حمله پهپاد حوثی‌ها به پالایشگاه نفت البقیق عربستان (فیلم)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. بین‌المللی

در ادامه بخوانید

اژدر حوت؛ قاتل متجاوزان به مرزهای دریایی ایران +فیلم و تصاویر

رکنارکنا1 روز قبل
در سال‌های اخیر، نیروی دریایی ماموریت‌های بسیار مهمی را علاوه بر آب‌های دریایی کشورمان در آب‌های آزاد و بین المللی به انجام رسانیده که یکی از این ماموریت‌ها مبارزه با دزدان دریایی در آب‌های بین المللی است. البته نیروی دریایی سپاه نیز یکی از پیشگامان خودکفایی در امر بومی سازی دستاوردهای دفاعی در کشور به شمار می‌رود. باید توجه داشت که طبق گفته دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه اژدر حوت سریع‌ترین اژدر دنیا در آن زمان و حتی در حال حاضر است. شواهد به وضوح نشان می‌دهد که شناور‌های متوسط و بزرگ‌تر از متوسط هیچ شانسی برای فرار از اژدر حوت ندارند؛ بنابراین با شلیک دو اژدر حوت و باصرف هزینه دو میلیون دلار می‌توان به آمریکا، چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار ضرر زد، یعنی ۹۰۰ برابر. با غرق شدن یک ناو هواپیما بر تمام ناوگان پشتیبانی آن آسیب پذیر می‌شوند و این دقیقا یعنی همان بلایی که نیروی دریایی ما در جنگ هشت ساله بر سر نیروی دریایی عراق آورد.
رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، امیر دریابان علی‌شمخانی در جریان بازدید از روند خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک افتخار ملی و رکورد ملی است که در مدت محدودی بتوانیم ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را در ابعاد حمل‌ و نقل، بهداشت، روادید و امنیت تأمین کنیم و به سمت کشور عراق ببریم. وی با بیان اینکه در زمانی که ایران تحت تحریم است این رکورد برجسته‌تر می‌شود، افزود: حوادثی که در بین‌الحرمین رخ می‌دهد نشان می‌دهد که فرهنگ‌های مختلف به موضوع واحدی به نام حسین متوسل می‌شوند. عقبه این مسیر در شهرهایی که موکب وجود دارد، تحول فرهنگی بزرگی ایجاد می‌کند. لازم به ذکر است، مرز شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی زائران اربعین حسینی بعد از مرز مهران است که در اربعین امسال شاهد بیشترین تردد زائران بعد از مهران بوده است. شلمچه همچنین تنها گذرگاه اختصاصی زائران خارجی است.

(ویدئو) اولین پیاده‌روی فضایی زنانه دو فضانورد آمریکایی

فراروفرارو1 روز قبل
دو فضانورد آمریکایی به نام‌های «کریستینا کوخ» و «جسیکا میر» امروز جمعه اولین پیاده‌روی فضایی تمام زنانه را انجام دادند. به گزارش بی بی سی، «استفانی ویلسون» از مقام‌های ناسا از دو فضانورد زن خواست تا در این پیاده‌روی یکی از باتری‌های ایستگاه فضایی را تعویض کنند. قرار بود این پیاده‌روی فضایی زنانه ماه مارس انجام شود اما از آنجایی که ناسا تنها یک لباس سایز متوسط برای فضانوردهای زن داشت این پیاده‌روی به تعویق افتاد. کوخ مهندس برق است و این چهارمین پیاده‌روی فضایی وی به شمار می‌آید. میر نیز برای اولین بار است که پیاده‌روی فضایی انجام می‌دهد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ساعت قبل
شاید به همین دلیل بود که پارلمان به جای بحث در مورد این توافق ترجیح داد ادامه مهلت خروج از اتحادیه اروپا را تا ۳ ماه آیند ه تمدید کند. بوریس جانسون در سخنرانی روز شنبه خود در پارلمان مدعی شد که براساس توافق جدید کل بریتانیا اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. با این حال حتی پیش از توافق جانسون با اتحادیه اروپا، شکاف‌ها در بریتانیا از پیش معلوم بود. سال‌ها مذاکرات سخت و طاقت‌فرسا در مورد جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، شکاف‌ها را در این منطقه افزایش داده است. هدف آن است، بین ایرلند جنوبی که عضوی از اتحادیه اروپا است و ایرلندشمالی مناسبات تجاری برقرار بماند.
مهرمهر4 ساعت قبل
این رأی گیری در حالی انجام شد که صدها هزار تن از مردم انگلیس با راهپیمایی در خیابانهای لندن و همچنین محوطه بیرونی پارلمان انگلیس خواستار برگزاری مجدد همه پرسی برای جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا شدند. بدین ترتیب، طرفداران پویش «رأی مردم» در شهر لندن، پایتخت انگلیس گردهم آمدند تا با اعتراض به برگزیت، از برگزاری یک همه پرسی دیگر در مورد توافق خروج «بوریس جانسون» اعلام حمایت کنند. به گفته شاهدان عینی، این تظاهرات یکی از «بزرگترین» راهپیمایی‌های سازمان یافته توسط حامیان پویش «رأی مردم» تاکنون بوده است. در این میان، حزب سبز و دموکرات لیبرالهای انگلیس نیز با پیوستن به این پویش خواستار برگزاری مجدد همه پرسی شدند. گفتنی است که مجلس عوام انگلیس عصر روز شنبه صحنه برگزاری جلسه‌ای برای بررسی توافق جدید لندن با بروکسل در خصوص برگزیت بود.

نظرها

اخبار بیشتر