زنان را به استادیوم راه بدهید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اجتماعی

زنان را به استادیوم راه بدهید

الفخبرگزاری الف |
بسیار دردناک بود رفتن یک نفس و یک انسان. اما آن اتفاق معلول بود. معلول بی‌تصمیمی و کم‌تحرکی مدیران میدان. کاش به‌جای توییت‌زدن و موج‌سواری روی احساسات، وقت را برای کارشان می‌گذاشتند.

فارس در یادداشتی نوشت: در استادیوم‌ها که باز بود برای زنان که اگر نبود انقلاب، همین فقره هم نبود. زنی که تا سال ۴۰ شمسی توسط قوانین طاغوت پهلوی در کنار مجانین و مسکینان حتی حق رای هم نداشت و بعد از آن هم که حق رای بود ماجرا چیز دیگری بود و تاریخ بعد از آن نشان داد قرار نبود زن وسط اجتماع باشد که قرار بود بازیگر چیز دیگری باشد اما الان و امروز وسط استادیوم؛ مبارزه می‌کند و با افتخار روی سکو می‌رود.

زن ایرانی که هیچ بود؛ نفس قدسی امام به میدان اجتماعش کشاند و امروز به برکت عقلانیت انقلابی از زیرزمین‌های مراکز هسته‌ای تا روی سکوهای میادین ورزشی و استادیوم‌ها در اختیار زنان قرار گرفته است. پس منصف باشید و انقلاب را به چیزی که به او تعلق دارد و او ساخته است به دروغ متهمش نکنید. انقلاب با فقهش و مکتبش توانست بر نگاه سنتی خرافی و بر نگاه سلطه‌جوی پهلوی غلبه کند و راه را هموار کند تا زن از پستوی انزوا به کانون خانواده و اجتماع بیاید.

* اما برای آنان که نگران سکونشینی زنان هستند

از اتفاق سوزناک آبی عبور کنیم. بسیار دردناک بود رفتن یک نفس و یک انسان اما عبور کنیم تا گره روشن شود. آن اتفاق معلول بود. معلول بی‌تصمیمی و کم‌تحرکی مدیران میدان. کاش به‌جای توییت‌زدن و موج‌سواری روی احساسات، وقت را برای کارشان می‌گذاشتند که «تلک الایام نداولها …» و خواهد گذشت این روزهای فرصت خدمت به مردم.

چرا مسئولان به جای اقدام فعالانه، منفعلانه عمل می‌کنند. درست مثل ماجرای ورزشکاران مقابل اسرائیل و آنان را تنها می‌گذارند؟! چرا به مسئولیت خودشان عمل نمی‌کنند. آنها نمی‌دانند مبنای فقهی امام خمینی را؟! (همو که معجزه کرد و زن را به میدان آورد و بر روی سکو بالا برد) با توجه به رساله امام در بحث نظر در باب نکاح، وضع موجود استادیوم‌نشینی برای زنان دارای اشکال است و این ربطی به لذت و … ندارد؛ حکم است وحکم الهی حکمت است کما اینکه عقل مادی نمی‌داند چرا نماز صبح را باید دو رکعت خواند و روزه را حتما در رمضان گرفت و … چون حکیم گفته است؛ مسلمان به آن عمل می‌کند و می‌شود معروف در مقابل منکر.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

آقایان و خانم‌های توییت‌زن مجلس‌نشین و هیئت‌دولت برو؛ گره را باز کنید. چطور برای زن در وسط استادیوم شرایط مسابقه مناسب تدارک دیده شده اما برای اویی که می‌خواهد سکونشین باشد نمی‌توان شرایط را فراهم کرد؟ چطور فیفا به ورزشکاران در شرایط جوی اجازه تغییر پوشش لباس را می‌دهد اما نمی‌تواند به قوانین کشوری چون ایران احترام بگذارد؟! آیا این مباحث یک آرمان‌گرایی صرف است؟ خیر.

آنانی که روزی به فعالیت برای جا انداختن لباس ورزشی اسلامی برای زنان شروع کردند، مگر روز اول فکر می‌کردند که چنان توفیقی بیابند که کمپانی‌های بزرگ لباس ورزشی مثل نایک و آدیداس برای عرضه و فروش آن مسابقه بگذارند؟ ۵سال است که این‌ها تلاش می‌کنند تا بازار البسه ورزشی زن مسلمان را در اختیار بگیرند.

دوم درباره سلبریتی‌ها و آنانی که ناگهان عصر عاشورا خودجوش یادشان آمد باید پست‌های کربلایی بگذارند. البته اینجا هم خطاب متن با آنان نیست. بازهم با همان مسئولان است. کوکاکولا یک تجربه‌ای دارد که در موضوع بحران ارتباطات، اساتید آن را تدریس می‌کنند. ماجرا این بود که خبری منتشر شد که درون قوطی کوکا یک سرنگ کشف شده و بعد از آن ناگهان به‌صورت انفجاری خبرهای مختلفی منتشر شد که هر کسی از درون قوطی یک شیی پیدا کرده است.

کمپانی کوکا با گرفتن چند وکیل به‌دنبال همه مدعیان رفت و تا آخرین مرحله آنان را پیش برد تا ادعایشان را اثبات کنند و گرنه ادعای غرامت و جرم در دادگاه می‌کرد و آن شد که بعد از مدتی سهام در حال نزولش شیبش برعکس شد. آقایان مسئول، انقلابی که تا اینجا نفس انسانی را بلند کرده، به شما عزت داده مهمتر از هر سهامی است. حداقل به اندازه رییس کمپانی کوکا که بر روی سهامش تعصب داشت بر روی سرمایه اجتماعی انقلابی که وامدارش هستید تعصب داشته باشید. شما وکیل و نماینده مردم هستید بر مسند قدرت؛ مدعیان را به چالش بکشانید. بحران ارتباطات در عصر جدید را جدی بگیرید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد تصریح کردد: بررسی شناخت منابع درآمدی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و چگونگی اصلاح و تامین منابع جدید از اهداف تدوین لایحه درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بوده که در این راستا کوشش شده است تا با بررسی و شناخت علمی ساختار درآمدی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و با بهره گیری از نظریات اقتصادی، مقررات، قوانین و ضوابط حقوقی، تجارب سایر کشورها، برنامه‌های توسعه‌ای کشور و ظرفیت‌های موجود در شهر‌ها و روستا‌ها و با توجه به حفظ و ارتقاء کیفی فضا‌های شهری و روستایی به سئوالات اساسی در زمینه چگونگی تامین منابع درآمدی پایدار پاسخ داده شود. رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اصلاح و تقویت منابع موجود درآمدی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این لایحه گفت: علاوه بر تحکیم احکام قبلی و ساماندهی عوارض محلی، تامین منابع جدید درآمدی، شفاف سازی و نظام‌مند نمودن وضع عوارض توسط شورا‌های اسلامی شهر‌ها از مهمترین دستاورد تصویب کامل لایحه است. وی افزود: تسهیل و اصلاح فرآیند پرداخت اعتبارات پیش بینی شده در قوانین مختلف و سیاست گذاری و نظارت بر هزینه کرد اعتبارات شهرداری‌ها از دیگر نکات برجسته لایحه است.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه شورای آرد و نان با اشاره به وضعیت حمل آرد افزود: وضعیت حمل و توزیع آرد در استان تهران نیاز به ساماندهی و اصلاح دارد. وی سپس به ضرورت کاهش زمان حمل و توزیع آرد اشاره کرد و گفت:: وضعیت حمل آرد باید مطمئن و بدون دغدغه باشد و تا دو هفته دیگر پیگیری شود تا زمان حمل به سه تا یک هفته کاهش پیدا کند. مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران درباره الزام نانوایی‌ها به نصب بنر قیمت نان افزود: نصب برگه اعلام قیمت نان در نانوایی‌ها ضروری است و با واحد‌هایی که اقدام به انجام این کار نکرده‌اند برخورد می‌شود. قاسمی فرزاد گفت:: در راستای حفظ حقوق مردم و به منظور اعمال نظارت بر واحد‌های نانوایی با واحد‌های غیرمجازی که به تایید اتحادیه نمی‌رسند برخورد قانونی می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
وزیر دادگستری آلمان در این باره گفت: تصویربرداری از یک زن از زیر دامن یا تصویربرداری از خط سینه، نقض توهین آمیز و بدون توجیه حریم خصوصی این خانم است. دولت آلمان تصویربرداری زنان از زیر دامن را به عنوان جرم اعلام کرد. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آلمان، دولت آلمان قانونی را تصویب کرده که براساس آن عکاسی و فیلمبرداری از زنان از زیر دامن جرم اعلام شد. این قانون همچنین درباره افرادی است که از زنان عکس و فیلم هایی بگیرند که خط سینه زنان را بدون اراده آنها، برجسته کند. قبل از این در آلمان، تصویربرداری زنان از زیر دامن، غیرمجاز بود اما جرم نبود مگر اینکه فرد، اقدام به لمس یا توهین کند.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری18 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری19 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

قیمت آپارتمان در کوی بیمه

میزان‌آنلاین18 دقیقه قبل

آخرین قیمت گوشی‌های موبایل در بازار

الف18 دقیقه قبل

ادعای عجیب دزد سریالی طلای زنان +عکس

فردا نیوز28 دقیقه قبل

تاجرنیا: با رعایت عدالت و برخورد با فساد، مردم در کنار حاکمیت می‌مانند

ایسنا33 دقیقه قبل

دلیل ایجاد صف‌های طولانی در مقابل برخی جایگاه‌های سوخت

ایسنا36 دقیقه قبل

نانسی پلوسی: کارهایی که ترامپ کرده بدتر از نیکسون است

عصر ایران42 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1