جذب حداکثری گردشگر، نیازمند زیرساخت‌های لازم است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سرگرمی
جذب حداکثری گردشگر، نیازمند زیرساخت‌های لازم است

جذب حداکثری گردشگر، نیازمند زیرساخت‌های لازم است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

اصغرسلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صحبت‌های مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری مبنی بر اینکه قرار است به زودی ۲۰ میلیون گردشگر داشته باشیم، گفت: اینکه گفته می‌شود به زودی ۲۰ میلیون گردشگر خواهیم داشت، به نظر بنده اغراق است، چرا که باید زیرساخت‌های لازم برای این کار فراهم باشد که در حال حاضر به اندازه کافی هتل و اقامتگاه نداریم و شرایط آن مهیا نیست.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: کشور ما از لحاظ آثار باستانی و مراکز تفریحی غنی است، اما باید امکانات رفاهی در اختیار گردشگر خارجی قرار داده شود که فعلا در آن حدی نیستیم که پذیرای این تعداد گردشگر باشیم، البته با برنامه ریزی مناسب و در یک بازه زمانی ۵ ساله می‌توانیم در آینده ۲۰ میلیون گردشگر داشته باشیم.

کشور ما از لحاظ آثار باستانی و مراکز تفریحی غنی است، اما باید امکانات اقامتی و رفاهی در اختیار گردشگر خارجی قرار داده شود که فعلا در آن حدی نیستیم که پذیرای این تعداد گردشگرباشیم،

در سایت خبری بخوانید: اخبار داغ و سرگرمی دنیا

وی با اشاره به راه اندازی بوتیک-هتل در کشور تصریح کرد: هر اقدامی که در این راستا بخواهند انجام دهند به این سرعت قابل اجرا نیست و به کار کارشناسی صحیح نیاز دارد و باید حتما از کشورهایی که در زمینه خدمات توریستی و گردشگری فعال هستند، الگوبرداری کرد و این اقدام نیز به یک بازه زمانی ۵ الی ۱۰ ساله نیاز دارد و با یک سال قابل اجرا نیست.

لزوم ورود بخش خصوصی به بحث گردشگری

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی افزود: باید دقت کنیم که گردشگران خارجی تمایل دارند به کدام مکان‌های توریستی سفر کنند که زیرساخت‌ها و جذابیت‌های لازم فراهم شود؛ بخش خصوصی هم باید در این زمینه ترغیب و وارد کار شود، چرا که دولت با این وضعیتی که دارد قطعا در این قضایا نمی‌تواند ورود کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
زمانی مسیر زندگی ام به بی راهه رفت که تازه فهمیدم همسرم تألمات روحی و روانی دارد و چند بار خودکشی ناموفق داشته است و حتی با مردان غریبه بسیار بی پروا ارتباط دارد. این‌ها بخشی از اظهارات جوان ۲۸ ساله‌ای است که سوء ظن «خیانت» سراسر وجودش را فرا گرفته بود. او هیچ تعهدی به من نداشت و همواره در حال پیامک بازی با مردان غریبه بود. بعد از چند روز دوباره به خانه بازگشت و من با بررسی تلفن همراهش دریافتم او به من خیانت می‌کند و همچنان با مردان غریبه در ارتباط است. اکنون مدت هاست که سوء ظن خیانت زندگی ام را به نابودی کشانده و دیگر نمی‌توانم به چشمان شیطانی او نگاه کنم و … شایان ذکر است به دستور سرهنگ نوروزی (رئیس کلانتری شفا) پرونده این مرد جوان در دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی‌های کارشناسی قرار گرفت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
وسعت جاهای دیدنی جزیره قشم تا ۱۵۰۰ کیلومتر، یعنی حدود دو بار بزرگتر از کشور سنگاپور است. با همگردی همراه شوید تا سفری به جاهای دیدنی جزیره قشم داشته باشیم. جاهای دیدنی جزیره قشم استراحتگاه بیش از ۱۴۰ گونه پرنده است. درخت حرا در بین جاهای دیدنی جزیره قشم تنها درختی است که به شکل انبوه در آب شور می‌روید. تندیس‌های ساخته طبیعتدر پاسخ به این سوال که جزیره قشم کجاست و در واقع برای معرفی جزیره قشم می‌توانیم از تندیس‌های ساخته شده به دست طبیعت به عنوان نماد این شهر استفاده کنیم.

عکس/ پاییز در جنگل الیمستان

15+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
برخی از این خانم‌ها مانند «جیران» که عمدتا از طبقه رعیت بودند، شانس می‌آوردند و پیش از آن‌که از چشم ناصرالدین‌شاه بیفتند، دار فانی را وداع می‌گفتند و داغشان بر دل شاه قاجار می‌ماند و گاه برایشان شعری می‌سرود و آهی عاشقانه از سویدای دل می‌کشید. ببری‌خان عرض بندگی می‌رساندیکی از راه‌هایی که شاه معمولا برای به دست آوردن دل این دسته از همسرانش برمی‌گزید، نوشتن نامه بود. این دفعه این‌طور اتفاق افتاد، تو را به سر من، به جان من قسم می‌دهم، که غصه نخور آسوده‌خاطر باش. به هر حال، این را نوشتیم تا فکر نکنید چهره شاه قاجار، چنان‌که با واقعیت هم انطباق دارد، سراسر کینه و وحشیگری است؛ نه! ناصرالدین‌شاه هم دل دارد!
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
در ادامه ۲۰ نکته برای پوشش در محیط کار آمده که هر آدم حرفه‌ای باید آنها را دنبال کند و از آنها آگاهی داشته باشد. هیچ‌وقت نامرتب و نامنظم به محل کار نروید و سعی کنید یک رویه مشخص و یکسان برای مدل موی خود در محل کار داشته باشید. یکی از مشکلات رایج برای موها در محل کار استحمام در واپسین لحظات و دقیقا قبل از حضور در محل کار است که مشکلات فراوانی را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین استفاده از کوله‌پشتی برای محل کار توصیه نمی‌شود، زیرا این مدل از کیف بیش از حد حالت دانشجویی دارد. سعی کنید این موارد را در محیط کار به کار نبرید و اگر چنین اتفاقی افتاد تا جایی که می‌توانید از ایجاد صدای آنها جلوگیری کنید.

یک روز تعطیل

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
روز جمعه با تمام فراز و فرودهایش تمام می‌شود، اما مهم دور هم بودن و صله رحم در این روز است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روز جمعه با تمام فراز و فرودهایش تمام می‌شود، اما مهم دور هم بودن و صله رحم در این روز است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

دانستنی‌هایی درباره تزریق ژل

ایسنا11 دقیقه قبل

چگونه یک موسیقیدان اولین قربانی تصادف‌های رانندگی در ایران شد؟

تسنیم15 دقیقه قبل

سکه از دلار پیش افتاد

فرارو15 دقیقه قبل

فرهنگ تولید در مراکز پژوهشی لرستان نهادینه شود

ایسنا16 دقیقه قبل

برخی مدارس اردبیل تعطیل شد

آفتاب‌نیوز16 دقیقه قبل