قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۳|برنت ۶۰ دلار و ۲۲ سنت شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۳|برنت ۶۰ دلار و ۲۲ سنت شد

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۳|برنت ۶۰ دلار و ۲۲ سنت شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۱۶ سنت کاهش به ۶۰ دلار و ۲۲ سنت رسید.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی‌ها درباره کند شدن رشد اقتصاد جهانی بیش از کاهش تنش‌های اخیر در جنگ تجاری مورد توجه فعالان بازار قرار گرفته است، قیمت نفت روز جمعه کاهش داشت و افت هفتگی را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۱۶ سنت کاهش به ۶۰ دلار و ۲۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز ۲۴ سنت کاهش داشت و به ۵۴ دلار و ۸۵ سنت رسید.

در این هفته نفت برنت ۲٫۱ درصد کاهش داشت که اولین کاهش هفتگی در طی ۵ هفته گذشته محسوب می‌شد. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم حدود ۳ درصد افت هفتگی داشت که اولین کاهش در طی ۳ هفته گذشته بود.

دو اقتصاد بزرگ جهان یعنی آمریکا و چین که خود را برای مذاکرات جدید آماده می‌کنند در روزهای اخیر اقدامات مصالحه جویانه‌ای را در قبال یکدیگر به اجرا گذاشته‌اند.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بر اساس اعلام خبرگزاری شینهوا، چین برخی محصولات کشاورزی آمریکا را از تعرفه‌های بیشتر مستثنی خواهد ساخت.

اما نگرانی‌ها از کند شدن رد تقاضای جهانی برای نفت موجب شده تا قیمت نفت همچنان تحت فشار قرار بگیرد.

جیم ریترزبوش، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «به نظر می‌رسد که تاثیر منفی تعرفه‌ها بر رشد اقتصاد جهانی عامل اصلی حاکم بر بازار نفت است، هرچند که بازارهای دیگری نظیر بازارهای بورس بیشتر روی پیشرفت‌های آینده در مذاکرات تجاری تمرکز کرده‌اند.»

هم سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و هم آژانس بین المللی انرژی این هفته اعلام کردند که بازار نفت ممکن است سال آینده با مازاد عرضه مواجه شود. این در حالی است که اوپک و متحدانش تلاش دارند عرضه نفت را محدود کنند اما رشد تولید آمریکا تلاش‌های آنها را خنی کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
بدترین وضعیت به لحاظ بیشترین تغییر منفی پارامتر در فاصله شهریور تا مهر به «پروژه‌های در نوبت عرضه و ناتمام» مربوط می‌شود. پاسخ‌های مدیران ساختمانی در این تحقیق همچنین نشان می‌دهد: اگر چه هزینه خرید مصالح ساختمانی کاهش پیدا کرده اما به دلیل تورم زمین، قیمت تمام شده ساخت در مهر ماه نسبت به شهریور افزایشی بوده است. فعالان ساختمانی در مهر ماه نسبت به شرایط ماه آبان، خوش‌بین بوده‌اند و انتظارات آنها حکایت از بهبود اوضاع در میانه پاییز نسبت به ماه اول پاییز داشته است. شاخص «شامخ» در بازه عددی صفر تا ۱۰۰ براساس پاسخ مدیران ساختمانی به سه گزینه «بهترشدن»، «عدم تغییر» و «بدترشدن» وضعیت و درصد پاسخ‌ها در هر گزینه، محاسبه می‌شود. شاخص صفر، بدترشدن و شاخص ۱۰۰ بهترشدن وضعیت نسبت به ماه قبل را نشان می‌دهد.

مردم نگران افزایش قیمت‌ها نباشند

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حیاط پاستور امروز در حالی میزبان خبرنگاران بود که موضوع اصلی پرسش‌ها را اغتشاشات اخبر تشکیل می‌داد. تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد و به ویژه در حوزه حمل و نقل با افزایش سهمیه خودرو‌هایی که در این بخش فعال هستند نرخ کرایه‌ها و همچین حمل بار افزایش نخواهد یافت.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
متن زیر مشروح گفتگوی نامه نیوز با اوست: *کارشناسان دولتی معتقد هستند که افزایش قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد و مردم نباید نگران گرانی باشند. افزایش قیمت ناگهانی نیز قطعا در کوتاه‌مدت آثار تورمی بر کالاهای پرمصرف معیشتی خواهد داشت. *یکی از راهکارهای اعلام‌شده دولت و سایر قوا درزمینهٔ کنترل تبعات افزایش قیمت بنزین، کنترل قیمت‌ها و دادن هشدار به بنگاه‌ها درزمینهٔ افزایش قیمت است. خود این اقدام موجب افزایش سطح تقاضا و رشد سطح نقدینگی به‌نوبت کالاهای موجود می‌شود و تورم را افزایش خواهد داد. با احتساب مصرف ۱۰۵ میلیون لیتری روزانه بنزین، درآمد ماهانه دولت از افزایش قیمت بنزین ۳هزار ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
ایبناایبنا23 ساعت قبل
علمداری تاکید کرد: رشد ۲۵ درصدی در تعداد تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده، مربوط به بازار ساخت و ساز است و ارتباطی به روند پرداخت تسهیلات مربوط به بازسازی اماکن مسکونی حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله نیست چرا که تسهیلات بازسازی در گروه تسهیلات مشارکت مدنی طبقه ­بندی نمی­ شود. براساس این گزارش، در هفت ماهه اول امسال بیش از ۲۱ هزار فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن پرداخت شد. رشد ۲۵ درصدی در تعداد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن طی هفت ماهه اول امسال مدیون جهش اساسی پرداخت تسهیلات در ماه مهر است. در مهر ماه پارسال ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شد اما افزایش تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن در مهر ماه امسال برای دریافت تسهیلات باعث شد بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن در این ماه پرداخت شود. پیش‌بینی می­‌شود ادامه این روند افزایشی در پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت ناشی از رشد تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن باعث شود عرضه مسکن جدید در شهرها رونق بگیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شرکت بازرگانی دولتی ایران در ۶ ماهه اول امسال بیش از ۱۱۸ هزار و ۱۰۰ برنج به ارزش ۱۰۷ میلیون یورو وارد کرده است که در مقایسه با ۱۵۱ هزار و ۹۰۰ تن برنج وارداتی در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۶ به ارزش ۱۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو، واردات برنج در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ به لحاظ وزنی ۲۲٫۳ درصد کاهش و به لحاظ ارزشی ۲۲٫۱ درصد کاهش داشته است. این گزارش می‌افزاید: میزان واردات روغن خام در ۶ ماهه اول امسال ۳۸۳ هزار و ۶۰۰ تن به ارزش ۲۴۶ هزار و ۲۰۰ تن بوده است که در مقایسه با واردات ۱۴۲ هزار و ۵۰۰ تن روغن خام به ارزش ۸۴ میلیون و ۹۰۰ هزار یورو ۱۶۹٫۶ درصد به لحاظ وزنی و ۱۹۰ درصد به لحاظ ارزشی رشد داشته است. براساس این گزارش ۷۴۶ هزار و ۶۰۰ تن شکر به ارزش ۲۳۳ میلیون و ۳۰۰ تن در ۶ ماهه اول سال ۹۸ به کشور وارد شده است. واردات کالاهای اساسی شرکت بازرگانی دولت ایران در ۶ ماه اول سال ۹۸ و ۹۷

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری21 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

علائم ‌بدخیمی ‌خال‌های پوستی سالمندان ‌را بشناسیم

ایمنا17 دقیقه قبل

نیمی از زنان ایرانی بعد از زایمان دچار افسردگی می‌شوند

همشهری17 دقیقه قبل

طرح جذاب قطر برای حمل‌ونقل با کشتی در جام جهانی ۲۰۲۲

خبرآنلاین18 دقیقه قبل

۲۳ طرح در مازندران کاندید طرح اقدام ملی شد

ایسنا19 دقیقه قبل

نگاهی به عناوین روزنامه‌های جهان

صدا و سیما20 دقیقه قبل