سالانه ۱۵۰۰ روستای کشور به شبکه آب شرب متصل خواهند شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

سالانه ۱۵۰۰ روستای کشور به شبکه آب شرب متصل خواهند شد

خبرگزاری میزان- وزیر نیرو با اشاره به اینکه تا پایان دولت تدبیر و امید سالانه یک هزار و ۵۰۰ روستای کشور به شبکه آب شرب متصل خواهند شد، گفت: تا تابستان سال ۱۴۰۰ جمعیت تحت پوشش آب سالم و پایدار در روستا‌ها به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. تاریخ انتشار: 09:46 - 22 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۹۱۰۷
سالانه ۱۵۰۰ روستای کشور به شبکه آب شرب متصل خواهند شد - 0

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون به بیش ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستای کشور با صرف اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان به شبکه آب سالم و پایدار متصل شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هر هفته ۳۰ روستای کشور به شبکه آب شرب بهداشتی متصل شده است، ادامه داد: امروز جمعیتی بالغ بر ۶٫۷ میلیون نفر از روستائیان کشور از آب سالم برخوردار شده‌اند؛ در حالی که این رقم پیش از کمتر از یک میلیون نفر بوده است.

وزیر نیرو تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در تلاشیم تا پایان دولت دوازدهم این جمعیت به حدود ۱۰ میلیون نفر افزایش پیدا کند و هر سال یک هزار و ۵۰۰ روستای کشور به شبکه آب سالم و پایدار متصل شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

اردکانیان بیان کرد: وزارت نیرو با وجود اعمال شدیدترین تحریم‌های اقتصادی درصدد است تا پایان امسال ۲۲۷ طرح بزرگ آب و برق با صرف اعتباری بالغ بر ۳۳ هزار میلیارد تومان را بهره‌برداری برساند.

وی اضافه کرد: این وزارتخانه در استان یزد نیز ۱۳۶ پروژه بزرگ آب و برق با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا دارد. این طرح‌ها به طور متوسط ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و در راساس برنامه‌ریزی صورت گرفته درصددیم تا بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حمایت معیشتی با سهمیه بندی بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ موضوع سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، همچنین توزیع درآمد حاصل از آن بین خانوار‌ها یکی از موضوعات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود که در آن اعضا تاکید کردند که منابع حاصل از این طرح باید به درستی بین خانوار‌ها توزیع شود. از اهدافی که برای سهمیه بندی بنزین شمرده می‌شود می‌توان به عدالت اجتماعی، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مقاوم سازی اقتصاد و مدیریت مصرف اشاره کرد. پیش بینی می‌شود از محل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، سالانه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود، درآمدی که قرار است برای هدفمند کردن یارانه سوخت ۶۰ میلیون نفر بازتوزیع شود.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا21 ساعت قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- بنا بر اعلام مقامی اگاه در وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین از بامداد جمعه (۲۴ آبان) برخی اعتراضات مردمی در بعضی نقاط کشور آغاز شد. از اهم اقدامات کنترلی مسئولان امنیتی کشور می‌توان به محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره کرد. طبق پیگیری خبرنگار خبرگزاری میزان، بنا بر اعلام منابع وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. محدودیت برای سرورهای خارجی علت قطعی سایت هاهمچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی ایران استفاده می‌کنند شامل محدودیت دسترسی نبوده و به طور کامل در دسترس هستند، اما سایت‌هایی که از زیر ساخت‌های خارجی استفاده می‌کنند با محدودیت و گا‌ها قطعی کامل مواجه هستند.
ایمناایمنا20 ساعت قبل
مرتضی سامتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه گرانی بنزین در شرایط فعلی موضوعی غیر منتظره بود، گفت: با توجه به وعده‌های دولت و وجود تورم، کمتر فردی باور به چنین اقدامی از سوی مسئولان داشت. وی افزود: حتی اگر دولت در مضیقه شدید هم باشد باز هم در شرایط فعلی چنین اقدامی صحیح به نظر نمی‌رسد. این کارشناس اقتصادی اضافه کرد: زمانی که کشور در حال تجربه تورم سنگین است چنین تصمیمی عجیب به نظر می‌رسد. سامتی خاطر نشان کرد: گرانی بنزین همواره تأثیراتی بر نرخ دیگر کالاها و خدمات داشته و بی شک اکنون هم این تأثیر را خواهد گذاشت بنابراین افزایش قیمت بنزین یک طرف ماجرا و تأثیرات تورمی این اتفاق هم طرف دیگر است که نباید از آن غافل شد. سامتی افزود: ناگفته نماند که چنین تصمیمی از سوی دولت تأثیری بر کاهش آلایندگی هوا و کاهش قاچاق بنزین خواهد داشت اما اکنون زمان اجرای این تصمیم و گرانی یکباره نبود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد10 ساعت قبل
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در راستای اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و به منظور کنترل بازار، علاوه بر این گشت‌های مشترک، سازمان تعزیرات حکومتی نیز با ۱۵ هزار بازرس در قالب ۸ هزار اتحادیه، قیمت‌ها را در بازار رصد می‌کند. وی با بیان اینکه ستاد ویژه تنظیم بازار برای رصد قیمت‌ها در شهرستان‌ها نیز برگزار خواهد شد، تصریح کرد: روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در تمام استان‌ها نیز قیمت‌ها را به دقت بررسی می‌کنند. اجازه گرانی نمی‌دهیمرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران نیز در گفت‌وگو با «ایسنا» اعلام کرد: طرح بازرسی و نظارت بر بازار کالا ادامه دارد و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر افزایش قیمت در سطح بازار نداشته‌ایم. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تاکید کرد: تاکنون تغییر قیمتی در سطح بازار گزارش نشده است. وی خاطرنشان کرد: به اندازه کافی ذخیره‌سازی کالا صورت گرفته و در هیچ کالایی کمبود وجود ندارد ضمن اینکه در صورت نیاز و برای کنترل بازار این ذخایر وارد بازار خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری23 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری23 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نشست آستانه اوایل ماه میلادی آتی برگزار می‌شود

مهر37 دقیقه قبل

آیا مسعود شجاعی به خط پایان رسیده است؟

فرارو43 دقیقه قبل

مطالب خواندنی در مورد استانبول

ساعت ۲۴45 دقیقه قبل

یارانه آبان‌ماه واریز و قابل برداشت شد

الف45 دقیقه قبل

درخواست مهدی شیری از باشگاه پرسپولیس برای تمدید قرارداد!

مهر45 دقیقه قبل

سرمایه‌های سرگردان می‌تواند جذب بخش زغال‌سنگ شود/ افزایش قیمت بنزین تاثیری بر زغال‌سنگ ندارد

ایلنا46 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

2 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

3 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1