تاثیر منفی آنتی بیوتیک‌ها بر درمان سرطان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سلامت

تاثیر منفی آنتی بیوتیک‌ها بر درمان سرطان

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
محققان دریافتند موفقیت ایمونوتراپی سرطان با مصرف آنتی بیوتیک‌ها کاهش می‌یابد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : ایمونوتراپی در خط مقدم موج جدید تحقیقات سرطان قرار دارد. این روش درمانی با هدف قرار دادن و از بین بردن تومور‌های کشنده به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.مطالعه جدید پژوهشگران انگلیسی نشان می‌دهد که استفاده از آنتی بیوتیک‌ها قبل از ایمونوتراپی سرطان، می‌تواند اثر درمانی ایمونوتراپی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.به گفته دیوید پیناتو، محقق اصلی این طرح، ایمونوتراپی سرطان در ۲۰ درصد از بیماران می‌تواند موفقیت آمیز باشد، اما پیش بینی اینکه چه کسی می‌تواند به این درمان پاسخ موثر دهد، بسیار دشوار است.در تحقیق جدید این محققان ۲۰۰ بیمار تحت درمان، مورد بررسی قرار گرفتند که به انواعی مختلفی از سرطان از جمله سرطان ریه، سرطان سر و گردن و ملانوما (نوع شدیدی از سرطان پوست) مبتلا بودند.میزان بقا در بیماران مورد مطالعه به طور میانگین حدود ۱۴ ماه بود، اما طبق مشاهده محققان، میزان بقا برای بیمارانی که تا ۳۰ روز قبل از درمان‌های ایمونوتراپی، آنتی بیوتیک دریافت می‌کردند فقط دو ماه بود. همچنین هنگامی که در کنار درمان ایمونوتراپی به بیماران آنتی بیوتیک داده شد، اثر منفی‌ای از آنتی بیوتیک‌ها مشاهده نشد. در نتیجه مشخص شد که آنتی بیوتیک‌ها قبل از ایمونوتراپی می‌توانند به میکروبیوم (باکتریهای) روده آسیب رسانده و بر پاسخ ایمنی بدن تأثیر بگذارند.مطالعات اخیر نشان داده‌اند که درمان آنتی بیوتیکی نه تنها سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کند بلکه با ایجاد اختلال در باکتری‌های روده، اثربخشی واکسن‌ها را هم مختل می‌کند و از طرفی نیاز به مراقبت بیشتر در فرآیند تصمیم گیری برای تجویز دارو به ویژه در برخی از بیماران را پراهمیت‌تر می‌سازد.منبع: باشگاه خبرنگارانلینک کوتاهکپی لینک

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، سپیده دولتی، کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه الگوی غذایی ناسالم، نخستین عامل بیماری‌های غیرواگیر است، به خبرگزاری تسنیم گفت: الگوی غذایی ناسالم به معنای افزایش دریافت قند، نمک، چربی و مصرف کم میوه، سبزی، فیبر و لبنیات است. وی افزود: بر اساس مطالعه سیمای مرگ، نخستین علت مرگ در ایران بیماری‌های قلبی و عروقی و دومین علت آن سرطان‌ها هستند. دولتی نسبت به بالا بودن مصرف روغن‌های ناسالم در جامعه هشدار داد و تصریح کرد: طبق آمار مطالعه بررسی مصرف خانوار، میزان روغن مصرفی هر فرد در ایران حدود ۴۶ گرم است که این میزان ۱۱ گرم بیشتر از میزان توصیه شده مصرف روغن (۳۵ گرم) است. لازم به یادآوریست، در حال حاضر بخش عمده روغن‌های مصرفی خانوارهای ایرانی را «روغن‌های مایع» تشکیل می‌دهند که تقریبا بیش از ۹۰ درصد روغن‌های مایع موجود در بازار کشورمان از «مواد اولیه تراریخته» مانند ذرت و سویای تراریخته (GMO) تهیه می‌شوند. با توجه به این واقعیات، باید بدانیم که در حال حاضر چه محصولاتی در بازار مصرف کشورمان «تراریخته» هستند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بخش عمده «روغن‌های مایع» موجود در بازار کشورمان تراریخته است، تقریبا بخش عمده ذرت‌ و سویای موجود در بازار مصرف کشورمان نیز تراریخته است.

نسخه خوراکی برای پیشگیری از گرفتگی سرخرگ‌ها

7+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران، بیماری قلبی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر انسان در جهان است. اگر چند قوطی نوشابه در روز مصرف می‌کنید، کاهش میزان مصرف یا جایگزینی آن با چای سرد را مد نظر قرار دهید. دارچین نیز ممکن است جریان خون را بهبود بخشیده و به تنظیم قند خون کمک کند. رژیم‌های غذایی سرشار از این چربی‌های مفید از تشکیل پلاک در سرخرگ‌ها پیشگیری می‌کنند. اگر چای نمی‌نوشید با مصرف روزانه یک فنجان این کار را آغاز کنید و به تدریج میزان مصرف خود را افزایش دهید.

نظرها

اخبار بیشتر