جزئیات ‌اعتبار ۶۲میلیون دلاری جمهوری آذربایجان در خط‌آهن آستارا/رشت-آستارا را قرارگاه می‌سازد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
جزئیات ‌اعتبار ۶۲میلیون دلاری جمهوری آذربایجان در خط‌آهن آستارا/رشت-آستارا را قرارگاه می‌سازد

جزئیات ‌اعتبار ۶۲میلیون دلاری جمهوری آذربایجان در خط‌آهن آستارا/رشت-آستارا را قرارگاه می‌سازد

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه قرارگاه خاتم خط‌آهن رشت-آستارا را می‌سازد، گفت: جمهوری آذربایجان برای‌ ترمینال خط آستارا -آستارا 62 میلیون دلار در نظر گرفت که 20 میلیون دلار یعنی معادل یک‌سوم آن آمده است.

ولی داداشی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره راه‌آهن آستارا ایران - آستارا آذربایجان‌ و پیگیری‌های انجام شده در این‌باره‌ اظهار داشت: قرارداد این پروژه ریلی در زمان آقای واعظی که رئیس کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان بود، به امضا رسیده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی افزود: در این پروژه‌‌ بین المللی‌ ۶۲ میلیون دلار اعتبار از طرف کشور جمهوری آذربایجان دریافت شده است.

وی تأکید کرد: با بهره‌برداری رسمی از راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا، اشتغال‌زایی برای حدود ‌یک‌هزار نفر‌ انجام می‌شود.

داداشی ادامه داد: همان‌گونه که گفته شد، رقم ‌سرمایه‌گذار خارجی این پروژه که‌ جمهوری آذربایجان است، برای‌ ترمینال خط آستارای ایران به آستارای آذربایجان ۶۲ میلیون دلار بود که ۲۰ میلیون دلار یعنی معادل یک‌سوم آن آمده است و دو‌سوم آن هم مانده است که در حال ادامه و تکمیل است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در ارتباط با زیرساخت‌ها و خط‌‌آهن کارهای محدود اما مورد قبولی در پروژه انجام شده است، ادامه داد: انبارها و انبارهای تخصصی‌‌ نظیر انبار غلات، انبار قیر و انبار نفت هم جزو دو‌سوم باقی‌مانده سرمایه‌گذاری است که در آنجا سرمایه‌گذاری صورت خواهد گرفت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی اضافه کرد: پیش از این پروژه خط‌آهن آستارا-آستارا با مشکلاتی مواجه شده و‌ هشت ماه ۸ تعطیل ‌بود، اما بالأخره وزیر راه و شهرسازی و رئیس مجلس، کمک کردند مشکلات این پروژه رفع شد و پروژه به زودی‌ جان دوباره می‌گیرد.

* قرارگاه خاتم خط‌آهن ر‌شت-آستارا را می‌سازد

داداشی همچنین درباره‌ خط‌آهن رشت تا آستارا اظهار داشت: درباره خط‌آهن رشت-آستارا توافق‌نامه‌ای بین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا صورت گرفته است، ضمن آنکه سرمایه‌گذار خارجی پروژه هم جمهوری آذربایجان است که اعلام کرده است ۵۰۰ میلیون دلار در این خط سرمایه‌گذاری می‌کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای پروژه بر عهده قرارگاه خاتم است، اضافه کرد: فعلا هیچ بخشی از این مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار نیامده است اما اگر کار آغاز شود، آن پول هم می‌آید.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دلار امروز در بازار آزاد با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته و ۱۱ هزار و هشتصد تومان خریداری می‌شود. همچنین هر یورو امروز با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۳ هزار تومان فروخته و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌شود. فعالان بازار معتقدند تدابیر بانک مرکزی و کاهش تقاضا مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در این بازار محسوب می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- ارتفاع بارش‌ها در سال آبی جاری تا ۲۸ آبان ۹۸ به ۳۵٫۳ میلیمتر رسید که نسبت به سال اخیر کاهش ۲۸ درصدی داشته است. این میزان بارش نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله با افزایش ۲۹ درصدی و نسبت به میانگین ۱۱ ساله افزایش ۵ درصدی داشته است. همچنین حوضه آبریز دریاچه ارومیه با ۲۳٫۲ میلیمتر بارش با کاهش ۵۳ درصدی نسبت به سال گذشته و ۵۷ درصدی نسبت به دراز مدت مواجه بوده است. حوضه فلات مرکزی با ۲۲٫۵ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۷ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۷۵ درصدی داشته است. حوضه‌های آبریز حوضه آبریز قره قوم با ۲۰٫۲ میلیمتر بارش نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته، اما نسبت به سال گذشته با کاهش ۵۰ درصدی روبرو بوده است.
ایبناایبنا1 روز قبل
علمداری تاکید کرد: رشد ۲۵ درصدی در تعداد تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده، مربوط به بازار ساخت و ساز است و ارتباطی به روند پرداخت تسهیلات مربوط به بازسازی اماکن مسکونی حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله نیست چرا که تسهیلات بازسازی در گروه تسهیلات مشارکت مدنی طبقه ­بندی نمی­ شود. براساس این گزارش، در هفت ماهه اول امسال بیش از ۲۱ هزار فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن پرداخت شد. رشد ۲۵ درصدی در تعداد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن طی هفت ماهه اول امسال مدیون جهش اساسی پرداخت تسهیلات در ماه مهر است. در مهر ماه پارسال ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شد اما افزایش تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن در مهر ماه امسال برای دریافت تسهیلات باعث شد بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن در این ماه پرداخت شود. پیش‌بینی می­‌شود ادامه این روند افزایشی در پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت ناشی از رشد تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن باعث شود عرضه مسکن جدید در شهرها رونق بگیرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
آقای میلاد منشی پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: برای حمایت از رانندگان تپسی، ​ ۵ درصد از حق کمیسیون شرکت را کاهش داده‌ایم تا سهم راننده بیشتر شود. وی اضافه کرد: پیش از این، حق کمیسیون شرکت تپسی ۱۵ درصد بود و رانندگان ۸۵ درصد از کرایه را برداشت می‌کردند که اکنون برای حمایت از رانندگان، سهم شرکت به ۱۰ درصد کاهش یافت. آقای منشی پور با بیان اینکه روال دریافت خودرو اینترنتی مانند گذشته است گفت: حجم سفر‌ها به روال عادی برگشته است و مردم مشکلی برای دریافت خودرو ندارند. مدیرعامل تپسی افزود: در زمان حاضر مردم می‌توانند به راحتی اپلیکیشن دریافت خودرو اینترنتی تپسی را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند و هیچ مشکلی برای دریافت خودرو وجود ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

۱۲٫۵ درصد از تولید ناخالص داخلی کشورها از فناوری‌های نو خواهد بود

فارس9 دقیقه قبل

وزیر ورزش قول ۴ مدال طلای المپیک را از کشتی گرفت

عصر ایران10 دقیقه قبل

۹۱ پرونده تخلف صنفی در قم تشکیل شد

مهر11 دقیقه قبل