسرای کربلا از سعادت آباد تهران حرکت می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
قافله نمادین اسرای کربلا از سعادت آباد تهران حرکت می‌کند

قافله نمادین اسرای کربلا از سعادت آباد تهران حرکت می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
برنامه قافله نمادین اسرای کربلا ظهر امروز در قالب مراسم تعزیه برگزار می‌شود.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، برنامه قافله نمادین اسرای کربلا در قالب مراسم تعزیه امروز پس از نماز ظهر و عصر برگزار می‌شود.

این برنامه با عنوان «خاتون داغدیده» در میدان بهرود سعادت آباد تهران اجرا می‌شود.

قافله نمادین اسرای کربلا از سعادت آباد تهران حرکت می‌کند - 4

انتهای‌پیام/

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: کارت شرکت در آزمون داوطلبان هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی از دوشنبه ۲۷ آبان برای مشاهد و پرینت روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. وی گفت: همه داوطلبان برای شرکت در آزمون حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان) مهلت دارند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت نامی از کارت خود یک نسخه پرینت بگیرند و مطابق اطلاعات مندرج در آن شامل زمان و محل برگزاری در جلسه آزمون شرکت کنند. وی با بیان اینکه برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۱۴ هزار و ۶۳۴ داوطلب برای دریافت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کردند. سخنگوی سازمان سنجش افزود: به همه داوطلبان که هنوز برای دریافت کارت آزمون اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسخه‌ای کارت ورود به جلسه تهیه کنند، زیرا بدون این کارت اجازه حضور در جلسه آزمون را ندارند.
فردا نیوزفردا نیوز4 ساعت قبل
بازیگر فیلم «روزهای نارنجی» گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی من در فیلم روزهای نارنجی ایفای نقش با لهجه زابلی بود که کار را برای من به شدت سخت کرده بود اما با همکاری مشاور لهجه و سایر بازیگران مرتفع شد. خبرگزاری میزان: بازیگر فیلم «روز‌های نارنجی» گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی من در فیلم روز‌های نارنجی ایفای نقش با لهجه زابلی بود که کار را برای من به شدت سخت کرده بود، اما با همکاری مشاور لهجه و سایر بازیگران مرتفع شد. وی درباره همکاری با آرش لاهوتی در فیلم روز‌های نارنجی اضافه کرد: این نخستین فیلم بلند سینمایی آرش لاهوتی بود. بازیگر درباره سختی بیان دیالوگ‌های فیلم سینمایی روز‌های نارنجی با لهجه زابلی افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی من در فیلم روز‌های نارنجی ایفای نقش با لهجه زابلی بود که کار را برای من به شدت سخت کرده بود، اما با همکاری مشاور لهجه و سایر بازیگران مرتفع شد. شاهی خاطرنشان کرد: روز‌های نارنجی تجربه پر خاطره‌ای نه تنها برای من بلکه برای سایر عوامل بود.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
ایسنا/گیلان فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: هرگونه قطعی آب، برق و گاز مدارس به دلیل بدهی قابل پذیرش نیست. وی بر نصب سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد در مدارس شهرستان تأکید کرد و افزود: هرگونه قطعی آب، برق و گاز مدارس به دلیل بدهی قابل پذیرش نیست و شرکت‌های مربوطه باید با اجرای راهکار اصولی از این عمل پرهیز کنند. وی با بیان اینکه برگزاری اینگونه جلسات باید تحول در این حوزه ایجاد کند، تصریح کرد: نباید به این شورا به عنوان یک جلسه حاشیه‌ای نگاه شود. وی در بخش دیگر سخنان خود به ۱۸ هزار دانش آموز و دو هزار معلم فعال در مدارس شهرستان آستارا اشاره و گفت: آینده نظام و کشور به این دانش آموزان و معلمان بستگی دارد. به گزارش ایسنا، در این جلسه هر یک از اعضا به بیان راهکارهای خود پرداختند و مشکلات موجود در برخی مدارس شهرستان بررسی شد.

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
اصلاحات پرساصلاحات پرس19 ساعت قبل
شاید یکی از دلایل تیغ تیز نقد بر این جایزه ادبی، تأمین مخارج آن از طرف دولت است. یعنی اگر برای من نویسنده، جایزه جلال، گلشیری، احمد محمود یا هر جایزه دیگر مهم باشد، با کسب آن، تشویق و اگر موفق به کسب آن نشوم، برایم به معنی تنبیه خواهد بود. در نتیجه این تجربه، می‌بینم فردی که توانسته جایزه ادبی را دریافت کند چه ویژگی داشته و تلاش می‌کنم آثارم آن ویژگی را کسب کند. شکل‌گیری جایزه‌ای برای تجلیل از نویسندگانامسال دوازدهمین دوره از جایزه ادبی جلال آل‌احمد برگزار می‌شود. جایزه ادبی جلال برای رسیدن به دوره دوازدهم راه پرفراز و نشیبی را پیموده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری20 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تکلیف بسته‌های اینترنت خریداری شده توسط مردم چه می‌شود؟

رکنا6 دقیقه قبل

همه دستگاه‌ها خود را مخاطب بیانات رهبر انقلاب در ۱۹ دی بدانند

مهر6 دقیقه قبل

ریاضی: قبلا به تیم انصراف داده کاپ و مدال هم داده بودند/ به برگزاری فینال لیگ در تهران معترض بودیم

تسنیم6 دقیقه قبل

افزایش ۱۴ درصدی نرخ بیکاری در ترکیه

اقتصادنیوز8 دقیقه قبل

ملی‌پوشان استقلال سرحال برگشتند (عکس)

روزنو9 دقیقه قبل