مذاکرات سیاسی به جایی نمی‌رسد/ تجار وارد مذاکرات منطقه‌ای شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
مذاکرات سیاسی به جایی نمی‌رسد/ تجار وارد مذاکرات منطقه‌ای شوند

مذاکرات سیاسی به جایی نمی‌رسد/ تجار وارد مذاکرات منطقه‌ای شوند

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس فراکسیون اقدامات پیش دستانه با بیان اینکه مذاکرات سیاسی به جایی نمی رسد، گفت: امروز باید تجار ما به مذاکره بروند، باید مذاکرات و رفت و آمدهای امنیتی فرهنگی و اقتصادی آغاز شود.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آغاز اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران، اظهارداشت: استراتژی ایران در مقابله با استکبار باید مبتنی بر تولید قدرت و گفتگو با جهان با استفاده از قدرت باشد. تولید قدرت ابعاد مختلف علمی، سرمایه اجتماعی، امنیت پایدار و پژوهشی دارد این قدرت به دشمنان نشان می‌دهد که باید از چه زاویه‌ای با جمهوری اسلامی وارد مذاکره شوند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مذاکره در یک موضوع به معنای پذیرش اثر فشارهای دشمنان بر کشور در آن موضوع است.

مذاکره بر سر تحریم‌های اقتصادی به معنای پذیرش فشار تحریم و احتمال دادن باج است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مذاکره در موضوع تحریم‌های اقتصادی به این معناست که جمهوری اسلامی پذیرفته است که تحریم‌ها به مردم فشار آورده و به دشمنان پیام می‌دهیم که ممکن است ایران در این مسئله مسیری را طی کند که در نهایت به شما باج بدهد.

رئیس فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت: آقای ظریف بارها اعلام کردند که آمریکا به تحریم معتاد شده است سوال اینجاست که چرا آمریکا به حمله نظامی یا اقدامات ضد امنیتی معتاد نشده است؟

وی ادامه داد: وقتی تحریم‌ها جدی شد دولت هایی روی کار آمدند که حاضر به گفتگو با آمریکا شدند این در حالی است که سال‌ها در کشور ما مهمترین شعار و نفی مذاکره مستقیم با آمریکا بود. زمانی که معاون رئیس جمهور وقت، آقای مهاجرانی موضوع مذاکره مستقیم با آمریکا را مطرح کرد همه گروه‌های سیاسی انتقاد کردند زیرا گفتگو با آمریکا منفور بود و ملت ایران آمریکا را دشمن بالفعل جمهوری اسلامی می‌دانستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: اما امروز بدون کاهش دشمنی‌های آمریکا علیه ایران، مذاکره با آمریکا به ثمر نشست زیرا دولت‌ها با فضا سازی رسانه‌ای اعلام کردند در قالب مذاکره با آمریکا می‌توانیم مشکل تحریم‌ها را حل کنیم. بنابراین دشمنان متوجه شدند که فشار آوردن از طریق تحریم‌ها می‌تواند جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره کشانده و وادار به دادن امتیاز کند.

پیام مذاکرات هسته‌ای به دشمن؛ دولت حاضر به امتیاز دهی است

رئیس فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت: دشمنان دریافتند که زمانی که دولت حاضر شد غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را تعطیل کند و حاضر به امتیاز دهی شد، حاضر به حذف عوامل قدرت نیز خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی ادامه داد: دشمنان سی سال با جمهوری اسلامی جنگیدند تا نقطه فشار را پیدا کردند، چرا امروز باید آن نقطه فشار را رها کنند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما با آمریکا مذاکره‌ای نداریم، گفت: فرمایشات ایشان به این معناست که مذاکره با آمریکا نه تنها مشکل تحریم را حل نمی‌کند بلکه به آمریکا پیام می‌دهد که می‌تواند به عنوان یک نقطه ضعف روی تحریم‌ها حساب کند و فشار خود را ادامه دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی باید اقدامات خود را در کاهش تعهدات برجامی ادامه دهد و معطل نماند. باید منتظر باشیم سایر کشورها به ما پیشنهادات عملی بدهند.

مذاکرات سیاسی به جایی نمی‌رسد/تجار وارد مذاکرات منطقه‌ای شوند

رئیس فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا تصریح کرد: هر زمانی که در کشور ما مقاومت فعال شکل گرفت آمریکایی‌ها عقب نشینی کردند، در دوران دفاع مقدس نیز پس از اینکه مقاومت فعال شکل گرفت آمریکایی‌ها سازمان ملل را مجبور به تدوین و تصویب قطعنامه ۵۹۸ کردند. هشت سال به ملت ایران جنگیدند اما بالاخره آمریکا مجبور شد عقب‌نشینی کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: جمهوری اسلامی بدون داوطلب شدن برای مذاکرات باید شرکای خود را پیدا کند امروز باید تجار ما به مذاکره بروند، باید مذاکرات و رفت و آمدهای امنیتی فرهنگی و اقتصادی آغاز شود با مذاکرات سیاسی به جایی نمی‌رسیم. وقت تلف کردن است و موجب شرطی کردن اقتصاد کشور می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: از زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی تا امروز، در طول ۱۶ سال گذشته مذاکره ادامه داشته است اما نتیجه‌ای نداشته است باید تولید قدرت در حوزه اقتصادی فرهنگی و امنیتی را افزایش دهیم تا همانطور که امنیت کشور منطقه‌ای و موجب بازدارندگی شد، اقتصاد ایران و هژمونی فرهنگی ما نیز منطقه‌ای شود. باید هژمونی فرهنگی ایران کل منطقه را فراگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدعلی دهقان‌دهنوی افزود: بالغ بر ۹۰ درصد مجوز‌های کسب و کار کشور در سامانه قرار گرفته است. فراتر از آن نیز زیر ساخت اتصال بخش صدور مجوز در بستری مشخص در راستای ساماندهی مجوز‌ها فراهم خواهد شد. همچنین مقررات اضافی یا بخش‌هایی از استعلام‌ها که اضافی هستند نیز در قالب هیئت مقررات زدایی حذف، لغو یا قابل تغییر خواهد شد. دهنوی گفت: اصلاحیه قانون فضای کسب و کار در مجلس تصویب شده است و با تایید شورای نگهبان ابلاغ خواهد شد. عضو کمیسیون حمایت از تولید مجلس نیز گفت: قانون فضای کسب و کار در مجلس در حال اجرایی شدن است.
الفالف20 ساعت قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه اقدامات و اظهارات آمریکایی‌ها در خصوص فلسطین نقض صریح قوانین بین المللی است خواستار تحرک مجامع بین الملی در مخالفت و مقابله با آن شد. وی به آقای پومپئو توصیه کرد بهتر است خود را از تفکرات قرن هجدهمی رها کند که صاحبان قدرت خود را فراتر از حقوق و قوانین بین المللی می‌دانستند. در قرن بیست و یکم نه آمریکا قدرت فائقه است و نه دیگر کسی نقض قوانین بین المللی توسط صاحبان قدرت را می‌پذیرد. وی گفت: طبق سوابقی که از عوامل بیگانه در قالب‌های مختلف از جمله بازرسان آژانس رخ داده است نیرو‌های امنیتی حساس‌تر شده‌اند و این ماده خطرناک را از وی شناسایی کردند. وی یادآور شد: آژانس باید مقررات جمهوری اسلامی ایران و مراکز مهم و حیاتی ما را رعایت کند و ما حق خود می‌دانیم از مراکز حساس حفاظت کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

استقرار ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس + تصاویر

تسنیم4 دقیقه قبل

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

عدم بازگشت سرمایه مانعی برای جذب و پرورش ظرفیت شهرهای خلاق

مهر6 دقیقه قبل