````پیام تبریک روحانی به دانیل اورتگا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
````پیام تبریک روحانی به دانیل اورتگا

````پیام تبریک روحانی به دانیل اورتگا

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس‌جمهور فرا رسیدن سالروز استقلال نیکاراگوآ را تبریک گفت.

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در پیامی به «دانیل اورتگا» رئیس جمهور نیکاراگوآ، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز استقلال این کشور، بر علاقمندی و اراده دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران برای تقویت پیوندهای دوستی و توسعه مناسبات اقتصادی فیمابین تأکید کرد.

متن پیام روحانی به شرح زیر است: ‌

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای خوسه دانیل اورتگا ساآودرا

رئیس جمهوری نیکاراگوآ

فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری نیکاراگوآ را به جناب‌عالی و مردم آن کشور صمیمانه تبریک می‌گویم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

ضمن ابراز خرسندی از گام‌های اخیر و جدی دو کشور جهت ارتقای همکاری‌ها، بر علاقمندی و اراده دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران برای تقویت پیوندهای دوستی و توسعه مناسبات اقتصادی فیمابین تأکید می‌نمایم.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و نیکبختی و سربلندی مردم جمهوری نیکاراگوآ را مسألت دارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ مرثیه‌خوانی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

فیلم/ قرائت زیارت اربعین در محضر رهبر انقلاب توسط حنیف طاهری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد ژاپن محبوب‌ترین کشور ایرانیان است (۷۰درصد). نتایج نظرسنجی اخیرشخصیت‌های محبوب سیاسی در ایرانبراساس نتایج این نظرسنجی سردار سلیمانی با ۸۲درصد، در صدر شخصیت‌های سیاسی محبوب ایران قرار دارد. اوضاع نامناسب اقتصادی و چالش تورمفصل دیگر این نظرسنجی درخصوص مسائل اقتصادی ایران است. نتایج نظرسنجی دانشگاه مریلند حاکی است که ۷۰درصد مردم اوضاع کلی اقتصاد کشور را بد می‌دانند و تنها ۲۹درصد وضعیت اقتصادی را خوب توصیف کردند. درباره ورود سپاه به پروژه‌های سازندگی و اقتصادی سوال شده که ۶۳درصد موافق و ۳۱درصد مخالف بوده‌اند.

فیلم/ بیانات منتشرنشده رهبرانقلاب درباره نقش سردار سلیمانی در عراق

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 ساعت قبل
رئیس پلیس راه استان خوزستان: پیام خوزستان - رئیس پلیس راه استان خوزستان با بیان اینکه ترافیک در راه‌های این استان روان است، گفت: در روز اربعین خوشبختانه گره ترافیکی در این استان شاهد نبودیم. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، سرهنگ منصور جمشیدی در خصوص راه‌ها و مسیرهای استان خوزستان بیان کرد: با تمهیدات ترافیکی که در نظر گرفته شد همزمان با شامگاه شنبه خوشبختانه ترافیک در جاده‌های استان خوزستان روان بود و هیچ گونه گره ترافیکی را شاهد نبودیم. وی با بیان اینکه در روز شنبه حجم سنگین زائران را در راه‌های خوزستان به خصوص مبادی ورودی از سمت مرزهای دو گانه استان شاهد بودیم، گفت: پایانه مسافربری در نقطه صفر مرزی ایجاد شده و زائران به محض اینکه از مرز وارد کشور می‌شوند تنها با ۱۰۰متر پیاده روی سوار اتوبوس‌ها شده و برای رسیدن به مقصدشان دچار مشکل نمی‌شوند. رئیس پلیس راه استان خوزستان گفت: ناوگان حمل و نقل مسافربری در نقطه صفر مرزی قرار داده شده و خط واحد از آنجا زائران را به مسیرهای اصلی و همچنین به مقابل ورودی پارکینگ بزرگ هدایت می‌کنند. جمشیدی درباره تمهیدات ترافیکی مسیرهای برگشت و خروج اتوبوس‌های برون شهری در استان خوزستان، تاکید کرد: از نقطه صفر مرزی به سمت سه راه یادمان – میدان یادمان – جاده امام رضا و جاده خرمشهر-اهواز و پلیس راه سابق، مسیر خروجی سواری شخصی که در پارکینگ‌ها پارک شده‌اند و خروجی پارکینگ سمت راست به سمت جاده امام رضا و جاده خرمشهر-اهواز و پلیس راه سابق، راه هایی هستند که در آن‌ها طرح‌های ترافیکی مختص ورود اتوبوس‌های واحد اعمال شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
در تمام مواضع اتخاذ شده که با هدف تطهیر و بزرگ نمایی برجام صورت می‌گیرد تلاش می‌شود، علت شرایط نامناسب برجام، صرفا روی کارآمدن دونالد ترامپ و نه «هیئت حاکمه امریکا» عنوان شود در حالی که مهم‌ترین علت اوضاع اضطراری برجام «مفاد متن برجام» و مفاهیم و بندهایی است که در آن گنجانده شده است. محدود سازی برجام در قالب «ایجاد صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی» و نه برداشتن تحریم‌های ضدایرانی و عادی سازی روابط تجاری-اقتصادی ایران محصول متن تفسیرپذیر برجام است که فشارهای سیاسی-دیپلماتیک برای مذاکرات موشکی و منطقه‌ای را نیز به شدت افزایش داده است. بر همین اساس دونالد ترامپ (و نه امریکا) مقصر اصلی شرایط کنونی برجام معرفی می‌شود یا آنکه برای حفظ اصالت و شأنیت برجام، دستاوردهای ذهنی و غیرواقعی برای این توافقنامه تولید می‌شود. ‌ظریف در بخش دیگری از سخنانش می‌گوید: «ما بعد از برجام ۸۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی به ایران آوردیم. اگر ۸۰ میلیارد دلار محقق شده بود ترامپ که هیچ پدر جد ترامپ هم نمی‌توانست کاری بکند.

نظرها

اخبار بیشتر