آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
هونگ چی در سال 2018 رشد فروش 600 درصدی را گزارش کرده و فروش 100 هزار دستگاه از محصولات خود را برای سال جاری میلادی هدف گذاری کرده است.

عصرایران- نمایشگاه بین المللی خودروی فرانکفورت امسال (۲۰۱۹) غایبان بزرگی دارد؛ سیتروئن، پژو، نیسان، تویوتا و ولوو آنهم در شرایطی که نیسان مدتی قبل از کراس اوور جدید جوک رونمایی کرد و برند فوق العاده باکیفیت پولستار از ولوو نیز می‌توانست بخش مهمی از اخبار نمایشگاه را به خود اختصاص دهد. اما به هر ترتیب عدم حضور این برندهای مطرح فرصتی را برای نمایش بیشتر، تازه واردها ایجاد کرده که "هونگ چی" یکی از همین موارد محسوب می‌شود.

هونگ چی

هونگ چی را می‌توان به نوعی متفاوت‌ترین تولیدکننده خودرو در چین دانست! هونگ چی نام لیموزین تولیدی کشور چین است که احتمالا نمونه‌های از آن را در تصاویر و ویدئوهای مربوط به جشن و یا نشست‌های سیاسی مقامات چینی دیده‌اید. سابقه تولید اولین نمونه هونگ چی به سال ۱۹۵۸ میلادی باز می‌گردد و این واژه در زبان چینی به مفهوم پرچم قرمز است که باری کاملا سیاسی دارد. از این رو هونگ چی محصولی است که طی تاریخ بارها توسط دولتمردان چینی مورد استفاده قرار گرفته است.

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 4

اما در دوران کنونی هونگ چی به عنوان زیرمجموعه‌ای از گروه خودروسازی بزرگ فاو چین در زمینه تولیدات باکیفیت و همچنین لوکس فعالیت دارد.

هونگ چی در سال ۲۰۱۸ رشد فروش ۶۰۰ درصدی را گزارش کرده و فروش ۱۰۰ هزار دستگاه از محصولات خود را برای سال جاری میلادی هدف گذاری کرده است. این برند هم اکنون ۲ سدان، ۲ اس یو وی، یک الکتریکی و یک لیموزین اختصاصی را در کاتالوگ فروش خود دارد.

در ۸ ماهه نخست ۲۰۱۹ هونگ چی موفق به فروش ۵۲ هزار دستگاه خودرو شده که افزایش ۲۳۱ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می‌دهد. در ماه اگوست آمار فروش این برند بالغ بر ۱۰ هزار دستگاه بوده است.

در نمایشگاه

اما هونگ چی با دو محصول کاملا متفاوت راهی آلمان شده تا توانمندی صنعت خودروی چین را به نوعی دیگر باز تعریف کند. یک شاسی بلند برقی و یک ابر خودروی هیبریدی سوغات چانگچون(دفتر مرکزی هونگ چی در این شهر قرار دارد) برای شرکت کنندگان در نمایشگاه بوده است!

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 10

شاسی بلند برقی E۱۱۵

این خودرو از همان آغاز نمایشگاه با ظاهر حجیم خود توجه بازدیدکنندگان را جلب کرده است. طراحی یکپارچه در بدنه به خوبی اجرا شده تا E۱۱۵ به عنوان یک محصول مفهومی چندان هم نامتعارف جلوه نکند. البته این محصول دی ان ای مشترکی با محصولات قبلی هونگ چی دارد.

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 13

هونگ چی اچ اس۷ مدل ۲۰۱۹

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 16

هونگ چی ایی-اچ اس۳ مدل ۲۰۱۹

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 19

گریل (جلوپنجره) E۱۱۵ طراحی جالبی دارد که در هماهنگی با چراغ‌های جلو قرار دارد. در طراحی عقب جزئیات زیادی را مشاهده می‌کنیم که در مجموع ظاهر زیبایی برای این خودروی مفهومی ایجاد کرده‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 22

این خودرو مجهز به سامانه چهارچرخ محرک است و شعاع حرکتی آنرا ۶۰۰ کیلومتر اعلام کرده‌اند. E۱۱۵ از فناوری خودران سطح۴ استفاده می‌کند و از حالت توقف طی ۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. در رابطه با جزئیات فنی این خودرو هنوز اطلاعات بیشتری منتشر نشده است.

E۱۱۵ در نمای جلو شباهت‌های آشکاری با رولز-رویس کالینان دارد.

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 25

آلبوم تصاویر هونگ چی E۱۱۵ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت (۱۰ تصویر)

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 27آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 28آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 29آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 30آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 31آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 32آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 33آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 34آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 35آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 36

ابرخودروی اس۹

سوپر کار یا ابرخودروی اس۹ دیگر محصول هونگ چی در فرانکفورت است که تا کنون در تولیدات این برند چینی سابقه نداشته است! همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید این خودرو یک ترکیب فعال از سوپر اسپرت هایی مانند مک لارن، لیکان هایپراسپرت، پاگانی و … است اما در نمای عقب ظاهری اختصاصی‌تر دارو بویژه چراغ‌ها و خروجی‌های اگزوز که با یک اسپویلر بسیار بزرگ ترکیب عجیبی را تشکیل داده‌اند.

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 39آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 40

آلبوم تصاویر هونگ چی اس۹ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت (۱۶ تصویر)

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 42آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 43آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 44آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 45آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 46آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 47آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 48آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 49آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 50آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 51آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 52آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 53آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 54آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 55آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 56آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 57آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر) - 58

مدیران ارشد فاو اعلام کرده‌اند این خودروی اسپرت بصورت بومی طراحی و تولید شده و برای صنعت خودروی چین یک افتخار ملی به شمار می‌رود.

هونگ چی در رابطه با مشخصات فنی این محصول نیز جزئیات دقیقی ارائه نداده اما به یک پیشرانه هیبریدی با خروجی ۱۴۰۰ اسب بخار! اشاره شده که طی ۱٫۹ ثانیه از حالت توقف، خودرو را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. هونگ چی همچنان اعلام کرده که برنامه جدی برای تولید انبوه اس۹ دارد. خودرویی که احتمال می‌رود ۲٫۲ میلیون دلار قیمت خواهد داشت.

چنانچه در ابرخودروی اس۹ از یک پیشرانه بنزینی و یک یا چند موتور الکتریکی استفاده شده باشد؛ بازهم دستیابی به عدد مورد اشاره هونگ چی یعنی ۱۴۰۰ اسب بخار و بیشینه سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت نیازمند تست‌های رسمی است که بتوان بدان استناد کرد.

از لابه لای رینگ‌های شلوغ اس۹ می‌توان سیستم ترمز قرمز رنگ برمبو را مشاهده کرد و این تنها حدس منطبق بر واقعیت تا این لحظه برای هونگ چی مذکور است.

در مصاحبه هایی که به میزبانی غرفه هونگ چی در نمایشگاه خودروی فرانکفورت برگزار شد؛ نمایندگان این برند از چشم انداز تولید ۱۷ محصول متنوع تا سال ۲۰۲۵ خبر دادند که شاسی بلندها و همچنین الکتریکی‌ها سهم ویژه‌ای از آن دارند.

مازیار دانیالی

از نمایشگاه بین المللی خودروی فرانکفورت در عصر ایران بخوانید:هیوندای؛ از اولین "خودروی ملی" تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر)لامبورگینی و نمایش مقتدرانه طراحی و فناوری در آلمان! (+فیلم و تصاویر)

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
یکی از جدیدترین مدل‌های خودرو مرسدس بنز آلمان (CLA۴۵) جواهر نشان در تهران رویت شده است. فرمان این خودرو در سمت راست قرار دارد و بدنه آن به شکلی است که آن را «جواهرنشان» نامیده‌اند. این خودرو با نگین‌های اتمی و کاور مخصوص تزئین شده است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شرکت سامسونگ گوشی گلکسی A۹۰ ۵G را وارد چین کرد. به گزارش سرویس آی تی و فناوری گوشی گلکسی A۹۰ ۵G در ماه سپتامبر رونمایی شد و اکنون راهی چین شده است. در کنار قابلیت‌های ۵G، این گوشی با برخی مشخصات قوی مانند تراشه اسنپدراگون ۸۵۵، یک دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و یک صفحه نمایش بزرگ ۶٫۷ اینچی سوپرآمولد همراه است. این صفحه نمایش دارای یک دوربین کوچک سلفی ۳۲ مگاپیکسلی با شکل U است و همچنین از یک اسکنر اثر انگشت UD نوری نیز بهره می‌برد. گلکسی A۹۰ ۵G در حال حاضر فقط در پیکربندی ۸ گیگابایتی حافظه رم و ۱۲۸ گیگابایتی عرضه می‌شود. پیشبینی می‌شود به زودی شاهد ورود این گوشی به دیگر بازارهای گوشی در جهان باشیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از آنجا که این روزها اخبار زیادی مبنی بر آسیب‌پذیری‌های امنیتی و نفوذ بدافزارهای خطرناک به رایانه کاربران و شرکت‌های تجاری در جهان منتشر شده است، بنابراین پژوهشگران بسیاری درصدد کشف هرگونه بدافزار در نرم‌افزار، برنامه و اپلیکیشن‌های مختلف هستند تا کاربران را از آسیب‌های احتمالی حملات سایبری و بدافزاری مصون بدارند. حالا به تازگی محققان امنیتی دریافته‌اند که ۱۵ اپلیکیشن موجود در پلت‌فرم فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور میزبان بدافزارهای خطرناکی هستند که امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران را به شدت تهدید می‌کنند. این کارشناسان در گزارشی به گوگل به عنوان توسعه دهنده این فروشگاه، از این غول تکنولوژی درخواست کرده‌اند که هر چه سریعتر به مقابله با اپلیکیشن‌های مذکور بپردازد و جلوی انتشار آزادانه بدافزارهای موجود در آنها را بگیرد. البته گوگل در تمام این سالها در تلاش بی‌وقفه و مداومی سعی کرده تا نفوذپذیری دستگاه‌های مبتنی بر اندروید را به شدت کاهش دهد. به‌عنوان مثال گفته می‌شود در طول یک سال یعنی مارس ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ میلادی، رصد و بررسی‌های دقیق گوگل موجب کاهش تعداد گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های آلوده به بدافزار chamois از ۷٫۴ میلیون به تنها ۷۰۰ هزار دستگاه شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به تازگی شرکت خودروسازی تویوتاموتورز از نسل جدید تویوتا یاریس رونمایی کرده و نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان و علاقه‌مندان را به سمت و سوی خود جلب کرده است. از طرفی دیگر، این خودرو نسبت به نسخه قبلی خود، تا حدود ۵۰ کیلوگرم نیز کاهش وزن داشته است. تویوتا برای تکمیل سیستم سرگرمی، یک نمایشگر سربالای ۱۰ اینچی نیز به این خودرو اضافه کرده است. از آنجایی‌که نسخهٔ هیبریدی یاریس قبلی ۱۰۰ اسب بخار قدرت دارد، نسل جدید باید ۱۱۵ اسب بخار قدرت داشته باشد. این سیستم هیبریدی همچنین حداقل در ژاپن با سامانهٔ چهارچرخ محرک الکتریکی ارائه می‌شود که برای اولین بار در یک هاچ‌بک ساب‌کامپکت است.
الفالف1 روز قبل
قوای محرکه تمام الکتریکی این خودرو نیرو را به چهار چرخ خودرو رسانده و بدین ترتیب یک خودروی چهارچرخ محرک به شمار می‌رود. قدرت موتور الکتریکی تعبیه شده در آن، ۴۰۸ اسب بخار قدرت و ۶۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. باتری بکاررفته در این خودروی برقی نیز ظرفیتی معادل ۷۸ کیلووات ساعت دارد که قادر خواهد بود خودرو را در مسافتی طولانی همراهی کند. اما کابین این خودرو شباهت بسیار زیادی به سایر مدل‌های توسعه داده شده توسط این شرکت دارد. بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

نظرها

اخبار بیشتر