حمایت دستگاه قضا از بنگاه‌های اقتصادی کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
حمایت دستگاه قضا از بنگاه‌های اقتصادی کشور

حمایت دستگاه قضا از بنگاه‌های اقتصادی کشور

فارسخبرگزاری فارس |
سخنگوی قوه قضائیه در مورد نحوه احضار اشخاص حقوقی به دادگستری‌ها گفت: سیاست دستگاه قضایی در سال رونق تولید به‌گونه‌ای است که ضمن بررسی موضوعات در چارچوب ضوابط قانونی، اخلالی در فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی به وجود نیاید.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامحسین اسماعیلی در خبر ۲۱ سیما با اشاره به بخشنامه رئیس قوه قضاییه درخصوص نحوه احضار اشخاص حقوقی به دادگستری‌های سراسر کشور، اظهار کرد: سیاست دستگاه قضایی در سال رونق تولید به‌گونه‌ای است که ضمن بررسی موضوعات در چارچوب ضوابط قانونی، اخلالی در فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی به وجود نیاید.

وی افزود: منشا صدور بخشنامه نحوه احضار اشخاص حقوقی الهام گیری از رهنمود‌های مقام معظم رهبری و اهتمام به مواد ۶۸۸ و ۶۸۹ قانون آئین دادرسی کیفری است که اهتمام کافی برای اجرای آن نمی‌شد.

اسماعیلی ادامه داد: این بخشنامه تاکید جدی است برای اینکه ما نحوه دادرسی اشخاص حقوقی را طوری تمشیت کنیم که ضمن احقاق حق، به هیچ عنوان روند فعالیت‌های اقتصادی، تولید و اشتغال با اشکالی مواجه نشود.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران | جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

سخنگوی قوه قضاییه بیان داشت: پیش از این وقتی طرح شکایتی علیه اشخاص حقوقی، بنگاه‌ها و موسسات صورت می‌گرفت با احضار مدیرعامل و تفهیم اتهام به او با دومشکل مواجه بودیم؛ یک اینکه بعضا در همان ابتدا مدیرعامل بازداشت می‌شد و این امر موجب اخلال در بنگاه اقتصادی می‌شد و دو اینکه با احضار مدیرعامل و پیگیری پرونده قضایی برخی از فعالیت‌های اقتصادی خصوصا کارگاه‌های بزرگ و برند‌های مشهور تضعیف می‌شدند.

وی خاطرنشان کرد: این بخشنامه از بروز این قبیل موارد در حوزه فعالیت‌های اقتصادی بنگاه‌های بزرگ کشور به‌ویژه در حوزه تولید و اشتغال پیشگیری می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دلار امروز در بازار آزاد با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته و ۱۱ هزار و هشتصد تومان خریداری می‌شود. همچنین هر یورو امروز با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۳ هزار تومان فروخته و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌شود. فعالان بازار معتقدند تدابیر بانک مرکزی و کاهش تقاضا مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در این بازار محسوب می‌شود.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
آقای میلاد منشی پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: برای حمایت از رانندگان تپسی، ​ ۵ درصد از حق کمیسیون شرکت را کاهش داده‌ایم تا سهم راننده بیشتر شود. وی اضافه کرد: پیش از این، حق کمیسیون شرکت تپسی ۱۵ درصد بود و رانندگان ۸۵ درصد از کرایه را برداشت می‌کردند که اکنون برای حمایت از رانندگان، سهم شرکت به ۱۰ درصد کاهش یافت. آقای منشی پور با بیان اینکه روال دریافت خودرو اینترنتی مانند گذشته است گفت: حجم سفر‌ها به روال عادی برگشته است و مردم مشکلی برای دریافت خودرو ندارند. مدیرعامل تپسی افزود: در زمان حاضر مردم می‌توانند به راحتی اپلیکیشن دریافت خودرو اینترنتی تپسی را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند و هیچ مشکلی برای دریافت خودرو وجود ندارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
در ادامه حسن روحانی رییس‌جمهوری هم وعده داده است که درآمد به دست آمده از افزایش قیمت بنزین صرف طبقه محروم جامعه خواهد شد. ایشان سد روانی سنگینی که پس از اعلام خبر گران شدن بنزین ایجاد شده بود، شکستند. در این صورت، بخش خصوصی می‌داند که چگونه و در چه زمانی و با چه فرآیندی قیمت بنزین را گران کند. وقتی قیمت بنزین در ایران اصلاح شد، قیمت هر لیتر بنزین در کردستان عراق ۱۱ هزار تومان و در افغانستان ۱۰ هزار تومان شد، این نشان می‌دهد که قاچاق بنزین از ایران باعث شده که قیمت بنزین در مناطق یاد شده گران شود. برچسب‌هامجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری سهمیه بندی بنزین دولتپروندهٔ خبریناآرامی و اعتراض‌ها به تغییر قیمت بنزین سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - میلاد عبداللهی؛ مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در خصوص آخرین وضعیت بازار سهام و پیش‌بینی روزهای آتی به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: با توجه به آرامش حاکم در سطح اجتماعی و قیمت دلار و همچنین کاهش التهابات روزهای قبل، به نظر می‌آید در هفته آتی بازار سهام شاهد وضعیت متعادلی خواهد بود، اما پیش‌بینی می‌شود شاخص کل کماکان بین ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار واحد روند نوسانی را پی خواهد گرفت؛ نکته قابل تامل آن است که چشم‌انداز بازار سرمایه در روزهای آتی مثبت خواهد بود، اما متاسفانه با توجه به گران شدن بنزین، انتظار تورم در روزهای آتی افزایش خواهد یافت که این مهم توجیه وجود منابع در بازار سرمایه را تا حد زیادی بالا می‌برد، اما در حالت کلی همانگونه که عنوان شد با کاهش تنش‌های روزهای گذشته، فرصت در بازار سهام بیشتر خواهد شد. طحانی با اشاره به اینکه افزایش تورم زمینه‌ای را فراهم خواهد ساخت تا مردم پول‌های خود را از بانک خارج کنند، اظهار داشت: این پول‌ها روانه بازارهای دیگر همچون بورس خواهد شد و بالا رفتن تورم برای بازار سهام مناسب‌تر است. این کارشناس بازار سرمایه در خصوص مسائل و متغیرهای مربوط به بودجه و تاثیر آن طی روزهای آینده بر بازار سهام، اضافه کرد: این مهم یکی از موارد بسیار تاثیرگذار بر روند بازار سرمایه خواهد بود، به طوریکه یکی از نگرانی‌های حاکم در شرایط فعلی گران شدن یکباره بنزین بود که همین امر می‌تواند زمینه بالارفتن نرخ حامل‌ها انرژی و مالیات شرکت‌ها را فراهم کند، به عبارتی دقیق‌تر زمانیکه هزینه افزایش قیمت بنزین پذیرفته شد در نتیجه هزینه افزایش نرخ سایر محصولات نیز به راحتی پذیرفته خواهد شد، از سویی منابع درآمدی دولت با محدودیت‌های متعددی رو‌به روست و متاسفانه اقتصاد کشور ما شکل یارانه‌ای پیدا کرده است، به علاوه برخی از مشاغل در کشور ما مالیات پرداخت نمی‌کنند و در قبال آن موضع‌گیری ‌می‌کنند، لذا ترس بازار سهام نیز همین موضوع است که بودجه سال آینده مشمول مواردی شود تا به نفع اقتصاد و کسب و کار نباشد، این عامل سبب خواهد شد تا شرکت‌های بزرگ بازار به رغم آنکه افق‌های سودآوری مناسبی در سال آینده دارند مشتری نداشته باشند و استقبال لازم از صنایع و شرکت‌ها انجام نشود. وی در پایان نسبت به تاثیر قطع شدن اینترنت بر روند معاملات بازار سرمایه و کاهش حجم دادوستدها، تصریح کرد: یکی از موارد مهم در کاهش حجم معاملات بورس مسئله بی‌خبری و عدم دسترسی به کانال‌های تحلیلی است، چراکه فعالیت در بازار سرمایه مستلزم کسب اطلاعات بسیار است، به طوریکه برای به روز کردن تحلیل‌ها نیازمند اطلاع یافتن از وضعیت بازارهای جهانی هستیم و تا پیش از این شبکه‌های اجتماعی نقش پررنگی در این خصوص ایفا می‌کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

استقرار ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس + تصاویر

تسنیم5 دقیقه قبل

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل

عدم بازگشت سرمایه مانعی برای جذب و پرورش ظرفیت شهرهای خلاق

مهر6 دقیقه قبل