باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. فرهنگ

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی

تابناکخبرگزاری تابناک |

در مقاله امروز، می‌خواهیم برخی از رایج ‌ترین باورهای اشتباه در آموزش زبان انگلیسی را به چالش بکشیم.

ما میتوانیم این باورها را در بسیاری از مردم، مشاهده کنیم و به همین دلیل است که می‌خواهیم آن ‌ها را به چالش بکشم، به این دلیل که آن‌ها بر روند یادگیری زبان انگلیسی ما بسیار تاثیر می‌گذارند، به خصوص وقتی که نگرش ما نسبت به آن را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهند.

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی - 3

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگتر ها سخت است

همه ما این عبارات را شنیده‌ایم: «من بیش از حد مسن هستم که زبان یاد بگیرم»، «فقط کودکان می‌توانند زبان یاد بگیرند»، «من دوست ندارم که دیگر زبان یاد بگیرم» نه تنها اینها همه غلط هستند، بلکه مطالعات زیادی نیز وجود دارند که ثابت می‌کنند آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان آسان ‌تر است.

طبق معمول، این مشکل ناشی از رویکرد ما برای یادگیری یک زبان جدید است. وقتی استفاده از یک رویکرد سنتی مبتنی بر یادگیری آگاهانه از قواعد دستور زبان، حفظ کردن لیست واژگان و غیره انجام میشود، واقعا برای ما عادی است، چون توانایی ما برای حفظ کردن این مشکلات احتمالا کاهش پیدا کرده ‌است، بنابراین زمان ما برای مطالعه زبان دشوار است، به همین دلیل ما این کار را در یک زمان انجام نداده‌ایم و دلایل مشابه دیگری نیز داریم.

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی - 7

تمام این موانع به تقویت این باور غلط کمک می‌کنند و ما را به نا امیدی هدایت می‌کنند و همانطور که بار‌ها گفته ‌ایم، احتمالا تسلیم زبان انگلیسی می‌شویم. با این حال، هیچ یک از این موانع واقعی نیستند و هیچ تاثیری در زمانی که اصول درست از طریق یک زبان به دست می‌آید، ندارند. در حقیقت، ما بزرگسالان حتی قادر خواهیم بود که زبان را سریع‌تر یاد بگیریم چون دانش ما از دنیا بیشتر است و همچنین انواع موضوعاتی که می‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم.

حال بیایید مثالی از یک آزمایش ارائه دهیم که واقعیت اشتباهات در حین یادگیری زبان انگلیسی از صفر را ثابت می‌کند:

در سال ۱۹۷۷، جیمز Asher - که روش واکنش فیزیکی کاملی را ایجاد کرد - آزمایش زیر را انجام داد: نه کلاس ابتدایی TPR که زبان اسپانیایی به عنوان یک زبان خارجی، از کلاسه‌ای ۵ تا ۸، و یک کلاس آموزش بزرگسالان، با دو کلاس کنترل از کلاس هفتم تا نه مقایسه شدند. کلاس‌های TPR تنها ۲۰ ساعت آموزش داشت در حالی که کنترل ۲۰۰ ساعت دستور العمل و تاکید بر دستور زبان اسپانیایی داشت. تست مورد استفاده، «آزمون تصویر اسپانیایی برای گوش دادن» بود، که از دانش آموزان خواسته شد تا قضاوت کنند که آیا یک جمله در رابطه با یک تصویر درست یا غلط بوده ‌است. همه رده‌‌های TPR، به استثنای کلاس پنجم، پس از ۱۰۰ ساعت عملکرد بهتری داشت و کلاس بزرگسالان بعد از تنها ۲۰ ساعت، پس از ۲۰۰ ساعت عملکرد بهتری داشت. نتایج similar با استفاده از آزمون خواندن به دست آمد.

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی - 11

آنچه که این آزمایش نشان می‌دهد ما نه تنها تسلط شگفت انگیزی از این روش ‌ها را نشان می‌دهد که براساس اصول درست هستند، بلکه همچنین ظرفیت بزرگسالان برای یادگیری زبان انگلیسی بالاتر است.

یادگیری زبان انگلیسی فرآیندی سخت است که نیازمند تلاش و مطالعه است

یادگیری زبان زیاد هم سخت نیست، اما این اعتقاد بخشی از زندگی هزاران و هزاران دانش آموز زبان انگلیسی است. ما قبلا بار‌ها درباره این موضوع صحبت کرده‌ ایم که چطور از این موضوع آگاه هستیم، این آگاهی رویکرد ما به یادگیری زبان را به طور چشمگیری تغییر داده ‌است. من شخصا به یادگیری زبان برای مدتی علاقه داشته ‌ام، اما به این دلیل که هیچ جایگزین دیگری نمی‌دانستم، رویکرد من همیشه یکسان بود.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

هیچ وقت در یادگیری زبان انگلیسی خوب نبوده ‌ام

خوشبختانه، دوباره داریم درباره یک باور غلط حرف می‌زنیم. حقیقت این درست است که این فرآیند برای برخی افراد کمی آسان ‌تر است و خروجی ما در زمان ‌های مختلف ظاهر خواهد شد، درست مانند مشکلی که با کودکان و زبان مادری آن ‌ها اتفاق می‌افتد. با این حال، اگر اصول صحیح اعمال شوند، هر فرد می‌تواند هر زبانی را یاد بگیرد.

از آنجا که آموزش زبان انگلیسی، مطالعه آگاهانه قوانین دستور زبان و حفظ کردن فهرست واژگان مشکل بنظر میرسد، بسیاری از مردم در حقیقت با این فرآیند به دلایل گوناگونی دچار مشکل خواهند شد (آن‌ها هرگز دانش آموزان خوبی نبوده‌اند) و آن‌ها فکر خواهند کرد که در زبان خوب نیستند، یا حتی بدتر، که‌هرگز نمی‌توانند انگلیسی را یاد بگیرند. در حقیقت، من معتقدم که پیدا کردن این رویکرد خسته‌کننده یک واکنش کاملا طبیعی است.

ترس از حرف زدن و یادگیری زبان انگلیسی

متاسفانه، این در واقع باور نیست، بلکه یک واقعیت است. من این را در این مقاله قرار داده ‌ام، چون فکر می‌کنم این امکان وجود دارد که این مشکل را فراموش کنیم. وقتی اشتباهات ما به طور مداوم اصلاح می‌شوند، اغلب مردم به رشد عقاید خود ادامه می‌دهند مانند «من در یادگیری زبان خوب نیستم» و آن‌‌ها از صحبت کردن می‌ترسند.

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی - 21

دانش آموزان زمانی که پشت میز می‌نشینند زبان انگلیسی بهتر یاد می‌گیرند

تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از انسان‌‌ها در یک محیط غیر رسمی بهتر عمل می‌کنند. تقریبا همه کلاس‌‌ها شامل صندلی‌‌های چوبی یا پلاستیکی برای دانش آموزان هستند. هنگامی که یک فرد روی صندلی ساخته‌ شده از این مواد قرار می‌گیرد، تقریبا ۷۵ ٪ کل وزن بدن توسط تنها ۴ اینچ از استخوان حمایت می‌شود. استرس ناشی از کفل اغلب باعث خستگی، ناراحتی و نیاز به تغییر مکرر postural می‌شود.

وادار کردن کودکان به نشستن بر روی صندلی ‌ها خود لزوما آن ‌ها را نسبت به یادگیری زبان انگلیسی کند میکند.

مطالعات بر روی دانش آموزان دبیرستانی در آمریکا پیشرفت قابل ‌توجهی را در ریاضیات و انگلیسی در زمانی که بر روی بالش، صندلی راحتی و فرش‌های کوچک نشستن را به ارمغان می‌آورد.

غذا خوردن در کلاس نباید مجاز باشد

بسیاری از دانش آموزان زمانی که غذا می‌خورند بهتر تمرکز می‌کنند، نوشیدنی، جویدن، یا گاز گرفتن در حین یادگیری باعث پیشرفت می‌شود. آنچه که آن ‌ها واقعا به آن نیاز دارند، به خصوص زمانی که خسته، ناامید و یا در حال مقابله با وظایف دشوار هستند، تحریک دهان است. یک مطالعه نشان داد که دانش آموزانی که اجازه صرف غذا را داشتند، به میزان قابل ‌توجهی بالاتراز کسانی بودند که گرسنه، به یادگیری زبان انگلیسی ادامه دادند.

سخن پایانی

شما می‌توانید در سایت مکتب‌خونه ثبت نام کرده و دوره آموزش زبان انگلیسی را بدون نیاز به کلاس‌های حضوری آموزش ببینید. آموزش زبان انگلیسی از مقدماتی تا پیشرفته برای شما عزیزان آماده شده است. مزیت دوره آموزش مقدماتی زبان انگلیسی در وبسایت مکتب‌خونه، این است که شما می‌توانید در هر زمان دلخواهی از این آموزش استفاده کنید و با مشاهده دوره‌های غیرحضوری، به سرعت زبان انگلیسی را یاد بگیرید همچنین در این دوره شما پرداخت هزینه‌های زیاد کلاس‌های حضوری را متحمل نخواهید شد و با کمترین هزینه بالاترین بهره را خواهید داشت. در صورتی که در طی دوره آموزش زبان انگلیسی مکتب ‌خونه سوالی برایتان پیش بیاید نیز می‌توانید در تالارگفتگوی سایت با سایر دانشجویان ارتباط داشته و تبادل اطلاعات نمایید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«پنهان خانه پنج در» صاحب تیزر شد/ ادامه اجرا بعد از کنترل کرونا

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیزر نمایش «پنهان خانه پنج در» نوشته حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت پیشه که به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اجرایش در تالار مولوی تا ۹ اسفند ماه لغو شده است، منتشر شد. این اثر نمایشی با باز شدن تماشاخانه‌ها به اجراهای خود ادامه می‌دهد. در خلاصه این نمایش آمده است: درس اول این بود که نترسید از آنچه با آن می‌ترسانند، در زمانه‌ای که آگاهی برای زنان جرم محسوب می‌شد عطری جان منزل خود را وقف آموزش و تحصیل زنان کرده که مردان، شوهران، گزمه‌ها و درآخر بیگانگان و مغول‌ها بر آنها وارد می‌شوند و هر بار به ترفندی باید ایشان را مغلوب سازند. هژیر سام احمدی، شیما پروهان، شیوا ترابی، سعید جاودان، علی رجایی، بهروز سروعلیشاهی، محمد مهدی کیان، عیسی محمدی، علیرضا موسوی، آیلار نو شهری، نساء یوسفی، ریحانه ادراکی، میثم پاکدامن، فاطمه حاجی حسنی، دیاکو حسامی، هلیا حمیدی، مریم شایسته، نگار شهبازی، مجید صد خسروی، مهدی مرتضوی بازیگران نمایش به ترتیب حروف الفبا هستند. دیگر عوامل نمایش «پنهان خانه پنج در» عبارتند از مدیر تولید: امین محمدی، دستیار کارگردان و سرپرست گروه: سیدجواد حسینی، طراح لباس: پریدخت عابدین‌نژاد، طراح صحنه: سینا ییلاق‌بیگی، طراح نور: احسان فلاحت‌پیشه، آهنگساز و طراح صدا: محمد اسلامی، طراح گریم: سیدامین میری، مدیر هنری: امین منتظری، مدیر اجرا: مرتضی حقیقت‌بیان، دستیار طراح صدا و نوازنده سازهای کوبه‌ای: پدرام سلیمانی، منشی صحنه: کوثر مرادی، مجریان گریم: احمد نگهبان و مژده زادمهر، مدیران صحنه: کامران کندی و محمدصالح محمدی، روابط عمومی: سعید جمشیدی پور، مشاور رسانه: فاطمه امین‌الرعایا، عکاس: شکرانه کریم، مربی کاتاکالی: شیما مهدوی، مربی تایچی: فریبا کامران، دستیار طراح صحنه: محمد حسن درباغی فرد، دوخت لباس: فرحناز معصومی و پگاه میرشجاعی، سرپرست ساخت دکور: امیرحسین بابائیان و مصطفی طباطبایی و گروه ساخت دکور: احمد بابائیان، مصطفی جمالی، محمد حسن درباغی فرد، حمید برنا، فرزاد چوپانی و محمد کیالها.

آقای وزیر اگر شما یک شهروند عادی بودید از وزیر بهداشت چه می‌خواستید؟ پاسخ نمکی به رکنا + فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
مردم هم از طریق فضای مجازی خواست‌های خود از دولت و وزارت بهداشت را مکرر بیان کردند و هر کدام از دید خود برای مهار این ویروس راهکارهایی را ارائه دادند و خواست هایی از وزیر بهداشت داشتند و دارند. و اما اگر وزیر بهداشت، وزیر نبود، در جایگاه یک شهروند در این روزهای مبارزه با کروناویروس از وزیر بهداشت کشورش چه درخواستی داشت؟ سعید نمکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا به این سوال اینگونه پاسخ داد: " از وزیر می‌خواستم آنچه به نفع سلامت جامعه است بیان کند. من هیچ مصلحتی را بیشتر و مهم‌تر از مصلحت سلامت مردم نمی‌بینم. من مصلحت را در مصلحت سیاسی، اقتصادی و … نمی‌بینم بلکه مصلحت را از منظر بهداشت و درمان نگاه می‌کنم. به عنوان وزیر بهداشت از مردم غیر از این هم انتظار ندارم و مردم نباید از من بیش از این انتظار داشته باشند.

ببینید | اعتراف مازیار میری و فریدون جیرانی به دلایل مشکوک نامزد نشدن جواد عزتی و هادی حجازی‌فر برای سیمرغ

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
مازیار میری کارگردان سینمای ایران و عضو هیات داوران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر مهمان فریدون جیرانی (که او هم جزو داوران این دوره جشنواره فیلم فجر بود) در برنامه کافه آپارات بود و به اشتباه تیم داوری در نامزد نکردن جواد عزتی برای «شنای پروانه» و هادی حجازی فر برای «آتابای» اعتراف کرد و چند بار به فریدون جیرانی متذکر شد که دلیلش را هم که خودمان می‌دانیم!
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
*لیلة الرغائب چگونه شبی است؟ کلمهٔ «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می‌باشند. «لیله الرغائب» شبی است که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن بسیار است و بندگان خدا در این شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند. همچنین «لیله الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایستهٔ دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانهٔ خدا می‌شوند. اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
همچنین با احتساب افرادی که روز گذشته به این بیماری مبتلا شده‌اند تعداد کلی مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه نگارش این گزارش ۱۳۹ نفر اعلام‌شده است. حالا با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند. ترس از ابتلا در همه جای این کشور موج می‌زند و کرونا تنها موضوع داغ میان مردم و خبرگزاری‌هاست. به گفته مجید مرجانی ممکن است ویروس‌ها روی سطوح این وسایل بنشینند و در خصوص ویروس کرونا، تا مدت چند ساعت یا چند روز، زنده بمانند. با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب می‌نامند. در این شب ملائک بر زمین نزول می‌کنند. برای این شب عملی از رسول خدا صلی الله علیه و آله ذکر شده است که فضیلت بسیاری دارد و بدین قرار است: نماز شب لیلة الرغائباخبار مذهبی - ما بین نماز مغرب و عشا، دوازده رکعت نماز بجاى مى آورى، هر دو رکعت با یک سلام به این ترتیب که در هر رکعت یک مرتبه سوره «حمد» و سه مرتبه «سوره قدر» و دوازده مرتبه «سوره توحید» می‌خوانى و هنگامى که از نماز فارغ شدى هفتاد مرتبه مى گویى: اللهم صل على محمد النبی الأمی و على آله و آل محمد. سبوح قدوس رب الملائکة و الروحرب اغفر و ارحم و تجاوز عما تعلم إنک أنت العلی الأعظمپروردگارا! مرا بیامرز و بر من مهرورز و از آنچه از من میدانى بگذر، تو خداى برتر و بزرگ ترى

نظرها

اخبار بیشتر