هرج و مرج استراماچونی را اذیت می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. ورزشی
هرج و مرج استراماچونی را اذیت می‌کند

هرج و مرج استراماچونی را اذیت می‌کند

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
کاظم اولیایی مدیرعامل سابق باشگاه استقلال امروز در یک برنامه تلویزیونی در ارتباط با شرایط مختلف مدیریتی این باشگاه صحبت کرد.

به گزارش وانانیوز،

اولیایی امروز میهمان برنامه «سلام صبح بخیر» بود و درباره مسایلی چون خصوصی سازی باشگاه‌ها و شرایط مدیریتی استقلال مسایلی را بیان کرد. او در ابتدا گفت: «ما با کمال تاسف ملت افراط و تفریط هستیم، یک زمان آن چنان به این دو تیم می‌چسبیم که انگار تکه‌ای از دولت هستند و زمان دیگری که کلافه شده‌ایم به هر طریقی می‌خواهیم از شر آنها راحت شویم.»

او درباره فشار هواداران به وزیر ورزش تاکید کرد: «این خطرناک است. ما می‌خواهیم رهاسازی کنیم نه خصوصی سازی! برای خصوصی سازی آدابی لازم است اما این فشارها باعث شده به رهاسازی بیاندیشند. خصوصی سازی یک پروسه است نه پروژه. ما باید ابتدا ظرفیت و بسته حمایتی برای باشگاه‌ها ایجاد کنیم. در همه کشورهای توسعه یافته استادیوم می‌سازند و با یک دلار به باشگاه می‌فروشند. همه باشگاه را کمک کرده‌اند تا بعدا از آنها مالیاتهای کلان بگیرند. ولی در ایران اینکه ما نمی‌خواهیم سرمایه گذاری کنیم هیچ، می‌خواهیم سرمایه‌های این دو باشگاه را نیز در اختیار بگیریم.»

اولیایی یادآور شد: «باشگاه استقلال ۶۱ شعبه در داخل و خارج کشور داشته است. همین حالا اداره تربیت بدنی استان تهران در دفتر مرکزی باشگاه استقلال و تاج سابق مستقر است. استادیوم‌های متعدد هم داریم. بنابراین ما عکس حرکت توسعه حرکت می‌کنیم. در دنیا دولت‌ها به خصوص نهادهایی مثل شهرداری‌ها کمک می‌کنند تا باشگاه‌ها شکل بگیرند و به مردم خدمات ارائه بدهند.»

وی درباره عدم مدیریت درست علی رغم درآمد بالا تصریح کرد: «همه جای دنیا ثابت شده است دولت‌ها باشگاه داران خوبی نیستند. اگر دولت می‌توانست در نقش اجرایی قرار بگیرد و مملکت را اداره کند، حالا شوروی همه جای دنیا را گرفته بود. عقل و تجربه بشر و قانون اساسی می‌گوید دولت نباید وارد کارهای اجرایی شود، دولت دارد تیم داری می‌کند و این کار غلطی است.»

رییس هیات مدیره پیشکسوتان استقلال با بیان اینکه بدهکاری‌های باشگاه‌ها را نه بخش خصوصی بلکه سیاست‌های دولتی ایجاد کرده، افزود: «وقتی شرکتهای دولتی ضرر و زیان می‌دهند در بودجه سال بعد این دیون را قرار می‌دهند اما ۴۰ سال است دولت می‌گوید این دو شرکت باید مالیات بدهند. مالیات کدام شرکت دولتی را بخش خصوصی می‌دهد؟! من با اصل مالیات مشکلی ندارم اما وقتی ۴۰ سال سومدیریت داریم، هرطور دلمان می‌خواهد آدم می‌گذاریم اما وقتی بدهی بار آمده می‌گوییم آیندگان و بخش خصوصی که می‌خواهد این‌ها را اداره کند باید این بدهی‌ها را بدهد! خصوصیات و شور انقلاب اینگونه بود که دوستان خیلی چیزها را پیشنهاد کردند تا دولتی شود. از طرف قائم مقام سازمان تربیت بدنی که فوت کرد اشتباهی رخ داد و مصوبه‌ای از شورای انقلاب تصویب شد که ورزش دولتی شود. شورای انقلاب هم منحل شد و این قانون هیچوقت تصویب نشد. بنابراین استناد اینکه استقلال و پرسپولیس دولتی هستند، قانونی نیست!»

رییس هیات مدیره پیشکسوتان استقلال با تاکید بر اینکه بلاتکلیفی در مالکیت باشگاه‌ها وجود دارد، ادامه داد: «کاملا با وضعیت شتر گاو پلنگ روبرو هستیم! واگذاری خوب است چون آزادسازی است و می‌توان ۳ تا ۵ سال فرصت داد تا تجاری سازی شود. همه ایران می‌دانند خرج این دو باشگاه بیشتر از دخلش است و هیچ سرمایه گذاری سراغ این‌ها نمی‌آید به ویژه با بدهی‌های مبهم و شکایاتی که وجود دارد. بنابراین واگذاری تیم هایی که بدهی آن به دریا وصل است. مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد خوبی کرد و اساتید دانشگاه و پیشکسوتان مدیریت پیمان را پیشنهاد کردند. با توجه به بیش از ۵۰ سال سابقه‌ای که داریم کار دولت خلاصی از این باشگاه‌ها است و حق طرفداران ضایع خواهد شد.»

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

او درباره جلسه با وزیر ورزش تاکید کرد: «ما در شرکت پیشکسوتان که ۱۴ اسفند ۹۷ تشکیل شده درخواستی داشتیم که مکتوب به وزیر دادیم جباری نایب رییس شرکت در جلسه‌ای آقای وزیر را دیده بودند و خواسته بودند جلسه خصوصی داشته باشند اما گزینشی تعدادی از دوستان دعوت شدند که مشکلات استقلال را بگویند و آقای فتحی هم جزو مدعوین بودند و مشکلات را بیان کرده بودند.»

رییس هیات مدیره پیشکسوتان استقلال یادآور شد: «واقعیت این است که ما خدمت آقای صالحی امیری به عنوان رییس کمیته المپیک رسیدیم و آنها فرمودند چیزی که می‌خواهد واگذار شود برند باشگاه است و آقایانی که این برند را به وجود آورده‌اند حق دارند اظهارنظر کنند. من هم توقعم این است که دلسوزترین و مطلع‌ترین افراد به حوزه باشگاه استقلال کسانی هستند که ۷۴ سال است کنار این باشگاه هستند و به نظر می‌رسد باید پیشکسوتان را جدی‌تر بگیریم و ساختارمند عمل کنیم. ولی ملاقات‌های شخصی می‌گذارند و در بلندگو اعلام می‌کنند که این اتفاق افتاد. در حالی که پیشکسوتان ساختار و سازمان و شرکتهای ثبت شده دارند.»

استقلال و استراماچونی

وی درباره آینده استقلال با استراماچونی اظهار کرد: «ایشان مربی باانگیزه و کاربلدی است اما امکانات باید برای او فراهم شود. ما هرج و مرجی در مدیریت ورزشی باشگاه داریم که استراماچونی را اذیت می‌کند. امیدوارم دوستان شرایط آرامی را برای او فراهم کنند، حفظ استراماچونی به نفع استقلال است و استقلال می‌تواند با این مربی باانگیزه و بادانش پله‌های ترقی را طی کند.»

اولیایی در خصوص قانون ۹۰ به ۱۰ توضیح داد: «ما یک سری شعار می‌دهیم که امکان آن وجود نددارد. ما دو هفته مسابقات را برگزار کردیم گیت‌ها برای ۵ هزار نفر و ۱۰ هزار نفر جواب نداد برای شهرآوردی که بالای ۱۰۰ هزار نفر به استادیوم می‌آیند. تعداد صندلی‌ها را کار نداریم اما مراجعه به ورزشگاه بالا است و دربی جزو افتخارات خاورمیانه و آسیا است و پنجمین دربی دنیا را داریم. وقتی ما در ظرفیت بسیار پایین‌تر امکان اجرا نداشتیم تفکیک جز هرج و مرج نتیجه‌ای به بار ندارد. روی همان ۵۰، ۵۰ کار کنند بهتر است.»

رییس هیات مدیره پیشکسوتان استقلال در پایان درباره قیمت باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: «اگر بخواهیم روی برند قیمت بگذاریم بحث جدایی است. استقلال با این مجموعه از دارایی‌ها، فقط بخش تنیس آن بالای ۱۰۰ میلیارد می‌ارزد. اگر باشگاه‌ها را منصفانه و بدون اینکه بخواهیم یک برند را بفروشیم، قیمت گذاری کنیم بالای هزار میلیارد قیمت دارند، چون امکانات و دارایی دارند و برند امکان درآمدزایی دارد اما اگر بخواهیم دست و پا شکسته همه چیز را بزنیم و فقط اسمی را واگذار کنیم که با بدهی‌های متعهد همراه است و بستانکاران لوگوی هر دو باشگاه را هم توقیف کرده‌اند کسی نمی‌آید این کار را کند و عاقلانه نیست سرمایه گذار پولش را در چاه بریزد.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بسکتبال NBA؛ ۱۰ حرکت برتر بازی‌های پیش فصل (۱۷ اکتبر ۲۰۱۹)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
ورزش۳ورزش۳23 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، زلاتان ابراهیموویچ پس از جدایی از منچستریوناتید راهی لوس آنجلس گلکسی شد و تا دسامبر امسال نیز با این تیم قرارداد دارد ولی او قصد ندارد به فوتبالش در آمریکا پایان دهد و رویای بازگشت به سری آ را در سر می‌پروراند. ستاره سوئدی ۳۸ ساله که سابقه بازی برای هر سه تیم بزرگ ایتالیا یعنی یوونتوس، اینتر و میلان را دارد، در مصاحبه جدید خود با نشریه گاتزتا دلو اسپورت از تمایلش برای بازی در ناپولی خبر داد. زلاتان گفت: «دو ماه برای فکر کردن در مورد آینده و اتخاذ یک تصمیم درست وقت دارم. از مستند اخیر مارادونا لذت بردم و این همه عشقی که مردم ناپولی به دیگو دادند، من را تحت تاثیر قرار داد و ترغیبم می‌کند تا برای ناپولی بازی کنم. ضمن اینکه کارلو آنچلوتی بزرگ هم مربی ناپولی است.» رابطه با مورینیو: «او همیشه آقای خاص باقی خواهد ماند.

هر بازی برای پرسپولیس، حکم فینال دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پیکان افزود: هر بازی برای ما یک فینال است و ما باید حتما این بازی را ببریم. ما با تیمی بازی می‌کنیم که گل‌های زیادی زده و خورده است. درباره تیم ملی هم بیشتر نگران کسانی هستم که بازی نکردند چرا که آن‌ها دو هفته با ما نبودند و این مسئله باعث می‌شود تا ریتم آن‌ها به هم بخورد. وی افزود: نورالهی در یک بازی کامل و در یک بازی هم ۳۰ دقیقه بازی کرد و بیرانوند و کنعانی‌زادگان هم در دو بازی ثابت بودند. از طرفی بشار رسن هم مشکل پاسپورت دارد و به این بازی نمی‌رسد، اما در مجموع با همه مشکلاتی که وجود دارد به این بازی خوشبین هستم. برای بازیکن مهمتر از همه این است که در خدمت تیم باشند و با تمام توان بازی کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هفته نهم لیگ برتر انگلستان از امروز آغاز شد و دو تیم نیوکاسل و چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج به مصاف هم رفتند. نکته جالبی در این ترکیب نیوکاسل به چشم می‌خورد و در ماه‌های اخیر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است، حضور دو برادر یعنی شان و متئو لانگ‌استاف در ترکیب این تیم است، اما سرهنگ علیفر، گزارشگر این بازی در دقیقه ۲۶ اعلام کرد که لانگ‌استاف‌های ترکیب نیوکاسل نسبتی به هم ندارند! علیفر این اشتباه را در حالی انجام داد که چند هفته قبل و در جریان بازی لوانته و رئال مادرید اعلام کرده بود که سیدجلال حسینی، بازیکن تیم لوانته است. جالب این است که او به علت این اشتباه تعلیق شده بود ولی با عذرخواهی دوباره به صداوسیما برگشت. باید دید برخورد مدیران شبکه صداوسیما با اشتباه‌ها مکرر علیفر چه خواهد بود؟ ۲۵۵ ۲۵۱
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- مدافع میانی استقلال به دلیل مصدومیت در اردوی تیم ملی، قادر به همراهی این تیم در دیدار هفته آتی نخواهد بود. به گزارش فوتبالی و به نقل از ایلنا، سیاوش یزدانی، مدافع میانی استقلال به دلیل مصدومیت از ناحیه عضله پا قادر به همراهی این تیم در جدال هفته آینده آبی‌پوشان نخواهد بود. مصدومیت سیاوش یزدانی از ناحیه عضله پشت پا هست و گفته می‌شود این بازیکن احتمالا ۲ تا ۳ هفته شرایط شرکت در تمرینات را ندارد و نمی‌تواند برای این تیم بازی کند. این در شرایطی است که استقلال برای بازی با سایپا عارف غلامی را هم به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت و باید دید استراماچونی چه تصمیمی در مورد خط دفاع خود خواهد گرفت.
فارسفارس22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال رئال مادرید امشب از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران در هفته نهم لالیگا به مصاف تیم ماریوکا می‌رود. در این راستا زیدان اسامی بازیکنانش برای این دیدار را اعلام کرد. ناچو، کاروخال، آسنسیو، مودریچ، کروس، بیل و واسکوئز غایبان رئال در این بازی هستند. انتهای پیام/ک

نظرها

اخبار بیشتر