بایدن پیشتاز در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

بایدن پیشتاز در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرانس پرس، دموکرات‌های آمریکا درحالی که خود را برای مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آماده می‌کنند، چشم امیدشان را به جو بایدن بسته‌اند. ده چهره دموکراتی که خواهان ورود به کاخ سفید هستند، روز پنجشنبه برای شرکت در سومین مناظره حزبی شان گرد هم خواهند آمد. این درحالی است که جو بایدن، پیشتاز این عرصه، با الیزابت وارن رقیب ارشد خود در صحنه حاضر خواهد شد.

این ماراتن سه ساعته نخستین فرصت را برای رای دهندگان فراهم می‌سازد تا همه نامزدهای اصلی را در کنار هم ببینند.

این ۱۰ نامزد از نژادهای سفید، سیاه، اسپانیایی و آسیایی-آمریکایی هستند که هفت نفر آنها مرد و سه نفرشان زن اند.

در این میان جو بایدن میانه رو که از سوی وارن و سناتور برنی سندرز تحت فشار قرار دارد، از جایگاهی ویژه و قدرتمند برخوردار است.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

همه نگاه‌ها معطوف به بایدن ۷۶ ساله خواهد بود که براساس آماری که ریل کلیر پالیتیکس [RealClearPolitics] تهیه کرده، از حمایت ۲۹ و هشت دهم درصدی از رای دهندگان برخوردار است. بایدن به ویژه از حمایت جدی جوامع آفریقایی-آمریکایی و سفیدپوستان طبقه کارگر بهره می‌برد.

البته احتمال بروز مناقشه بین بایدن و وارن وجود دارد. وارن با برخورداری از حمایت ۱۸ درصدی رای دهندگان، نامزدی است که همواره میزان حمایت از وی درحال افزایش است.

سندرز ۷۸ ساله که مسن‌ترین نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکاست، در رده بعدی قرار دارد و از حمایت هفت و ۱۷ صدم درصدی بهره می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | آمدنیوز و دلایل گسترش فیک نیوز

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
همشهری آنلاین: فیک نیوزها چرا به وجود می‌آیند؟ چرا فعالیت آنها ادامه می‌یابد و چرا با از بین رفتن یکی از آنها دیگری سربرمی‌آورد و چه رویکردهایی در فعالیت حرفه‌ای رسانه‌ای و امنیتی می‌تواند آنها را در افواه و افکار عمومی به حاشیه براند؟ دریافت ۱۲ MB متن: احسان صفاپورتدوین: مهدی کشوریان و محمود دانش آموزتصویر: ساتیار امامی کاوش، بررسی و تحلیل اخبار روز از نگاه همشهری تی‌وی کد خبر ۴۵۹۳۶۱

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب8 ساعت قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.

ترامپ: ترکیه همسایه ماست!

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، گاف جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هنگام بیان اظهاراتی در خصوص توافق آتش بس ترکیه در شمال سوریه گفت ترکیه قدرت نظامی بزرگی دارد. ترکیه دوست ما است. ترکیه همسایه ما است!! و عضوی از ناتو است..

اولین افشاگری روح‌الله زم| محمد حسین رستمی؛ همکار داخلی آمدنیوز کیست؟ +فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رستمی که ظاهرا بین احمدی نژاد و مشایی تفکیک قائل بود و اخبار و پرونده‌های متعددی در مورد مشایی منتشر کرده بود. «محمد حسین رستمی» جوان ۳۴ ساله‌ای با هیبت کاملا حزب‌اللهی بود که چندی قبل خبر بازداشت شوک آورش به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی رسانه‌ای شد. به گفته خودش کار رسانه‌ای را از ۱۴سالگی آغاز کرده است و البته تعریفش از کار رسانه‌ای به افشاگری خلاصه می‌شود! از «جریان انحرافی» تا «ظریف» سوژه‌های افشاگری وب سایت عماریون به مدیریت رستمی بود. رستمی چندی قبل با انتشار یک عکس جعلی مدعی شده بود که همسر دوم ظریف به جرم جاسوسی بازداشت شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.

دعوای رسانه‌ها بر سر دستگیری روح الله زم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر