دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع): بسیاری در دنیا میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا در ‌ایران یأس و ناامیدی به وجود آورند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع): بسیاری در دنیا میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا در ‌ایران یأس و ناامیدی به وجود آورند

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: بسیاری در دنیا میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا در جامعه ایران یأس و ناامیدی به وجود آورند و هدف‌شان براندازی این نظام است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

​حجت‌الاسلام والمسلمین رضا رمضانی گیلانی صبح امروز در مراسم دعای ندبه (جمعه مهدوی) در مسجد جامع حضرت ولی‌عصر (عج) شفت اظهار داشت: خطه گیلان دارای عالمان و اندیشمندان بزرگی است، بزرگانی که دارای مقام مرجعیت و جایگاه بلند مرتبه بودند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به مسئله مهدویت، نقش و وظایف منتظران در تعجیل و فرج حضرت ولی‌عصر (عج) گفت: شخص منتظر همواره از وضعیت موجود در دنیا ناراضی است زیرا امروز به‌دلیل سلطه استکبار، اتفاقات تلخ زیادی در دنیا رخ می‌دهد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مؤمنان و منتظران امام زمان (عج) همواره با امید به آینده می‌نگرند ابراز داشت: طبق آمار، یک میلیارد کودک در دنیا از سوء‌تغذیه رنج می‌برند و این نشان از اتفاقات و شرایط سخت در دنیا دارد.

رمضانی با اشاره به ویژگی‌های منتظران افزود: انتظار یک حالت روحی است که باید با عمل همراه باشد لذا شخص منتظر باید صالح، عادل و دارای نگاه اصلاح‌گری باشد و خودسازی کند و در تربیت و اصلاح دیگران نیز بکوشد و در مسیر زمینه‌سازی ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) تلاش کند.

وی با بیان اینکه با تحقق ظهور و آغاز قیام امام زمان (عج)، جامعه بشر دیگر از ظلم و ستم رنج نمی‌برد عنوان کرد: همزمان با تحقق ظهور و آغاز قیام امام زمان (عج)، عدالت و امنیت در همه جا فراگیر می‌شود و حتی امنیت به مرحله‌ای می‌رسد که همه از آن شادمان می‌شوند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه بشر باید به سمت اخلاق اجتماعی و زمینه‌سازی ظهور حرکت کند خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز عده‌ای در دنیا، علوم معنوی و عرفانی را بدون در نظر گرفتن خدا ترویج می‌دهند.

رمضانی با بیان اینکه در طول تاریخ شخصیت‌های مختلفی زندگی می‌کردند که با وجود اینکه دارای مرجعیت علمی و سیاسی بودند اما در خدمت اهل بیت (ع) نبودند و حتی در مقابل آنان ایستادند گفت: امروز نیز همه ما در حال آزمایش شدن هستیم و در مسیر آزمایش بزرگ الهی قرار داریم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: خداوند زمانی اذن آغاز قیام امام زمان (عج) را می‌دهد که جامعه آمادگی لازم برای ظهور آن حضرت را داشته باشد بنابراین امروز معرفت و شناخت نسبت به آن حضرت، یک رکن اساسی و مهم است.

وی با اشاره به وظایف مردم در عصر امروز افزود: امروز همه باید نسبت به امام زمان (عج) شناخت و معرفت داشته باشند و جایگاه آن حضرت را بشناسند و از هر لحاظ خود را آماده ظهور کنند تا بتوانند در رکاب آن حضرت برای تحقق اهداف بکوشند از این رو این شناخت و معرفت بسیار ضروری است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با بیان بر اینکه طبق روایات، اگر انسانی بمیرد و نسبت به امام زمان خود معرفت و شناخت نداشته باشد به مرگ جاهلیت مرده است تصریح کرد: اگر شخصی این شناخت را نداشته باشد گمراه می‌شود و محبت بعد از شناخت امام زمان (عج) یک رکن مهم دیگر است.

رمضانی با اشاره به اینکه شناخت و محبت نسبت به امام زمان (عج) شخص را به خدا متصل می‌کند بیان کرد: هر چقدر شناخت و معرفت افراد نسبت به حضرت ولی‌عصر (عج) بیشتر باشد، محبت‌شان نیز افزایش می‌یابد و این محبت پایدار و محکم است و باعث متحول شدن زندگی انسان می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه انسانی که در مسیر حق است همواره پاک‌ترین بندگان خداوند از جمله امامان معصوم را دوست دارد گفت: شخص منتظر در عین حال که به دنبال صلح، امنیت و نابودی زر و تزویر است باید خودش را کاملا مهیا و آماده برای ظهور امام زمان (عج) کند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی با اشاره به رکن ولایت‌پذیری بعد از شناخت و محبت نسبت به امام زمان (عج) عنوان کرد: ولایت‌پذیری بعد از محبت و معرفت اهمیت دارد لذا شیعیان باید ولایت معصومین و امام زمان (عج) را بپذیرند و قدم به قدم پشت سر آن حضرت حرکت کنند البته ولایت‌پذیری باید با عمل همراه باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) به دو نوع ولایت از جمله ولایت شیطان و ولایت ولی‌الله اشاره کرد و افزود: پذیرش ولایت پیامبر (ص) و حجت خدا در حقیقت پذیرش ولایت ولی‌الله است و فرد در صورت پذیرش این ولایت باید خود را مهیا کند و عهد و پیمان خود را با امام زمان (عج) محکم‌تر کند.

رمضانی گفت: امروز منتظران و عموم مردم باید معرفت، محبت، ولایت‌پذیری و عهد و پیمان خود با حضرت ولی‌عصر (عج) را در عمل نشان دهند زیرا آن حضرت در جامعه حضور دارند و ما مؤظف هستیم که در میدان عمل باشیم و اطاعت‌پذیری خود را نشان دهیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی ندبه می‌خوانند و اشک می‌ریزند و می‌گویند که هر زمان که حضرت ولی‌عصر (عج) قیام خود را آغاز کردند ما هم اقدام و حرکت مؤثر می‌کنیم در صورتی که در هر شرایطی باید در میدان عمل باشند و اطاعت‌پذیری خود را نشان دهند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه منتظران باید به فکر اصلاح‌گری و اطاعت‌پذیری باشند چون ما امروز در ذیل امامت امام زمان (عج) قرار داریم افزود: در عصر غیبت، اطاعت از مسلم زمانه و نایب امام زمان (عج) همچون رهبر انقلاب واجب است.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم شاهد تعجیل در فرج حضرت ولی‌عصر (عج) باشیم باید بستر مقاومت و موضع گرفتن در برابر ظالمان دنیا را فراهم کنیم گفت: این مقاومت می‌تواند زمینه‌سازی ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) را فراهم کند اما اگر قدم عملی بر نداریم به جای تعجیل در فرج، تأخیر در فرج اتفاق می‌افتد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به نگاه فراهم سازی زمینه ظهور در منتظران افزود: امروز در دنیا به برکت قیام امام حسین (ع)، بخشی از مقدمات ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم شده است چون میان واقعه غدیر، عاشورا و ظهور ارتباط تنگاتنگی وجود دارد و همه در راستای مبارزه با ظلم است.

رمضانی با بیان اینکه پیروان تمام ادیان می‌توانند امام حسین (ع) را الگو قرار دهند چون آن حضرت دعوت به حق کرد و این یک اصل محوری است عنوان کرد: سبک زندگی یک نرم‌افزار برای رسیدن به تمدن بزرگ اسلام است یعنی همه چیز بر اساس محور دین باشد و در کنار آن دین شناخته شود.

وی افزود: افراد بسیاری در دنیا میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا در جامعه ایران یأس و ناامیدی به وجود آورند و هدف‌شان براندازی این نظام است زیرا ایران حرکتی را بر محور عدالت، امنیت و انسانیت آغاز کرد و در این مسیر نیز خون‌های پاک زیادی ریخته شد.

رمضانی ابراز داشت: ما در حوزه اخلاق و معنویت باید بسیار کار کنیم و به لحاظ فکری خودمان را به حضرت مهدی (عج) نزدیک کنیم و ایشان را بشناسیم و خواسته‌ حضرت را نیز عملی کنیم زیرا امام زمان (عج) فرمودند که ما به شما توجه داریم و فراموش‌تان نمی‌کنیم اما شما ما را فراموش کردید.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با بیان اینکه ندبه‌خوانی در حقیقت یک ارتباط عاشقانه با امام زمان (عج) در فراق آن حضرت است عنوان کرد: ایام محرم، ایامی است که مصیبت‌های سختی بر اهل‌بیت (ع) و پیامبر (ص) وارد شد و مصیبت اسارت نیز بسیار سنگین است.

به گزارش تسنیم، در پایان نیز مردم متدین مشغول نیایش و خواندن دعای ندبه در فراق امام زمان (عج) شدند.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز22 ساعت قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

روایت شبکه اسرائیلی از قدرت پهپادی ایران + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| قدرت نظامی کشورمان همواره موضوع گزارش رسانه‌های بیگانه بوده است. پهپادهای ایرانی در سال‌های اخیر بسیار قدرتمندتر از قبل شده‌اند و همین موضوع، ترس و وحشت رژیم صهیونیستی را بیشتر کرده است. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فیلم | سردار سلیمانی: امروز انصارلله یمن هم به امام حسین اقتدا می‌کند!

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

آبگیری سد ایلیسو در ترکیه با وجود مخالفت ایران +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام «اینستا خبری» در جدیدترین پست خود درباره آبگیری سد ایلیسو در ترکیه با وجود مخالفت ایران نوشت: با وجود اعتراض ایران و عراق، آبگیری سد ایلیسو در ترکیه بر روی رودخانه‌ دجله آغاز شده است. خشک شدن تالاب هورالعظیم ایران یکی دیگر از تبعات آبگیری ایلیسو است. دولت ترکیه بدون جلب توافق با ایران و عراق این سد را ساخته است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودمرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک روز پس از حمله به خودروی زرهی امارات در شهر عدن در جنوب یمن، امارات روز گذشته اعلام کرد که ۶ نظامی این کشور کشته شده است. این خبرگزاری اشاره نکرده است که نظامیان کشته‌شدن در حال انجام چه ماموریتی بودند و یا در چه مکانی کشته شدند. وی بار دیگر از یمنی‌ها خواست به مقاومت مسلحانه علیه نیروهای اماراتی روی بیاورند. ده‌ها نفر در این حملات کشته شدند و امارات متحده عربی نیروهای هادی را تروریست خواند. پایگاه الجفره همچنین یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های حفتر محسوب می‌شود که تمامی جنگنده‌هایی که به مواضع نیروهای دولت وفاق ملی در طرابلس و مناطق دیگر حمله می‌کنند، از آنجا پرواز می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر