نظر مسجد جامعی در مورد فوت سحر خدایاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
نظر مسجد جامعی در مورد فوت سحر خدایاری

نظر مسجد جامعی در مورد فوت سحر خدایاری

مهرخبرگزاری مهر |
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران خواستار ارائه گزارش جامعی از حادثه خودسوزی دختر جوانی در هفته گذشته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد مسجدجامعی در جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به اخبار ضد و نقیضی که در رسانه‌های اصلی در خصوص خودسوزی سحر خدایاری منتشر شده، گفت: این گزارشات بر ابهامات افزود و لازم است مرجع قضایی گزارش دقیقی از این حادثه ارائه کند. همچنین در کنار این گزارش، یک مرجع علمی این واقعه و بازتاب‌های بعد از آن را تحلیل کند تا این حادثه برای افکار عمومی روشن شود و به همه ابعاد آن پرداخته شود.

مسجدجامعی با بیان اینکه این حادثه به هر دلیلی رخ داده باشد سخت و ناگوار است، گفت: واکنش‌های متعدد جامعه نسبت به این حادثه، نشان دهنده حساسیت این موضوع است و برای پیشگیری از این حوادث باید مراجع علمی گزارشی در خصوص آن تهیه کنند.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی تأکید کرد: این مباحث بخشی از حقوق شهروندی است که در قوانین نظام قضایی نیز موجود است و رفتار و برخورد همدلانه نسبت به آن می‌تواند به پیشگیری از این قبیل حوادث کمک کند. مردان و زنان در همه وقایع دوش به دوش هم بوده‌اند و به آبادانی این سرزمین و رشد و فضائل اخلاقی کمک کرده‌اند و امروز نیز باید به حقوق شهروندی همه آحاد جامعه توجه کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | کدو تنبل غول‌آسا؛ سنگین‌تر از میتسوبیشی

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ حجت‌الاسلام رئیسی: نام امام حسین (ع) رمز وحدت مسلمان‌ها است

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

ادامه بارش در مناطق شمالی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در استان مازندران بارش‌ها شدید هستند و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و گرفتگی معابر در استان‌های ساحلی وجود دارد و هوای نسبتا سرد در شمال کشور ماندگار است. وی گفت: در غرب، شمال غرب، شمال شرق و همچنین در دامنه‌های البرز بارش‌های پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد را پیش بینی می‌کنیم. در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، بخش‌های شمالی استان لرستان، مرکزی و بخش‌هایی از استان قم و دامنه‌های جنوبی البرز از جمله قزوین، البرز، تهران و سمنان برای امروز احتمال بارندگی وجود دارد. کارشناس هواشناسی افزود: در شمال شرق مانند خراسان شمالی و نواحی شمالی خراسان رضوی بارندگی پیش بینی شده است این شرایط تا سه شنبه ادامه دارد. خانم احمدی گفت: در بخش جنوبی نیز از جمله بخش‌هایی از استان کرمان، نواحی جنوبی استان هرمزگان و جنوب و جنوب شرق استان فارس و بوشهر احتمال بارندگی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. وی افزود: در شرق کشور نیز وزش باد پدیده غالب است و آسمان تهران نیز همراه با بارش خفیف پیش بینی شده و دما امروز به حدود ۲۴ درجه می‌رسد.
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!
صدا و سیماصدا و سیما32 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موفقیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دستگیری روح الله زم یکی از عناصر خودفروخته و مزدور و دست نشانده استکبار جهانی را در پیامی تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است: ضربه کاری و عملیات حرفه‌ای و هوشمندانه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی دستگیری روح الله زم سرشبکه سایت ضد انقلاب «آمدنیوز» و مهمترین شبکه نفوذ و براندازی، نشان از اقتدار و عظمت این نهاد انقلابی دارد و بار دیگر دشمنان امت اسلامی مقهور صلابت سربازان گمنام امام زمان (عج) شدند؛ این حرکت مقتدرانه سپاه مشت محکمی بر دهان یاوه گویان است. اقدام پرصلابت و با اقتدار فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شکست سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اروپا با یک عملیات پیچیده و حرفه‌ای زمانی بهتر درک می‌شود که می‌دانیم روح الله زم در کنترل امنیتی این سرویس‌های اطلاعاتی به زعم خود قدرتمند بوده است و بدون اینکه آن‌ها متوجه عملیات فریب شوند، سپاه پاسداران این عنصر پلید و مزدور را به دام انداخت، دست مریزاد به پاسداران گمنام امام زمان (عج). نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به خاطر موفقیت اطلاعاتی و عملیات هوشمندانه این نهاد انقلابی و سربازان گمنام امام زمان (عج) که همواره در تمامی عرصه‌ها خوش درخشیده‌اند و در راستای حراست و پاسداری از آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی ایران اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌اند، مراتب تقدیر، تشکر و قدردانی صمیمانه خود را اعلام می‌دارد. خداوند قادر، متعال و مقتدر را شاکریم که این عنصر وابسته و مزدور که با حمایت‌های ضدانقلاب خارج نشین و عوامل داخلی آن‌ها، به دنبال دروغ پردازی، ایران هراسی و فراهم سازی زمینه‌های خشونت بار و تروریستی و ایجاد ناآرامی در کشور بود، در دام سربازان گمنام امام زمان (عج) افتاد و این حماسه عظیم که لرزه بر اندام دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انداخته است، به عنوان برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان سپاه به ثبت رسید و یقین داریم که ملت شریف و عاشورایی ایران اسلامی، ملت قهرمان و شهیدپرور شاهد استمرار این قبیل موفقیت‌ها و پیروزی‌ها که مایه شعف، غرور و سربلندی ایران اسلامی است، از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهند بود. ان شاءالله در دستگاه عدالت قضایی و در چارچوب قوانین به جرایم این دست نشانده استکبار جهانی رسیدگی خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رئیس هیأت بازرسی سواحل کشور اعلام کرد: غرق شده‌های سواحل شمالی کشور در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است حسین شاهی گفت: از دهم خرداد تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ در سه استان مازندران، گیلان و گلستان، ۱۴۴ طرح سالم سازی دریا برگزار شد. وی افزود: در این مدت، در طرح‌های سالم سازی مذکور، ۱۵۱۳ نفر ناجی غریق در مناطق حادثه خیز در طول روز مشغول به کار بودند که با فعالیت این عزیزان تعداد ۲۵۰۹ نفر از غرق شدگی و مرگ حتمی نجات یافتند. رئیس هیأت بازرسی سواحل در سازمان امور اجتماعی کشور، خاطر نشان کرد: متاسفانه تعداد ۷۳ نفر از هموطنان عزیز نیز بدون توجه به علائم هشدار دهنده، توصیه‌های ناجیان غریق و شنا در خارج از زمان فعالیت طرح‌های ساحلی، در سواحل دریای خزر غرق شده‌اند که این تعداد نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد کمتر بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر