تاکر کارلسون، مجری محبوب ترامپ در فاکس نیوز که مشاور غیررسمی اوست، نقش مهمی در اخراج بولتون داشت / او بولتون را به «کرم» تشبیه کرده بود / نفوذ کارلسون به قدری است که ترامپ او را با خود به گره شمالی برده، اما بولتون را به مغولستان فرستاده بود / ترامپ فردی را اخراج کرد که معمولا کینه‌های خود را فراموش نمی‌کند؛ آیا باید منتظر اظهارات تند بولتون علیه ترامپ باشیم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. بین‌المللی

تاکر کارلسون، مجری محبوب ترامپ در فاکس نیوز که مشاور غیررسمی اوست، نقش مهمی در اخراج بولتون داشت / او بولتون را به «کرم» تشبیه کرده بود / نفوذ کارلسون به قدری است که ترامپ او را با خود به گره شمالی برده، اما بولتون را به مغولستان فرستاده بود / ترامپ فردی را اخراج کرد که معمولا کینه‌های خود را فراموش نمی‌کند؛ آیا باید منتظر اظهارات تند بولتون علیه ترامپ باشیم؟

انتخابخبرگزاری انتخاب |
باید ببینیم آیا بولتون در ماه های آینده در مورد رئیس جمهور و سیاست های او سکوت خواهد کرد. او همیشه به دعوت رسانه ها برای مصاحبه پاسخ مثبت می دهد و هراسی از به سخره گرفتن منتقدان خود ندارد. رئیس جمهور فردی را از تیم خود اخراج کرد که معمولا کینه ها و کدورت های خود را فراموش نمی کند.
تاکر کارلسون، مجری محبوب ترامپ در فاکس نیوز که مشاور غیررسمی اوست، نقش مهمی در اخراج بولتون داشت / او بولتون را به «کرم» تشبیه کرده بود / نفوذ کارلسون به قدری است که ترامپ او را با خود به گره شمالی برده، اما بولتون را به مغولستان فرستاده بود / ترامپ فردی را اخراج کرد که معمولا کینه‌های خود را فراموش نمی‌کند؛ آیا باید منتظر اظهارات تند بولتون علیه ترامپ باشیم؟ - 0

گرایم وود در آتلانتیک نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود اعلام کرد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی خود را برکنار کرده است و دیگر نیازی برای ادامه فعالیت او در شورای امنیت ملی وجود ندارد. این تصمیم رئیس جمهور برای بیشتر تحلیلگران سیاسی غافل گیر کننده نبود. این دو مقام ارشد کشور اختلافات زیادی بر سر مسائل مختلف از جمله افغانستان، تسلیحات هسته‌ای کره شمالی و ایران داشتند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: بولتون فردی است که به سوابق خود در دولت افتخار می‌کند. اما اعتبار او چندین بار در ماه‌های گذشته توسط رئیس جمهور زیر سوال رفته بود. نیروهای مسلح ایران در ماه ژوئن یک پهپاد جاسوسی آمریکا را در نزدیکی تنگه هرمز سرنگون کردند. بولتون خواستار واکنش نظامی نسبت به این اقدام تهران شد. او در گذشته بارها از حمله به ایران و تغییر نظام جمهوری اسلامی حمایت کرده است. او همچنین دیدگاه‌های متضادی در مورد نحوه بر خورد با کره شمالی دارد. بولتون در طول ۲۰ سال گذشته در دولت‌های مختلف از روسای جمهور آمریکا درخواست کرده بود که رویکرد سرسختانه‌ای را در قبال پیونگ یانگ در پیش بگیرند و به رهبران این کشور اعتماد نکنند. اما ترامپ به توصیه‌های مشاور خود در مورد مذاکره با کره شمالی توجه نکرد. رئیس جمهور تاکنون چندین اجلاس با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار کرده است. ترامپ همچنین اولین رئیس جمهور آمریکا است که به عنوان میهمان کیم جونگ اون وارد منطقه مرزی بین کره شمالی و کره جنوبی شد. جان بولتون در این سفر دیپلماتیک حضور نداشت.

تاکر کارلسون، مجری محبوب رئیس جمهور در شبکه فاکس نیوز نیز نقش مهمی در تضعیف جایگاه بولتون در شورای امنیت ملی ایفا کرد. کارلسون در برنامه شبانگاهی خود در تاریخ ۲۱ ژوئن در مورد سوابق و دستاوردهای فاجعه آمیز بولتون صحبت کرد. او جان بولتون را به یک کرم دیوان سالارانه شباهت داد که تشکیلات حزب جمهوری خواه را آلوده کرده است. مطابق با گزارش‌های منتشر شده توسط برخی رسانه‌ها، کارلسون به طور غیر رسمی در مورد مسائل مختلف با دونالد ترامپ مشورت می‌کند. جالب اینجا است که رئیس جمهور کارلسون را همراه با تیم دیپلماتیک آمریکا برای دیدار با رهبران کره شمالی به منطقه آورد، در حالی که جان بولتون برای انجام یک ماموریت دیگر به مغولستان اعزام شده بود.

ترامپ در صفحه توییتر خود اشاره کرد که در مورد مسائل مختلف با بولتون اختلاف نظر داشته است. او از زحمت‌های بولتون در شورای امنیت ملی تقدیر کرد. اما جان بولتون دقایقی بعد در صفحه توییتر خود ادعا کرد که شب گذشته در مورد استفعا دادن با رئیس جمور مشورت کرده است، اما رئیس جمهور در پاسخ می‌گوید که فردا در مورد این مسئله صحبت خواهد کرد. در نتیجه، ظاهرا هدف از توییت‌های رئیس جمهور تحقیر کردن مشاور امنیت ملی خود بوده است. بولتون در طول چند دهه گذشته به طور صریح جهان بینی و تفکرات خود را بر زبان آورده بود. به همین خاطر تردیدی وجود ندارد که او و رئیس جمهور نمی‌توانستند برای مدتی طولانی در کنار یکدیگر کار کنند. بولتون معتقد است که دشمنان قسم خورده آمریکا از جمله ایران و کره شمالی باید مجازات شوند. او تصور می‌کرد که رابطه دوستانه با این‌ها خطرناک و شرم آور است. او استفاده از قدرت نظامی آمریکا را به عنوان یکی از ابزارهای ضروری برای تضمین صلح و امنیت پایدار می‌داند. البته ترامپ بارها مخالفت خود با این نوع طرزفکر را آشکار کرده است.

رئیس جمهور بر خلاف جان بولتون رویکرد دیپلماسی را ترجیح می‌دهد. او به دنبال دست یابی به توافق‌های جدید با رهبران ایران و کره شمالی است. ترامپ بارها در ماه‌های گذشته اعلام کرده بود که حاضر است بدون هیچ پیش شرطی با مقامات ایرانی بر سر برنامه هسته‌ای مذاکره کند. او تاکنون دوبار با رهبر کره شمالی دیدار کرده است. این هفته قرار بود آمریکا و طالبان اجلاسی را در کمپ دیوید برگزار کنند. اما در لحظات پایانی این ملاقات لغو شد. تردیدی وجود ندارد که بولتون تمایل رئیس جمهور برای گفت و گو با سران این کشورها را ساده لوحانه می‌داند.

اما خروج جان بولتون نشان دهنده تحول مهمی در کاخ سفید و حزب جمهوری خواه است. به نظر می‌رسد که حزب جمهوری خواه تحت هدایت ترامپ رویکرد جدیدی را در حوزه امنیت ملی و سیاست خارجی در پیش خواهد گرفت. در حال حاضر جریان قدیمی نئوکان‌ها نفوذ خود را در این حزب از دست داده‌اند. آن‌ها در دوره جرج دبلیو بوش نقش مهمی در هدایت سیاست خارجی آمریکا داشتند. بیشتر مقامات کنونی در دولت ترامپ تجربه مهمی در حوزه امنیت ملی ندارند. مارک اسپر، وزیر دفاع جدید در گذشته مقام اجرایی یکی از شرکت‌های دفاعی بود و مایک پمپئو، وزیر خارجه نیز سابقه حضور در ارتش و یک شرکت فروشنده تجهیزات نفتی را دارد.

در طول سه سال گذشته تعدادی زیادی از افراد منتصب شده توسط رئیس جمهور کار خود را بعد از دوره‌ای کوتاه مدت از دست داده‌اند. نام بولتون نیز به این فهرست بلند از مقامات اخراج شده اضافه شد. جان بولتون در ماه‌های گذشته مورد بی احترامی رئیس جمور و افراد نزدیک به او از جمله تاکر کارلسون واقع شده بود. حال باید ببینیم آیا بولتون در ماه‌های آینده در مورد رئیس جمهور و سیاست‌های او سکوت خواهد کرد. او همیشه به دعوت رسانه‌ها برای مصاحبه پاسخ مثبت می‌دهد و هراسی از به سخره گرفتن منتقدان خود ندارد. رئیس جمهور فردی را از تیم خود اخراج کرد که معمولا کینه‌ها و کدورت‌های خود را فراموش نمی‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.
مهرمهر1 روز قبل
در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخو-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است. سوخو-۳۵، جنگنده تک کابینه و دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالاست. این رسانه افزود که این مسئولان آمریکایی تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. همچنین «کلارک کوپر» در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: «امضای این قرارداد، مصر را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌دهد و مصری‌ها را در آینده در معرض از دست دادن قراردادهایی با آمریکا قرار می‌دهد. کلارک معاون وزیر امور خارجه آمریکا مصر را تهدید کرده است که اگر همچنان در خرید جنگنده‌های روسی اصرار ورزد، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.
فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه حمایت‌های پی در پی مقام‌های آمریکایی از ناآرامی‌های اخیر در ایران، «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز با انتشار پیامی توییتری از اغتشاشات در ایران حمایت کرد. این اولین بار نیست که با شروع ناآرامی در ایران، مقامات آمریکایی به حمایت از آشوب‌ها پرداخته‌اند. پیش از این نیز، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، در صفحه توییتر خود نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. پس از آن نیز، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد و برخی از سناتورها و مقامات ارشد آمریکایی نیز از آشوب‌ها در ایران حمایت کردند. حمایت واشنگتن از اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران در شرایطی است که حتی تحلیلگران آمریکایی نیز به نقش این کشور در پشت پرده ناآرامی‌های ایران اشاره کرده‌اند.
تابناکتابناک12 ساعت قبل
البته یکی از این سه بازی، در تهران مقابل ایران استگروه C مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر در آسیا یکی از پیچیده‌ترین گروه‌های حال حاضر رقابت‌های گزینشی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره‌های مختلف است. در حال حاضر و با توجه به میانگین امتیازات عراق ۱۱ امتیازی شانس اول صعود مستقیم به عنوان صدرنشین است و بحرین و ایران باید برای مقام دومی رقابت کنند. اما ماجرا این است که تیم ملی ایران یک بازی کمتر نسبت به دو مدعی دیگر دارد و در صورت پیروزی در ۴ مسابقه آینده به عنوان صدرنشین مستقیم صعود خواهد کرد. جالب‌تر اینکه عراق هم برای اینکه روی کاغذ بتواند قطعا به عنوان صدرنشین صعود کند باید هر ۳ بازی باقیمانده‌اش را ببرد. اما اگر ایران ۱۲ امتیاز از ۴ بازی اش بگیرد با توجه به بازی‌های باقیمانده، عراق می‌تواند با رسیدن به امتیاز ۱۷ به عنوان تیم دوم صعود کند.
ورزش۳ورزش۳11 ساعت قبل
رقابت دو تیم باشگاهی الهلال و النصر در فوتبال عربستان شباهت زیادی به جدال استقلال و پرسپولیس دارد؛ به طوری که هواداران این تیم‌ها حاضر نیستند رقیبشان در فینال آسیا به پیروزی برسد. به گزارش «ورزش سه» در حالی که الهلال به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده چالش فوتبالی عربستان جدال هواداران دو رقیب بزرگ این کشور است. آخرین بار در لیگ قهرمانان آسیا اتفاق مشابهی رخ داد. الهلال در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا در زمین خودش با نتیجه یک بر صفر برابر اوراوا ردز به پیروزی رسید. هواداران النصر شاکی هستنداما عکس العمل‌های متفاوتی نسبت به این حرف‌های ماجد عبدالله و این موضوع که هواداران النصر چه نظری نسبت به حضور الهلال در فینال لیگ قهرمانان دارند، وجود دارد.
الفالف10 ساعت قبل
ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود روز چهارشنبه فعالیت سال چهارم دوره هفتم شورای مشورتی سعودی را با انتقاد از ایران افتتاح کرد. همزمان با اظهارات سلمان، شاه سعودی درباره «نجات یمن»، سازمان ملل روز چهارشنبه مصادف با روز جهانی کودک اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد کشته‌های جنگ یمن، زنان و کودکان هستند. اظهارات تکراری با پافشاری بر اشتباهات گذشته و انداختن توپ اشتباهات در زمین دیگران، رویه معمول حاکمان سعودی است اما چند نکته درباره سخنان شاه سعودی نباید از نظر دور بماند:۱- تناقض گویی و فراموشی شاه سعودی هرچند عادی شده باشد اما تبعات خاص خود را دارد. از این گذشته هذیان گویی ناشی از آلزایمر و نسیان شاه سعودی امری پوشیده و پنهان نیست. یکی از مشکلات شاه عربستان، خواندن اعداد است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

انصاری‌فرد: پرسپولیس به دنبال بازی با یک تیم بزرگ اروپایی است/حقوق برانکو پرداخت می‌شود

نود7 دقیقه قبل

جلسه انصاری‌فرد با کالدرون و پیروانی در اردوی پرسپولیس

نود7 دقیقه قبل

کاهش قیمت ۲۱ ارز در بازار بین بانکی/ قیمت آپارتمان در فردوسی/سهمیه بنزین تا چه زمانی در کارت سوخت ذخیره می‌شود؟

میزان‌آنلاین8 دقیقه قبل

آژا کتاب

صدا و سیما8 دقیقه قبل

۵۴ درصد آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ ناراضی‌اند

الف9 دقیقه قبل