آخرین تحولات میدانی استان حجه یمن/ جزئیات حملات سنگین مزدوران رژیم سعودی برای اشغال بخش راهبردی و مهم «حرض» + نقشه میدانی و عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
آخرین تحولات میدانی استان حجه یمن/ جزئیات حملات سنگین مزدوران رژیم سعودی برای اشغال بخش راهبردی و مهم «حرض» + نقشه میدانی و عکس

آخرین تحولات میدانی استان حجه یمن/ جزئیات حملات سنگین مزدوران رژیم سعودی برای اشغال بخش راهبردی و مهم «حرض» + نقشه میدانی و عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
مزدوران چند ملیتی رژیم سعودی حملات سنگینی را از سه محور در شمال استان حجه برای اشغال بخش راهبردی «حرض» آغاز کرده اند که با واکنش نیروهای یمنی مواجه شده اند.

به گزارش مشرق، از شمال غرب یمن خبر می‌رسد، نیروهای مزدور تابع رژیم سعودی در روزهای گذشته حملات سنگینی را در چند مرحله علیه مواضع نیروهای یمنی در شمال استان حجه انجام دادند.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، نیروهای مزدور با پشتیبانی گسترده هوایی رژیم عربستان حملات را علیه نیروهای یمنی در محورهای شمال، جنوب و جنوب غرب بخش «حرض» ترتیب دادند.

خبرها حاکیست، مزدوران رژیم سعودی پس از چند روز درگیری سنگین در محور جنوب غرب شهر «حرض» توانستند منطقه «حجاوره» را از کنترل نیروهای یمنی خارج کنند و به اشغال خود دربیاورند.

آخرین تحولات میدانی استان حجه یمن/ جزئیات حملات سنگین مزدوران رژیم سعودی برای اشغال بخش راهبردی و مهم «حرض» + نقشه میدانی و عکس - 4

اعلام الحربی

به گفته منابع میدانی، در جریان عملیاتی که منجر به اشغال منطقه «حجاوره» در جنوب غرب شهر راهبردی «حرض» شد، دهها تن از مزدوران چند ملیتی رژیم سعودی از جمله سودانی‌ها شرکت داشتند.

نیروهای یمنی در حومه شرقی منطقه حجاوره (محور غربی شهر حرض) با کمین‌های مستمر، ضد حملات کوتاه و ایجاد تله‌های انفجاری درصدد هستند مزدوران سعودی را زمین گیر و از پیشروی بیشتر آنان جلوگیری کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای مزدور رژیم سعودی در تلاش هستند ابتدا شهر «حرض» را به اشغال دربیاورند تا در ادامه راه برای تصرف کامل بخش «حرض» و نفوذ بیشتر در استان حجه باز و امنیت مرزهای جنوب استان جیزان عربستان را نیز تامین کنند.

آخرین تحولات میدانی استان حجه یمن/ جزئیات حملات سنگین مزدوران رژیم سعودی برای اشغال بخش راهبردی و مهم «حرض» + نقشه میدانی و عکس - 10

از محور شمالی بخش حرض (جنوب گذرگاه مرزی طوال) خبر می‌رسد، مزدوران رژیم سعودی عملیاتی را برای پیشروی در منطقه «سه راه الملاحیط»» ترتیب دادند که با مقاومت نیروهای یمنی ناکام ماندند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی با دفع حملات و انجام چند ضد حمله موفق شده‌اند نیروهای مزدور سعودی را در منطقه زمین گیر کنند و با وارد کردن خسارت‌های سنگین مانع از پیشروی‌های آنان شوند.

به گفته منابع میدانی، دهها تن از مزدوران سعودی در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شده‌اند؛ از سویی دیگر، رزمندگان یمنی با وجود حملات شدید هوایی در منطقه مانده‌اند و عقب نشینی نکرده‌اند.

آخرین تحولات میدانی استان حجه یمن/ جزئیات حملات سنگین مزدوران رژیم سعودی برای اشغال بخش راهبردی و مهم «حرض» + نقشه میدانی و عکس - 15

اعلام الحربی

خبرها از محور «مثلث عاهم» در جنوب شهر «حرض» حاکیست، نیروهای مزدور رژیم سعودی عملیاتی را برای نفوذ به حومه جنوبی شهر «حرض» انجام دادند که تاکنون با مقاومت نیروهای یمنی مواجه شده‌اند.

رزمندگان یمنی با مقاومت در این محور توانسته‌اند از پیشروی مزدوران سعودی به سمت جنوب شهر «حرض» جلوگیری و دهها تن از آنان را کشته و زخمی کنند؛ خسارت‌های زیادی به تجهیزات نظامی نیروهای مزدور در این محور وارد شده است.

به گزارش مشرق، یگان‌های موشکی و توپخانه‌ای جبهه مقاومت انصارالله پس از دریافت اطلاعات دقیق، مواضع و تجمع مزدوران رژیم سعودی را در حومه شهر «حرض» هدف قرار دادند و ضربات مهلکی به آنان وارد کردند.

آخرین تحولات میدانی استان حجه یمن/ جزئیات حملات سنگین مزدوران رژیم سعودی برای اشغال بخش راهبردی و مهم «حرض» + نقشه میدانی و عکس - 21

در حال حاضر، صحرای میدی، بخش وسیعی از منطقه حیران و بخش هایی از شمال، غرب و جنوب بخش «حرض» در اشغال نیروهای مزدور رژیم سعودی است که ۱۲ درصد از خاک استان حجه را شامل می‌شود.

استان حجه در شمال غرب یمن واقع شده و از محور غربی با دریای سرخ، از شمال با استان جیزان عربستان، از محور جنوبی با استان الحدیده و از محور شرقی با استان عمران هم مرز است و مسیرهای انتقال نیرو و تجهیزات از استان صعده به الحدیده از این استان می‌گذرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر15 ساعت قبل
این اظهارات مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران مطرح شد. مواضع مداخله جویانه جدید ایالات متحده آمریکا، افکار عمومی بار دیگر به خوبی مشاهده کردند که ایالات متحده آمریکا در قامت حمایت از برخی اراذل و اوباش و افراد مخل امنیت عمومی برآمده است تا بدین ترتیب، اقدامات فرافکنانه و دروغ گویی‌های پی در پی مقامات واشنگتن بیش از پیش آشکار شود. این همان سیاستی است که ایالات متحده آمریکا پیشتر نیز در جریان برخی نا آرامی‌ها و اغتشاشات در ایران طی سال‌های گذشته به ویژه در جریان فتنه سال ۹۸ در پیش گرفت. در جریان اغتشاشات دی ماه سال ۹۶ نیز ایالات متحده آمریکا پروژه ایجاد آشوب در ایران را در دستور کار خود قرار داد. این همان معیارهای دوگانه‌ای است که همواره در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران مشاهده شده است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع لبنانی اعلام کردند که کارکنان بانکها به اعتصاب خود در روز دوشنبه ادامه خواهند داد. از سوی دیگر جوزف عون فرمانده ارتش لبنان در بازدید از یگانهای ارتش در بیروت و جبل لبنان از آنها تمجید کرد و گفت: ارتش فرصت را از کسانی که قصد دارند که از آب گل آلود ماهی بگیرند، می‌گیرد. ارتش لبنان در نهایت نظم و حرفه‌ای بودن عمل می‌کند. ارتش در حال حاضر مامور حفظ امنیت و مسئول امنیت تظاهرات کنندگان و دیگر شهروندان است. تاریخ شاهد خواهد بود که ارتش لبنان، لبنان را نجات داد.
مهرمهر18 ساعت قبل
در خصوص مطرح شدن بحث استیضاح ترامپ باید توجه داشت برخی از دموکرات‌ها از ماه‌های نخست ریاست جمهوری ترامپ خواستار استیضاح وی شده بودند. ایده استیضاح ترامپ در میان رای دهندگان دموکرات محبوب بود به طوریکه در نظرسنجی اخیر ۷۳٪ از آنها طرفدار استیضاح وی بودند. سرانجام ۱۰ آبان ماه مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب روند استیضاح ترامپ امکان تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور آمریکا را میسر ساخت. باید دید بحث استیضاح ترامپ بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال ۲۰۲۰ چه تاثیری خواهد داشت. من معتقدم که ترامپ انتخابات را از دست خواهد داد زیرا دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای عملکرد خوبی داشته‌اند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) روی جوانب مختلف اقتصاد عربستان که تا حد زیادی بر نفت متکی است، تمرکز کرده است. به گزارش ایسنا، دیوید پترائوس، مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه «سی ان بی سی» گفت، ریاض می‌خواهد عرضه اولیه عمومی سهام شرکت آرامکو موفقیت آمیز باشد زیران نیاز به سرمایه‌گذاران خارجی و به تبع آن پول دارد. ژنرال پترائوس درباره کسری بودجه عربستان نیز گفت، کسری بودجه عربستان که بر نفت خام «برنت» متکی است به منزله این است که اقتصاد این کشور به طور جزئی به موفقیت آرامکو در تامین مالی طرح تحول اقتصادی موسوم به چشم انداز ۲۰۳۰ متکی است. شرکت آرامکو اعلام کرد، ۱٫۵ درصد از سهام این شرکت را در عرضه عمومی به ارزش بین ۲۴ تا ۲۵٫۵ میلیارد دلار به فروش می‌رساند. بلومبرگ گزارش داده بود، برخی ارزیابی‌های بانکی اعطا شده به شرکت بین ۱٫۲ تریلیون دلار تا ۲٫۲ تریلیون دلار آمریکاست.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
این منبع در گفت‌وگو با سایت «ناس» گفت: آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجعیت عالیقدر شیعه به عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور اعلام کرد، هر قطره خونی که ریخته شود منجر به تشدید تنش علیه دولت می‌شود. این اظهارات پس از خطبه روز جمعه مطرح شده که در آن آیت‌الله سیستانی به طبقه سیاسی نسبت به ادامه نادیده گرفتن مطالبات مردمی و کندی موجود در انجام اصلاحات سیاسی هشدار داد. به گفته منبع مذکور، مرجعیت دینی پس از آن هشدار داد که انفجاری در میدان التحریر رخ داده و در اثر آن چندین تن زخمی شدند. روز جمعه نیز آیت الله سیستانی در میان واکنش به ادامه اعتراضات گسترده در سراسر کشور، خواستار تدوین قانون جدید انتخابات شد؛ انتخاباتی که فرصت تغییر احزاب و گروه‌های حاکم کنونی را فراهم می‌کند. احمد الصافی، نماینده آیت‌الله سیستانی در خطبه نماز جمعه در کربلا بر اهمیت تسریع در تدوین قانون انتخابات منصفانه و غیرجانبدارانه‌ برای «تغییر گروه‌های حاکم» تاکید کرد چراکه مردم خواستار این گروه‌های حاکم و جایگزینی‌ آنها با چهره‌های جدید هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، رسانه‌های لبنان گزارش دادند که «محمد الصفدی» از تصدی پست نخست وزیری این کشور انصراف داده است. بر اساس گزارش این رسانه‌ها، الصفدی حمایت خود از معرفی سعد الحریری برای تصدی نخست وزیری دولت آتی را اعلام کرده است. این خبر در حالی منتشر می‌شود که «جبران باسیل» وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان دو روز پیش خبر داد بود که محمد الصفدی با پذیرش این پست موافقت کرده است. شهرهای لبنان از ۲۴ مهر در اعتراض به اوضاع معیشتی و اقتصادی و اعمال مالیات بر برخی از خدمات دولتی، به عرصه برگزاری تظاهرات مردمی تبدیل شده است. در پی این اعتراضات «سعد الحریری» نیز در تاریخ هفتم آبان استعفای خود را تقدیم رئیس‌جمهور لبنان کرد و تا زمان انتخاب نخست‌وزیر جدید، دولت پیشبرد امور را به خواسته رئیس جمهور تشکیل داد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری18 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری19 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

قیمت آپارتمان در کوی بیمه

میزان‌آنلاین15 دقیقه قبل

آخرین قیمت گوشی‌های موبایل در بازار

الف15 دقیقه قبل

ادعای عجیب دزد سریالی طلای زنان +عکس

فردا نیوز25 دقیقه قبل

تاجرنیا: با رعایت عدالت و برخورد با فساد، مردم در کنار حاکمیت می‌مانند

ایسنا30 دقیقه قبل

دلیل ایجاد صف‌های طولانی در مقابل برخی جایگاه‌های سوخت

ایسنا33 دقیقه قبل

نانسی پلوسی: کارهایی که ترامپ کرده بدتر از نیکسون است

عصر ایران39 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1