کاهش تعهدات ایران باید آرام و هدفمند صورت پذیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. سیاسی
کاهش تعهدات ایران باید آرام و هدفمند صورت پذیرد

کاهش تعهدات ایران باید آرام و هدفمند صورت پذیرد

ایمناخبرگزاری ایمنا |
احمد شیرزاد با اشاره به کاهش سطح تعهدات ایران در برجام گفت: این رویارویی یک نوع نبرد اراده‌ها و تقابل جدی بودن ها محسوب می شود، طرف مقابل ایران باید متوجه این مهم بشود که ما برای رسیدن به دستاوردهای ملی با عزمی جزم به جلو می رویم و حیثیت و شرف ملی خود را به هیچ وجه زیر پا نخواهیم گذاشت.

پس از اقدام دونالد ترامپ در خروج یکجانبه از توافق بین المللی برجام و اعمال تحریم‌های بی سابقه اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، ۱+۴ و مشخصا کشورهای اروپایی حاضر در برجام، ضمن درخواست از ایران برای پایبندی به تعهدات، وعده دادند در جهت کاستن از فشار تحریم‌های ایالات متحده، گام هایی را برخواهند داشت، وعده‌ای که پس از گذشت بیش از یک سال، هنوز محقق نشده است. جمهوری اسلامی ایران نیز پس از یکسال صبر استراتژیک و پایبندی کامل به تعهدات خویش، مقارن با تاریخ خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که در واکنش به تعلل اروپائیان و اعمال تحریم‌های جدید ایالات متحده، مطابق بندهای موجود در توافق نامه برجام، نسبت به کاهش سطح تعهدات خود در این معاهده اقدام خواهد کرد. اقداماتی بازگشت پذیر و در بازه‌های زمانی ۶۰ روزه که شرط توقف این کاهش تعهدات نیز، عمل طرف مقابل به مفاد برجام عنوان شد.

اجرای گام سوم ایران در کاهش سطح تعهدات برجام با نگاهی به شرایط منطقه‌ای را در گفت‌وگوی اجمالی با دکتر احمد شیرزاد، فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده اسبق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، بررسی کردیم:

کاهش سطح تعهدات ایران در برجام آیا منجر به انعطاف جامعه جهانی و به خصوص آمریکا در قبال ایران خواهد شد؟

من نسبت این موضوع خوش بین هستم، اگر چه هنوز هیچ نشانه‌ای مبنی بر تغییر رفتار طرف مقابل وجود ندارد و ژستی که آمریکا به عنوان یک ابر قدرت در صحنه جهانی به خود گرفته در ظاهر بسیار جدی است، اما نکته مهم این است که جمهوری اسلامی نیز جدیت خود را در رسیدن به منافع و حفظ دستاورهای اساسی خود به جهانیان اثبات کند. این رویارویی یک نوع نبرد اراده‌ها و تقابل جدی بودن‌ها قلمداد می‌شود، طرف مقابل ایران باید متوجه این مهم بشود که ما برای رسیدن به دستاورهای ملی با عزمی جزم به جلو می‌رویم و حیثیت و شرف ملی خودمان را به هیچ وجه زیر پا نخواهیم گذاشت و این اراده‌ای است که رهبران سیاسی ما به خوبی و به طور جدی به طرف مقابل نشان داده‌اند.

اروپایی‌ها نیز متوجه جدی بودن و اهمیت این موضوع برای ایران شده‌اند، این که برجام صرفا در حد یک نام نمی‌تواند باقی بماند و عمل به برجام بسیار مهم‌تر ازحفظ ظاهر این توافق بین المللی است، طبیعتا وقتی طرف مقابل اقدامی در راستای اجرای مفاد برجام ندارد، از ما هم نباید توقع چنین امری را داشته باشد. کما اینکه آمریکا نیز متوجه اهمیت این موضوع شده و حتی به موضوع کاهش تعهدات ایران اعتراض می‌کند، در صورتی که برای آنها چنین حقی را نمی‌توان متصور بود، چرا که وقتی از قطع نامه‌ای خارج شده‌اند، نمی‌توانند نسبت به عمل کردن یا کاهش سطح تعهدات ما در آن قطع نامه معترض باشند؛ بنابراین معنای این اعتراضات این است که اقدامات ایران برای طرف مقابل کاملا جدی قلمداد می‌شود، البته گام هایی نیز از جانب اروپا برداشته شده ولی به خاطر سرسختی آمریکا تا کنون به نتیجه دلخواه نرسیده است.

"عمق راهبردی ایران" همواره در ادبیات سیاسی و تحلیل مقامات نظامی ایران به عنوان مانع و سدی در برابر اقدام و تجاوز نظامی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، موثر قلمداد می شود، با توجه به فشار آمریکا به ایران برای دست برداشتن از این مزیت منطقه‌ای، به نظر شما این"عمق راهبردی"چقدر برای جمهوری اسلامی فرصت سازی و امنیت آفرینی و یا چقدر ایجاد چالش کرده است؟

این تحلیل دقیقی نیست که ما تصور کنیم صرفا به خاطر «عمق راهبردی ایران»، اقدام نظامی علیه ما صورت نگرفته است، اصولا دولت ترامپ با ژست مخالفت با جنگ و عدم دخالت نظامی ایالات متحده در گوشه و کنار دنیا، از مردم آمریکا رای گرفت و این موضوع جزو شعارهای اساسی ترامپ بود، به همین خاطر است که در بحث تحریم و فشارهای اقتصادی بسیار سرمایه گذاری کردند و سعی می‌کنند از این طریق به اهداف و مقاصد خود برسند. دولت ترامپ حتی به اندازه دولت اوباما که برنده جایزه صلح نوبل بود و دائما صحبت از تهدید نظامی می‌کرد (روی میز بودن تمام گزینه‌ها) در کلام و بیان نیز صحبتی درباره تهدید و حمله نظامی علیه ایران نمی‌کند.

از سوی دیگر، منافع آمریکا در منطقه نیز این گونه است که اصولا کشتی رانی در خلیج فارس چندان جزء منافع آنها نیست. آمریکا بیشتر به خاطر یک ژست ابر قدرتی است که از در مخالفت با ایران درآمده و گرنه آمریکا در حال حاضر صادر کننده نفت است و عبور نفت از خلیج فارس جزء حوزه‌های امنیتی آنها محسوب نمی‌شود، بنا براین هم منافع خیلی جدی در این منطقه ندارند و هم خط مشی اصولی دولت فعلی آمریکا پرهیز از دخالت نظامی است، کما اینکه در حال خارج کردن نیروهای نظامی خود از افغانستان هستند و به دنبال کاستن از هزینه دخالت‌های نظامی خود در سایر نقاط جهان هستند.

البته وجود «عمق راهبردی ایران» هم دلیلی مضاعف و مانعی جدی برای آمریکا محسوب می‌شود و این پیام را در دل خود برای تصمیم گیران آمریکا دارد که ایران در شرایطی نیست که به سادگی بتوان آن را تحت فشار قرار داد و متقابلا ایران نیز اهرم‌های مقابله به مثل زیادی در اختیار دارد، به همین دلیل به راحتی علیه ایران دست به اقدامی نمی‌زند؛ در نتیجه باید مجموعه این عوامل را باهم و در یک راستا دید، هم حضور ایران در منطقه و هم سیاست‌های دولت فعلی آمریکا.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

رویکرد ایران در شرایط فعلی در مواجهه با این مهم (عمق راهبردی) چگونه باید باشد؟

به نظر من هر کجا که امکان و توان نفوذ و کسب قدرت داشته باشیم، به هیچ وجه نباید در این خصوص تعلل و مماشات کنیم، البته در بسیاری از موارد می‌توانیم از این اهرم‌های فشار به نفع منافع ملی خود استفاده کنیم، ضمن اینکه باید متوجه این موضوع باشیم که همه این اهرم‌ها وسیله هستند و هیچ کدام از این اهرم‌ها، اهداف ارزشی ما نیستند. ما اهداف ارزشی و اصول انسانی داریم که آن‌ها را زیر پا نمی‌گذاریم. همچون دفاع از مظلومیت ملت فلسطین که یک اصل ارزشی در جمهوری اسلامی است؛ ولی در حیطه عمل و مناطق نفوذ، بهر حال ما به دنبال اهرم‌های فشار و منافذی هستیم که بتوانیم متقابلا به واسطه این اهرم‌ها، امتیاز بگیریم، بنابراین با عنایت به این اهرم‌ها، امکان ورود به مذاکره وجود دارد و می‌شود خطوطی را ترسیم کرد و منافع خودمان را پشت این خطوط محافظت کنیم و در برخی موارد به یک آتش برسیم، این امکان پذیر است، اما اینکه ما یک جایی امکان کسب نفوذ و قدرت داشته باشیم و بخواهیم از این امکان عدول کنیم، طبیعتا عقلانی نیست.

با توجه به حضور عناصری چون عربستان، روسیه و رژیم صهیونیستی، چگونه امکان گسترش و نفوذ در منطقه در شرایط فعلی را می‌توان متصور بود؟

حضور کنشگران مختلف در منطقه در برخی مواقع ممکن است امکان عمل به ما ندهد، اما نکته مهم در بحث جاری این است که بهر حال جمهوری اسلامی ایران به یک نفوذ و عمق راهبردی در منطقه دست پیدا کرده است؛ طبیعتا این مناطق را نباید به راحتی از دست داد و قدرت خود در منطقه را باید غنیمت بدانیم، حتی اگر وارد یک تعامل سیاسی با طرف‌های مقابل شدیم، کاملا باید از اهرم‌های قدرتی که از این طریق در اختیار داریم، استفاده کنیم. طبیعتا حضور بدون محاسبات و ملاحظات خاص استراتژیک در منطقه لزوما به معنای کسب قدرت نیست و این راهبردی است که هر کشوری با محاسبه و لحاظ کردن مناسبات استراتژیک و با توجه به قدرت مقابله به مثل طرف مقابل و ضربه پذیری‌های دو طرف و مجموعه همه مناسبات و محاسبات باید وارد آن شود، در مجموع با توجه به همه این عوامل اگر ما بتوانیم اقدامی انجام بدهیم و ندهیم، کوتاهی کرده‌ایم.

روند کاهش تعهدات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

حرکت دولت در زمینه کاهش تعهدات برجامی باید بسیار آرام، تدریجی و با محاسبه باشد، واقعا مطابق برنامه زمانبدی اعلام شده عمل کند تا طرف مقابل دچار این گمان نشود که جدیت لازم در طرف ایرانی وجود ندارد و یا شوخی و تهدید تو خالی بوده است. ولی باید این اقدامات بسیار بطئی، کند و آرام و البته بازگشت پذیر رخ دهد. نباید دست به اقدامات بازگشت ناپذیر بزنیم، یعنی از اقداماتی که بازگردان آن زمان بر است باید پرهیز کنیم. ولی افزایش سطح غنی سازی اقدامی است که متناسب با رفتار مقابل قابل تغییر است و این فرایند در حال اجرا هم به همین ترتیب است و ایران هم این را اعلام کرده است.

مواضع بعضا متفاوت روسیه در قبال ایران چه تاثیری در سرنوشت برجام خواهد داشت؟

در روابط بین الملل هیچ کشوری با کشور دیگر عقد اخوت نبسته است. همه به دنبال منافع خود هستند، ما نیز باید به دنبال منافع خود باشیم. در اینجا بحث گله و شکایت مطرح نیست، بحث، بحث محاسبات دقیق سیاسی است. اشتراک منافع ما باروس‌ها در منطقه خیلی بیشتر از دیگران بوده، به خصوص در تحرم‌های اخیر ایران، روس‌ها واقعا عملکرد قابل قبولی داشته‌اند. این صحیح است که اهرمی برای خنثی سازی تحریم‌های آمریکا ندارند، ولی در مجموع نسبت به آنچه که توقع هست و امکان آن وجود دارد، به نظر می‌رسد که انتقاد یا ایراد خاصی نسبت به رفتار روس‌ها وجود ندارد، ولی در مباحثی چون اسرائیل، روس‌ها یک سیاست استراتزیک دارند که با سیاست ما متفاوت است و ما باید درک کنیم که اگر می‌گوییم با روس‌ها اشتراک منافع نسبی داریم، به این معنا نیست که در همه زمینه‌ها این اشتراک وجود دارد، خیر اینگونه نیست. ولی در بسیاری از مسائلی که اشتراک منافع داریم، در حال همکاری هستیم.

در مباحث مربوط به برجام نیز، روس‌ها و چینی‌ها از ابتدای مذاکرات برجام و همچنین در روند حفظ برجام عملکرد مثبت و در راستای منافع ما داشته‌اند و در شرایط فعلی هم منافع آنها و حتی اروپایی‌ها در این است که برجام پابرجا بماند و مانع از یک جانبه گرایی آمریکا شوند.

ما باید با درک درست از تضاد منافعی که روسیه و چین با آمریکا دارند، با هوشمندی تمام، نهایت استفاده و بهرهمندی را ببریم. البته نباید به فرمان دیگران باشیم، ولی باید از تضاد منافع این دو با آمریکا و حتی با اروپا استفاده کنیم. کما اینکه اتحاد استراتژیک ایران، روسیه، سوریه در مسائل مربوط به بحران سوریه، نقش بسیار مثبتی اجرا کرد و اساسا برنامه ارتجاع منطقه و آمریکا و اسراییل را در این زمینه نافرجام گذاشت. نهایتا اینکه در حوزه هایی که امکان کار کردن و همکاری وجود دارد، باید همکاری کرد و در سایر موارد نیز باید با دقت نظر رفتار کنیم.

کد خبر ۳۸۹۰۱۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

برای اسکان استیجاری زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به فوریت عمل شود + فیلم

ایلناایلنا16 ساعت قبل
رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت به همه دستگاه‌ها دستور داد تا برای اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به صورت استیجاری به فوریت عمل شود. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به تمهیدات دولت برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی عنوان کرد: از وزیر کشور و ستاد بحران می‌خواهم در زمینه اسکان این عزیزان اقدام کنند فکر می‌کنم یکی از راه‌های نزدیک شاید این باشد که زلزله‌زدگان بروند خانه یا اتاقی را اجاره کنند ما مبلغ اجاره را به آنها پرداخت کنیم تا زیر چادر نمانند. وی افزود: به هر حال زیر چادر باران و برف و سرما را در پیش رو داریم زیر چادر در تابستان هم سخت است ولی بیشتر از فصل سرما قابل تحمل است در این سرمای زمستان افراد مسن و کودکان و افراد بیمار برایشان سخت است از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که برای اسکان این‌ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات جنایتکارانه امروز به باریکه غزه که منجر به شهادت ۴ نفر و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر منجر شده، بیش از ۱۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است. بر اساس این گزارش، رسانه‌های صهیونیست به خسارت‌های وارده به این رژیم در این حملات اذعان کرده‌اند. این رسانه‌ها اذعان کردند که تا این لحظه ۲۹ صهیونیست مجروح در نتیجه این حملات به بیمارستان برزلای ر عسقلان انتقال داده شده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر