عدم شفافیت آراء نمایندگان یعنی مجلس مسائل را از مردم پنهان می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
عدم شفافیت آراء نمایندگان یعنی مجلس مسائل را از مردم پنهان می‌کند

عدم شفافیت آراء نمایندگان یعنی مجلس مسائل را از مردم پنهان می‌کند

فارسخبرگزاری فارس |
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه عدم شفافیت آرا نمایندگان یعنی مجلس به دنبال پنهان‌کاری است، گفت: با شفافیت‌ آرا کیفیت عملکرد و تلاش نمایندگان شناخته می‌شود.

شهاب نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تاکید بر شفافیت آرا نمایندگان گفت: من در بین نمایندگان حاضر در مجلس رتبه پنجم فعالین در موضوع سوال، استیضاح و تذکر هستم و این رتبه‌بندی از سوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه شده که البته عمده این اقدامات بر اساس شفافیت در عملکرد و اقداماتم بوده است.

وی افزود: نماینده مجلس چیزی برای پنهان کردن از مردم ندارد و باید در تمامی اقدامات و کارها و اظهارنظرهایش شفافیت را رعایت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: وکلای مردم در پارلمان باید به شفافیت معتقد و پایبند باشند چرا که نمایندگی مردم را برعهده داشته و باید هر اقدامی که در مجلس صورت می‌گیرد را مردم بدانند.

نادری گفت: اگر شفافیت در عملکرد مجلس وجود نداشته باشد عملا پارلمان اختیار خود را از دست خواهد داد.

وی تصریح کرد: مطالبات به حق مردم و پیگیری اقدامات آنها می‌طلبد که امورات برای مردم کاملا روشن باشد و مردم هم حق دارند بپرسند که نماینده‌شان که با آراء آ‌نها به قوه مقننه راه پیدا کرده است چگونه بوده و بر چه اصول و قواعدی تصمیم‌گیری کرده است.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

نادری گفت: در مورد طرح‌ها و لوایح مختلف که می‌تواند آثار جاری و آتی در کشور داشته باشد حق مردم است که بدانند نماینده‌شان چگونه فکر کرده و چگونه رای می‌دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این مطالبه به حق مردم در مورد شفافیت‌ آرا منجر به آن خواهد شد که سطح سواد نماینده، کیفیت عملکرد و تلاش او برای تاثیرگذاری در امورات چه میزان است.

نادری گفت: کار اصلی نماینده قانون‌گذاری و نظارت بر آ‌ن است و غیر از آن وظیفه‌ دیگری برعهده ندارد لذا اگر این موضوع شفاف نباشد می‌تواند ابهامات زیادی را در پی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید نمایندگانی که موافق شفافیت آرا هستند آن را به صراحت به وکلای خود اعلام کنند تا تکلیف مشخص شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تقریبا یک سوم نمایندگان مردم در مجلس به هیات رئیسه گفتند که آراء و میزان حضور آنها به صورت علنی برای مردم اطلاع‌رسانی شود لذا بهتر است دیگر همکاران من هم در پارلمان از این موضوع تبعیت کنند.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدعلی دهقان‌دهنوی افزود: بالغ بر ۹۰ درصد مجوز‌های کسب و کار کشور در سامانه قرار گرفته است. فراتر از آن نیز زیر ساخت اتصال بخش صدور مجوز در بستری مشخص در راستای ساماندهی مجوز‌ها فراهم خواهد شد. همچنین مقررات اضافی یا بخش‌هایی از استعلام‌ها که اضافی هستند نیز در قالب هیئت مقررات زدایی حذف، لغو یا قابل تغییر خواهد شد. دهنوی گفت: اصلاحیه قانون فضای کسب و کار در مجلس تصویب شده است و با تایید شورای نگهبان ابلاغ خواهد شد. عضو کمیسیون حمایت از تولید مجلس نیز گفت: قانون فضای کسب و کار در مجلس در حال اجرایی شدن است.
الفالف21 ساعت قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه اقدامات و اظهارات آمریکایی‌ها در خصوص فلسطین نقض صریح قوانین بین المللی است خواستار تحرک مجامع بین الملی در مخالفت و مقابله با آن شد. وی به آقای پومپئو توصیه کرد بهتر است خود را از تفکرات قرن هجدهمی رها کند که صاحبان قدرت خود را فراتر از حقوق و قوانین بین المللی می‌دانستند. در قرن بیست و یکم نه آمریکا قدرت فائقه است و نه دیگر کسی نقض قوانین بین المللی توسط صاحبان قدرت را می‌پذیرد. وی گفت: طبق سوابقی که از عوامل بیگانه در قالب‌های مختلف از جمله بازرسان آژانس رخ داده است نیرو‌های امنیتی حساس‌تر شده‌اند و این ماده خطرناک را از وی شناسایی کردند. وی یادآور شد: آژانس باید مقررات جمهوری اسلامی ایران و مراکز مهم و حیاتی ما را رعایت کند و ما حق خود می‌دانیم از مراکز حساس حفاظت کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

شماتیک پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان؛ پاداش تیم برنده

نود10 دقیقه قبل

ازدواج پنهانی رونالدو حقیقت دارد؟

اقتصاد آنلاین11 دقیقه قبل

توخل: نیمار در ترکیب پاریسن‌ژرمن خواهد بود

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل