الماس دریای نور در تاج ملکه انگلیس چه می‌کند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سیاسی

الماس دریای نور در تاج ملکه انگلیس چه می‌کند؟

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
برکناری جان بولتون، مذاکره با اروپا و حضور مقتدی صدر در بیت رهبری از محورهای مهم مطرح شده در برخی تریبون های نماز جمعه بود.

خبرآنلاین: برکناری بولتون و چراغ سبز آمریکا به ایران، موضوعی بود که در خطبه‌های نماز جمعه تبریز، ورامین و قم مطرح شد. مذاکره با آمریکا، سفر مقتدی صدر به ایران و حضور وی در بیت رهبری، حضور زنان در وزرشگاه‌ها و حذف نام شهدا از کوچه‌ها دیگر موضوعاتی بود که در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان‌ها مطرح شد.

ایران فریب چراغ سبز ترامپ را نمی‌خورد

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم درباره ارتباط با اروپا گفت: این روابط سالم و بی حاشیه نیست و ما تجربه‌های تلخی از رابطه با آنها داریم. در این سطح راه مذاکره را نبستیم اما نیاز به هوشمندی بیشتری در رابطه با اروپا داریم. دولت و مسئولان در گام هایی که در برگشت به ماقبل برجام برداشته‌اند، درست عمل کرده‌اند؛ اما کافی نیست.

به نوشته ایسنا، رئیس حوزه‌های علمیه کشور، درباره ارتباط با آمریکا و متحدان نزدیک او نیز اظهار کرد: خواهش ملت ما از دولت و دستگاه دیپلماسی این است که با چشم بازتر حرکت کنند و نگاهشان به سخن رهبری باشد. در این سطح ارتباط، هوشمندی ضرورت مضاعف دارد؛ چرا که ما تجربه‌ی برجام را داریم و مواجه با نقض عهد تاریخی زشت از ترامپ و آمریکا شده‌ایم.

وی افزود: امروز بدترین تحریم‌ها را بر ما تحمیل کرده‌اند؛ تحریم هایی که به گمان آنان انقلاب و ایران را از پای درمی آورد، این امکان را نداشت و در همین ایام تحریم‌های سخت، جبهه مقاومت درخشید و جهانیان قدرت نظامی ما را در عرصه‌های مختلف، نظیر اسقاط پهباد آمریکایی دیدند.

اعرافی افزود: آمریکایی‌ها هم بدانند ایران نه فریب چراغ سبز ترامپ برای مذاکره را می‌خورد، نه مغلوب حیله‌های شیطانی آمریکا می‌شود؛ در دو سه دهه‌ی گذشته رؤسای جمهور آمریکا اقداماتی کردند و هرچه توانستند ضربه زدند؛ ولی هرگز به اهداف خود نرسیدند و بعد از این نیز نخواهند رسید.

وی با اشاره به سخنان اخیر سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان تأکید کرد: سید مقاومت در لبنان گفت «ما با فرزند امام حسین علیه السلام و ولی فقیه زمان پیمان می‌بندیم که با او تا پایان کار خواهیم بود.» ملت ایران نیز به تأسی از سید مقاومت می‌گوید ما با امام و رهبرمان تا ذلت استکبار خواهیم ماند و با تو ای رهبر بزرگ عالم اسلام تا محو اسرائیل خواهیم بود.

سید حسن نصرالله گوش به فرمان رهبر انقلاب است

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد نیز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان، عالم برای علف هرزه خلق نشده، علف‌های هرز می‌آیند، خشک می‌شوند و می‌روند، همانطور که می‌بینیم اسم و اثری از بنی‌امیه، هارون و دیگران باقی نمانده؛ عالم برای گل‌ها خلق شده و روز به روز عزاداری اباعبدالله رونق بیشتری خواهد گرفت.

بنا بر گزارش ایسنا، وی گفت: با انقلاب شکل گرفته در ایران، قدرت مقاومت در فلسطین بیشتر شده و اسلحه‌های مدرن که بتواند با صهیونیست‌ها مقابله کند، به وجود آمده است.

آیت الله طباطبایی‌نژاد افزود: سیدحسن نصرالله یک موشک زد و یک خودرو صهیونیستی را به درک واصل کرد و بعد از آن بیانیه داد که به اینجا مختوم نمی‌شود.

وی ادامه داد: صهیونیستی‌ها از جان خود می‌ترسند و سیدحسن نصرالله می‌داند که آنها می‌ترسند و این یکی از آثار انقلاب اسلامی است که شخصیتی در لبنان به وجود آمده که گوش به فرمان حضرت آیت الله خامنه‌ای است.

نام شهدا را به کوچه‌ها برگردانید و گرنه با خشم مردم آذربایجان مواجه خواهید شد

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز گفت: یکی از نکاتی که کاندیداها باید رعایت کنند، تحمل افکار دیگران است. نماینده مجلس باید نسبت به افکار دیگران تحمل داشته باشد و گرنه این نماینده به درد نمی‌خورد.

آنگونه که مهر گزارش داده است، امام جمعه افزود: اخیرا مشاهده شده که اسامی شهدا را از کوچه‌ها، خیابان‌ها، موسسات، بانک‌ها و ورزشگاه‌ها برمی دارند و اسم شهید را بدون «شهید» می‌نویسند. من به آقای شهردار گفتم و گفتند حتما این موضوع را حل می‌کنند. ما هرچه داریم به برکت خون شهدا است البته پروژه شهید زدایی چندین سال است شروع شده و مختص تبریز هم نیست.

وی اظهار داشت: در این مرحله اول تذکر می‌دهم که کسانی که نام شهید را از کوچه و خیابان و بانک‌ها و ورزشگاه‌ها و … برداشته‌اند، نام شهدا را برگردانند و گرنه با خشم مردم آذربایجان مواجه خواهند شد.

آل هاشم افزود: نیروهای مردمی طوماری در حمایت از اقدامات آیت الله رئیسی در برخورد با مفسدین اقتصادی امضا کرده‌اند، ما هم این ط‌ومار را امضا و حمایت خود را از ایت الله رئیسی اعلام می‌کنیم و امیدواریم این روش ادامه داشته باشد و با برخورد با مفسدین اقتصادی امید به جامعه برگردد.

وی به اخراج جان بولتون نیز اشاره داشت و گفت: این اخراج نشانه شکست سیاست‌های جنگ طلبانه امریکا است. جان بولتون عضو تند رو در آمریکا و فردی جنگ طلب بود و از زمان حضورش در شورای امنیت ملی به هیچ‌کدام از اهدافش نرسید و در ونزوئلا، افغانستان و کوبا شکست خورد.

وی افزود: بولتون گفته بود ایران چهلمین سال انقلاب را نخواهد دید اما خودش دومین سال حضوزش در کاخ سفید را ندید.

کاخ سفید آمریکا و کاخ بیکینگهام انگلیس بدهکار ملت ایران هستند

آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شیراز با بیان اینکه مسئولان باید از خودشان بپرسند اگر بچه خودم نیز به اداره‌ای برود چه برخوردی با او می‌شود، افزود: مدیران باید بدانند که امروز شما رئیس هستید و دستت می‌رسد اما بچه مدیر امروز، فردا ممکن است پشت در اداره دیگر باشد از این رو باید امروز انصاف داشته باشند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: مدیران باید ایثار و انصاف و محبت داشته باشند اما مردم نیز توجه کنند که گاهی اوقات حجم کار نیز خیلی زیاد است بالاخره آنها نیز انسان هستند و ممکن است خستگی در آنها ایجاد شود از این رو دو طرف ماجرا باید به موضوع انصاف توجه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سینه زدن‌ها و گریه‌ها در مجلس امام حسین (ع) اثرهای خوبی داشت، گفت: چند مورد در هفته‌های اخیر شنیدم کسانی که اجاره نشین بودند و گفتند که مثلا بعضی از افراد که واسطه‌گری می‌کنند گفتند اجاره و پول پیش خانه‌ها را افزایش دهید اما جالب بود که صاحب خانه‌ها قبول نکرده‌اند و باید قدردان بود که قیمت را افزایش نداده‌اند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

به نوشته مهر، آیت الله دژکام ادامه داد: خانواده دانشجویی که دیگر پولی برای تحصیل ندارد باید مورد توجه قرار گیرند، باید آن مدیر مرکز آموزشی برای گرفتاران نیز فکر کند و راه حل ارائه دهد.

امام جمعه شیراز گفت: پاکبانان شهرداری از شرق تا غرب این شهر بزرگ بسیار زحمت کشیدند تا شهر برای عزاداری روز بعد آماده باشد. از زحمات شبانه روزی نیروی انتظامی که تلاش مضاعفی کردند و کار طاقت فرسایی انجام دادند تا امنیت مردم و نظم دهی در سطح شهر حین حرکت هیئت‌های عزاداری محقق شود تقدی می‌کنم ضمن اینکه روحانیت نیز در این ایام مطالب خوبی در جلسات مطرح کردند.

وی گفت: دشمن بعضی وقت‌ها می‌خواهد مسائل حاشیه‌ای را بزرگ کند تا مسئله اصلی فراموش شود.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه آنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ سال از منابع ما خورده و برده‌اند، گفت: به عنوان نمونه الماس دریای نور در تاج ملکه انگلیس چه می‌کند؟

آیت الله دژکام با اشاره به اینکه این موضوع نشان می‌دهد که اینها برده‌اند، افزود: اینها از کاخ باکینگهام تا کاخ سفید بدهکار ملت هستند، آجرهایی که روی هم گذاشته‌اند از امکانات ملت‌های اسلامی به خصوص ملت ایران بوده است.

امام جمعه شیراز الان انقلاب اسلامی آمد و دست‌های این‌ها را قطع کرده است و این کار، آنها را ناراحت کرده، افزود: همه ناراحتی آنان سر همین موضوع است، استکبار می‌خواهد ما را به جان هم بیاندازندو اصل تفرقه ایجاد کن و حکومت کن را اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه یک دستگاه‌های رسانه‌ای عجیبی دارند که خیلی زود مسائل را پخش می‌کنند، بیان کرد: اینکه یک دختری خودش را سوزانده است، در این خصوص اگر حقی داشته، باید داده شود، ما که داوری نمی‌کنیم و قاضی باید داوری کند اما اینکه در ایام عزاداری به مسئله اصلی کشور تبدیل شود، معلوم است عده‌ای دارند گول می‌خورند.

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: مکرون که حیله بازی می‌کند و در کنار ترامپ به درد صفحات فکاهی روزنامه‌ها می‌خورند، می‌گویند چند میلیارد دلار صندوق مالی باز کنیم تا ایران معامله کند اما نمی‌گویند مشروط بر اینکه ایران بیاید برای موشک هایش معامله کند و بعدش یه عده‌ای نیز می‌گویند مگر چه می‌شود؟

مشکل مردم حضور زنان در ورزشگاه‌ها است؟

حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان ورامین در خصوص حضور مقتدا صدر نیز اظهار داشت: حضور رهبر جریان صدر عراق در مراسم روضه خوانی رهبری و در کنار ایشان و انتشار تصاویر او در کنار سردار قاسم سلیمانی نیز پیام سیاسی خاصی را به دنیا داد که عراق نیز امروز در جبهه مقاومت در کنار ایران و رهبری قرار گرفته است و مدتی قبل هم سخنگوی انصارالله یمن خطاب به رهبری گفت؛ ولایت ما همان ولایت علوی است و پیوند خودشان با رهبر را به صراحت اعلام کردند که حضور بشار در ایران و مقامات حماس نیز بر این خبر تایید داشت.

به گزارش مهر، امام جمعه موقت ورامین گفت: اتفاقات مهمی که امروز در سطح جهان اسلام و شیعه می‌افتد بسیار مهم است، مواضع قاطع و انقلابی سید حسن نصرالله در مراسم عزاداری حسینی در لبنان حقیقتا غرورآفرین بود این یعنی همان بصیرتی که اولیای الهی بر آن تاکید دارند ایشان با کمال صراحت اظهار کردند امروز هم خیمه‌ام حسینی و عمود خیمه امام خامنه‌ای است و مرکز و محور آن در ایران اسلامی می‌باشد و ما هرگز دست از او نمی‌کشیم آفرین بر این آگاهی و هوشیاری دینی و انقلابی و به جرأت می‌توان گفت امروز جمهوری اسلامی دوران اقتدار و عزت خود را طی می‌کند که البته این هنوز آغاز راه است و باید بر این قدرت‌ها افزوده شود.

محمودی با اشاره به برکناری جان بولتون نیز عنوان کرد: در این بین ترامپ جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را برکنار می‌کند و او از دشمنان کینه‌توز ایران و انقلاب اسلامی بود و تمام سیاست‌هایش با بن‌بست مواجه شد و حتی ترامپ دیوانه هم می‌فهمد که دیگر او به درد مسئولیت نمی‌خورد و این یعنی شکست آمریکا در برابر ایران لذا اینها از وجود نشانه‌های افول قدرت استکبار آمریکا است و سران آمریکا بخواهند یا نخواهند بپذیرند و نپذیرند دوران آنها سر رسیده است و زمان مرگ سیاست‌های استکباری آمریکا دیر نخواهد بود و تا آن زمان فریاد همیشگی ملت ایران مرگ بر آمریکا خواهد بود.

وی گفت: تا زمانی که سیاست‌های خصمانه آمریکا بر علیه ملت ایران باقی است هر کسی در هر مقامی و در هر لباسی از مذاکره با آمریکا دم بزند ملت ایران بر دهان او خواهند کوبید ثانیا مردم از مسئولان و مدیران کشور انتظار دارند که فقط و فقط به مسائل داخل متمرکز باشند اقتدار ملی و رونق اقتصادی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی از انتظارات جدی ملت ایران از مدیران است.

خطیب جمعه ورامین با بیان اینکه فرافکنی و حاشیه پردازی از هیچ مسئولی پذیرفته نیست اظهار داشت: آیا مدیران کشور مشکلات این کشور را نمی‌بینند، آیا از وضعیت اقتصادی جامعه بی‌خبر هستند چرا با مذاکره را به فکر انحراف افکار عمومی هستند آیا مشکل امروز مردم و حضور زنان در ورزشگاه است؟ چطور برخی نمایندگان مجلس به خود اجازه می‌دهند تا آب در آسیاب دشمن بریزند.

خطبه‌های نماز جمعه سفارشی نیست

یحیی صالح نیا در خطبه‌های نماز جمعه کن با اشاره به سخنان اخیر سید حسن نصرالله گفت: امروزه سید حسن نصراله یک بسیجی واقعی است و ملت ایران و لبنان در هیچ شرایطی به اراده دشمن تن نمی‌دهند و اراده ملت ایران بزرگ‌تر از اراده دشمنان است با امید به خدا دل سختی‌ها را می‌شکافیم.

به نوشته مهر، امام جمعه کن گفت: نماز جمعه و خطبه هایش سفارشی نیست، مشاوره می‌گیریم ولی طبق سنت نبوی و علوی خطبه و نماز می‌خوانیم، بعضی‌ها رسما تقاضا می‌نمایند آبرو ببرید، اما سیاست ما این است که در زمین دشمن بازی نکنیم و غالب مسائلی که مطرح نمی‌شود، به خاطر این است که سورژه تبلیغاتی به دشمن ندهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.
نامه‌نیورنامه‌نیور23 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
الفالف13 ساعت قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
مهرمهر14 ساعت قبل
در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخو-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است. سوخو-۳۵، جنگنده تک کابینه و دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالاست. این رسانه افزود که این مسئولان آمریکایی تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. همچنین «کلارک کوپر» در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: «امضای این قرارداد، مصر را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌دهد و مصری‌ها را در آینده در معرض از دست دادن قراردادهایی با آمریکا قرار می‌دهد. کلارک معاون وزیر امور خارجه آمریکا مصر را تهدید کرده است که اگر همچنان در خرید جنگنده‌های روسی اصرار ورزد، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری20 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

سرخط خبر‌های مهم جهان در ۳۰ آبان

میزان‌آنلاین10 دقیقه قبل

تکلیف بسته‌های اینترنت خریداری شده توسط مردم چه می‌شود؟

رکنا10 دقیقه قبل

همه دستگاه‌ها خود را مخاطب بیانات رهبر انقلاب در ۱۹ دی بدانند

مهر11 دقیقه قبل

ریاضی: قبلا به تیم انصراف داده کاپ و مدال هم داده بودند/ به برگزاری فینال لیگ در تهران معترض بودیم

تسنیم11 دقیقه قبل

دولت برای جبران شوک گرانی بنزین باید بازار را شدیدا کنترل کند

فارس12 دقیقه قبل