هشدار نسبت به جاسوسی «نخست وزیر کوربین» برای ایران و روسیه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
هشدار نسبت به جاسوسی «نخست وزیر کوربین» برای ایران و روسیه

هشدار نسبت به جاسوسی «نخست وزیر کوربین» برای ایران و روسیه

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک اندیشکده آمریکایی در تحلیلی به دونالد ترامپ هشدار داده جرمی کوربین اگر نخست وزیر بعدی انگلیس شود ممکن است اطلاعات محرمانه آمریکا را در اختیار روسیه و ایران قرار دهد.

به گزارش ایسنا، یک اندیشکده آمریکایی به نام انستیتوی هادسون با تحلیل رفتار و صحبت‌های جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس نسبت به کرملین، گزارشی را تهیه کرده و در این گزارش به دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا هشدار داده نسبت به احتمال انتخاب شدن او به عنوان نخست وزیر بعدی انگلیس هوشیار باشد.

در این گزارش آمده است: چنانچه جرمی کوربین به نخست وزیری انگلیس برسد احتمال دارد سطح عضویت این کشور را در ائتلاف نظامی ناتو تنزل دهد تا به این ترتیب اجازه به درز اسرار دولتی به کشورهای دیگر ندهد.

در عین حال در این گزارش واکنش‌های کوربین نسبت به وقایعی نظیر ترور سرگئی اسکریپال جاسوس سابق روسیه و دخترش در شهر سالیزبری انگلیس و همین‌طور نگرش‌های همپیمانان او در حزب کارگر در قبال روسیه مورد تحلیل قرار گرفته است.

این سند که نسخه اصلی آن طی روزهای آینده انتشار می‌یابد توسط دکتر عظیم ابراهیم، یک استاد دانشگاه جنگ ارتش آمریکا تهیه و تالیف شده است. وی نتیجه گرفته که جرمی کوربین برای آمریکا فرد قابل اعتمادی نیست.

به گزارش دیلی میل، ‌ زمانی که کوربین ماه مارس سال گذشته میلادی با پرسشی درباره حادثه حمله به اسکریپال و دخترش با سم نوویچوک در سالیزبری روبه‌رو شد این جمله را گفت: «اسناد و مدارک در جهت مقصر دانستن روسیه هستند.»

این شیوه بیان کوربین باعث شد این تلقی ایجاد شود که وی نخواسته مستقیما روسیه را از بابت این حادثه مقصر اعلام کند.

اسکریپال ۶۶ ساله و دختر ۳۳ ساله‌اش یولیا در مارس ۲۰۱۸ در حالی که با سم نویچوک مسموم شده بودند، در حالت از هوش رفته در شهر سالیزبری انگلیس یافت شدند.

ماه گذشته میلادی نیز کوربین به دونالد ترامپ به دلیل اعلام حمایت‌اش از تصمیم بوریس جانسون برای معلق ساختن پارلمان انگلیس حمله کرد.

او در این اظهاراتش گفته بود، ترامپ نخست وزیر شدن بوریس جانسون را ترجیح می‌دهد چون جانسون برای او یک «نخست وزیر موافق» خواهد بود که در ادامه در توافق تجارت آزاد با آمریکا خدمات عمومی در انگلیس را در اختیار شرکت‌های آمریکایی قرار خواهد داد.

دونالد ترامپ گفته بود: رهبر حزب کارگر انگلیس کار سختی در دستیابی به رای عدم اعتماد به بوریس جانسون در پارلمان انگلیس خواهد داشت به ویژه با در نظر گرفتن این حقیقت که بوریس جانسون دقیقا همان چیزی است که بریتانیا به دنبالش بوده است.

کوربین نیز به تلافی این اظهارنظر در توییتی نوشت: من فکر می‌کنم چیزی که رییس جمهور آمریکا می‌گوید این است که در واقع بوریس جانسون همان کسی است که خود او دنبالش بوده؛ یک نخست وزیر موافق با او که خدمات عمومی و حمایتی در بریتانیا را در یک توافق تجارت آزاد در اختیار شرکت‌های آمریکایی خواهد گذاشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

جزئیات عملیات دستگیری روح‌الله زم در عراق

تابناکتابناک1 روز قبل
با وجود آنکه شیرین نجفی همدست مدیر آمدنیوز ادعا کرده بود او را در عراق داده و رسانه‌های عراقی از بازداشت زم در کردستان عراق خبر می‌دادند، اکنون شبکه بی بی سی در گزارشی به نقل از دستگاه اطلاعاتی عراق، جزئیات ادعایی خود را درباره نحوه دستگیری روح الله زم مدیر آمدنیوز منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعات ادعایی، زم بر اساس قرارداد تبادل مجرمین میان ایران و عراق توسط دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت و پس از ۳۶ ساعت از طریق مرز زمینی به ایران منتقل شده است. این جزئیات را می‌بینید و می‌شنوید.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
آقای امیر مرادی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با بیان اینکه از اول محرم تاکنون، ۳ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۴۹۸ زائر از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق (مهران، شلمچه، خسروی و چذابه) خارج شده‌اند، افزود: از این تعداد دو میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۶۹ نفر به کشور بازگشته‌اند. مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: از اول ماه صفر تاکنون، سه میلیون و ۴۰ هزار و ۲۳۴ زائر وارد خاک عراق شده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۴ نفر به ایران بازگشته‌اند. وی با بیان اینکه تا صبح امروز (۷ صبح) ۹۳ هزار و ۲۹۸ زائر به کشور بازگشته‌اند، گفت: همچنین در این بازه زمانی ۴ هزار و ۸۱۰ زائر نیز از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق خارج شده‌اند که بیشترین ورود و خروج مربوط به مرز مهران است که ۶۰ هزار و ۷۷۹ زائر وارد و هزار و ۹۷۷ زائر نیز خارج شده‌اند.
مهرمهر11 ساعت قبل
باید گفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ نمی‌تواند به تنهایی روش چین را تغییر دهد و رکود ناشی از جنگ تجاری با چین باعث شکست وی در انتخابات ۲۰۲۰ خواهد شد. او باید جنگ تجاری با چین را خاتمه دهد و در ازای فشار بیشتر بر چین، تعرفه‌های خود را بر متحدین آمریکا کاهش دهد. باید گفت که ایجاد جبهه متحد توسط امریکا با متحدانش در برابر اقدامات تجاری چین آسان یا سریع نخواهد بود. تنها راه حل خاتمه جنگ تجاری با چین است. در نهایت باید گفت که پایان دادن به جنگ تجاری با چین به اقتصاد آمریکا کمک کرده و می‌تواند باعث پیروزی مجدد او در انتخابات ۲۰۲۰ شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
همانطور که رهبری فرمودند، راه مذاکره ایران و عربستان از یمن می‌گذرد و برای این مذاکره ایران همچنان به طرح چهار ماده‌ای خود برای پایان درگیری در این کشور استوار است. نکته سوم از بیانات رهبری مبنی بر این است که با تهدید نمی‌شود به جایی رسید و هر کسی بخواهد تهدید کند، پشیمان خواهد شد. امروز سعودی‌ها برای خروج از باتلاق یمن، دست به دامان جمهوری اسلامی ایران شدند. سعودی‌ها باید از مواضع جنگ طلبانه و مغرورانه خود دست بردارند تا بتوانند با کشور قدرتمند ایران وارد مذاکره شوند. بنابر گزارش مهر، وی اقدام خصمانه حمله به نفتکش ایرانی توسط عربستان سعودی نوکر جیره خوار آمریکا و اسرائیل در منطقه را محکوم و بیان کرد: یقینا چنین اقداماتی بی پاسخ نخواهد ماند و سعودی‌ها باید منتظر سیلی محکم و خشن جمهوری اسلامی باشند.

نظرها

اخبار بیشتر