تلاوت صفحه چهلم قران مجید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین

تلاوت صفحه چهلم قران مجید

خبرگزاری میزان- تلاوت صفحه چهلم "سوره بقره از آیه ۲۴۶ تا آیه ۲۴۸" را با صدای استاد محمد صدیق منشاوی می‌شنوید. تاریخ انتشار: 07:00 - 23 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۷۹۲۸

گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، تلاوت صفحه چهلم «سوره بقره از آیه ۲۴۶ تا آیه ۲۴۸» در قالب فایل صوتی با صدای استاد منشاوی را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است.تلاوت صفحه چهلم "سوره بقره از آیه ۲۴۶ تا آیه ۲۴۸"

کد ویدیو دانلودبِسۡمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحۡمَٰنِ ٱلرَّحِيمِألمۡ‌تر إلى ٱلۡملإ منۢ بنیٓ إسۡرٰٓءیل منۢ بعۡد موسىٰٓ إذۡ قالوا لنبیٖ لهم ٱبۡعثۡ لنا ملکٗا نقٰتلۡ فی سبیل ٱللهۖ قال هلۡ عسیۡتمۡ إن کتب علیۡکم ٱلۡقتال ألا تقٰتلواۖ قالوا وما لنآ ألا نقٰتل فی سبیل ٱلله وقدۡ أخۡرجۡنا من دیٰرنا وأبۡنآئناۖ فلما کتب علیۡهم ٱلۡقتال تولوۡا إلا قلیلٗا منۡهمۡۚ وٱلله علیمۢ بٱلظٰلمین ۲۴۶آیا [با دیدۀ عبرت] آن گروه از سران و اشراف بنى اسرائیل را پس از موسى ندیدى که به پیامبرشان گفتند: براى ما زمامدار و فرمانروایى برانگیز تا در راه خدا جنگ کنیم؟ گفت: آیا احتمال نمى دهید، اگر جنگ بر شما مقرر و لازم شود، جنگ نکنید [و سر به نافرمانى بزنید؟] گفتند: ما را چه هدف و مرادى است که در راه خدا جنگ نکنیم، در حالى که از میان خانه‌ها و فرزندانمان بیرون رانده شده‌ایم؟! پس، چون جنگ بر آنان مقرر و لازم شد، همه جز اندکى از آنان روى گرداندند؛ و خدا به ستمکاران داناست

وقال لهمۡ نبیهمۡ إن ٱلله قدۡ بعث لکمۡ طالوت ملکٗاۚ قالوٓا أنىٰ یکون له ٱلۡملۡک علیۡنا ونحۡن أحق بٱلۡملۡک منۡه ولمۡ یؤۡت سعةٗ من ٱلۡمالۚ قال إن ٱلله ٱصۡطفىٰه علیۡکمۡ وزادهۥ بسۡطةٗ فی ٱلۡعلۡم وٱلۡجسۡمۖ وٱلله یؤۡتی ملۡکهۥ من یشآءۚ وٱلله وٰسع علیمٞ ۲۴۷و پیامبرشان به آنان گفت: بى تردید خدا طالوت را براى شما به زمامدارى برانگیخت گفتند: [شگفتا!] چگونه او را بر ما حکومت باشد و حال آنکه ما به فرمانروایى از او سزاوارتریم، و به او وسعت و فراخى مالى داده نشده [پس ما کجا و زمامدارى انسانى تهیدست کجا؟ [] پیامبرشان] گفت: خدا او را بر شما برگزیده و وى را در دانش و نیروى جسمى فزونى داده؛ و خدا زمامداریش را به هر کس که بخواهد عطا مى کند؛ و خدا بسیار عطا کننده و داناست

وقال لهمۡ نبیهمۡ إن ءایة ملۡکهۦٓ أن یأۡتیکم ٱلتابوت فیه سکینةٞ من ربکمۡ وبقیةٞ مما ترک ءال موسىٰ وءال هٰرون تحۡمله ٱلۡملٰٓئکةۚ إن فی ذٰلک لأٓیةٗ لکمۡ إن کنتم مؤۡمنین ۲۴۸و پیامبرشان به آنان گفت: یقینا نشانۀ فرمانروایى او این است که آن صندوق [که موسى را در آن گذاشتند و به دریا انداختند] نزد شما خواهد آمد، در آن است آرامشى از سوى پروردگارتان، و باقى مانده اى از آنچه خاندان موسى و هارون به جا گذاشته‌اند [چون الواح تورات، عصاى موسى و عمامۀ هارون] و فرشتگان آن را حمل مى کنند، البته در آن نشانه اى براى شماست اگر مؤمن باشید.

تلاوت صفحه چهلم قران مجید - 8

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو از ۲۹ آبان آغاز می‌شود. کد کلاس و رنگ خودرو بر اساس شرایط تولید از سوی شرکت ایران خودرو قابل تغییر خواهد بود. در این بخشنامه، پس از فرا رسیدن موعد تحویل خودرو، در صورت اعلام شرکت ایران خودرو و تمایل مشتری امکان تغییر شرایط ثبت نام (تمدید موعد تحویل) با همان شرایط وجود خواهد داشت. امکان ثبت نام در این بخشنامه برای مشتری دوم نمایندگی مجاز نمی‌باشد. زمان فعال سازی این بخشنامه ساعت ۱۱ صبح روز ۲۹ آبانجدول‌های فروش به شرح زیر است / برای مشاهده در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید.
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، یک فعال رسانه‌ای در صفحه شخصی خود درتوییتر با انتشار تصاویری از آتش زدن خودرو شخصی و بانک‌ها در برخی از شهر‌های مختلف کشور نوشت:

فیلم/ خروش انقلابی مردم تبریز

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
این مرد ایرانی ماه گذشته به دلیل خود درمانی برای بزرگ کردن سایز آلت تناسلی خود به شدت بیمار و برای درمان به بیمارستانی در استرالیا منتقل شده است. عصر ایران: یک مرد ایرانی پناهجو در جزیره «پاپوا گینه نو» به دلیل خود درمانی روی «آلت تناسلی» خود به استرالیا پناهنده شده است. این مرد ایرانی برای بزرگ کردن سایز، به آلت تناسلی خود روغن نخل تزریق کرده بود. بر اساس این گزارش برای درمان این مرد ۱۰ هزار دلار از جیب مالیات دهندگان استرالیایی هزینه شده است. این مرد ایرانی از سال ۲۰۱۳ در جزیره «پاپوا گینه نو» بازداشت بوده و طبق گزارش رسانه‌های استرالیا، در طی این مدت دهها مورد سابقه بدرفتاری داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری5 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

افشاگری یک استقلالی از شرط بندی بازیکنان و پول‌های زیرمیزی

تابناک4 دقیقه قبل

دستگیری قاتل متواری کمتر از یک هفته در تنکابن

ایسنا6 دقیقه قبل

مشکل بزرگ بارسلونا در راه جذب نیمار

همشهری8 دقیقه قبل

پیش‌بینی روند بازار ارز تا شب عید / دلار روی نرخ ۱۲ هزار تومان می‌ماند

تجارت‌نیوز8 دقیقه قبل

مهاجرت قو‌ها