دستگاه‌های دولتی برای افزایش صادرات به عراق همت کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اقتصادی

دستگاه‌های دولتی برای افزایش صادرات به عراق همت کنند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
دستگاه‌های دولتی برای افزایش صادرات به عراق همت کنند - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان خواستار همت همه دستگاه‌ها برای افزایش صادرات به عراق شد و گفت: برگزاری نمایشگاه در اقلیم کردستان عراق توسعه صادرات را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در جلسه توسعه صادرات استان کردستان به ضرورت برپایی نمایشگاه در اقلیم کردستان عراق تاکید کرد و اظهار داشت: اتاق بازرگانی باید تلاش کند نمایشگاه با حضور تولید کنندگان موفق برگزار شود و از این فرصت برای توسعه و افزایش صادرات استفاده کند.

وی عدم ارتباط را سبب تضعیف صادرات عنوان کرد و افزود: کاهش حجم صادرات و مبادلات مرزی به هیچ وجه به صلاح نیست و بر همین اساس توقع از اتاق بازرگانی بیشتر است.

استاندار کردستان پرهیز از حواشی و جزئیات کم اهمیت را از تجار و بازرگانان خواستار شد و ادامه داد: تمرکز اصلی ما باید بر افزایش صادرات و مبادلات مرزی باشد و نباید فرصت مرز را از دست بدهیم و در صورت از دست دادن فرصت‌ها اتاق بازرگانی و دستگاه‌های مستقر در مرز باید پاسخگو باشند.

مرادنیا افزایش صادرات را در راستای تامین منافع ملی ارزیابی کرد و یادآر شد: کشوری مانند ترکیه در بازار اقلیم با ارائه کالای با کیفیت، بسته بندی و قیمت مناسب موفق عمل می‌کند و اقدامات ما نیز باید در کل معطوف افزایش صادرات و در اختیار گرفتن بخش بزرگی از آن بازار باشد.

کاهش ۱۲ درصدی مبادلات مرزی استان باید جبران شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: کاهش ۱۲ درصدی مبادلات مرزی استان در پنج ماهه نخست باید با راهکارهای مختلف و برنامه‌ریزی درست جبران شود.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

حسین فیروزی توسعه صادرات در سال رونق تولید را راهبرد اصلی اقتصاد کشور ارزیابی کرد و گفت: وظیفه همه دستگاه‌ها و متولیان است که کاهش ۱۲ درصدی صادرات و حجم مبادلات مرزی را مورد توجه جدی قرار دهند و برای جبران آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات مرزهای استان در بخش صادرات باید مرتفع شود، اظهار داشت: تغییر جایگاه سوخت مرز باشماق و نامه نگاری با سرکنسول ایران در سلیمانیه و اربیل در نرخ گمرکات و بررسی دریافت هزینه حمل و نقل توسط کامیون‌های عراقی و تلاش برای متعادل کردن آن از مواردی است که برای تسهیل توسعه صادرات ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه کاهش ۱۲ درصدی حجم مبادلات مرزی با در نظر گرفتن جمیع مشکلات و مسائل چندان غیر قابل قبول هم نیست، افزود: فرآیندها باید به نجوی مدیریت شود که تجار و بازرگانان با علاقه بیشتر در مرز حضور پیدا کنند و اعداد و ارقام صادراتی در آینده روند افزایشی پیدا کند.

فیروزی بر ضرورت انجام بخشی از فعالیت‌های صادراتی در خارج از محدوده پایانه مرزی باشماق تاکید کرد و ادامه داد: کل محدوده مرز باشماق ۳۰ هکتار است و باید فعالیت‌ها به نحوی ساماندهی شود که همه کارها به مرز محدود نشود.

وی به برگزاری نمایشگاه در اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر اتاق بازرگانی متقاضی برگزاری نمایشگاه است و معتقدیم در این نمایشگاه باید تولید کنندگان درجه یک از استان و کشور حضور پیدا کنند.

دستگاه‌های دولتی برای افزایش صادرات به عراق همت کنند - 18

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

معرفی پژو ۳۰۰۸/ خودرویی با قیمت پایه ۳۷ هزار دلار (+تصاویر)

23+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: تعادل در قیمت خودرو‌های داخلی و مونتاژی، مراجعه مشتریان را برای خرید این کالا افزایش داده است. آقای سعید موتمنی، با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته، بازار ارز نوسان قیمت نداشته است افزود: بر این اساس، در بازار خودرو نباید شاهد نوسان قیمت بود. وی با اشاره به ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار خودرو گفت: قیمت خودرو‌های مونتاژی به تعادل رسیده است و حتی در برخی موارد، کمتر از قیمت کارخانه، در بازار عرضه می‌شود. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه در بازار خودرو‌های داخلی نیز بجز برخی موارد، تعادل قیمت وجود دارد افزود: در یک ماه گذشته بازار خودرو آرام بوده است، ​ البته در انواعی از خودرو‌ها مثل سمند و پژو ۲۰۶ به دلیل کاهش عرضه، با نوسان قیمت مواجه بودیم. آقای موتمنی درخصوص قیمت برخی خودرو‌های پر فروش داخلی گفت: هم اکنون پراید ۱۳۱، ۴۳ میلیون تومان، ​ پراید ۱۱۱، ۴۷ میلیون تومان، تیبا ۵۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵، ​ ۷۳ میلیون تومان، سمند ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ​ پژو پارس ۹۱ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ ساده تیپ ۵ نیز ۹۳٫۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. وی افزود: در گروه خودرو‌های مونتاژی، ​خودرو ۲۰۰۸، ۳۰۵ میلیون تومان، سراتو ۲۸۱ میلیون تومان و جک سری ۵ نیز ۲۶۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ۱۴۸۹ دلار عرضه شد گفت: امروز هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۵۶ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده استوی گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۵ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. آقای کشتی آرای با اشاره به کاهش تقاضا در بازار و افت قیمت ارز در یک هفته گذشته گفت: این رویه سبب ثبات قیمت در بازار طلا و سکه شده و البته این شرایط در طول یک هفته، رکورد جدیدی در بازار است. وی با اشاره به ادامه روند ثبات قیمت در بازار طلا و سکه افزود: داد و ستد‌ها هم اکنون در حالت حداقلی است و با توجه به مناسبت‌های پیش رو، این رویه ادامه دار است.

نظرها

اخبار بیشتر