زیرساخت‌ها برای حذف ۴ صفر از پول ملی فراهم است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
زیرساخت‌ها برای حذف ۴ صفر از پول ملی فراهم است؟

زیرساخت‌ها برای حذف ۴ صفر از پول ملی فراهم است؟

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه دولت در شرایط بحرانی اقتصادی نباید تصمیماتی همچون حذف 4 صفر از پول ملی را بگیرد، گفت: باتوجه به مشکلات عدیده اقتصادی در کشور و ضرورت در اولویت گذاشتن به حل این مشکلات، پرداختن به مسئله‌ای مانند حذف ۴ صفر از پول ملی ضرورتی ندارد و فقط وقت بسیاری را از مجلس و دولت، آن هم در این شرایط حساس خواهد گرفت.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف ۴ صفر از پول ملی موضوعی بسیار پیچیده به لحاظ اقتصادی است به همین دلیل باید از دستور کار دولت خارج شود، افزود: از آنجا که توجیه منطقی پشت این تصمیم وجود ندارد نباید با تصمیمات احساسی و سطحی مشکلات اقتصادی را مضاعف کرد چراکه ممکن است به‌صورت مقطعی از مشکلات عبور کنیم اما در ادامه از چاله به چاه خواهیم افتاد.

زیرساخت‌های حذف ۴صفر از پول ملی ایجاد نشده است

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های حذف ۴صفر از پول ملی ایجاد نشده است و این مسئله تورم را به‌دنبال خواهد داشت، اضافه کرد: در حالی موافقان این طرح از کشورهایی که صفر پول ملی خود را حذف کرده‌اند مثال می‌زنند که در این کشورها همچون ترکیه قبل از حذف صفرها، تورم کاملا کنترل شده بود لذا اگر اقتصاد به ثبات نرسد کاهش صفرها تورم را افزایش می‌دهد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

در حالی موافقان طرح حذف ۴ صفر از پول ملی از کشورهایی که این کار را انجام داده‌اند مثال می‌زنند که در این کشورها همچون ترکیه قبل از حذف صفرها، تورم کاملا کنترل شده بود لذا اگر اقتصاد به ثبات نرسید کاهش صفرها تورم را افزایش می‌دهد

تاثیر منفی حذف ۴ صفر از پول ملی به لحاظ روانی در جامعه

گلمرادی با بیان مثالی درخصوص تاثیر منفی حذف ۴ صفر از پول ملی به لحاظ روانی در جامعه، توضیح داد: به طور مثال اگر قیمت یک کالا از ۲۰ هزار تومان به ۲۰ تومان تغییر کند ناخودآگاه احساس ارزان شدن در جامعه ایجاد می‌شود، حال اگر این ۲۰ تومان، ۴۰ تومان شود با وجود چندین برابر شدن قیمت، گرانی به چشم نمی‌آید لذا به لحاظ روانی مردم و بازار ناخودآگاه اجازه افزایش قیمت و تورم را خواهند داد.

ثبات وضعیت اقتصادی و کنترل تورم لازمه حذف ۴ صفر از پول ملی

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است در شرایط اقتصادی کنونی حذف ۴ صفر از پول ملی به مصلحت کشور نیست و باید اجازه داد با به ثبات رسیدن وضعیت اقتصادی و کنترل تورم زیرساخت‌های این مهم ایجاد شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عوض کردن جای اشرار و مردم

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
در این هسته‌ها عمدتا برخی زنان و دختران نقش محوری را دارند برای تحریک افکار عمومی نیز از واژه «غیرت» استفاده می‌شود. در آشوب‌های شنبه و یکشنبه خشونت رمز عملیات بود؛ خشونت‌های بسیار بالا و تخریب اموال عمومی. اکنون رسانه‌های بیگانه که در ماجرای آشوب‌ها و اغتشاشات به آخر خط رسیده‌اند و شکست طراحی دو ساله را جلوی چشمان خود می‌بینند همچنان تلاش دارند آموزش آشوب و خشونت بدهند. در طراحی آشوب‌های شنبه و یکشنبه استفاده از سلاح گرم و کشتن مردم در دستور کار جدی طراحان بوده است. اکنون آمریکایی‌ها و رسانه‌های آن‌ها بعد از شکست در این طراحی وارد مرحله جدیدی شده‌اند تا جای اشرار و مردم را عوض کنند و جلاد را به جای مظلوم بنشانند، اما این بار نیز به جایی نخواهند رسید.

فیلم | دقیقترین جزئیات رسمی خسارات تهران بر اثر اعتراضات بنزینی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پایش کرایه حمل ونقل برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، درپی تخریب تعداد زیادی از شعب و خودپرداز‌های بانک‌ها توسط اغتشاشگران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در بخشنامه‌ای از تمام بانک‌ها درخواست کرد برای تداوم خدمت رسانی به مردم شریف، هرچه سریعتر به راه اندازی شعب و خودپرداز‌های بانک‌ها در مناطق مختلف کشور اقدام کنند.

بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
رئیس کل بانک مرکزی: اثرات تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین، ناچیز است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کل بانک مرکزی گفت: براساس آخرین برآوردی که همکاران در حساب‌های اقتصادی داشتند اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین به طور مستقیم حدود ۲ و نیم درصد و با غیر مستقیم در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تحریم آذری جهرمی توسط آمریکا؛ وزارت خزانه داری آمریکا وزیر ICT ایران را تحریم کرد

تکراتوچند ثانیه قبل

تقابل جذاب نکو و علیمنصور در اصفهان/ بال پرواز شاهین با سرمربی جدید باز می‌شود؟

فارس12 دقیقه قبل

خرید ملک در ترکیه امنیت دارد؟

اقتصادنیوز13 دقیقه قبل

تحلیل سرمربی سابق پرسپولیس از باخت به MIS

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل

اختلال در پیش‌بینی کیفیت هوای تهران به‌خاطر قطعی اینترنت

همشهری15 دقیقه قبل