هفت‌تپه را تنها یک مورد از آنچه رخ داده و خواهد داد می‌بینیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
هفت‌تپه را تنها یک مورد از آنچه رخ داده و خواهد داد می‌بینیم

هفت‌تپه را تنها یک مورد از آنچه رخ داده و خواهد داد می‌بینیم

مهرخبرگزاری مهر |
بسیج دانشجویی دانشگاه های خواجه نصیروامیرکبیر تاکید کردند: بسیاری ازورود شما به احکام هفت‌تپه قانع می‌شوند اما ماهفت‌تپه را تنهایک مورد از آنچه در گذشته و آینده رخ داده و خواهد داد می بینیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی و امیرکبیر در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه مطالباتی را مطرح کردند.

متن نامه این دو تشکل دانشجویی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

لا یحب الله الجهر بالسوء من القول إلا من ظلم وکان الله سمیعا علیما

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه

چندی پیش شاهد صدور احکام ناعادلانه برای تعدادی از محکومین مرتبط با اعتراضات کارگری هفت‌تپه بودیم، که در نهایت منجر به دستور جنابعالی برای رسیدگی منصفانه و تجدید نظر به آنها شد. اگر چه اقدام شما سبب امیدواری بیشتر به اجرای فراگیر عدالت توسط قوه قضاییه شد، اما جنبش دانشجویی نمی‌تواند چشم به روی نواقص ریشه‌ای که سبب تکرار این مشکلات می‌شود، ببندد.

هر از چند گاه، بی‌عدالتی‌هایی در گوشه و کنار کشور صدای حق‌طلبی و عدالت‌خواهی قشری مستضعف از مردم را بلند می‌کند. مستضعفینی که گاها معاش حداقلی آنها با این بی‌عدالتی‌ها قطع می‌شود، با اقداماتی چون پیگیری‌های صنفی و برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز و حتی غیرسیاسی می‌کوشند حقوق اجتماعی خود را مطالبه کنند. با این حال ناعادلانه‌ترین و راحت‌ترین روش برخورد با این معترضین پیش گرفته می‌شود: ‌ اتهام اقدام علیه امنیت ملی. در عین حال گاها شاهد احکام ناعادلانه‌ای برای بعضی مفسدین اقتصادی هستیم که اگر از این احکام صنفی سبک‌تر نباشند، با آن برابری می‌کنند.

طنز تلخ روزگار است، مستضعفینی که برای این انقلاب قیام کردند و برای تداوم آن جان دادند و خون دادند و هزینه کردند، مظلومینی که در مقابل هرگونه تهدید علیه امنیت کشور می‌ایستند و در پیچ و خم‌های متعدد کشور همراه انقلاب هستند، متهم به اقدام علیه امنیت ملی می‌شوند. در عین حال معاندین خارجی و مغرضین داخلی با سوء استفاده رسانه‌ای، علم اعتراضات صنفی را می‌چاپند و روی آن شعار ضد نظام می‌نویسند و می‌شوند پاسداران حقوق کارگر و معلم!

از جمله بی‌عدالتی‌ها این است که برای عدالت‌خواهان امیدیه پرونده‌سازی می‌کنند تا جریان عدالت‌خواهی را خفه کنند، کارگرانی را که به حقوق اولیه‌شان اعتراض می‌کنند شلاق می‌زنند تا ساده‌ترین مطالبات‌شان سرکوب گردد و گاها دانشجوی عدالت‌خواهی که تکلیف خود را پیگیری مشکلات کشور می‌بیند هم در امان نیست و چه بسیار ازین مثال‌ها.

با توجه به آنچه گفته شد، مطالباتی را از شما به عنوان رئیس قوه قضاییه، در همین باب مطرح می‌کنیم:

اولا، محدودیت تعداد قضاتی که به پرونده‌های امنیتی کشور رسیدگی می‌کنند مشکلات متعددی از جمله قابل پیش‌بینی بودن رأی این پرونده‌ها و البته دخالت‌های غیر در روند رسیدگی به پرونده ایجاد می‌کند. ارجاع پرونده‌های امنیتی بصورت تصادفی به یکی از دادگاه‌های انقلاب به منظور از بین بردن احتمال ارجاعات غرض‌ورزانه ضروری‌ست.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

دوما، حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های پرونده‌های سیاسی و امنیتی لزوم تبیین و به کارگیری آیین دادرسی مختص به خود را هر چه بیشتر مشخص می‌کند. همچنین بعضی اتهامات کلی و غیرمشخص مانند اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی راه برخوردهای سلیقه‌ای قضات با متهمین را باز می‌گذارد. الحق که ناامیدی ایجاد شده توسط اینگونه برخوردها خطرآفرین‌تر از هر تهدید دیگری برای امنیت ملی‌ست.

سوما و از همه مهمتر، لزوم شفافیت در روند رسیدگی به پرونده‌های امنیتی‌ است. مشروعیت، جمهوریت و وجه فضیلت حکومت اسلامی به نظارت و مشارکت مردم در امور آن است که بدون شفافیت ممکن نیست. توضیحات دقیق و مستمر درباره این پرونده‌ها و برگزاری علنی جلسات دادگاه حداقل کاری‌ست که باید به منظور شفافیت قوه قضاییه در این زمینه صورت پذیرد.

البته که ملاحظات خاصی نسبت به جزئیات‌ بعضی از پرونده‌ها قابل درک است، اما پیش برد کامل آنها در خفا ظاهرا تبدیل به شیوه‌نامه قوه قضاییه شده است و بسیار جای تعجب دارد. ضد انقلاب هم با استفاده از همین فرصت ابهامات و دروغ‌هایی مطرح می‌کند و سوار موج رسانه‌ای آن می‌شود.

در حالیکه بسیاری از ورود شما به احکام هفت‌تپه قانع می‌شوند، ما هفت‌تپه را تنها یک مورد از آنچه در گذشته و آینده رخ داده و خواهد داد می‌بینیم. هیچ صحیح نیست که برای هر اقدام عدالت‌خواهانه‌، جبهه انقلاب اولین راه چاره را نامه زدن به رئیس قوه قضاییه و اقدام مستقیم ایشان ببیند، چرا که وابسته شدن اجرای عدالت به یک شخص سوای اینکه چه کسی با چه رویکردی‌ است، ‌ زمینه‌ساز فساد می‌باشد.

جنبش دانشجویی که صدای مستضعفین و مظلومین بوده و خواهد بود، باید توانش را صرف ستاندن حق آنها از بی‌لیاقتان جری کند، نه مقابله با بی‌عدالتی برخی اجزای قوه قضاییه. انشالله شیرینی تغییراتی را که در روند رسیدگی به پرونده‌های فساد صورت پذیرفته‌است، این بار در جاری شدن هر چه بیشتر عدالت در پرونده‌های سیاسی و امنیتی شاهد باشیم. ­­

و من الله توفیق

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.
مهرمهر22 ساعت قبل
در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخو-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است. سوخو-۳۵، جنگنده تک کابینه و دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالاست. این رسانه افزود که این مسئولان آمریکایی تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. همچنین «کلارک کوپر» در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: «امضای این قرارداد، مصر را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌دهد و مصری‌ها را در آینده در معرض از دست دادن قراردادهایی با آمریکا قرار می‌دهد. کلارک معاون وزیر امور خارجه آمریکا مصر را تهدید کرده است که اگر همچنان در خرید جنگنده‌های روسی اصرار ورزد، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
روسیه سامانه‌های جدیدی را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از اسپوتنیک، در نمایشگاه ایرشو-۲۰۱۹ دبی، روسیه سامانه‌های «ریپلنت»، «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا»، «کوپول»، «لوچ» و «پیشال» را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. سامانه ریپلنت برای فواصل بیشتر از ۳۰ کیلومتر کار می‌کند باعث ایجاد محافظت تاکتیکی در برابر پهپادها می‌شود. سامانه‌های «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا» و «کوپول» برای محافظت از زیر ساخت‌های مهم و حیاتی طراحی شده‌اند. سامانه‌های قابل حمل «لوچ» و «پیشال» می‌توانند هواپیماهای بدون سرنشین را به ترتیب در فواصل شش و دو کیلومتری نابود کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

استقرار ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس + تصاویر

تسنیم8 دقیقه قبل

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

عدم بازگشت سرمایه مانعی برای جذب و پرورش ظرفیت شهرهای خلاق

مهر10 دقیقه قبل