کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سرگرمی
کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد!

کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد!

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24-هر کشوری که در گوشه ای از این دنیا وجود دارد، دارای نژاد، دین و مذهب، آداب و رسوم و فرهنگ خاص خود هست. همین تنوع فرهنگ ها و نژادها بوده که سفر را برای انسان جذاب کرده و او را به سمت تجربه های جدید و ناشناخته می کشاند. اما گاهی اوقات این تفاوت فرهنگ ها و قوانین خاص کشورها باعث شده تا مشکلات حقوقی جدی برای افراد ایجاد شود. پس به یاد داشته باشید به هرجای دنیا که سفر می کنید، در مورد قوانین و مقررات آن کشور اطلاعاتی کسب کرده و کمی با فرهنگ بومی آن منطقه آشنا شوید.

در این بخش قصد داریم تعدادی از کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد را به شما عزیزان معرفی کنیم. سنگاپور یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا بوده که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته و به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری آسیا تبدیل شده است. این کشور به دلیل وجود نژادهای مختلف، دارای فرهنگ‌ها و آداب و رسوم متنوعی هست. این تنوع فرهنگ و نژاد باعث ایجاد جاذبه‌های فراوانی در سنگاپور شده، اما در مقابل فرهنگ بومی این کشور را نیز کمی پیچیده کرده است. علاوه بر فرهنگ بومی، کارهای ممنوع در سنگاپور وجود دارند که در صورت آشنا نبودن با آن‌ها ممکن است مشکلات جدی برایتان بوجود می‌آیند. این قوانین به حدی سختگیرانه است که در مورد تبعه خارجی یا گردشگران نیز کاملا اجرا شده و هیچ چشم پوشی در مورد آن‌ها صورت نمی‌گیرد. با توجه به این موارد برای اینکه بتوانید سفر آرامی داشته و از بروز مشکلات حقوقی جلوگیری کنید، بهتر است اطلاعاتی در مورد این قوانین داشته باشید. در اینجا به ۱۵ مورد از کارهای ناپسند در سنگاپور اشاره می‌کنیم.

آشغال‌های خود را بیرون نیندازید!

حتما شنیده‌اید که سنگاپور کشور بسیار تمیزی بوده و بهداشت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. پس، انداختن آشغال در خیابان یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور بوده و جریمه‌های سنگینی به همراه دارد. اگر به هر دلیلی آشغال‌های خود را به جای سطل زباله در خیابان بیندازید، مجازات خواهید شد. این قانون نه تنها در مورد آشغال بلکه در مورد بیرون انداختن آب دهان یا حتی تف کردن آدامس نیز صادق است. در صورت انجام این کار که از کارهای ممنوع در سنگاپور هست، فرد خاطی ۱۰۰۰ دلار جریمه شده یا مجبور به فعالیت در بخش خدمات اجتماعی مربوط به زباله می‌گردد.

سیگار نکشید!

در سنگاپور اجازه ندارید در مکان‌های عمومی سیگار بکشید. در صورت رعایت نکردن این قانون باید ۲۰۰ دلار جریمه پرداخت کنید. اگر قصد کشیدن سیگار در این کشور را دارید، باید به مکان هایی که برای انجام این کار در نظر گرفته شده، مراجعه نمایید. در این مکان‌های خاص اجازه دارید سیگار بکشید، اما دقت داشته باشید که ته سیگار خود را روی زمین نیندازید که از کارهای ممنوع در سنگاپور به شمار می‌آید!

آدامس نجوید!

با توجه به سختگیری که در زمینه نظافت شهری وجود دارد، آدامس جویدن در دسته کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد، قرار دارد. این ممنوعیت تا جایی است که هیچ وارداتی در این زمینه انجام نمی‌شود و در هیچ فروشگاهی نیز آدامس فروخته نمی‌شود. پس اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید، به هیچ عنوان آدامس به همراه نبرید. در غیر این صورت، اگر در خیابان آدامس بجوید و پس از تمام شدن آن را به بیرون پرتاب کنید، باید ۵۰۰ دلار جریمه بپردازید. پس حواستان را خوب جمع کنید! شاید این سوال برایتان ایجاد شود که گاهی اوقات آدامس جویدن خاصیت درمانی داشته و تجویز پزشک می‌باشد. برای حل این مشکل در سال ۲۰۰۴ قانونی در این کشور تصویب شد که براساس آن افرادی که از پزشک یا دندانپزشک خود نسخه‌ای به همراه داشته باشند، از این قانون مستثنی بوده و اجازه جویدن آدامس را دارند.

در وسایل نقلیه عمومی تنقلات نخورید!

شاید برایتان عجیب به نظر برسد، اما خوردن تنقلات در وسایل حمل و نقل عمومی یکی از کارهای ممنوع در سنگاپور بوده و تخطی از این قانون جریمه‌های سنگینی به دنبال دارد. پس اگر سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، هیچ خوردنی یا نوشیدنی به همراه نداشته باشید. در غیر این صورت اگر حواستان نباشد و چیزی در دهان خود قرار دهید تا ۵۰۰ دلار جریمه خواهید شد.

سیفون توالت را بکشید!

در سنگاپور هیچگاه توالت کثیف نمی‌بینید. توالت‌های عمومی این شهر مانند خیابان‌های آن کاملا تمیز بوده و بهداشت آن‌ها مورد توجه می‌گیرد. به همین دلیل قانون‌های سختگیرانه‌ای در مورد کشیدن سیفون توالت در این کشور وجود دارند. پس دقت کنید پس از پایان کار در توالت‌های عمومی، سیفون را بکشید، در غیر این صورت ۱۵۰ دلار جریمه خواهید شد.

برهنگی ممنوع!

براساس قانونی که در سال ۱۹۹۶ تصویب شد، برهنه بودن یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور محسوب شده و ممنوع هست. قانون ممنوعیت برهنگی حتی در خانه و یک محیط شخصی نیز صادق است. در صورت عدم رعایت این قانون فرد خاطی موظف به پرداخت ۲۰۰۰ دلار جریمه نقدی شده یا سه ماه زندان برایش در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این‌ها فیلم غیراخلاقی یا مجلات مبتذل نیز ممنوع بوده و استفاده از آن‌ها در انظار عمومی شامل جریمه‌های سنگین می‌شود.

به نمایش گذاشتن پا ممنوع!

به نمایش گذاشتن پا در اغلب کشورهای آسیایی کاری زشت و ناپسند محسوب می‌شود. مردم سنگاپور نیز این عمل را بسیار ناپسند دانسته و در مورد افرادی که چنین کاری انجام می‌دهند، نظر مثبتی ندارند. در این زمینه قانونی وجود ندارد یا جریمه‌ای از کسی دریافت نمی‌شود. اما اگر قصد پیدا کردن دوست یا هم صحبت را دارید، از این کار خودداری نمایید.

در خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار درباره سلامت

مصرف مواد مخدر ممنوع!

مصرف مواد مخدر یکی از مواردی است که قانون منع استفاده از آن در تمامی کشورهای دنیا وجود دارد. اما کشورهای آسیایی نسبت به این مسئله قاطعانه‌تر برخورد می‌کنند تا جایی که حتی اگر فرد خاطی از اتباع خارجی نیز باشد، در صورت استفاده از مواد مخدر، محکوم به اعدام خواهد بود. با توجه به این که سنگاپور پایین‌ترین نرخ استفاده از مواد مخدر را دارد، در این زمینه بسیار سختگیرانه‌تر عمل کرده و با افرادی که مواد مصرف کرده‌اند و قصد ورود به سنگاپور را دارند نیز برخورد می‌کند.

استفاده از وای فای بدون رمز ممنوع!

شاید برایتان پیش آمده باشد که در جستجوی دستگاه به وای فای بدون رمز برخورد کرده و از طریق آن به اینترنت وصل شده باشید، اما به هچ عنوان نباید این کار را در سنگاپور انجام دهید، چون یکی از کارهای ممنوع در سنگاپور به حساب می‌آید. استفاده از وای فای دیگران حتی اگر بدون رمز باشد، تبعات قانونی داشته و جرم سنگینی محسوب می‌شود. پس برای جلوگیری از این کار تا وقتی که در سنگاپور هستید، جستجوی خودکار وای فای دستگاه را در حالت غیر فعال نگه دارید.

بحث در مورد مذهب و سیاست ممنوع!

۷۶درصد از مردم سنگاپور از نژاد چینی، ۱۵ درصد مالایی و ۶ درصد هندو هستند. همه این افراد با صلح و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند و هیچ تنشی بین آن‌ها وجود ندارد. اما با این وجود، دین موضوعی حساس در این کشور بوده و وارد شدن به این موضوع یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور به حساب می‌آید. پس سعی کنید تا جایی که برایتان امکان دارد از وارد شدن به موضوعات مذهبی و سیاسی خود داری کرده و در این مورد بحث نکنید. البته گفتگوی محترمانه و مودبانه مشکلی را ایجاد نمی‌کند، ولی بهتر است انجام نشود.

انعام دادن ممنوع!

در کشورهای مختلف انعام دادن را رفتاری مودبانه و خیرخواهانه تلقی می‌کنند و این کار به روش‌های مختلفی انجام می‌دهند. اما در سنگاپور انعام دادن به کارگران چندان مرسوم نیست و بهتر است از آن خودداری شود. پس نیازی نیست در کنار پرداخت صورت حساب مبلغ اضافه‌تری قرار دهید.

نقاشی روی دیوار ممنوع!

شاید در کشور خودتان به راحتی بتوانید بر روی دیوار با اسپری پیام هایی بنویسید و مشکلی هم برایتان ایجاد نشود. هر چند این کار زیبایی خیابان‌ها و کوچه‌های شهر را از بین می‌برد! اما اگر به سنگاپور سفر کردید، حواستان را خوب جمع کنید. نقاشی بر روی دیوارها، نوشتن جملات و یادگاری، رنگ کردن نیمکت پارک جز کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد، قرار دارند. قوانین سنگاپور در این موراد بسیار سختگیرانه بوده و حتی برای اتباع خارجی نیز اعمال می‌شود. در سال ۲۰۱۰ یک تبعه سوئیسی با اسپری در یکی از قطارهای این کشور دستگیر شده و به ۵ ماه زندان و ۳ ضربه عصا محکوم گردید!

مراقب انگشت اشاره خود باشید!

یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور با انگشت اشاره کردن به کسی یا چیزی است. پس در سفر خود به این کشور مراقب انگشت اشاره خود باشید!

سوار تاکسی نشوید!

سیستم حمل و نقل عمومی سنگاپور بسیار منظم بوده و خدمات کامل و گسترده‌ای را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. از این رو تا زمانی که در سنگاپور هستید، نیازی به تاکسی گرفتن ندارید. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از سیستم حمل و نقل MRT و اتوبوسرانی این کشور یک سفر داخل شهری راحت به هر نقطه‌ای که می‌خواهید، داشته باشید.

آداب هدیه دادن را رعایت کنید!

اگر قرار باشد به دوست سنگاپوری خود هدیه بدهید، چه چیز برایش می‌خرید؟ شاید تا حالا خیلی جدی به این مسئله فکر نکرده باشید و با خود بگویید: خب همان چیزی را به او هدیه می‌دهم که به دوستان دیگرم هم می‌دهم. ولی حواستان باشد! هدیه دادن در سنگاپور به همین آسانی‌ها هم نیست و آداب مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال باید بدانید که کالاهایی مانند ساعت، دستمال و گل در مراسم‌های عزاداری چینی‌ها به عنوان هدیه داده می‌شوند و در موارد دیگر چندان جالب به نظر نمی‌رسند. همچنین به یاد داشته باشید که بسته بندی سفید رنگ نشانه عزاداری است. پس هدیه‌های خود را در کاغذهای سفید نپیچید و از رنگ‌های دیگر برای این کار استفاده نمایید. سنگاپوری‌ها هدایای خود را در وقت خداحافظی به همدیگر می‌دهند و هیچگاه کادو را در مقابل شخصی که از او دریافت کرده‌اند، باز نمی‌کنند. تقدیم کردن کادو با دست چپ نیز چندان جالب نیست. بهتر است از هر دو دست خود برای این کار استفاده نمایید. این را نیز باید بدانید که سنگاپوری‌ها در بار اول یا دوم هدیه را از شما قبول نمی‌کنند! پس حتما سه بار تعارف کنید تا هدیه شما را بپذیرند.

منبع: همگردی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لزوم واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
وزیر صمت: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با اشاره به اینکه خروج برخی خودرو‌ها از خط تولید به ویژه خودور‌های پرتیراژ در دستور کار شرکت‌های خودرو ساز قرار دارد، افزود: از خانواده پراید و پژو خروجی خواهیم داشت، البته خودرویی مناسب، جایگزین آن خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. وی با بیان اینکه، شرکت‌های خودرو ساز، پیگیر اجرای این برنامه هستند گفت: ما نیز این موضوع را پیگیری و حمایت می‌کنیم، در مرحله نخست نیز خودرو پراید در مدلی که تعهدی برای آن وجود ندارد از چرخه تولید خارج می‌شود. وزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آقای رحمانی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی بخصوص شهرک‌های صنعتی اطراف تهران گفت: ما در بخش زیر ساخت‌های این شهرک‌ها، به ویژه در خصوص تامین برق با مشکل جدی مواجه هستیم البته در خصوص آب، خط انتقال در حال احداث و در مورد برق نیز نیاز به احداث پست است که وزارت نیرو به دلیل کمبود بودجه، امکان رفع این مشکل را ندارد.

خبر‌های خوبی از هپکو در راه است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیر عامل شرکت هپکو در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: اقدامات خوبی درباره هپکو انجام شده است و در دو تا سه ماه آینده، شاهد اخبار خوبی از این شرکت خواهیم بود. وی افزود: البته به گفته وزیر اقتصاد، شرکت هپکو دیگر به فرد واگذار نمی‌شود بلکه واگذاری این شرکت به مجموعه‌ای شناسنامه دار صورت خواهد گرفت. آقای روغنی گفت: بیشترین بحثی که در کشور برای واگذاری هپکو وجود دارد این است که کنسرسیومی از صنایع معدنی کشور شامل معدن داران بزرگ کشور برای در اختیار گرفتن هپکو اعلام آمادگی کردند، زیرا مشتریان اصلی هپکو هستند و در این باره تاکنون ۱۰ جلسه کارشناسی تشکیل شده است که بنده نیز در آن حضور داشتم. مدیر عامل شرکت هپکو با بیان اینکه استاندار استان مرکزی، وزرای صنعت و اقتصاد و سازمان و بودجه، کمک‌های خوبی را در احیای هپکو ارایه می‌کنند، افزود: تصمیم بر این است تولید را در این مجموعه فعال کنیم که در این باره تصمیمات خوبی گرفته شده از جمله اینکه قرار است کنسرسیوم معدنی یادشده، سفارش گذاری برای ماشین آلات، قطعه سازی، تعمیر ماشین آلات معدنی و ساخت واگن‌های معدنی را که ظرفیت آن در داخل شرکت هپکو وجود دارد، انجام دهد. آقای روغنی گفت: در جلسه‌ای که امروز داریم برای تولید ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات در هپکو تصمیم گیری نهایی خواهد شد که اگر کار تولید در این مجموعه آغاز شود، کارگر هم به آینده شغلی خود امید پیدا می‌کند.

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پس امیدوارم این راز بزرگ رو درک کرده باشید که باید ابتدا جنس یک محصول مد نظرتان باشد نه قیمت آن. ۴-تخفیف بهتر است یا پشتیبانیاین یک دو راهی بزرگ برای همه کسانی است که می‌خواهند از فروشندگان خرید کنند. ۲۰ دکور پلی است میان تولیدکنندگان و مشتریانی که همواره به دنبال گستره وسیعی از محصولات و بالاترین کیفیت‌ها هستند. شرکت۲۰دکور مشاوران خبره و متخصصی را در زمینه دکوراسیون دارد که به مشتریان عزیز به صورت کاملا رایگان مشاوره میدهند. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

انتقال هوایی ٤٤ بیمار و مصدوم از زائران اربعین حسینی از ایلام به تهران

11+
ایسناایسنا1 روز قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
قطار میرود.. تو میروی.. تمام ایستگاه میرود.. و من چقدر ساده‌ام، که سالهای سال، در انتظار تو، کنار این قطار ایستاده‌ام.. و همچنان، به نرده‌های ایستگاه رفته، تکیه داده‌ام.. قیصر امین پور

نظرها

اخبار بیشتر