استقامت پنج ساله یمن در محاصره دشمنان محصول مدرسه عاشوراست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
استقامت پنج ساله یمن در محاصره دشمنان محصول مدرسه عاشوراست

استقامت پنج ساله یمن در محاصره دشمنان محصول مدرسه عاشوراست

فارسخبرگزاری فارس |
امام جمعه موقت تهران گفت: اگر مدرسه عاشورا نبود یمن قهرمان نمی‌توانست پنج سال در محاصره همه کشورهای استکباری با امید فراوان استقامت کند و برگ زرینی را خلق کند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد در نماز عبادی سیاسی امروز (جمعه ۲۲ شهریور) تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: چهل سال است انقلاب اسلامی با کشتی عاشورا فتوحات ماندگاری را بدست آورده است.

وی افزود: این منظومه فکری (عاشورا) با تمام ارزشها یک جریان عظیم و قدرتمند سیاسی و اجتماعی است که با مروارید‌های غلطان اشک، جرعه جرعه معرفت و بصریت و شجاعت و معنویات را در کام جان و روان انسان می‌ریزد که مهم‌رین منبع حیات امت اسلامی در طول تاریخ بوده و خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: جنگ در عاشورا جنگ بین اسلام یزدی و اسلام دین مدار و اخللاق مدار و عزت مدار و به عبارت دیگر اسلام ناب محمدی و انقلابی است.

وی اظهار داشت: اگر مدرسه عاشورا نبود انقلاب اسلامی متولد نمی‌شد و اگر این مدرسه نبود از گردنه سخت دفاع مقدسه عبور نمی‌کردیم و اگر عاشورا نبود سوریه پیروز امروز، عراق مقتدر امروز و لبنان مقاوم و خط شکن امروز و بحرین ایستاده و صبور امروز و یمن افتخار آفرین امروز متولد نمی‌شد.

وی افزود: عاشورا بزرگترین جنگ پیروز در تاریخ اسلام است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: تمدن اسلامی که رهبر معظم انقلاب جوانان را به آراستگی علمی و اخلاقی و رفتاری برای فراهم آوردن زمینه‌های ظهور تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب دعوت کردند بدون تردید جان مایه خود را از عاشورای حسینی گرفته است.

وی در ادامه گفت: در عاشورا شاخص‌های حیات انسانی و نظم نوین جهانی تبلور یافته است.

حجت الاسلام ا بوترابی فرد خاطر نشان کرد: عاشورا تبلور انسان، جامعه و حاکمیت در تراز اسلام است و ما تفکر و اندیشه عاشورا را در بستر خلق و تربیت انسان در تراز دین و ساختن جامعه در تراز قرآن و شکل‌گیری نظام اسلامی مبتنی بر قرآن، ‌ اسلام، وحی و سنت پیامبر می‌یابیم.

وی افزود: موضوع عاشورا تربیت انسان است و با این تربیت جامعه و انسان ساخته می‌شود ضمن اینکه جامعه اسلامی در تراز نظام سیاسی با محوریت شخصیتی مانند حسین‌ابن علی است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهارات خود در نماز جمعه خاطرنشان کرد: اگر مدرسه عاشورا نبود یمن قهرمان نمی‌توانست پنج سال در محاصره همه کشورهای استکباری با امید فراوان استقامت کند و برگ زرینی را خلق کند.

وی گفت: استکبار جهانی آ‌مریکا و متحدین منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدانند که نگاه امت به پا خواسته در سراسر دنیای اسلامی به همه قدرت‌های استکباری جهان نگاهی برآمده از حسین‌بن علی است.

وی گفت: منطق عاشورا دنیای اسلام را پیروز میادین جهانی کرده است.

ابوترابی‌فرد افزود: تمام دغدغه سکان‌دار هوشمند انقلاب اسلامی آن است که جامعه اسلامی ایران باید نماد یک جامعه عاشورایی باشد و تمام ارزش‌های آن را در ظرفیت خود به نمایش بگذارد و این راه رسیدن به اقتدار و عزت است چرا که این مدرسه موضوع مسیر خلق قدرت را هموار می‌کند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دوم سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران یاد نخستین امام جمعه مجاهد و هوشمند انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله طالقانی را گرامی داشت.

وی از دستگاه قضایی کشور که با تکریم خانواده آسیب دیده در حادثه اخیر فصل جدیدی را در حل معضلات اجتماعی گشوده است تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد با اتخاذ روش‌های مناسب در جهت حل چالش‌ها گام برداشته شود.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

ابوترابی فرد گفت: اگر بصیرت لازم وجود نداشت امروز پیروزی‌های بزرگ در دستان قدرتمند ملت عزیز ایران و جوانان انقلابی نبود ضمن اینکه اگر این بصیرت ارتقا پیدا کند قطعا بیشتر چالش‌های فرهنگی و مدیریتی از کشور رخت برخواهد بست.

وی گفت: مدافعان حرم و زنان و مردان ایستاده در تحریم‌های اقتصادی دشمنان علامت مقاومت را به استکبار نشان دادند و دشمن را به سمت یأس بردند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: بصیرت و ایمان مرز نمی‌شناسد و همواره باید در این مسیر حرکت کنیم.

وی افزود: مجاهدت، آن گاهی اثرگذار است که در رکاب امام صالح باشد که همین موضوع عاشورا را به منظومه فرهنگی مبدل کرده است.

ابوترابی فرد گفت: حضرت ابوالفضل عباس (ع) جان خود را در رکاب امام خویش تقدیم کرده و اندیشه‌اش خلق عزت کرد و اگر عنصر امامت و وفاداری امت نبود امروز جبهه مقاومت اسلامی قطعا شکل نمی‌گرفت.

ابوترابی فرد گفت: جامعه دو قطبی نمی‌تواند اقتدار خلق کند و باید همه در کنار هم و در کنار رهبر صالح، شجاع و بصیرمان بایستیم و دست آ‌نانی که فاصله دارند را بفشاریم و به قله‌ها نزدیک کنیم و مبادا خود را از آنها بهتر بدانیم.

وی گفت: حضرت آیت‌الله بهجت در قله تقوا قرار داشته و می‌گفتند باید از او در تقوا سبقت بگیرید و او را شاخص تقوا ندانید.

امام جمعه موقت تهران گفت: حسین‌بن علی (ع) منطق عاشورا را با حضور حر و یارانش تبیین کرد و همین منطق است که حر ساخته است.

وی تصریح کرد: ملت ایران و همه ملت‌های مسلمان و مردم شریف بحرین و همه دنیای اسلام اگر در مقابل باطل فریاد برنیاورند قطعا با او محشور می‌شوند، لذا باید حق و باطل را شناخت و در کنار حق قرار گرفت.

ابوترابی فرد اظهار داشت: مدیران کشور بهتر است بدانند که منطق عاشورا آن است که حق را باید بشناسند و در کنار آن بایستند.

وی گفت: روی سخن مقام معظم رهبری در مقاومت و رویارویی با دنیای استکبار الهام گرفته از کلام اباعبدالله در ایستادگی در کنار حق و مبارزه با باطل است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: عروسک‌هایی مانند بن خلیفه و بن سلمان هویتی ندارند ضمن اینکه یزید زمان، نظام سلطه و آ‌مریکایی است که صحنه‌گردان واقعی هستند.

وی گفت: آمریکا با روی رنگ باخته‌اش هم اکنون نگران منافع از دست رفته‌اش است و بر همین اساس است که نگران پیروزی‌های جبهه مقاومت است.

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: چه کسی در یمن فساد می‌کند؟ بن سلمان؟ آنها نقش عروسک را هم از دست داده‌اند.

وی افزود: وقتی جبهه مقاومت پیش می‌رود به دلیل آن است که قلب فساد هدف قرار داده شده است.

وی خطاب به عاشوراییان گفت: ما به انقلاب روحی، فکری و اعتقادی نیاز داریم.

امام جمعه موقت تهران در پایان افزود: مساله جامعه اسلامی آن نیست که خانم‌ها در فلان حوزه بیایند یا نیایند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدعلی دهقان‌دهنوی افزود: بالغ بر ۹۰ درصد مجوز‌های کسب و کار کشور در سامانه قرار گرفته است. فراتر از آن نیز زیر ساخت اتصال بخش صدور مجوز در بستری مشخص در راستای ساماندهی مجوز‌ها فراهم خواهد شد. همچنین مقررات اضافی یا بخش‌هایی از استعلام‌ها که اضافی هستند نیز در قالب هیئت مقررات زدایی حذف، لغو یا قابل تغییر خواهد شد. دهنوی گفت: اصلاحیه قانون فضای کسب و کار در مجلس تصویب شده است و با تایید شورای نگهبان ابلاغ خواهد شد. عضو کمیسیون حمایت از تولید مجلس نیز گفت: قانون فضای کسب و کار در مجلس در حال اجرایی شدن است.
الفالف21 ساعت قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه اقدامات و اظهارات آمریکایی‌ها در خصوص فلسطین نقض صریح قوانین بین المللی است خواستار تحرک مجامع بین الملی در مخالفت و مقابله با آن شد. وی به آقای پومپئو توصیه کرد بهتر است خود را از تفکرات قرن هجدهمی رها کند که صاحبان قدرت خود را فراتر از حقوق و قوانین بین المللی می‌دانستند. در قرن بیست و یکم نه آمریکا قدرت فائقه است و نه دیگر کسی نقض قوانین بین المللی توسط صاحبان قدرت را می‌پذیرد. وی گفت: طبق سوابقی که از عوامل بیگانه در قالب‌های مختلف از جمله بازرسان آژانس رخ داده است نیرو‌های امنیتی حساس‌تر شده‌اند و این ماده خطرناک را از وی شناسایی کردند. وی یادآور شد: آژانس باید مقررات جمهوری اسلامی ایران و مراکز مهم و حیاتی ما را رعایت کند و ما حق خود می‌دانیم از مراکز حساس حفاظت کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

استقرار ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس + تصاویر

تسنیم8 دقیقه قبل

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

عدم بازگشت سرمایه مانعی برای جذب و پرورش ظرفیت شهرهای خلاق

مهر10 دقیقه قبل