عضو هیات رئیسه مجلس: پناهیان حتی از فرآیند قانون‌گذاری اطلاع ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. سیاسی

عضو هیات رئیسه مجلس: پناهیان حتی از فرآیند قانون‌گذاری اطلاع ندارد

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: یک عضو هیات رئیسه مجلس درباره تاختن یک روحانی به رد فوریت شفافیت آرای نمایندگان مجلس گفت: آقای پناهیان از جزئیات و فرآیند قانون‌گذاری خبر ندارد و البته می‌توانست با ادبیات و اطلاع بیشتری نقد کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیات رئیسه مجلس در پاسخ به اینکه آیا نقد تند و تیز مطرح شده از سوی پناهیان، در منبری معروف اصول‌گرا به آنچه که او درباره شفافیت آرا نمایندگان گفته، درست بوده است، گفت: بحث شفافیت در تصمیم‌گیری‌های مجلس فرآیند خاص خودش را دارد، من شخصا با شفافیت موافق هستم به همین خاطر جز آن ۶۰-۷۰ نفری هستم که اعلام کردیم با شفافیت آرا نمایندگان موافق هستیم.

وی اضافه کرد: البته هر مساله‌ای ممکن است معایب و محاسنی داشته باشد و مشخصا کسی که اظهارنظر می‌کند، جمع‌بندی معایب و محاسن را در نظر می‌گیرد.

یوسف‌نژاد تصریح کرد: نمایندگان زیادی هم با این امر که شفافیت آرا اتفاق بیفتد، موافق هستند؛ آن روزی هم که این مساله مطرح شده است درباره فوریت آن بوده و نه محتوا.

نماینده مردم رشت و میانرود ادامه داد: آن روز در مورد اینکه طرح دوفوریت باشد یا نباشد اظهارنظر شده و راجع به خود شفافیت اظهارنظری نشد، بنابراین وقتی یک پیشنهاد و ایده می‌خواهد تبدیل به یک حکم قانونی شود، بر اساس دموکراسی، ممکن است استدلال کسانی حاکم می‌شود که به هر دلیلی نصف بعلاوه یک حاضر در جلسه را متقاعد کنند که نظر آنها را بپذیرند.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: ممکن است راه‌های خوب زیادی وجود داشته باشد، اما در مجلس یکی از بهترین‌ راه‌ها را انتخاب می‌کنند و این به معنی نادیده گرفتن نقطه نظرات کسانی که مخالف یا موافق امری هستند، نیست.

وی با بیان اینکه چون دموکراسی حاکم است اگر تعداد آرا نسبت به یک موضوع نصف بعلاوه یک باشد تبدیل به حکم قانونی و مصوبه می‌شود، گفت: بنابراین نمی‌شود نمایندگان را مذمت کرد که چرا رای داده یا نداده‌اند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: حرفی که آقای پناهیان زده است نشان می‌دهد که از فرآیند تصویب قانون، فوریت، محتوا و کلیات جزئیات و اینکه چه جایگاهی دارند، مطلع نبوده است. و این مساله در مسیر بررسی مجلس است و به منزله کنار گذاشتن آن توسط مجلس نیست و در دستور کار مجلس هست

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

عضو هیات رئیسه مجلس درباره اینکه آیا شفاف شدن آرای نمایندگان بر خلاف قانون اساسی است و همچنین برخی با شفاف شدن آرا ترس از رد صلاحیت و فشار جریان‌های خارج از مجلس را محتمل می‌دانند، گفت: در مورد مغایرت آن با قانون اساسی مجلس می‌تواند اظهارنظر بکند اما تشخیص اینکه یک مصوبه‌ای مخالف قانون اساسی است یا نه به عهده شورای نگهبان است.

یوسف‌نژاد با بیان اینکه شفافیت آرا در کنار الزامات دیگر از جمله فعال بودن اعضا و اینکه زمینه برای حضور اعضا به وجود بیاید می‌تواند معنا و مفهوم داشته باشد، گفت: ممکن است شفافیت آرای نمایندگان بازتاب‌هایی در شهرها و در جامعه هدف و کسانی که از یک مصوبه ذینفع باشند، داشته باشد که امری طبیعی است، اما در مجموع شفافیت به نفع جامعه است که در جزئیات و در برخی از موارد آن می‌توان بحث انجام داد یا آنها را مستثنی کرد.

وی درباره شفافیت دیگر نهادها گفت: ما در مورد مجلس صحبت می‌کنیم و در دیگر نهادها را نمی‌دانم، خودشان باید بدانند.

یوسف‌نژاد در پاسخ به اینکه برخی سخنان آقای پناهیان را توهین به مجلس و باعث تضعیف مجلس می‌دانند، گفت: از نظر موضوعی، آقای پناهیان یک نظری را مطرح کرد که می‌توانست با ادبیات و در زمان مناسب‌تری با اطلاعات بیشتری آن را مطرح کند؛ بنابراین هم از نظر زمانی و هم محتوای مطلب و هم رعایت ادبیات گفتاری این ایراد به آقای پناهیان وارد است.

وی افزود: البته چون زمان انتخابات است ممکن است هجمه به مجلس زیاد شود اما ما نباید اجازه بدهیم که موضوعاتی که در جامعه معمولی است زمینه‌ای برای برخورد با مجلس یا یک قوه، بشود که به صلاح جامعه هم نیست.

یوسف‌نژاد در مورد پیگیری مجلس و هیات رئیسه نسبت به صحبت‌های پناهیان، گفت: این موضوع مطرح نشده است و منتطر هستیم که مجلس شروع شود تا ببینیم که چه پیش می‌آید.

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عوض کردن جای اشرار و مردم

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
در این هسته‌ها عمدتا برخی زنان و دختران نقش محوری را دارند برای تحریک افکار عمومی نیز از واژه «غیرت» استفاده می‌شود. در آشوب‌های شنبه و یکشنبه خشونت رمز عملیات بود؛ خشونت‌های بسیار بالا و تخریب اموال عمومی. اکنون رسانه‌های بیگانه که در ماجرای آشوب‌ها و اغتشاشات به آخر خط رسیده‌اند و شکست طراحی دو ساله را جلوی چشمان خود می‌بینند همچنان تلاش دارند آموزش آشوب و خشونت بدهند. در طراحی آشوب‌های شنبه و یکشنبه استفاده از سلاح گرم و کشتن مردم در دستور کار جدی طراحان بوده است. اکنون آمریکایی‌ها و رسانه‌های آن‌ها بعد از شکست در این طراحی وارد مرحله جدیدی شده‌اند تا جای اشرار و مردم را عوض کنند و جلاد را به جای مظلوم بنشانند، اما این بار نیز به جایی نخواهند رسید.

فیلم | دقیقترین جزئیات رسمی خسارات تهران بر اثر اعتراضات بنزینی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پشت پرده اغتشاشات

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل

کهن جامه‌ خویشتن آراستن، به از جامه‌ عاریت خواستن

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در داخل، ظرفیتها خیلی بالا است، خیلی بالا است. شما بهتر از من میدانید، من هم البته بی‌اطلاع نیستم اما شماها خودتان که در بخشهای مختلف تولیدی دارید کار میکنید، خوب میدانید که ظرفیتهای کشور چقدر بالا است. همین آقایان و این خانمی که اینجا صحبت کردند، در واقع تبیین کردند بخشی از ظرفیتهای کشور را در آن رشته‌ای که خودشان در آن رشته دارند کار میکنند. گله‌ها و دغدغه‌ها که گفته شد، معنایش این است که در این بخش، ظرفیتهای استفاده‌نشده‌ای وجود دارد که با این موانع نمیتوانیم از آنها استفاده کنیم، موانع را برداریم تا بشود استفاده کرد. پس ببینید، همه‌ی حرف در این جلسه‌ی امشب ما این است که ظرفیتهای کشور بی‌نهایت است، فراوان است، از بخشی‌ از آنها استفاده شده و بحمدالله اثربخشی داشته، از بسیاری هم استفاده نشده» ۱۳۹۸/۰۸/۲۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENE. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کهن جامه‌ خویشتن آراستن به از جامه‌ عاریت خواستن» را منتشر کرد.
الفالف14 ساعت قبل
هفته پیش که مقابل عراق بازی می‌کردیم دیگر نه از آن مربی خوب خبری بود و نه از آن تیم خوب. با این وضعیت، حتی برای گرفتن یک مساوی هم خیلی باید شاکر می‌بودیم ولی باز هم سرمربی و باز یک تصمیم اشتباه. استفاده از یک بازیکن فرتوت، تکرار خاطره اخراج و تکرار خاطره شکست …به نظر، این روزها چقدر شبیه تیم ملی مان شده‌ایم. در ادامه سلسله فتنه‌های ده سال یکبار ۷۸ و ۸۸، فتنه ۹۸ چیزی نبود که برایمان خیلی دور از ذهن باشد. پس اجازه دهید ببینیم از اغتشاشات اخیر چه چیزهایی می‌توان فهمید؟ پیش از همه، از آنچه گذشت فهمیدیم دلسوزانی که هشدار می‌دادند دشمن می‌خواهد ایران را به سوریه و عراق دیگری تبدیل کند، سخن به گزاف نمی‌گفتند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تحریم آذری جهرمی توسط آمریکا؛ وزارت خزانه داری آمریکا وزیر ICT ایران را تحریم کرد

تکراتوچند ثانیه قبل

نتایج ۴ مسابقه هفته هجدهم لیگ فوتسال

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل

نتانیاهو: هرگز استعفا نمی‌دهم/ علیه من «کودتا» شده است!

تابناک16 دقیقه قبل

ترامپ موقتا دولت آمریکا را از تعطیلی نجات داد

تابناک17 دقیقه قبل

بولتون: کاخ سفید دسترسی من به توئیتر را قطع کرده بود

مشرق‌نیوز18 دقیقه قبل