بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی» اقدامی مدبرانه و منطقی و منطبق با شرایط جنگ اقتصادی امروز است/ جلوگیری از زندانی شدن افراد فاقد سابقه کیفری نکته بسیار مثبت بخشنامه دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی» اقدامی مدبرانه و منطقی و منطبق با شرایط جنگ اقتصادی امروز است/ جلوگیری از زندانی شدن افراد فاقد سابقه کیفری نکته بسیار مثبت بخشنامه دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی» از سوی رئیس قوه قضاییه را تحولی بسیار مثبت دانست و گفت: این اقدامی مدبرانه و منطقی و منطبق با شرایط جنگ اقتصادی امروز است که قوه قضاییه از تعطیلی واحد‌ها جلوگیری کند. تاریخ انتشار: 12:49 - 24 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۹۴۸۷
بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی» اقدامی مدبرانه و منطقی و منطبق با شرایط جنگ اقتصادی امروز است/ جلوگیری از زندانی شدن افراد فاقد سابقه کیفری نکته بسیار مثبت بخشنامه دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها - 0

پور مختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در رابطه با بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی» از سوی رئیس قوه قضاییه این اقدام را مدبرانه و منطقی و منطبق با شرایط جنگ اقتصادی امروز عنوان کرد و گفت: با این اقدام قوه قضاییه از تعطیلی واحد‌ها جلوگیری می‌کند.

وی افزود: اگر تخلفی محرز شود و یا جرمی اتفاق افتد مربوط به یک نفر است و لذا این بخشنامه با اشاره به اینکه ایشان بار‌ها گفته‌اند که نباید اجازه دهیم واحد‌های اقتصادی و بنگاه‌ها تعطیل شوند، تحول بسیار مثبتی است و همه بدنبال این بودند که نقش قوه قضاییه را در تحقق اقتصاد مقاومتی و مقابله با جنگ اقتصادی و حمایت از تولید ببیند و این بخشنامه بیانگر نقش بسیار مثبت قوه قضاییه در این حوزه است.

پور مختار در ادامه در خصوص بخشنامه اخیر رئیس قوه قضاییه مبنی بر دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نیز اظهارکرد: موضوع کاهش جمعیت کیفری زندانیان از قبل هم مطرح بوده ودستورالعملی نیز در زمان ریاست قبلی بوده که اجرا نمی‌شد، دستور العمل جدید می‌تواند بسیار موثر و مفید واقع شود.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی گفت: با اراده مستحکم و ارزشمندی که آیت الله رئیسی دارد و تقویت دستورالعمل قبلی و رفع اشکالات و نظارت دقیق انشالله شاهد یک تحول بسیار مثبت دراین حوزه خواهیم بود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اضافه کرد: اهمیت بعضی از جرائم درآن حد نیست که اشخاص به زندان بروند بخصوص کسانی که فاقد سابقه کیفری هستند و این نکته بسیار مثبت این دستورالعمل است که افراد را با فرستادن به زندان بی جهت سابقه دار نکنیم و این می‌تواند در مسائل مختلف خانوادگی، اجتماعی و اقصادی اثر مثبتی داشته باشد.

وی اظهار امیدواری کرد که تمامی مراجع قضایی نسبت به این موضوع عنایت ویژه‌ای داشته باشند و مطمئن هستم با نظارت قوی که دراین رابطه شروع شده است این دستورالعمل هم اجرایی و اثرات قوی خواهد داشت.

دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها ابلاغ شد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افزایش دما در اکثر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: بارش‌ها در سواحل دریای خزر کم شده است و امروز بارش‌ها بیشتر در نواحی و ارتفاعات زاگرس مرکزی مانند استان فارس است که عصر امروز با رگبار و رعد و برق روبرو می‌شود. وی افزود: در جنوب بوشهر نیز همین اتفاق رخ می‌دهد و مناطقی از استان کرمان با پدیده رگبار و رعد و برق در عصر امروز مواجه می‌شود و در ارتفاعات هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد و همچنین استان لرستان بارش‌های خفیف و پراکنده رخ خواهد داد. وی گفت: فردا هم با این شرایط روبرو خواهیم بود هر چند که در نواحی زاگرس مرکزی بارش‌ها به طور کلی قطع می‌شود، اما در نواحی جنوبی کشور مانند استان فارس، کرمان و هرمزگان در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق موقتی پیش رو خواهد بود. کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: بیشینه دمای امروز تهران هم به ۲۵ درجه می‌رسد.

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز12 ساعت قبل
آخرین اطلاعات مالی بانک سینا تا پایان شهریور ماه امسال نشان می‌دهد این بانک از کل مجموع وام‌های پرداختی تنها سهم ۱٫۴ درصدی را به پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه اختصاص داده است. در این مراسم رییس بنیاد مستضعفان عنوان کرد؛ بانک سینا باید در قرض‌الحسنه سرآمد و الگوی نظام بانکی شود. به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین اطلاعات مالی بانک سینا تا پایان شهریور ماه امسال نشان می‌دهد این بانک از کل مجموع وام‌های پرداختی تنها سهم ۱٫۴ درصدی را به پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه اختصاص داده است. بر اساس این گزارش مانده تسهیلات اعطایی بانک سینا در پایان شهریور ماه بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده که سهم وام‌های قرض‌الحسنه در این بانک که مدعی الگو و سرآمد در این زمینه بوده تنها ۲۱۲ میلیارد تومان است. بانک سینا از ابتدای سال جاری ۱٫۲ هزار میلیارد تومان از محل وام‌های پرداختی درآمد داشته که نسبت به سودی که به سپرده‌گذاران پرداخت می‌کند بیشتر است.
تابناکتابناک11 ساعت قبل
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: تسهیلات موتور برقی برداشته شده و اطلاعیه جدیدی با شرایط جدید منتشر خواهیم کرد. به گزارش میزان، لیلا نظری، سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره چرایی حذف تسهیلات موتور برقی از سایت شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: تسهیلات موتور برقی برداشته شده و اطلاعیه جدیدی با شرایط جدید منتشر خواهیم کرد. وی در ادامه بیان کرد: در طرح قبلی ۲ و نیم میلیون تسهیلات می‌دادیم ولی شرایط جدید برای این تسهیلات مشخص نیست و در یک ماه آینده منتشر خواهد شد. نظری بیان کرد: از ۲ سال پیش این طرح وجود داشته و افرادی نیز از آن استفاده می‌کرده‌اند، ولی شرایط جدید را تا یک ماه آینده اعلام می‌کنیم.

دیشموک؛ شهری پر از رسم و رسوم‌های غلط

الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس، بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دیشموک بیش از ۲۶ هزار نفر است و این شهر دارای ۹۰ روستا و ۳۸ دهیاری است. اما این منطقه کوچک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که هرازگاهی نام دیشموک را در کل ایران سر زبان‌ها می‌اندازد. سلمان بینا عضو شورای شهر دیشموک در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت؛ مسوولان دیشموک بیشتر از آنکه به فکر مردم باشند بیشتر کارشکنی می‌کنند. عضو شورای شهر دیشموک بیان کرد: مدیران دیشموک در بسیاری حوزه‌ها خصوصا فرهنگی کارشکنی می‌کنند و کلی رسم و رسوم غلط در این منطقه است که امام جمعه به تنهایی در حال از بین رفتن این رسم و رسوم غلط کرد. وی با تشکر از همراهی رسانه‌ها در انعکاس رنج‌ها و محرومیت‌های دیشموک عنوان کرد: دیشموک نیازمند جاده، اب و برق و امکانات اولیه است ضمن اینکه در سفر عضو فراکسیون زنان مجلس به دیشموک اشتغالزایی زنان پیشنهاد داده شد.
رکنارکنا1 روز قبل
راننده که منتظر این رفتارهای خاص بود، نمی‌دانست که در دام باند خطرناکی افتاده است و دو جوان موتورسوار نیز او را تعقیب می‌کنند. این گونه بود که ساعتی بعد زن جوان از منزل مرد پژوسوار خارج شد درحالی که آن مرد همچنان در خانه حضور داشت. او که نگران حال برادرش شده بود به منزل او رفت ولی باز هم کسی در را باز نکرد! بالاخره خواهر این مرد به طریقی وارد منزل شد و برادرش را بیهوش کف اتاق یافت و او را به بیمارستان رساند. این گونه بود که ناگهان چشم‌های بانوان پلیس روی چهره مغرورانه زن جوانی به نام افسانه میخکوب شد!

نظرها

اخبار بیشتر