جریانی با طرح مسئله ورود بانوان به ورزشگاه به دنبال سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی‌هاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
جریانی با طرح مسئله ورود بانوان به ورزشگاه به دنبال سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی‌هاست

جریانی با طرح مسئله ورود بانوان به ورزشگاه به دنبال سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی‌هاست

نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: جریانی با طرح مسئله ورود بانوان به ورزشگاه به دنبال سرپوش گذاشتن روی ناکارآمدی‌های اقتصادی است.

اعتمادآنلاین|نصرالله پژمان‌فر، نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در خصوص سیاسی شدن خودکشی یک دختر و همچنین دروغ‌پردازی‌های برخی رسانه‌ها در کنار سوءاستفاده‌های سیاسی برخی از نمایندگان مجلس از این موضوع بیان کرد: در شرایط فعلی رفتن بانوان به ورزشگاه نه‌تنها اولویت بانوان نیست بلکه اولویت اصلی در جامعه هم نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات با تأکید بر اینکه امروز معیشت مردم اولویت اصلی کشور است، افزود: جریانی که چندین سال است اداره امور کشور را به دست گرفته، امروز به بن‌بست رسیده و نتوانسته مشکلی از مشکلات مردم را حل کند.

وی ادامه داد: طبیعی است برای اینکه از این جریان سؤال نشود که چه‌کاری برای مردم انجام داده‌اید، تلاش می‌کنند در یک اقدام فرار به جلو، از پاسخگویی درباره کوچک شدن سفره مردم و یا معیشت طفره بروند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن انتقاد از طرح موضوعاتی که اولویت زنان در کشور نیست تصریح کرد: وقتی جریان حاکم و نماینده‌های این طیف می‌بینند که دستاوردی برای مردم نداشته‌اند سعی می‌کنند مسائلی نظیر ورزشگاه رفتن زنان را مطرح و دیگر قوا را ناکارآمد نشان دهند تا ناکارآمدی خودشان به حاشیه برود.

وی با اشاره به اینکه تلاش همه ما باید این باشد که ذهن مردم از مطالبات اصلی خود منحرف نشود، یادآور شد: کسانی که حضور زنان در ورزشگاه را به‌عنوان یک دغدغه مهم جامعه مطرح می‌کنند باهدف دلسوزی برای مردم و زنان این اقدام را انجام نمی‌دهند.

پژمان‌فر با اشاره به اولویت‌های مهم زنان در کشور ابراز کرد: متأسفانه زنان بازیچه سیاسی جناح و جریان حاکم در کشور شده‌اند، به‌طوری‌که در مسئله ارتباط دادن دروغین خودکشی یک دختر به عدم حضور وی در ورزشگاه مشخص شد که هدف این جریان حتی زنان هم نبوده است.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی بابیان اینکه هدف اصلی از طرح چنین مسائلی منحرف کردن ذهن متمرکز مردم از مطالبات اصلی یعنی معیشت و اقتصاد است، بیان کرد: امروز سفره مردم کوچک‌تر شده و وضعیت ایران در سطح بین‌المللی افت شدیدی داشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بحران شدیدی که برای جریان اعتدالی و اصلاح‌طلب در کشور به وجود آمده، گفت: طرح چنین مسائلی مهر تأییدی بر بحران حاکم بر جریان‌های اعتدال و اصلاح‌طلب کشور است.

وی با تأکید بر اینکه این جریان برای پرت کردن ذهن مردم از مطالبات اصلی خود حتی ممکن است (نستجیر بالله) خداوند را هم منکر شوند، اظهار کرد: حتی اگر این جریان منکر خداوند هم شدند باید درنهایت از آن‌ها پرسیده شود که عملکرد شما برای وضعیت اقتصادی مردم در این چند سال گذشته چه بوده و چه دستاوردی داشته است؟

پژمان‌فر بابیان اینکه دوقطبی سازی‌ها در سال‌های اخیر توسط این جریان افزایش‌یافته است، افزود: دوقطبی سازی‌های سیاسی همواره برای گمراه کردن ذهن مردم از مسیر مطالبات اصلی بوده است، بنابراین در چنین مسائلی باید تلاش شود که دولت که به‌عنوان متولی اصلی زندگی مردم است، خود را از مقام پاسخگویی خارج نکند.

نماینده مردم مشهد و کلات تأکید کرد: سؤال ما از نمایندگان و دولت این است که چرا به‌جای صحبت کردن از ورود زنان به ورزشگاه، از ۱۴ میلیارد دلاری که از صندوق ذخیره ارزی برای هدفمندی برداشت‌شده است صحبت نمی‌کنند؟ باید مشخص شود این مبلغ در کجا صرف شده و چرا اثر آن در معیشت و سفره مردم دیده نمی‌شود.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهمان آمریکایی افق نو: حرم امام رضا حس ویژه‌ای برایم داشت/ به اسلام علاقه دارم/ بولتون غده سرطانی کاخ سفید بود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
وی می‌گوید طی سفر سه‌روزه‌اش به مشهد برای شرکت در کنفرانس سال گذشته افق نو، دو بار به حرم امام رضا علیه‌السلام مشرف شده و آن‌جا به نظرش مکان بسیار ویژه‌ای بوده است. اگر ویژگی شبکه‌سازی افق نو نبود، الآن این دوستان را نداشتم. بعضی وقت‌ها برای این‌که با شخصیت‌های جالب آمریکایی آشنا شوید، باید به تهران [و کنفرانس افق نو] بروید. «یهودی، نه صهیونیست» نوشته روی سینه «یسرائیل داوید وایس» خاخام یهودی و سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم حین سخنرانی در کنفرانس افق نو (+) ◄ به موضوع افق نو برگردیم. در مقاله‌ام درباره همه این‌ها توضیح داده‌ام؛ البته می‌دانم همه این موضوعات مرتبط با افق نو نیستند، اما مرتبط با خود من هستند.

ادامه شکست حداکثری

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت11 ساعت قبل
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این حوزه ما با خانه هنرمندان و صنوف مختلف گفتگو و تعامل داشتیم، جلسات مشترکی با نمایندگان این صنوف در کمیته فرهنگ و هنر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کردیم، مسلما بدون مشورت صاحب نظران و ذینفعان اقدامی صورت نخواهد گرفت. همکاری دولت با طرح نظام صنفی هنرمندانمازنی در ادامه گفت: این طرح با همکاری و هفکری و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است و این اقدام باید زودتر صورت می‌گرفت؛ ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت گله مندیم؛ متاسفانه این بند از بخش مربوط به فرهنگ و بسیاری از وظایفی که در قانون برنامه برای آنها تعیین کردیم، انجام نشده است، خوشبختانه با شروع این کار دولت از این برنامه استقبال کرده و با همفکری و همراهی دولت این کار را انجام می‌دهیم. مدیریت نظام صنفی هنرمندان مانع شکل گیری هنر لاکچریوی در مورد فعالیت نهاد صنفی هنرمندان تاکید کرد: نظام صنفی زیرمجموعه نهادی نیست یک قانون است که صنف را «ذیل» خود صنف تعریف می‌کند؛ برای اینکه بتوانند کار خود و مسائل دیگر صنف را مدیریت کنند باید قانون حاکم بر امور هنرمندان باشد، برای مثال در حال حاضر نرخی برای حق الزحمه بازیگران و عوامل سینمایی مشخص نیست و گاهی مواقع مبلغ هنگفتی بابت حقوق هنرمندان پرداخت می‌شود و شائبه پولشویی مطرح می‌شود این موارد اگر از طریق نظام صنفی پیگیری شود دیگر حرف و حدیثی در آن نیست خود صنف هنرمندان آن را مدیریت می‌کند و مسائلی از قبیل تئاتر یا هنر لاکچری دیگر وجود نخواهد داشت. صنف هنرمندان می‌تواند پیگیر موانع هنر باشدنماینده مردم در مجلس دهم گفت: گاهی اوقات در اجرای هنری مثلا تئاتر یا کنسرت موانعی ایجاد می‌شود صنف با رایزنی و تعامل با نیروی انتظامی، قوه قضائیه و ذینفعان، مجلس و دولت می‌توانند پیگیری کنند؛ در حال حاضر نظام صنفی این چنینی وجود ندارد و این نظام صنفی ذیل نهادهای دیگر تعریف نمی‌شود و نظام صنفی هنرمندان مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. بیشتر بخوانید: تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان، گامی در راستای اعتلای هنر و هنرمند/انتهای پیام

شهادت ۱۰ نفر از نیروهای مقاومت عراق نزدیک مرز سوریه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المیادین، در حمله هوایی به مواضع نیرو‌های مقاومت عراق نزدیک مرز‌های سوریه، ۱۰ نفر از این نیرو‌ها به شهادت رسیدند. در حمله هواپیما‌های ناشناس به مواضع گروه‌های مقاومت در مرز‌های عراق و سوریه، ۱۰ نفر از این نیرو‌ها شهید شدند. این حمله در موازات منطقه القائم - البوکمال در مرز‌های عراق و سوریه رخ داد و این تلفات مربوط به دو حمله است.

مذاکره ترفند است

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: الان مشاهده می‌کنید آمریکایی‌ها باز مسئله‌ی مذاکره را همین طور دارند دنبال میکنند؛ این یک ترفند است، این را باید همه بدانند، همه باید توجه کنند. یک سیاستی را دولت آمریکا در پیش گرفته است و آن، سیاست فشار حداکثری به جمهوری اسلامی است. فشار حداکثری هم همین است که مشاهده میکنید: انواع و اقسام تحریم‌های گوناگون، مدام تهدید، مدام یاوه‌گویی‌های مختلف در رسانه‌ها و غیره. چه جور میخواهد اثبات کند که فشار حداکثری تأثیر دارد؟ به این [صورت] که مسئولین جمهوری اسلامی را بکشاند پای میز مذاکره؛ بگوید ببینید، این‌ها که میگفتند ما با آمریکا مذاکره نمیکنیم، فشار حداکثری، این‌ها را مجبور کرد که بیایند پای میز مذاکره بنشینند؛ هدف این است؛ با این کار ثابت کنند به همه و تثبیت کنند در سیاست آمریکا که فشار حداکثری، تنها راه مواجهه‌ی با جمهوری اسلامی است. ۱۳۹۸/۰۶/۲۶پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه درس خارج فقه، نماهنگ «مذاکره ترفند است» را منتشر کرد.

قدردانی رهبر انقلاب از مردم عراق در ایام اربعین

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1