یک نیروی مخصوص حداقل دو تا سه سال دوره می‌بیند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
یک نیروی مخصوص حداقل دو تا سه سال دوره می‌بیند

یک نیروی مخصوص حداقل دو تا سه سال دوره می‌بیند

جانشین تیپ 223 نیرو مخصوص واکنش سریع گفت: یک نیروی مخصوص حداقل دو تا سه سال دوره می‌بیند.

اعتمادآنلاین|عباس حضرتی، جانشین تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واکنش سریع در خصوص ماموریت‌های این تیپ بیان کرد: به دنبال تغییر ماهیت تهدیدات دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بنابر تدابیر و اوامر فرماندهی معظم کل قوا، ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای زمینی، تغییر ماهیت به تیپ ۲۲۳ نیروی مخصوص واکنش سریع در خرداد ماه سال۱۳۹۶ ابلاغ شد.

وی ادامه داد: به دنبال این تغییر ماهیت تهدیدات، این یگان از یگان تکاور با محوریت کارکنان وظیفه به یگان نیرو مخصوص با محوریت کارکنان پایور و نیروهای حرفه‌ای تبدیل شد. در این راستا اقدام به سازماندهی و آموزش کارکنان و برگزاری دوره‌های مختلف از جمله آموزش نیرو مخصوص، موتور سوار و تازش، تک تیر انداز، چتر بازی، رزم در برف، غواصی، سقوط آزاد و دیگر دوره‌های مورد نیاز یک نیروی مخصوص است را برنامه ریزی و سازماندهی و با کمک نیروی زمینی ارتش در حال اجرایی کردن آن هستیم.

جانشین تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واکنش سریع در خصوص اهمیت این تغییرات نیز گفت: این اقدام موجب حرفه‌ای شدن نیروها شده است و کار کنان این تیپ با توجه به دوره‌ها و آموزش‌های مختلف و مخصوصی که می‌بینند قادر هستند در کمترین زمان ممکن در هر جایی که نیاز باشد وارد عمل و ماموریت محوله را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

کارکنان تیپ واکنش سریع باید پنج دوره مختلف را در شرایط آب و محیط آب و هوایی و جغرافیای متفاوت کویر، جنگل، کوهستان، برف و دریا پشت سر بگذارند. یک نیروی مخصوص حداقل دو تا سه سال دوره می‌بیند و بعد از آن متناسب با یگان تخصصی دوره‌های دیگری را باید بگذراند تا قادر باشد در هر نقطه جغرافیایی ماموریت‌های محوله را انجام دهد.

حضرتی در ادامه با تاکید بر اینکه تمامی دوره‌ها و آموزش‌های این نیرو‌ها در داخل کشور صورت می‌گیرد، گفت: همه مربیان ما از پرسنل تیپ ۶۵ و یگان‌های نیروی زمینی هستند و هیچ گونه وابستگی به استاد خارجی، حتی خارج از نیروی زمینی نداریم.

وی افزود: اهمیت این تیپ و ماموریت‌های آن در این است که ماموریت هایی به این تیپ واگذار می‌شود که یگان‌های معمولی قادر به اجرای آن نیستند، تیپ ۲۲۳ نیروی مخصوص واکنش سریع بر اساس آموزه هایی که دیده‌اند و البته توان و ظرفیت موجود قادر به انجام ماموریت در هر نقطه از جهان و با هر نوع آب و هوایی هستند.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قدردانی رهبر انقلاب از مردم عراق در ایام اربعین

مهرمهر1 روز قبل
فارسفارس21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علاء‎الدین رفیع زاده عصر چهارشنبه در بیستمین جشنواره شهید رجایی استان گلستان اظهار کرد: جشنواره شهید رجایی با هدف فرهنگ‎سازی و تقدیر از دستگاه‎ها و مدیرانی که خدمات مناسب به مردم ارائه کردند برگزار می‎شود. *دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی بدون نقص نیستندوی ادامه داد: دستگاه‎هایی که در جشنواره شهید رجایی مورد تقدیر قرار می‎گیرند به معنای آن نیست که هیچ نقصی ندارند و عدم انتخاب دستگاه‎های دیگر نیز به معنای عملکرد ضعیف آنها نیست. رفیع‎زاده با بیان اینکه نظام اداری کارآمد، پویا و درست بستر توسعه هر کشوری است، یادآور شد: تمامی کشورهای توسعه یافته نظام اداری مناسب و روان دارند. *اصلاح نظام اداری کشور در جنگ اقتصادی ضرورت داردوی تأکید کرد: کاهش ۴۰ درصدی شکایات مردمی از دستگاه‎های اجرایی را برنامه‎ریزی کردیم که انتظار است مورد توجه تمامی دستگاه‎های اجرایی قرار بگیرد. رفیع‌زاده در پایان ابراز کرد: نتایج ارزیابی و چرایی انتخاب دستگاه‎های اجرایی برتر در جشنواره شهید رجایی کشور را ارائه شده است و امیدوارم این جشنواره فرصتی برای بهبود عملکرد دستگاه‌های مختلف اجرایی باشد.

مذاکره ترفند است

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: الان مشاهده می‌کنید آمریکایی‌ها باز مسئله‌ی مذاکره را همین طور دارند دنبال میکنند؛ این یک ترفند است، این را باید همه بدانند، همه باید توجه کنند. یک سیاستی را دولت آمریکا در پیش گرفته است و آن، سیاست فشار حداکثری به جمهوری اسلامی است. فشار حداکثری هم همین است که مشاهده میکنید: انواع و اقسام تحریم‌های گوناگون، مدام تهدید، مدام یاوه‌گویی‌های مختلف در رسانه‌ها و غیره. چه جور میخواهد اثبات کند که فشار حداکثری تأثیر دارد؟ به این [صورت] که مسئولین جمهوری اسلامی را بکشاند پای میز مذاکره؛ بگوید ببینید، این‌ها که میگفتند ما با آمریکا مذاکره نمیکنیم، فشار حداکثری، این‌ها را مجبور کرد که بیایند پای میز مذاکره بنشینند؛ هدف این است؛ با این کار ثابت کنند به همه و تثبیت کنند در سیاست آمریکا که فشار حداکثری، تنها راه مواجهه‌ی با جمهوری اسلامی است. ۱۳۹۸/۰۶/۲۶پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه درس خارج فقه، نماهنگ «مذاکره ترفند است» را منتشر کرد.

ادامه شکست حداکثری

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت11 ساعت قبل
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این حوزه ما با خانه هنرمندان و صنوف مختلف گفتگو و تعامل داشتیم، جلسات مشترکی با نمایندگان این صنوف در کمیته فرهنگ و هنر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کردیم، مسلما بدون مشورت صاحب نظران و ذینفعان اقدامی صورت نخواهد گرفت. همکاری دولت با طرح نظام صنفی هنرمندانمازنی در ادامه گفت: این طرح با همکاری و هفکری و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است و این اقدام باید زودتر صورت می‌گرفت؛ ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت گله مندیم؛ متاسفانه این بند از بخش مربوط به فرهنگ و بسیاری از وظایفی که در قانون برنامه برای آنها تعیین کردیم، انجام نشده است، خوشبختانه با شروع این کار دولت از این برنامه استقبال کرده و با همفکری و همراهی دولت این کار را انجام می‌دهیم. مدیریت نظام صنفی هنرمندان مانع شکل گیری هنر لاکچریوی در مورد فعالیت نهاد صنفی هنرمندان تاکید کرد: نظام صنفی زیرمجموعه نهادی نیست یک قانون است که صنف را «ذیل» خود صنف تعریف می‌کند؛ برای اینکه بتوانند کار خود و مسائل دیگر صنف را مدیریت کنند باید قانون حاکم بر امور هنرمندان باشد، برای مثال در حال حاضر نرخی برای حق الزحمه بازیگران و عوامل سینمایی مشخص نیست و گاهی مواقع مبلغ هنگفتی بابت حقوق هنرمندان پرداخت می‌شود و شائبه پولشویی مطرح می‌شود این موارد اگر از طریق نظام صنفی پیگیری شود دیگر حرف و حدیثی در آن نیست خود صنف هنرمندان آن را مدیریت می‌کند و مسائلی از قبیل تئاتر یا هنر لاکچری دیگر وجود نخواهد داشت. صنف هنرمندان می‌تواند پیگیر موانع هنر باشدنماینده مردم در مجلس دهم گفت: گاهی اوقات در اجرای هنری مثلا تئاتر یا کنسرت موانعی ایجاد می‌شود صنف با رایزنی و تعامل با نیروی انتظامی، قوه قضائیه و ذینفعان، مجلس و دولت می‌توانند پیگیری کنند؛ در حال حاضر نظام صنفی این چنینی وجود ندارد و این نظام صنفی ذیل نهادهای دیگر تعریف نمی‌شود و نظام صنفی هنرمندان مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. بیشتر بخوانید: تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان، گامی در راستای اعتلای هنر و هنرمند/انتهای پیام

روایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در «صبرا و شتیلا» + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
روایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در «صبرا و شتیلا» + ویدئوصهیونیست‌ها با تقویت گروه طرفدار خود در لبنان (فالانژیست‌ها) به اردوگاه صبرا و شتیلا یورش بردند. فالانژها بعضا قبل از کشتن آنان را شکنجه می‌دادند، چشم‌هایشان را درمی‌آوردند و سپس آنها را می‌کشتند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1