از رئیس جمهور برای حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی دعوت کردیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
از رئیس جمهور برای حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی دعوت کردیم

از رئیس جمهور برای حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی دعوت کردیم

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر علوم از احتمال حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران در مراسم آغاز سال تحصیلی خبر داد.

منصور غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حضور رییس جمهور در مراسم آغاز تحصیلی دانشگاه‌ها (مهر ۹۸) گفت: به تازگی با ارسال نامه‌ای از رئیس جمهور برای حضور در مراسم رسمی آغاز سال تحصیلی در یکی از دانشگاه‌ها دعوت کرده‌ایم.

وزیر علوم با اشاره به اینکه هنوز زمان برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فناوری با حضور رئیس جمهور مشخص نیست، افزود: احتمالا امسال نیز به سیاق سال گذشته رئیس جمهور در دانشگاه تهران حضور خواهد یافت.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

سال گذشته رئیس جمهور برای آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها ۲۲ مهرماه در دانشگاه تهران حضور یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
فارسفارس5 ساعت قبل
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: مگر می‌شود پیرو قرآن باشیم و به اموال بیت‌المال و اموال برادر دینی خود تعدی کنیم و آن را آتش بزنیم. شهسواری افزود: اگر دنبال عنایت خداوند هستیم باید تبعیت از پیامبر داشته باشیم تبعیت از پیامبر یعنی اتحاد مسلمانان است. شهسواری اظهار داشت: خیلی‌ها هستند به قرآن متمسک می‌شوند، الله گویان را تکفیر می‌کنند این مغایر دستورات دین اسلام است. تعدی به اموال مردم، اعتراض نیستوی به برخی اتفاقات تلخ اخیر در کشور به واسطه سهمیه‌بندی بنزین هم گریزی زد و گفت: مگر می‌شود پیرو قرآن باشیم و به اموال بیت‌المال و اموال برادر دینی خود تعدی کنیم و آن را آتش بزنیم. وی گفت: اعتراض و انتقاد و راهپیمایی طبیعی است اما نمی‌شود به آبرو و اموال مردم تعدی کرد.
فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی با موضوع گام دوم دانشگاه، توسعه کیفی هدفمند و گسترش گفتمان مهارتی با حضور هشت تیم از مراکز علمی کاربردی استان تهران به میزبانی دانشکده رسانه خبرگزاری فارس برگزار شد. در این دوره از مسابقات، تیم مرکز علمی کاربردی شهرداری پیشوا با کسب ۳۸۷ امتیاز در رتبه نخست و تیم مرکز علمی کاربردی خبرگزاری فارس با کسب ۳۷۳ امتیاز در رتبه دوم این مسابقات قرار گرفتند. شایان ذکر است، تیم نخست این دوره، مورخ دوازده آذر سال جاری در مرحله کشوری این مسابقات که به میزبانی استان آذربایجان شرقی انجام می‌شود، حضور خواهد یافت. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: کارت شرکت در آزمون داوطلبان هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی از دوشنبه ۲۷ آبان برای مشاهد و پرینت روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. وی گفت: همه داوطلبان برای شرکت در آزمون حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان) مهلت دارند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت نامی از کارت خود یک نسخه پرینت بگیرند و مطابق اطلاعات مندرج در آن شامل زمان و محل برگزاری در جلسه آزمون شرکت کنند. وی با بیان اینکه برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۱۴ هزار و ۶۳۴ داوطلب برای دریافت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کردند. سخنگوی سازمان سنجش افزود: به همه داوطلبان که هنوز برای دریافت کارت آزمون اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسخه‌ای کارت ورود به جلسه تهیه کنند، زیرا بدون این کارت اجازه حضور در جلسه آزمون را ندارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، با اعلام خبر افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین، برخی معلمان که محل تدریسشان در مناطق روستایی و عشایری است و میان آنها به‌صورت ویژه‌تر معلمان خرید خدمات آموزشی که حداقل حقوق را هم دریافت نمی‌کنند با مشکلات مختلفی مواجه خواهند شد. در چنین شرایطی به‌نظر می‌رسد چاره‌اندیشی برای وضعیت این معلمان یا اختصاص حق ایاب و ذهاب می‌تواند به‌عنوان یک ضرورت مطرح شود. محمدباقر نوبخت؛ رئیس سازمان برنامه‌وبودجه درباره اختصاص سهمیه ویژه بنزین به معلمانی که محل خدمت آنها در روستاها یا مناطق عشایری است، اظهار‌ کرد: به وزیر آموزش‌وپرورش مأموریت داده‌ایم تا در هر موردی که آموزش‌وپرورش نیاز به اختصاص سهمیه بنزین دارد، درخواست را اعلام کنند. وی افزود: پس از اعلام درخواست از سوی آموزش‌وپرورش و ارزیابی آن می‌توانیم برای تأمین سهمیه بنزین اقدام کنیم. آموزش‌وپرورش پیشنهاد داده است همان‌گونه که برای سرویس مدارس سهمیه ویژه بنزین اختصاص یافته برای راهبران آموزشی هم این کار انجام شود چرا که نقش آنها در کاهش ترک تحصیل دانش‌آموزان، بالا بردن انگیزه به‌ویژه بین دانش‌آموزان دختر و در نهایت افزایش پوشش تحصیلی بسیار مهم است".

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

استقرار ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس + تصاویر

تسنیم8 دقیقه قبل

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

عدم بازگشت سرمایه مانعی برای جذب و پرورش ظرفیت شهرهای خلاق

مهر9 دقیقه قبل