کارشناس افغانستانی: برآورده نشدن انتظارات آمریکا دلیل لغو مذاکرات با طالبان بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. بین‌المللی

کارشناس افغانستانی: برآورده نشدن انتظارات آمریکا دلیل لغو مذاکرات با طالبان بود

خبرگزاری میزان- کارشناس روابط بین‌الملل گفت: به نظر می‌رسد که تصمیم آمریکا برای خروج از مذاکرات صلح به این دلیل بوده که مفاد آن نتوانسته انتظارات سیستم تصمیم‌گیر سیاست خارجی این کشور را برآورده کند. تاریخ انتشار: 08:03 - 23 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۹۱۲۸
کارشناس افغانستانی: برآورده نشدن انتظارات آمریکا دلیل لغو مذاکرات با طالبان بود - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که مذاکرات صلح میان این کشور و طالبان به دلیل افزایش خشونت از سوی این گروه آنهم در آستانه امضا توافق را لغو کرده است.

مذاکرات ۹ ماهه میان آمریکا و طالبان که در مراحل پایانی خود بود و تلاش داشت تا به حضور ۱۹ سال آمریکا در افغانستان پایان دهد و لغو یکطرفه آن از سوی ترامپ عواقبی را برای امنیت شکننده افغانستان به همراه خواهد داشت.

«انتظار خادم» کارشناس روابط بین‌الملل در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس گفت: این مدل رفتاری ترامپ است که به یکباره و به صورت عجیب و غریب در حال توئییت در مورد موضوعات مختلف است.

وی افزود: اما در مورد لغو گفت‌وگوهای طالبان و آمریکا باید گفت که سیستمی در آمریکا وجود دارد که در حقیقت در مورد موضوعات مختلف در حوزه سیاست خارجی تصمیم می‌گیرد.

این کارشناس روابط بین‌الملل یادآور شد: این سیستم در حال حاضر تصمیم گرفته که از مذاکرات آمریکا و طالبان خارج شود و در حقیقت مذاکرات ۹ ماه گذشته نمی‌توانست برای هیچ باشد و به نظر می‌رسد که مفاد توافق صلح آن آن چیزی نبوده است که این سیستم مدنظر داشته است.

خادم همچنین در مورد آثار این تصمیم بر افزایش خشونت در افغانستان نیز گفت: خشونت در حال حاضر در افغانستان وجود داشته و نباید انتظار کاهش آن را با توجه به تصمیم ترامپ داشت.

رئیس مرکز مطالعات صلح افغانستان در پایان تاکید کرد که خشونت می‌تواند با توجه به اینکه طرفین نمی‌خواهند موقعیت خود را در افغانستان از دست بدهند، افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع لبنانی اعلام کردند که کارکنان بانکها به اعتصاب خود در روز دوشنبه ادامه خواهند داد. از سوی دیگر جوزف عون فرمانده ارتش لبنان در بازدید از یگانهای ارتش در بیروت و جبل لبنان از آنها تمجید کرد و گفت: ارتش فرصت را از کسانی که قصد دارند که از آب گل آلود ماهی بگیرند، می‌گیرد. ارتش لبنان در نهایت نظم و حرفه‌ای بودن عمل می‌کند. ارتش در حال حاضر مامور حفظ امنیت و مسئول امنیت تظاهرات کنندگان و دیگر شهروندان است. تاریخ شاهد خواهد بود که ارتش لبنان، لبنان را نجات داد.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل تحریم‌ها را بسیار ناعادلانه دانست و گفت: معتقدم که مذاکرات مستقیم بین ایران و عربستان سعودی امیدوارکننده‌ترین مسیر برای کاهش تنش است. همه از کاهش تنش استقبال می‌کنندوی هم چنین گفت: من معتقدم که کماکان فرصت برای استفاده از دیپلماسی وجود دارد. نابودی برجام به رقابت تسلیحاتی منجر می‌شودوی در ادامه در مورد کاهش تعهدات برجامی گفت: عدم اجرای تعهدات اروپاییان به کاهش تعهدات برجامی ایران منجر شده است. من معتقدم نابودی برجام می‌تواند به اقدام نظامی آمریکا علیه ایران منجر شودمذاکره میان ایران و عربستان گامی برای کاهش تنش‌هاستجان کالابرس درباره راه حل کاهش تنش‌ها گفت: من معتقدم که مذاکرات مستقیم بین ایران و عربستان سعودی امیدوارکننده‌ترین مسیر برای کاهش تنش است. تحریم‌ها ناعادلانه و ابزاری کثیف استوی در مورد تحریم‌ها گفت: تحریم‌ها علیه ایران ناعادلانه است.
انتخابانتخاب14 ساعت قبل
«جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰، در واکنش به توصیف اخیر کره شمالی از وی به عنوان «یک سگ هار» گفت که او چنین توهین‌هایی را «یک نشان افتخار» می‌داند. به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، بایدن «کیم جونگ اون» را یک «دیکتاتور قاتل» توصیف کرد مدعی شد که کره شمالی «نمی‌خواهند من رئیس‌جمهور باشم.» این نامزد دموکرات انتخابات آمریکا، ضمن انتقاد از روابط گرم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی اظهار داشت، تمام آنچه که ترامپ در این خصوص انجام می‌دهد «کیم را جسورتر می‌کند و متحدان ما را به خطر می‌اندازد.» چندی پیش کره شمالی جو بایدن را «سگ هار» خوانده و گفته باید او را «آنقدر با چوب زد تا بمیرد.»
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
«اندی بیشر» نامزد دموکرات‌ها در ایالت کنتاکی هم اکنون به عنوان فرماندار جدید این ایالت انتخاب شده است. شکست در ایالات کنتاکی و ویرجینیا، منجر به تعبیر کابوس ترامپ در خصوص «رویگردانی جمهوریخواهان» از وی شده است. ترامپ در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، از حمایت مطلق جمهوریخواهان برخوردار بود. بازی جایی پیچیده‌تر می‌شود که ترامپ به آرای جمهوریخواهان در ایالاتی خاکستری و تعیین کننده مانند اوهایو، پنسیلوانیا، ویسکانسین، میشیگان و فلوریدا نیاز دارد. شکست جمهوریخواهان در انتخابات دو ایالت کنتاکی و ویرجینیا، فعلا جایی برای خوشبینی رئیس جمهور ایالات متحده و سران جمهوریخواه نسبت به آینده باقی نگذاشته است.
برنابرنا15 ساعت قبل
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، کشورهای اروپایی عضو ناتو، رژیم صهیونیستی و آمریکا رزمایش مشترکی را در روزهای اخیر در جنوب اراضی اشغالی به اجرا گذاشتند. اوایل آبانماه، سامانه پدافند موشکی «اس-۴۰۰» برای نخستین بار در خارج مرزهای فدراسیون روسیه برای شرکت در تمرینات نظامی مشترک با صربستان تحت عنوان «سپر اسلاویک ۲۰۱۹» در بلگراد، پایتخت صربستان مستقر شد. رسانه‌های خبری صربستان گزارش دادند که سامانه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ و پانتسیر-۱، در چارچوب رزمایش نظامی مشترک روسیه و صربستان در قلمرو صربستان مستقر شده‌اند. شناسایی، نظارت و تخریب تمامی اهداف مورد نظر در هوا از جمله عملیات یگان‌های پدافند هوایی روسیه و صربستان در رزمایش مشترک نظامی این دو کشور گزارش شده است. قسمت نخست رزمایش نظامی فرامرزی فدراسیون روسیه تحت عنوان سپر اسلاویک ۲۰۱۹ بین نیروهای فدراسیون روسیه و صربستان در سپتامبر امسال برگزار شده بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
وزیر کشور فرانسه معترضان جلیقه‌زرد را که روز گذشته دست به تظاهرت زده بودند، دزد و اوباش توصیف کرد. اعتمادآنلاین| «کریستوف کاستانر»، وزیر کشور فرانسه در واکنش به اعتراضات روز گذشته جلیقه‌زردها در پاریس و در برخی دیگر از شهرهای فرانسه، معترضان را «دزد و اوباش»، توصیف کرد. به گفته وزیر کشور فرانسه، روز گذشته تعداد کمی از معترضان حضور داشتند، و آنچه بیشتر در خیابان‌ها دیده می‌شد، دزدها و افراد اوباش و نادان بودند. واکنش وزیر کشور فرانسه به اعتراضات جلیقه‌زردها در پاریس که روز گذشته به خشونت کشیده شد، برجسته‌ترین واکنش از سوی مقامات رسمی فرانسه به تحولات روز گذشته این کشور است. روز گذشته اعتراضات جلیقه‌زردها در فرانسه به خشونت کشیده شد و در نتیجه دخالت پلیس این اعتراضات تا ساعات پایانی شب ادامه یافت.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

هدیه پسر مهدی هاشمی به مادر بازیگرش+عکس

پارس نیوز2 روز قبل

اولین واکنش مجلس به گرانی بنزین / نگرانی بابت افزایش فشار به معیشت مردم

تجارت‌نیوز2 روز قبل

تعجب مهدی رحمتی از عیدی عجیب دولت به مردم

پارس نیوز1 روز قبل

شکستی دیگر برای ترامپ؛ جمهوری‌خواهان انتخابات «لوئیزیانا» را هم باختند

فارس21 ساعت قبل

وسایل نقلیه عمومی در روز اول گرانی بنزین (گزارش تصویری)

تجارت‌نیوز1 روز قبل

ویدا:۱۸سال پیش، خواستگارم به من تجاوز کرد/ کوروش: دروغ می‌گوید، چون الان وضعم خوب شده می‌خواهد اخاذی کند

خبرآنلاین2 روز قبل

گزینه جدید نخست‌وزیری لبنان توان مقابله با فساد را ندارد/ مشکل اصلی، نفوذ طیف سرمایه‌داران است

ایلنا1 روز قبل

فیلم/ تازه‌ترین هنرنمایی قهرمان عصر جدید

مشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | واکنش مجری تلویزیون به واژه‌های «ترشیده» و «پیر پسر»!

خبرآنلاین1 روز قبل

در دومین جلسه تحقیقات استیضاح ترامپ با حضور سفیر سابق آمریکا چه گذشت؟

فارس1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری22 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری23 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

پیش‌بینی ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار جهت تربیت کادر متخصص قرآنی

مهر29 دقیقه قبل

مشکلات مردم در دریافت رمز پویا / سودجویان در کمین کارتهای بانکی

مهر30 دقیقه قبل

دور جدید مذاکرات «آستانه» اوایل ماه دسامبر برگزار می‌شود

اعتمادآنلاین31 دقیقه قبل

ضرورت نگاه کلان به اصلاح قیمت بنزین

مهر31 دقیقه قبل

دفاتر ترویج علم در دانشگاه‌ها ایجاد شود/ضرورت پرداخت به ترویج علم در اسناد توسعه

اعتمادآنلاین32 دقیقه قبل

صعود سابر ایران به رده پنجم جهان

ایسنا32 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

3 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1