می‌خواهند توهین به امام حسین را در جامعه عادی سازی کنند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. فرهنگ
می‌خواهند توهین به امام حسین را در جامعه عادی سازی کنند!

می‌خواهند توهین به امام حسین را در جامعه عادی سازی کنند!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان به توهین یک بازیگر به ساحت مقدس امام حسین (ع) واکنش نشان داد و گفت: این افراد به دنبال این هستند که این تحرکات و توهین‌ها در جامعه عادی‌سازی شود.

سیدمحمدحسینی در مراسم یادواره شهدای روستای ورکش شهرستان طالقان که ظهر امرور در این مسجد روستای ورکش برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری اباعبداله الحسین و یاران باوفایش، اظهار داشت: ایران اسلامی وارث مکتب عاشورا و کربلا است.

درباره ماجرای توهین خانم بازیگر به امام حسین اینجا بیشتر بخوانید

وی با اشاره به رشادتهای رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس، افزود: دوران امام سجاد (ع) دوران اختناق و خفقان بود و تنها رسانه ایشان دعاهای ناب و سرشار از مضامینی بود که داشتند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: رساله حقوق حضرت امام سجاد (ع) دارای محتوی بسیار عالی است و در این وضعیت غربیها به دنبال این هستند که به ما درس حقوق بدهند این در حالی است که همه موارد حقوقی در رساله حقوقی امام سجاد (ع) وجود دارد، برخی روشنفکران غرب زده دست گدایی به طرف غربی دراز میکنند.

حسینی با بیان اینکه تاکید رهبری معظم انقلاب در حوزه تعلیم و تربیت بر اساس نسخه داخلی و استفاده از ظرفیتها و داشته‌ها و پرهیز از استفاده از نسخه‌های غربی بود، متذکر شد: در مسائل حقوقی و فرهنگی نیازی به منابع غربی نداریم.

وی با بیان اینکه نباید به ستمگر متوسل شد و متاسفانه برخی جوانان تحت تاثیر فضای مجازی و مسئله دار قرار می‌گیرند که توصیه شده است که از این افراد اجتناب کرد، تصریح کرد: برخی از این معاندین جمهوری اسلامی به ترامپ و بولتون معزول متوسل می‌شوند و یا در دوران جنگ منافقین در نهایت به صدام متوسل شدند و به پادوی صدام تبدیل شدند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در طول تاریخ دو جبهه حق و باطل بیشتر وجود نداشته است، گفت: کسانی که در جبهه حق هستند روز قیامت رو سفید هستند.

وی با بیان اینکه شهیدان مدافع حرم نقش موثری در ایجاد امنیت در منطقه دارند، ادامه داد: شهدای ما هم با الگوگیری از شهدای کربلا به درجه رفیع شهادت نائل شدند، در هر کوی و برز و شهری شهدایی هستند و این نشان از این دارد که همه اقشار در جنگ تحمیلی حضور داشتند و نقش مردم از همه پررنگ‌تر بوده است.

حسینی با بیان اینکه رسالت ما این است که یاد و نام و فرهنگ شهادت را زنده نگهداریم، گفت: عده‌ای به دنبال استحاله در حوزه ایثار و شهادت هستند، افرادی در حال حاضر در فضای مجازی به ساحت ائمه اطهار جسارت می‌کنند، بالاخره دیگران این افراد را تشویق می‌کنند و معلوم نیست که این افراد که هستند و چه ماهیتی دارند‌، مسلمان و یا غیر مسلمان هستند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این افراد به دنبال این هستند که این تحرکات و توهین‌ها در جامعه عادی‌سازی شود، متذکر شد: ما باید با غیرت از این فرهنگ صیانت و حمایت کنیم، در طول این هزار و ۳۸۰ گذشته پدران ما نگذاشتند که فرهنگ حسینی از بین برود و در دوران قلدری رضاخان و آن فضا هم نگذاشتند که این فرهنگ به فراموشی سپرده شود و از آن دفاع و حراست کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آیت الله نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان در حاشیه این مراسم گفت: مدت‌ها بود که به فکر ایجاد مرکزی بودیم تا گلستانی‌های مقیم تهران در آنجا گرد هم آیند، این مرکز با تلاش مسئولان و همکاری گلستانی‌هایی که در تهران زندگی می‌کنند، راه اندازی شده است. وی افزود: این مجموعه فرهنگی در راستای ارتقا معرفت دینی و همچنین به منظور برپایی مراسم‌های مذهبی ایجاد شده و از دیگر اهداف آن برقراری هر چه بیشتر وحدت در میان اهالی گلستان خواهد بود. آیت الله نور مفیدی خاطرنشان کرد: اینجا قرار است افراد با سلایق مختلف و فارغ از جناح بندی‌های سیاسی دور هم جمع شوند و به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی بپردازند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
آیین اختتامیه «سومین جشنواره ملی فیلم فانوس» برگزار می‌شودآیین اختتامیه «سومین جشنواره ملی فیلم فانوس» عصر روز شنبه دوم آذر ساعت ۱۹ تا ۲۲ در موزه انقلاب دفاع مقدس برگزار می‌شود. ۳۴۰۰ اثر به سومین جشنواره ملی فانوس ارسال شده است. جشنواره ملی فانوس عصاره یک سال تلاش و مجاهدت فرهنگی برای انتقال مفاهیم و ارزش‌های متعالی دفاع مقدس به نسل جوان با زبان ظریف هنر است. ارتقای کمی و کیفی آثار رسیده به جشنواره نسبت به دوره‌های قبل نشان دهنده علاقه هنرمندان سراسر کشور به موضوع دفاع مقدس است. آیین پایانی این دوره، دوم آذر از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در موزه انقلاب دفاع مقدس برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
آقای سیدکامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه برپایی آزمون استخدام کشوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: به منظور تأمین نیروی انسانی برای بیمارستان‌های جدید و مراکز در حال توسعه، ​از سازمان امور استخدامی کشور درخواست ۴۰ هزار نیروی جدید کرده بودیم که با به کارگیری ۱۰ هزار نفر موافقت شده بود. وی افزود: امروز آزمون در سراسر کشور برگزار شد و پذیرفته شدگان آن در نقاط مختلف مشغول به کار خواهند شد، ۲۶ درصد از پذیرفته شدگان در مناطق محروم جذب می‌شوند. آقای تقوی نژاد گفت: حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نفر از شرکت کنندگان ایثارگر هستند که طبق قانون جدید آن‌ها هم باید در آزمون شرکت می‌کردند و از مجموع ۱۰ هزار نیرویی که بناست به کار گرفته شوند ۲۵ درصد از ایثارگران خواهند بود. وی افزود: از این ۱۰ هزار نفر حدود ۴ هزار نفر پرستار هستند و مابقی در سایر رشته‌ها استخدام می‌شوند که در مجموع برای بیش از ۵۰ رشته فعالیت استخدام خواهیم کرد. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: نتیجه آزمون در ماه دی اعلام می‌شود و امیدواریم پذیرفته شدگان تا پایان امسال مشغول به کار شوند، همچنین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مجوز جذب ۲ هزار نفر عضو هیأت علمی را گرفته است که فرآیند استخدام آن‌ها طی می‌شود.
الفالف1 روز قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آمار تکان‌دهنده درباره کودکان آمریکایی که قربانی خشونت خانگی می‌شوند

رکنا6 دقیقه قبل

«حنجره طلا» ایران درگذشت+ عکس

رکنا10 دقیقه قبل

جلسه انصاری‌فرد با کالدرون و پیروانی در اردوی پرسپولیس

فارس12 دقیقه قبل

آخرین خبر از خودروهای دپو شده در گمرک

تجارت‌نیوز17 دقیقه قبل

مزدک میرزایی به زودی به روی آنتن شبکه ماهواره‌ای!

رکنا17 دقیقه قبل