اجلاسیه بانوان کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزار می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
اجلاسیه بانوان کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزار می‌شود

اجلاسیه بانوان کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزار می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
اجلاسیه بانوان ذیل کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با سخنرانی "طوبی کرمانی" دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان و با حضور مهمانان بین المللی از ۳۰ ملیت و هنرمند مطرح کشوری "فاطمه راد منش" برگزار می شود.

- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، نشست تخصصی پیش اجلاسیه بانوان با موضوع تجربه زیسته بانوان در جنگ با سخنرانی محمد بهرامی دکترای جامعه‌شناسی سیاسی و کارشناس آموزشی و فرهنگی در آکادمی آموزش تمدن اسلامی برگزار شد.

در این نشست که با حضور بانوان شاغل در دستگاه‌ها و ادارات استان مرکزی برگزار شد تعدادی از بانوان خاطرات خود در دفاع مقدس و تجربه زندگی با همسر شیمیایی و جانباز خود را بیان کردند.

راضیه مجاوری، دبیر اجلاسیه بانوان کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در نشست تخصصی تجربه زیسته بانوان در جنگ با اشاره به اجلاسیه بانوان گفت: موضوعاتی همچون نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، همسران فداکار شهدا و همسران جانبازان سرافراز، همسران، مادران، خواهران و دختران شهدای مدافع حرم، زنان جهادگر در پشت جبهه‌ها، دختران چشم‌به‌راه پدر و مادران شاهد، مادران چشم‌انتظار از جمله محورهایی است که باید به آنها پرداخته شود.

وی افزود: اجلاسیه بانوان با سخنرانی «طوبی کرمانی» دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان و با حضور مهمانان بین المللی از ۳۰ ملیت و هنرمند مطرح کشوری «فاطمه راد منش» برگزار می‌شود.جامع‌شناس سیاسی هم در این نشست با اشاره به نقش مهم زنان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس گفت: به سبب اینکه الگوی جامع دفاع مقدس ارائه نشده یا توسط رسانه و سایر ابزارها نتوانستیم نشر دهیم امروز با وضعیتی که رسانه‌های غیرخودی برای ما آرمان‌های تحمیلی ارائه کردند مواجه هستیم که به ناچار جامعه به این سمت حرکت کرده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

محمد بهرامی افزود: برای یافتن الگوی زن انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید به دنبال چیستی انقلاب اسلامی باشیم که در نگاه نخست انقلاب اسلامی به معنای تلقی ذهنی رفتن حکومت و رژیم و روی کارآمدن حکومت بعدی است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران با رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) و براساس سه اصل ارائه نسخه ناب از اسلام انقلابی، تبدیل اسلام انقلابی به انقلاب انسانی و در نهایت تربیت انسان انقلابی به پیروزی رسید.

بهرامی تصریح کرد: موفقیت انقلاب اسلامی در تربیت نسل‌های بعدی با این انقلاب است که اگر حتی با حفظ حکومت هم نتواند می‌توان گفت کارآمدی درستی نداشتیم.

وی بیان کرد: زنان به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جبهه‌های جنگ در زمینه‌های امدادی، پشتیبانی و سایر موارد فعالیت داشتند و به عبارتی هم‌پای مردان خدمت می‌کردند.

کارشناس آموزشی و فرهنگی در آکادمی آموزش تمدن اسلامی خاطرنشان کرد: زنان در پیروزی اسلام نقش مهمی داشتند به طوری که فداکاری‌ها و ازخودگشتگی زنان در عرصه‌های مختلف یکی از عوامل پیروزی انقلاب است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

با جراح حاذق مغز و اعصاب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ دکتر رضا جباری جراحی حاذق است که هم در تعداد جراحی‌ها و هم در اخلاق و مرام پزشکی رکورد دارد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
با اجرای طرح پنجره واحد کتاب، ناشران از این پس، برای انتشار کتاب‌های خود به صورت مجزا به خانه کتاب، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه ملی مراجعه نمی‌کنند، بلکه از پنجره‌ای واحد اقدام می‌کنند. وی با اشاره به این که در هفته کتاب بسیاری از افراد کتاب را در سبد خانوار می‌بینند افزود: برنامه‌های کتابخانه ملی در هفته کتاب انجام می‌شود، ولی ما سعی کرده‌ایم در این هفته کاری کنیم که این برنامه‌ها به هفته کتاب منحصر نباشد. رئیس سازمان و اسناد کتابخانه ملی تصریح کرد: ما در این هفته، عنوان کلی «کتاب برای همه» را در نظر گرفته‌ایم تا همه از کتاب برخوردار شوند. هفته کتاب از ۲۳ آبان آغاز شده است و تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد. ساختمان نخست این کتاب خانه در خیابان سی تیر تهران بود و هم اکنون در تپه‌های عباس آباد قرار دارد که قرار است در هفته کتاب امسال محلی برای مسابقه‌های مردمی کتابخوانی و مبادله کتاب باشد.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه صنعتی شریف و سازمان زمین شناسی و اکتشافات کشور برای طراحی، ساخت و عملیات داده برداری ژئوفیزیکی هوایی با پرنده‌های بدون سرنشین به امضا رسید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه صنعتی شریف و سازمان زمین شناسی با حضور آقای دکتر محمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری و چند تن از استادان دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف و آقای دکتر علیرضا شهیدی، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و مسؤولان و فعالان این حوزه شنبه ۲۵ آبان در محل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار شد. آقای دکتر علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در خصوص این همکاری گفت: استفاده از پهپاد برای طرح‌های ژئوفیزیک هوایی، انقلابی در اکتشافات معدنی به وجود خواهد آورد. وی افزود: پس از بررسی دقیق و صحبت با دیگر مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها، دانشگاه صنعتی شریف تنها دانشگاهی است که پژوهشگران و استادان آن می‌توانند مطابق با نیاز‌های موجود در سازمان پهپاد‌ها را طراحی و در صورت لزوم تغییراتی نیز بر روی آن اعمال کنند. رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور این گونه قرارداد‌ها را نمونه‌ای کامل از ارتباط مطلوب میان صنعت و دانشگاه دانست.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی این جشنواره، مراسم اختتامیه جشنواره مستند چهارشنبه ۶ آذر ساعت ۱۸ تا ۲۱ با حضور آقای دکتر علی عسکری رییس رسانه ملی در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار می‌شود. در این مراسم برگزیدگان ۳ بخش فیلم، عکس و مستند نگاری معرفی و تقدیر می‌شوند. جشنواره مستند سیما از ۱۵ تیر با پخش مستند‌های پذیرفته شده در بخش مسابقه کار خود را در شبکه مستند آغاز کرد و پخش آثار تا ۲۰ شهریور ادامه داشت. ۷۰۰ مستند به دبیرخانه جشنواره رسیده بود که ۶۷ مستند ساخته مستندسازانی از سراسر کشور به نمایش درآمد و با بخش انتخاب مردمی نیز، مخاطبان امکان رأی دادن به آثار منتخب خود را داشتند. در این دوره چهره‌های هنری، مسؤولان و مستندسازان متعددی درباره جشنواره که دیگر جای خود را در عرصه سینمای مستند باز کرده اظهارنظر‌هایی داشتند و اغلب آن را تشویق کرده و برخی نیز مواردی را که به این رویداد فرهنگی قوت می‌بخشد ذکر کردند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به‌ گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ هیأت وزیران در جلسه ۸ آبان ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و در اجرای آیین‌نامه مدیریت، سامان‌دهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی‌تاریخی منقول مجاز، دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی، ‏تاریخی و هنری منقول مجاز را تصویب کرد. این دستورالعمل که چارچوب‌های تجارت آثار فرهنگی- تاریخی و هنری منقول مجاز را ترسیم می‌کند نقش قابل توجهی در حمایت از تجارت اموال فرهنگی- تاریخی و هنری منقول مجاز با تأکید بر حفظ میراث ملی و تاریخی ایرانیان دارد. همچنین، در این دستورالعمل تلاش شده با تبیین مقررات و صلاحیت‌های لازم برای خرید و فروش و نگهداری این اموال، آسیبی به آن‌ها وارد نیاید. این دستورالعمل به استناد مواد مربوط به فصل چهارم آیین‌نامه «مدیریت، سامان‌دهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی‌تاریخی منقول مجاز» از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، تهیه و در هیأت وزیران تصویب شد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ «عدنان منصور» وزیر خارجه سابق لبنان در این کمیسیون، با بیان اینکه درکشمیر و هند اقدامات تروریستی وحشیانه‌ای علیه مسلمانان صورت می‌گیرد، گفت: اقداماتی که حکومت‌ها علیه مسلمانان انجام می‌دهند بسیار ظالمانه است؛ مسلمانان زیادی از دست دولت‌های خود که مستعمره آمریکا و اسرائیل هستند در عذاب هستند. وی در بخشی از سخنان خود گفت: ما قدردان جمهوری اسلامی ایران هستیم که همچنان در زمینه وحدت ثابت قدم است. یکی از علمای سوری حاضر در این کمیسیون نیز، گفت: اسراییل و آمریکا خیر مردم سوریه را نمی‌خواهند و ایران دوستدار ماست. وی با اشاره به اینکه چند صد میلیون مسلمان در بنگلادش زندگی می‌کنند که هیچ اقدامی برای آنان نشده است، افزود: وظیفه ما مسلمانان است که یک اتحادیه برای حمایت از آنان ایجاد کنیم. این عالم سوری گفت: حتی برادران مسلمان چینی و ایغور ما تحت فشار دولت‌ها به سختی زندگی می‌کنند، مسلمانان افغانی و فلسطینی هم به شدت در سختی هستند، پس ما باید دست به دست هم دهیم، اختلافات را کنار بگذاریم و متحد باشیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری16 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری26 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما27 دقیقه قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران30 دقیقه قبل

چرا هنرمندان از کشور خارج می‌شوند؟

اقتصاد آنلاین54 دقیقه قبل

تنفس در هوای آلوده چاق‌کننده است

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل

واردات بیش از ۹۷ میلیون دلار عدس به کشور

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل