ترافیک اعصاب مردم را ضعیف می‌کند/ آلودگی هوا و شلوغ شهر‌ها عاملی موثر در نزاع خیابانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اجتماعی

ترافیک اعصاب مردم را ضعیف می‌کند/ آلودگی هوا و شلوغ شهر‌ها عاملی موثر در نزاع خیابانی

الفخبرگزاری الف |
معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت گفت: ترافیک وآلودگی هوا با میزان پرخاشگری و کاهش آستانه تحمل افراد ارتباط مستقیمی دارد و این مسئله منجر به افزایش آمار نزاع می شود.

علی اسدی معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ارتباط اختلالات روحی و روانی با مسائلی مانند ترافیک و آلودگی‌ها اظهار کرد: یک سری فاکتور‌های اجتماعی با عنوان مولفه‌های سلامت جسم و روح افراد جامعه به وسیله سازمان بهداشت جهانی معرفی شده است به طوری که حذف فاکتور‌های اجتماعی باعث کاهش سلامت روان و حتی جسم مردم می‌شود.

او ادامه داد: آلودگی هوا و حتی ایجاد ترافیک‌های سنگین باعث بروز اختلالات روحی و روانی در افراد می‌شود و میزان پرخاشگری مردم را به دلیل اتلاف وقت بیش از حد آن‌ها در خیابان‌ها افزایش می‌دهد.

تاثیر مستقیم آلودگی هوا بر روی سلامت روان و اختلالات روحی افراد

اسدی تاکید کرد: آلودگی هوا باعث کاهش آستانه تحمل افراد می‌شود و این مسئله ممکن است منجر به نزاع‌های خیابانی به دلیل مسائل بسیار ساده شود و همین مسئله سلامت روان افراد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت بیان کرد: رفع مشکل ترافیک برعهده وزارت بهداشت نیست بلکه این وزارت خانه وظیفه دارد تا آموزش‌های خود مراقبتی را به افراد بدهد تا با تغییر سبک زندگی سلامت روح و روان آن‌ها حفظ شود.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

او افزود: افراد جامعه نسبت به شرایطی که در آن قرار می‌گیرند، واکنش‌های مختلفی را از خود نشان می‌دهند؛ ترافیک سنگین و افزایش میزان سرب موجود در هوا باعث بروز اختلاف روانی می‌شود و سلامت روحی افراد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، به همین دلیل وزارت بهداشت سعی دارد با برگزاری دوره‌های آموزشی سبک زندگی سالم را در میان جامعه به خصوص گروه‌های هدف و پر خطر آموزش دهد.

اسدی گفت: مردم باید نسبت به انجام اقدامات پیشگیرانه و خود مراقبتی اطلاعات متناسب را داشته باشند تا در مواقع مواجهه با مسائلی مانند ترافیک و آلودگی هوا بهترین اقدام ممکن را انجام دهند.

معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت بیان کرد: وزارت بهداشت آموزش‌های مختلفی مانند مدیریت استرس، خشم و مهارت بالا بردن آستانه تحمل را در خانه‌های بهداشت مراکز جامع خدمات سلامت به مردم ارائه می‌دهد تا سطح سلامت روان و جسم افراد ارتقا پیدا کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا16 ساعت قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

آمبولانس هایی که در ترافیک ماندند

رکنارکنا18 ساعت قبل
به‌ گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، به‌خاطر شرایط جوی دیروز نیروها در آماده باش کامل بودند. اما عجیب‌ترین اتفاق صبح دیروز برای خودروهای امدادی، گرفتار شدن چند ساعته آمبولانس‌های اورژانس بود که برای مأموریت اعزام می‌شدند و در حالی که باید بیماران را در اسرع وقت به بیمارستان می‌رساندند در ترافیک نامتعارف گرفتار شدند. همچنین اوایل صبح دیروز، گزارش تصادف یکی از عوامل هلال احمر با مانعی در ابتدای خیابان دربند اعلام شد. امدادگران مصدوم را برای انتقال به بیمارستان سوار آمبولانس کردند اما ترافیک شدید میدان تجریش مانع از حرکت آمبولانس شد و حتی صدای آژیر نیز سبب نشد که شهروندان مسیر حرکت را باز کنند و خودروی حامل بیمار ساعت‌ها در محل باقی ماند. در بسیاری از مسیرها نیز به‌دلیل وجود برف روی سطح زمین، رانندگان خودروها را در وسط راه رها کردند که این امر بر میزان ترافیک اضافه کرد.
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
خبرگزاری ایلنا: مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران، در نشست خبری هفته اطلاع‌رسانی مصرف صحیح آنتی‌بیوتیک گفت: مصرف بی‌رویه آنتی‌بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد جهانی است. باید هر کاری می‌توانیم بکنیم تا سونامی مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها را از بین ببریم. وی در ادامه گفت: نباید داروهای عفونی بیمارستانی تنها با تجویز پزشک عمومی در دسترس مردم قرار بگیرد. دیده شده که پزشکان برای مصارف ناملزوم ۸۰ قرص بیمارستانی تجویز می‌کنند. همچنین مسعودی عضو هیات مبارزه با بیماریهای عفونی گفت: لازم است؛ برای افراد حساس واکسیناسیون آنفلوآنزا صورت بگیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- تمبر یادبود روز طهران با استفاده از تصاویر باغ ملی، برج میلاد و برگ درخت چنار به عنوان نماد طهران قدیم (شهر درختان چنار) استفاده شده است. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، تمبر یادبود «روز طهران» در قالب مینی شیت یک قطعه‌ای به ابعاد ۹۵ *۱۲۰ میلیمتر و ارزش ۶۰۰۰۰ ریال با تیراژ ۰۰۰، ۶۰ سری کرد. در طراحی این تمبر که توسط آتلیه شورای تمبر با تکنیک گرافیک کامپیوتری طراحی و اجرا شده، از تصاویر سر در باغ ملی و برج میلاد و برگ درخت چنار به عنوان نماد طهران قدیم (شهر درختان چنار) استفاده شده است. هم چنین مراسم رونمایی از تمبر مذکور، مهر سالجاری در کاخ گلستان با حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، پیروز حناچی شهردار تهران، اعضای شورای شهر تهران، علی اکبر نصرآبادی رئیس شورای تمبر و تعدادی از مدیران شهرداری تهران برگزار شد. بیشتر بخوانید: سه دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سطح شهر اصفهان راه اندازی شدانتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، قرار است رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در همایش همایش ملی «پنجه‌های کار آمد، سربازان ماهر» حضور یابد. رونمایی از سامانه مهارت آموزی قبل خدمت، تقدیر از برگزیدگان مهارتی و سخنرانی دانش آموزان و سربازان مهارت آموخته از دیگربخش‌های ملی است. قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح از دو سال و نیم گذشته آغاز به کار کرده و گام‌های بلندی برای اشتغال کارکنان وظیفه برداشته است. مقرر است با کمک نهاد‌های مربوطه و معاونت‌های ستاد کل نیرو‌های مسلح موضوع مهارت آموزی ۱۰۰ درصد به سربازان منتقل شود. ۵۱۲ مهارت انتخاب شده است که اگر سربازان یکی از این ۵۱۲ مهارت را فراگیرند و گواهی پایان دوره دریافت کنند، پس از پایان سربازی تسهیلات می‌گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری17 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری18 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

پاری‌سن‌ژرمن علاقه‌مند به جذب لالانا

میزان‌آنلاین27 دقیقه قبل

چرا بسته‌های حمایت معیشتی دولت خلاف سیاست‌های جمعیتی است؟

مشرق‌نیوز27 دقیقه قبل

اصلاح قیمت حامل‌های انرژی باید سالها قبل اجرا می‌شد

فارس30 دقیقه قبل

عشایر به برق قابل حمل مجهز می‌شوند

ایسنا39 دقیقه قبل

نماینده قائمشهر: اقدامات لازم برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی انجام شده است

ایسنا42 دقیقه قبل

منابع اسرائیلی: ترامپ از نتانیاهو ناامید شده است

خبر فوری45 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1