جنجال دروغین درباره دادگاه پتروشیمی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
جنجال دروغین درباره دادگاه پتروشیمی

جنجال دروغین درباره دادگاه پتروشیمی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: جنجال دروغین درباره دادگاه پتروشیمی با هدف تحت تاثیر قردادن رای قاضی پرونده انجام می‌شود.

به گزارش مشرق، محمد حسینی، با بیان این مطلب و با اشاره به برگزاری دادگاه متهمان پتروشیمی اظهار داشت: در مورد این پرونده خاص یک نکته باید مورد تاکید قرار گیرد و این است که انتظار مردم، بررسی دقیق و برخورد با تخلفات احتمالی است و چنانچه ما نیز تاکید داریم که باید پرونده در مسیر صحیح مورد بررسی قرار گیرد، به این دلیل است که شرایط کشور حساس بوده و باید پیش از هر اقدامی، به نتایج آن توجه شود.

وی افزود: در ابتدا مسائلی در مورد این پرونده مطرح شد و عده‌ای جنجال دروغین درباره محتوای پرونده به راه انداختند که با برگزاری دادگاه مشخص شد که چنین اتهاماتی اساسا در پرونده مطرح نشده است. از جمله اینکه گفته شد، بزرگ‌ترین اختلاس تاریخ کشف شده است، اما قاضی محترم و معاون محترم دادستان تاکید کردند که بحث اختلاس در پرونده مطرح نیست.

جنجال دروغین درباره دادگاه پتروشیمی - 3

نماینده مردم تفرش در مجلس تصریح کرد: به نظر می‌رسد که جنجال دروغین درباره دادگاه پتروشیمی با هدف تحت تاثیر قراردادن رای قاضی انجام شده، اما کسانی که این جنجال را به راه انداختند، نمی‌دانند که قضات شریف ایران به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای، تنها بر اساس محتوای پرونده و قانون رای می‌دهند.

حسینی گفت: متاسفانه در برخی رسانه‌ها به نحوی اخبار دادگاه مطرح شد که برخی تصور کردند، عده‌ای هر چه ارز حاصل از فروش و صادرات محصولات پتروشیمی بوده است را به غارت برده‌اند. اما در نهایت مشخص شد که اختلاف بر سر نحوه واریز درآمد حاصل از فروش محصولات پتروشیمی بوده و در حقیقت یک اختلاف حساب مطرح است.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی ادامه داد: البته مسائل دیگری نیز مطرح است که باید اجازه داد در شرایط مناسب و به دور از جنجال رسانه‌ای و با در نظر گرفتن نظرات تخصصی کارشناسان، دادگاه رای نهایی خود را صادر کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: بنابراین اینکه گفته شود در این پرونده اختلاس بزرگ صورت گرفته و منابع بیت المال تضییع شده است، صحیح نیست.

حسینی افزود: متاسفانه هر زمانی که ما در مورد مسائل کلان و مهم و به ویژه در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی، به مسائل حاشیه‌ای پرداخته و اصل موضوع را سیاسی کرده‌ایم، به نتیجه مطلوب دست پیدا نکرده‌ایم. سیاسی شدن پرونده‌های مفاسد اقتصادی موجبات سوء استفاده افراد خاص را فراهم کرده و این شرایط به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی جنجال‌های رسانه‌ای و اظهار نظرهای سیاسی موجب می‌شود که قاضی زمان و توان بیشتری برای رسیدگی به پرونده صرف کرده و بیش از آنکه نگران اعمال صحیح قانون باشد، فکر و ذهن قاضی به سمت مسائل حاشیه‌ای کشیده می‌شود و همین امر، ما را در رسیدن به هدف نهایی که مبارزه صحیح با فساد است، دور می‌سازد.

منبع: عصر بازآفرینی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرا چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت.

شعله‌ورکردن آتش‌ اعتراضات باشایعات بنزینی

فارسفارس1 روز قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. اما این اتفاق باعث شده شایعات فراوانی حول آن دست به دست شود؛ از کشته شدن یک جوان تا به آتش کشیده شدن پمپ‌بنزین‌ها. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
سوالی درباره علت بی ثباتی در بازار مسکن از وزیر راه و شهرسازی اعلام وصول شد. به گزارش ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی عصر امروز یکشنبه موارد اعلام وصولی را به شرح ذیل اعلام کرد: طرح استفساریه بند الف ماده ۴۵ قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعهسوال ملی مسعود گودرزی نماینده ممسنی از وزیر راه و شهرسازی درباره علت بی ثباتی در بازار مسکنسوال ملی سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه از وزیر کشور درباره علت عدم جلوگیری از قاچاق دام زنده در غرب کشورسوال ملی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر از وزیر کشور درباره علت عدم اقدام موثر در زمینه جلوگیری از قاچاق دام زنده. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که قریب به ۴۸ ساعت از اعلام یکباره و بی مقدمه خبر اصلاح قیمت بنزین می‌گذرد، مردم ایران هنوز در شوک ناشی از این افزایش هستند. نیروهای انتظامی هم سعی در مدیریت این اعتراضات مسالمت آمیز داشتند. غارت فروشگاه‌ها و به آتش کشیدن خودروهای شهروندان از دیگر اتفاقات تلخ چند ساعت گذشته در چند نقطه ایران است. بهبهان، قائمشهر، کازرون، اسلامشهر و شهریار دیگر شهرستانهایی هستند که گزارش‌ها حکایت از انحراف اعتراضات مردمی به سمت خشونت و تخریب اموال عمومی یا آسیب رساندن به اموال شهروندان دارد. در این میان فقدان اطلاع رسانی دقیق دولتی‌ها از ابعاد مختلف طرح اصلاح قیمت بنزین و نیز طرح اعطای حمایت‌های معیشتی کاملا محسوس است و به نظر می‌رسد خلاء آن در مقطع کنونی تنها با مواجه مستقیم رئیس جمهور و به میدان آمدن وی قابل جبران است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری17 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری18 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

چه عواملی بر کیفیت خواب بیماران موثر است؟

ایسنا31 دقیقه قبل

پاری‌سن‌ژرمن علاقه‌مند به جذب لالانا

میزان‌آنلاین40 دقیقه قبل

چرا بسته‌های حمایت معیشتی دولت خلاف سیاست‌های جمعیتی است؟

مشرق‌نیوز40 دقیقه قبل

توضیح رئیس شورای تامین کنندگان دام درباره قیمت گوشت

الف40 دقیقه قبل

اصلاح قیمت حامل‌های انرژی باید سالها قبل اجرا می‌شد

فارس43 دقیقه قبل

عشایر به برق قابل حمل مجهز می‌شوند

ایسنا52 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1