بررسی چگونگی ورود مدیریت شهری به پروژه مصلای تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
بررسی چگونگی ورود مدیریت شهری به پروژه مصلای تهران

بررسی چگونگی ورود مدیریت شهری به پروژه مصلای تهران

مهرخبرگزاری مهر |
سخنگوی شورای شهر تهران گفت : مدیریت شهری توان خود را برای تکمیل مصلای تهران به عنوان مهمترین مرکز سیاسی اجتماعی آیینی و نماد باشکوه معماری انقلاب اسلامی به کار می گیرد.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازدیدی که برخی از اعضای شورای شهر تهران از مصلی تهران داشتند، گفت: این بازدید با حضور رئیس شورا، تعدادی از رؤسای کمیسیون‌ها و تعدادی از اعضای هیئت رئیسه برگزار شد.

وی ادامه داد: اعضای شورای شهر تهران از بخش‌های مختلف بازدید کردند و در جریان مراحل کار قرار گرفتند. به ویژه از بخش‌های کارگاهی که هنوز تکمیل نشده و مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است، بازدید به عمل آمد.

به گفته سخنگوی شورای شهر تهران نحوه همکاری و تعامل مدیریت شهری در تکمیل سریع‌تر پروژه مصلای تهران، موضوعی است که مورد نظر است.

وی افزود: این دومین بازدید اعضای شورا از مصلی تهران است و پیش‌تر نیز بازدید دیگری انجام شده است. در رابطه با چگونگی همکاری مدیریت شهری برای تکمیل مصلی پیشتر بحث هایی مطرح شده است که باید از سوی شهرداری تهران پیگیری شود.

در آبان ماه سال ۶۷ نامه‌ای از سوی آیت آلله خامنه‌ای و آیت الله هاشمی رفسنجانی خطاب به حضرت امام خمینی نوشته می‌شود و مساله ضرورت احداث مصلی تهران را مطرح می‌شود و محل فعلی را که در مالکیت شهرداری بوده، در این نامه پیشنهاد می‌شود و حضرت امام نیز فورا با این درخواست موافقت می‌کنند. در آن زمان، مسابقه معماری برای طرح مصلی برگزار شده بود و حتی در آن نامه، این موضوع مطرح شده است که طرح مناسبی با به مسابقه گذاشتن میان مهندسان داخلی و خارجی تهیه شده است.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

مصلی تهران به لحاظ معماری نیز اثری واجد اهمیت است و در مقطعی که مقرر می‌شود تا این مجموعه احداث شود، مسابقه معماری بین المللی برگزار شد و گروه‌های معماری مختلفی طرح‌های پیشنهادی خود را ارایه دادند و طرح‌ها توسط گروهی از متخصصین برجسته داوری شد. این طرح‌ها در حال حاضر در دفتر مجموعه مصلی نگهداری می‌شود و بررسی آنها هم خالی از لطف نیست. در نهایت طرح فعلی که اثر مرحوم پرویز مویدعهد است، انتخاب و وارد فرایند اجرا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ظاهرا وصل شدن اینترنت در برخی استان‌ها از جمله در مناطقی از تهران فقط در خطوط ثابت بوده و قرار است به تدریج گسترش یابد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فیروزآبادی در حاشیه مراسم افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این روز‌ها که اینترنت مختل شده است، شبکه ملی اطلاعات توانست جوابگو باشد؟ افزود: شبکه ملی اطلاعات، طرح بزرگی است و در همین روز‌هایی که اینترنت دچار اختلال شده بود، توانستیم بسیاری از خدمات اصلی کشور را از جمله خدمات بانکی، حمل و نقل و سایر خدمات دولتی، دایر نگه داریم. وی گفت: به هر حال نواقصی وجود دارد و ما از نظر داشتن پیام رسان ملی که بتواند نیاز‌های پیام رسانی مردم را تامین کند، دچار کمبود هستیم، اما پیام رسان‌های منتخب داخلی ما در این چند روز با اقبال بسیاری بالایی روبرو شدند. فیروزآبادی گفت: در این چند روز رکورد ترافیک داخلی را شکستیم و مردم به جای استفاده از خدمات پلتفرم‌ها، موتور‌های جستجوگر و پیام رسان‌های خارجی؛ به جایگزین‌های داخلی مراجعه کردند. وی گفت: مردم با صبوری و متانت استفاده کردند و ترافیک داخلی از ۷۵۰ گیگابیت در ثانیه عبور کرد و رشد چند برابری داشت. دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره زمان برقراری مجدد اینترنت گفت: این موضوع در حوزه‌های امنیتی کشور تصمیم گیری می‌شود و به طور قطع در اولین فرصت که بتوان اختلالات را وصل کرد و به شرایط قبل بازگشت، دایر خواهد شد و زمان آن بستگی به شرایط موجود دارد. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه خسارت‌های وارده به برخی شرکت‌ها در اثر قطعی اینترنت را چه کسی باید پرداخت کند؟ گفت: در واقع خسارت نبود، عدم النفع بود و برخی کسب و کار‌ها پس از این حادثه با مشکلاتی مواجه شدند. فیروزآبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه کسی مسئول این خسارت است؟ گفت: من مقام قضایی نیستم.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ارتش؛ برای اولین بار در سطح ارتش، دوره طرح بصیرت کارکنان وظیفه متاهل نیروی هوایی و خانواده‌های آنان با حضور امیر سرتیپ دوم عسکری جانشین و معاون هماهنگ کننده اداره عقیدتی سیاسی نهاجا، سرهنگ زارع فرمانده قرارگاه پشتیبانی و حجت الاسلام والمسلمین رادمهر رییس عقیدتی سیاسی ستاد و قرارگاه پشتیبانی این نیرو در تالار بهمن برگزار شد. در این مراسم امیر سرتیپ دوم احمد عسکری با اشاره به لزوم برگزاری طرح بصیرت ویژه کارکنان وظیفه متاهل نیروی هوایی ارتش گفت: وجود شما کارکنان وظیفه در ارتش بسیار با اهمیت است و با توجه به منویات ارزشمند مقام عظمای فرماندهی کل قوا درخصوص سربازان، برآنیم تا کارکنان وظیفه پس از ۲ سال خدمت نسبت به نظام، انقلاب و ارتش خوشبین، متدین و نسبت به آینده امیدوار باشند و در آینده نزدیک بتوانند از انقلاب و اسلام به شایستگی هرچه تمام‌تر حراست کنند. وی همچنین با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب بیشترین نگاهشان به نسل جوان است، اظهار کرد: دشمن به جوان و نیروی جوان بسیار امید بسته است، زیرا دشمن از طریق فضای مجازی برای تغییر نگرش و رفتار نسل جوان ما برنامه ریزی می‌کند. امیر عسکری در ادامه با اشاره به اینکه امروز راه شناخت دوست و دشمن در کشور با بصیرت امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: بصیرت تنها ابزار مقابله با توطئه دشمن است که راه را به ما نشان می‌دهد و شما جوانان که ذخیره نظام و مسئولان آینده کشور هستید با ارتقاء دانش و بینش خود در این مسیر قدم بردارید و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام بگذارید. معاون هماهنگ کننده اداره عقیدتی سیاسی نهاجا در پایان تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب نگاه حضرت آقا به جوانان است، چرا که دشمنان می‌خواهند جوانان را نسبت به آینده مأیوس و نسبت به گذشته بدبین نشان دهد؛ بنابراین در بیانیه گام دوم انقلاب اولین توصیه حضرت آقا نسبت به جوانان نگاه خوشبینانه به آینده کشور است.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ذبیح الله خداییان در جمع کارکنان مرکز مالکیت معنوی افزود: این مرکز از بخش‌های مهم و تأثیرگذار سازمان ثبت اسناد و املاک با سابقه حدود یک قرن است و با ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی، علایم تجاری و نشانه‌های جغرافیایی و حمایت از آن‌ها در سطح ملی و بین المللی؛ نقش مهمی در شکوفایی اندیشه‌ها دارد و مانع سوء استفاده افراد سودجو از خلاقیت و ابتکار نخبگان جامعه می‌شود. معاون قوه قضاییه یادآور شد: ​ سازمان ثبت علاوه بر ثبت مالکیت معنوی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور استادان برجسته از کشور‌های پیشرفته و سازمان جهانی مالکیت معنوی برای آموزش مخترعان و صاحبان نشانه‌های جغرافیایی جهت تجاری سازی محصولات خود و ورود به بازار‌های جهانی اقدام می‌کند. وی افزود: ​ برخی کشور‌ها فاقد هرگونه منابع زیرزمینی مانند نفت هستند، اما با تولید نشان‌ها و تجاری سازی نشانه‌های جغرافیایی خود درآمدی چند برابر درآمد ناشی از نفت کشور‌های نفت خیز کسب می‌کنند. معاون قوه قضاییه با اشاره به ظرفیت‌های موجود کشور در تولید کشاورزی، دامی، آبزی پروری و همچنین صنایع دستی اظهارداشت​: محصول‌های مهمی در کشور تولید می‌شود، اما چون تولید کننده تخصص و تجربه لازم جهت بازاریابی و تجاری سازی محصول خود را ندارد، توان رقابت با محصولات سایر کشور‌ها را نخواهد داشت و از چرخه فعالیت حذف می‌شود. وی گفت: اگر دستگاه‌های مربوطه با همکاری سازمان ثبت برای آموزش و پشتیبانی فکری و مالی آن‌ها بپردازند، آن‌ها هم توانمند می‌شوند و زمینه شکوفایی اقتصاد را فراهم می‌کنند. خداییان افزود​: صنایع دستی که در بیشتر مناطق کشور تولید می‌شود، در کشور‌های دیگر نمونه ندارد و در جهان این قبیل محصولات طرفداران زیادی دارند لذا وظیفه مرکز مالکیت معنوی است که با اطلاع رسانی دقیق در فضای حقیقی و مجازی صاحبان این محصول‌ها را وادار کند تا به ثبت محصولات خود تحت عنوان نشانه‌های جغرافیایی در سطح ملی و بین المللی اقدام کنند و آن‌ها با نحوه تولید نشان‌های محصول خود آشنا شوند. وی با بیان آسیب‌های مرکز مالکیت معنوی گفت​: مردم از قوانین و مقررات مربوط به مالکیت معنوی اطلاع چندانی ندارند لذا برای ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی، علایم تجاری و نشانه‌های جغرافیایی خود ناچارند مبالغ کلانی به دفاتری که تحت عنوان ثبت مالکیت معنوی یا ثبت نشانه تشکیل شده‌اند، بپردازند لذا مرکز باید با ایجاد پیشخوان‌هایی با حضور کارشناسان زبده و همچنین اطلاع رسانی در فضای مجازی نسبت به آموزش مردم بپردازند. معاون قوه قضاییه طولانی بودن روند کارشناسی اظهارنامه‌ها، تکرار اظهارنامه‌های یکسان، اختلاف رویه کارشناسان در موضوع‌های مشابه، طولانی بودن مدت رسیدگی به اعتراض‌ها را از آسیب‌های مرکز یاد و تاکید کرد: ​ مدیران باید هر چه سریعتر این آسیب‌ها را رفع و نتیجه را اعلام کنند. وی افزود​: ​ تا حداکثر دو هفته پیش نویس دستورالعمل ایجاد وحدت رویه بین کارشناسان در موارد مشابه تهیه و تعداد شعب رسیدگی به اعتراض‌ها اضافه شود و درباره اصلاح نرم افزار مربوط و ارجاع اظهارنامه‌های تکراری به کارشناسان اقدام شود.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین اختتامیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم نیروی دریایی ارتش، گفت: یکی از مسئولان سازمان قرآنی کشور، چندین روز قبل گفت که به عنوان یک سازمان ناظر و رصد کننده فعالیت‌های قرآنی، شاهد حرکت قرآنی، پرشتاب و رو به جلوی ارتش هستیم که در این میان نیروی دریایی ارتش از شتاب بیشتری برخوردار است. نماینده ولی فقیه در ارتش خاطرنشان کرد: بررسی‌ها نشان دهنده آن است که فاصله با قرآن از مهم‌ترین عوامل گرفتاری افراد به انواع ناهنجاریهاست. وی تاکید کرد: تنها راه دستیابی به سعادت دنیا و آخرت نورانی شدن است. حجت الاسلام محمدحسنی یادآور شد: قرآن بالاترین نعمتی است که خداوند به بشریت عنایت کرده است، وقتی قرآن بر هر چیزی برتر است، باید بیش از هرچیز دیگری مورد توجه قرار گیرد. نماینده ولی فقیه در ارتش خاطرنشان کرد: همه باید به همدیگر توصیه کنیم که تنها راه کمال انسانی قرآن است. اگر راه دیگری بود خداوند آن راه را نشان می‌داد. اگر به دنبال ارتقاء توان رزمی هستیم، راهش اهتمام به قرآن است. یک چهره قرآنی؛ وجدان کاری، انضباط اداری، امانت‌داری، صداقت، شجاعت، نجابت، مقاومت، بصیرت، استکبارستیزی و … دارد و در این صورت همه دارایی‌ها در اختیار یک نظامی قرآنی خواهد بود. رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: امیرالمومنین (ع) فرمودند چیز کم، ولی بادوام، بهتر از چیز پرفشار، ولی کم داوم است. استمرار نهادینه سازی فرهنگ قرآنی و رقابت‌های سالم آسمانی موجب نجات بخش انسان است. حجت الاسلام حسنی با تاکید بر اینکه استمرار گرایش مردم به قرآن، موجب مصونیت فتنه هاست، افزود: حضرت پیامبر اکرم (ص) فرمودند وقتی فتنه‌ها به شما هجوم آوردند، تنها مقابله با آن، پناهنده شدن به قرآن است. نماینده ولی فقیه در ارتش یادآور شد: اگر اغتشاش‌گران به قرآن اعتقاد می‌داشتند، نباید تا این حد بی‌رحمانه عمل می‌کردند. وی تاکید کرد: تنها راه برون رفت کل بشریت از فتنه‌های خودساخته روی آوردن به فرهنگ قرآنی است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

استقرار ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس + تصاویر

تسنیم8 دقیقه قبل

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

عدم بازگشت سرمایه مانعی برای جذب و پرورش ظرفیت شهرهای خلاق

مهر10 دقیقه قبل