باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. فرهنگ

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی

تابناکخبرگزاری تابناک |

در مقاله امروز، می‌خواهیم برخی از رایج ‌ترین باورهای اشتباه در آموزش زبان انگلیسی را به چالش بکشیم.

ما میتوانیم این باورها را در بسیاری از مردم، مشاهده کنیم و به همین دلیل است که می‌خواهیم آن ‌ها را به چالش بکشم، به این دلیل که آن‌ها بر روند یادگیری زبان انگلیسی ما بسیار تاثیر می‌گذارند، به خصوص وقتی که نگرش ما نسبت به آن را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهند.

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی - 3

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگتر ها سخت است

همه ما این عبارات را شنیده‌ایم: «من بیش از حد مسن هستم که زبان یاد بگیرم»، «فقط کودکان می‌توانند زبان یاد بگیرند»، «من دوست ندارم که دیگر زبان یاد بگیرم» نه تنها اینها همه غلط هستند، بلکه مطالعات زیادی نیز وجود دارند که ثابت می‌کنند آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان آسان ‌تر است.

طبق معمول، این مشکل ناشی از رویکرد ما برای یادگیری یک زبان جدید است. وقتی استفاده از یک رویکرد سنتی مبتنی بر یادگیری آگاهانه از قواعد دستور زبان، حفظ کردن لیست واژگان و غیره انجام میشود، واقعا برای ما عادی است، چون توانایی ما برای حفظ کردن این مشکلات احتمالا کاهش پیدا کرده ‌است، بنابراین زمان ما برای مطالعه زبان دشوار است، به همین دلیل ما این کار را در یک زمان انجام نداده‌ایم و دلایل مشابه دیگری نیز داریم.

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی - 7

تمام این موانع به تقویت این باور غلط کمک می‌کنند و ما را به نا امیدی هدایت می‌کنند و همانطور که بار‌ها گفته ‌ایم، احتمالا تسلیم زبان انگلیسی می‌شویم. با این حال، هیچ یک از این موانع واقعی نیستند و هیچ تاثیری در زمانی که اصول درست از طریق یک زبان به دست می‌آید، ندارند. در حقیقت، ما بزرگسالان حتی قادر خواهیم بود که زبان را سریع‌تر یاد بگیریم چون دانش ما از دنیا بیشتر است و همچنین انواع موضوعاتی که می‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم.

حال بیایید مثالی از یک آزمایش ارائه دهیم که واقعیت اشتباهات در حین یادگیری زبان انگلیسی از صفر را ثابت می‌کند:

در سال ۱۹۷۷، جیمز Asher - که روش واکنش فیزیکی کاملی را ایجاد کرد - آزمایش زیر را انجام داد: نه کلاس ابتدایی TPR که زبان اسپانیایی به عنوان یک زبان خارجی، از کلاسه‌ای ۵ تا ۸، و یک کلاس آموزش بزرگسالان، با دو کلاس کنترل از کلاس هفتم تا نه مقایسه شدند. کلاس‌های TPR تنها ۲۰ ساعت آموزش داشت در حالی که کنترل ۲۰۰ ساعت دستور العمل و تاکید بر دستور زبان اسپانیایی داشت. تست مورد استفاده، «آزمون تصویر اسپانیایی برای گوش دادن» بود، که از دانش آموزان خواسته شد تا قضاوت کنند که آیا یک جمله در رابطه با یک تصویر درست یا غلط بوده ‌است. همه رده‌‌های TPR، به استثنای کلاس پنجم، پس از ۱۰۰ ساعت عملکرد بهتری داشت و کلاس بزرگسالان بعد از تنها ۲۰ ساعت، پس از ۲۰۰ ساعت عملکرد بهتری داشت. نتایج similar با استفاده از آزمون خواندن به دست آمد.

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی - 11

آنچه که این آزمایش نشان می‌دهد ما نه تنها تسلط شگفت انگیزی از این روش ‌ها را نشان می‌دهد که براساس اصول درست هستند، بلکه همچنین ظرفیت بزرگسالان برای یادگیری زبان انگلیسی بالاتر است.

یادگیری زبان انگلیسی فرآیندی سخت است که نیازمند تلاش و مطالعه است

یادگیری زبان زیاد هم سخت نیست، اما این اعتقاد بخشی از زندگی هزاران و هزاران دانش آموز زبان انگلیسی است. ما قبلا بار‌ها درباره این موضوع صحبت کرده‌ ایم که چطور از این موضوع آگاه هستیم، این آگاهی رویکرد ما به یادگیری زبان را به طور چشمگیری تغییر داده ‌است. من شخصا به یادگیری زبان برای مدتی علاقه داشته ‌ام، اما به این دلیل که هیچ جایگزین دیگری نمی‌دانستم، رویکرد من همیشه یکسان بود.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

هیچ وقت در یادگیری زبان انگلیسی خوب نبوده ‌ام

خوشبختانه، دوباره داریم درباره یک باور غلط حرف می‌زنیم. حقیقت این درست است که این فرآیند برای برخی افراد کمی آسان ‌تر است و خروجی ما در زمان ‌های مختلف ظاهر خواهد شد، درست مانند مشکلی که با کودکان و زبان مادری آن ‌ها اتفاق می‌افتد. با این حال، اگر اصول صحیح اعمال شوند، هر فرد می‌تواند هر زبانی را یاد بگیرد.

از آنجا که آموزش زبان انگلیسی، مطالعه آگاهانه قوانین دستور زبان و حفظ کردن فهرست واژگان مشکل بنظر میرسد، بسیاری از مردم در حقیقت با این فرآیند به دلایل گوناگونی دچار مشکل خواهند شد (آن‌ها هرگز دانش آموزان خوبی نبوده‌اند) و آن‌ها فکر خواهند کرد که در زبان خوب نیستند، یا حتی بدتر، که‌هرگز نمی‌توانند انگلیسی را یاد بگیرند. در حقیقت، من معتقدم که پیدا کردن این رویکرد خسته‌کننده یک واکنش کاملا طبیعی است.

ترس از حرف زدن و یادگیری زبان انگلیسی

متاسفانه، این در واقع باور نیست، بلکه یک واقعیت است. من این را در این مقاله قرار داده ‌ام، چون فکر می‌کنم این امکان وجود دارد که این مشکل را فراموش کنیم. وقتی اشتباهات ما به طور مداوم اصلاح می‌شوند، اغلب مردم به رشد عقاید خود ادامه می‌دهند مانند «من در یادگیری زبان خوب نیستم» و آن‌‌ها از صحبت کردن می‌ترسند.

باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی - 21

دانش آموزان زمانی که پشت میز می‌نشینند زبان انگلیسی بهتر یاد می‌گیرند

تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از انسان‌‌ها در یک محیط غیر رسمی بهتر عمل می‌کنند. تقریبا همه کلاس‌‌ها شامل صندلی‌‌های چوبی یا پلاستیکی برای دانش آموزان هستند. هنگامی که یک فرد روی صندلی ساخته‌ شده از این مواد قرار می‌گیرد، تقریبا ۷۵ ٪ کل وزن بدن توسط تنها ۴ اینچ از استخوان حمایت می‌شود. استرس ناشی از کفل اغلب باعث خستگی، ناراحتی و نیاز به تغییر مکرر postural می‌شود.

وادار کردن کودکان به نشستن بر روی صندلی ‌ها خود لزوما آن ‌ها را نسبت به یادگیری زبان انگلیسی کند میکند.

مطالعات بر روی دانش آموزان دبیرستانی در آمریکا پیشرفت قابل ‌توجهی را در ریاضیات و انگلیسی در زمانی که بر روی بالش، صندلی راحتی و فرش‌های کوچک نشستن را به ارمغان می‌آورد.

غذا خوردن در کلاس نباید مجاز باشد

بسیاری از دانش آموزان زمانی که غذا می‌خورند بهتر تمرکز می‌کنند، نوشیدنی، جویدن، یا گاز گرفتن در حین یادگیری باعث پیشرفت می‌شود. آنچه که آن ‌ها واقعا به آن نیاز دارند، به خصوص زمانی که خسته، ناامید و یا در حال مقابله با وظایف دشوار هستند، تحریک دهان است. یک مطالعه نشان داد که دانش آموزانی که اجازه صرف غذا را داشتند، به میزان قابل ‌توجهی بالاتراز کسانی بودند که گرسنه، به یادگیری زبان انگلیسی ادامه دادند.

سخن پایانی

شما می‌توانید در سایت مکتب‌خونه ثبت نام کرده و دوره آموزش زبان انگلیسی را بدون نیاز به کلاس‌های حضوری آموزش ببینید. آموزش زبان انگلیسی از مقدماتی تا پیشرفته برای شما عزیزان آماده شده است. مزیت دوره آموزش مقدماتی زبان انگلیسی در وبسایت مکتب‌خونه، این است که شما می‌توانید در هر زمان دلخواهی از این آموزش استفاده کنید و با مشاهده دوره‌های غیرحضوری، به سرعت زبان انگلیسی را یاد بگیرید همچنین در این دوره شما پرداخت هزینه‌های زیاد کلاس‌های حضوری را متحمل نخواهید شد و با کمترین هزینه بالاترین بهره را خواهید داشت. در صورتی که در طی دوره آموزش زبان انگلیسی مکتب ‌خونه سوالی برایتان پیش بیاید نیز می‌توانید در تالارگفتگوی سایت با سایر دانشجویان ارتباط داشته و تبادل اطلاعات نمایید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
آقای سیدصادق امامیان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره آخرین وضعیت دسترسی به اینترنت ملی گفت: آنچه به سازمان تنظیم مقررات مربوط می‌شود استفاده مردم از سرویس‌های رسانه‌ای کشور (رسانه‌های صوتی و تصویری) است که برای به اشتراک گذاری ویدئوها، سرور‌ها و زیرساخت‌ها از طریق اینترنت ملی به راحتی فراهم است. وی با بیان اینکه اغلب مردم تاکنون به طور سنتی از طریق سرور جستجوگر بین المللی برای مراجعه به سایت‌های داخلی استفاده می‌کردند افزود: اکنون مردم می‌توانند با ارسال عدد ۱ به سامانه ۳۰۰۰۰۸۰۰ لینک آن را برای روی تلفن همراه دریافت و از طریق آن به سایت مورد نظر مراجعه کنند، همچنین با مراجعه با سامانه satra. ir به راحتی می‌توانند به سرویس‌های داخلی متصل و از ۲۰ سرویس شامل ایمیل، ​نقشه و خدمات متنوع بهره‌مند شوند. آقای امامیان تأکید کرد: جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و مردم به راحتی می‌توانند به سرویس‌ها داخلی متصل شوند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما حجت الاسلام کاویانی راد در نشست خبری گفت: جشنواره بین المللی «سرخ نگاران» با هدف ارزیابی علمی و پژوهشی محتوای کتاب‌های ژانر ایثار و شهادت، حمایت از آثار فاخر کیفی ناشران و نویسندگان حوزه ایثار و شهادت، انگیزه بخشی به نویسندگان نوقلم برای تولید محتوا در این حوزه و تدوین نقشه راه و سند راهبردی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. کاویانی راد «ادبیات ایثار و شهادت؛ محور توسعه فرهنگی» را شعار این دوره از جشنواره اعلام کرد و گفت: بنیاد شهید و امور ایثاگران تاکنون ۱۷۶۰ عنوان کتاب در زمینه خاطره، مستندنگاری و وصایای شهدا را در زمینه نشر ادبیات ایثار و شهادت تالیف کرده است و فرهنگ اعلام شهدا نیز در آینده نزدیک چاپ می‌شود. وی گفت: حرکت جهادی در زمینه جمع آوری خاطرات والدین شهدا را شروع کرده‌ایم تا بتوانیم سیره شهدا را از لابه لای این خاطرات استخراج و به نظریه‌های علمی مورد نیاز جامعه تبدیل کنیم تا در آینده خدشه‌ای به فرهنگ ایثار و شهادت وارد نشود، البته باید این فرهنگ را به اشتراک جهانی بگذاریم که جشنواره سرخ نگاران هم این هدف را دنبال می‌کند. وی مسائل مالی را از مشکلات پیش روی نشر ادبیات مربوط به فرهنگ ایثار و شهادت بر شمرد و ابراز امیدواری کرد با تغییر رویه در تصدی‌گری تولید آثار بخشی از موانع حل شود. در این نشست همچنین از پوستر جشنواره بین المللی کتاب ایثار و شهادت با عنوان «سرخ نگاران» رونمایی شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هفت کودک یهودی، هفت قطعه شعرگونه است که در هر فصل به صورت فشرده به هفت دوره مشخص از تاریخ معاصر قوم یهود از مهاجرت یهودیان تا تشکیل رژیم صهیونیستی اشاره می‌شود. مصطفی اسفندیاری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما افزود: نمایش هفت کودک یهودی، ​ تاریخ هفت نسل قوم یهود را از سال ۱۹۴۵ تا ۲۰۰۹ و فاجعه بمباران غزه به نمایش درآورده است. وی اضافه کرد: ​در این نمایش سعی شده است با نگاه متفاوت‌تر از کار‌های قبل درباره قوم یهود ریشه ای‌تر عمل کنیم. این کارگردان جوان به سوءتفاهم‌هایی که گروه نمایشی در آغاز نمایش با آن مواجه بود اشاره و خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه مسئولان ارائه مجوز نمایش در ابتدای امر گفتند اسم نمایش را عوض کنید چرا عنوان نمایش کارگردان نمایش هفت کودک یهودی است؟ و حتی برای اجرای نمایش هیچکدام از تماشاخانه‌ها و سالن‌های دولتی را به این نمایش اختصاص ندادند. کارگردان هفت کودک یهودی با تشکر از مدیر عمارت نوفل لو شاتو برای موافقت با اجرای این نمایش گفت:: بالاخره توانستیم نمایش هفت کودک یهودی را در سالن خصوصی اجرا کنیم و پس از اجرا، مسئولان کار را تائید کردند و به آن مجوز دادند و به مدت دو هفته این نمایش اجرا شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی؛ به اطلاع داوطلبان گرامی می‌رساند، پیرو مصوبه شورای سنجش و پذیرش ثبت نام تکمیل ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته از امروز سه شنبه ۲۸ آبان آغاز و تا روز دوشنبه ۳۰ دی ادامه دارد، متقاضیان پذیرش در این مقاطع با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www. azmoon. net نسبت به دریافت دفترچه حاوی رشته/ محل‌ها اقدام کنند و مطابق تقویم زمانی اعلام شده برای تکمیل فرآیند ثبت نام به واحد‌های دانشگاهی مورد نظر خود مراجعه کنند.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ هایده هورسان و فرزانه گلبنی برای کتاب «مهارت بالینی مامایی در بلوک زایمان» برگزیده بخش پزشکی و دامپزشکی شدند، محمدهادی حاجی بیگلو برای ترجمه کتاب «یوهانس کلیماکوس» برگزیده بخش فلسفه، آقای، ولی الله کاووسی برای ترجمه کتاب «خوش نویسی اسلامی» برگزیده بخش هنر، آقای محسن کاظمی برای نویسندگی کتاب نقاشی قهوه خانه (خاطرات کاظم دارابی متهم دادگاه میکونوس) برگزیده بخش تاریخ، خانم لیلا ورهورام برای نویسندگی کتاب «مدخل حماسه ملی ایران» برگزیده بخش ادبیات، خانم مینا حسینی برای نویسندگی کتاب «حقوق رقابت در آینه ساختار و تصمیمات شورای رقابت» برگزیده بخش حقوق و آقای مرتضی سلمان نژاد برای نویسندگی کتاب «رویکرد‌های نوین در حدیث پژوهی شیعه»، برگزیده بخش ویژه با موضوع علوم انسانی - اسلامی این دوره از جشنواره شدند. در مجموع ۵۱۸ اثر به دبیرخانه بیست و ششمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی رسیده است که نسبت به ادوار گذشته کاهشی حدود ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد. تجلیل از آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد به عنوان استاد خادم کتاب و تقدیر از پایه گذاران کتابخانه فاطمه‌ها از بخش‌های ویژه مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی بود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتوچند ثانیه قبل

نصف تسهیلات بانکی به صنعت و معدن رسید

ایسنا2 دقیقه قبل

هلی برن نظامیان آمریکایی در حومه حسکه

مهر3 دقیقه قبل

آتش زدن قرآن و تخریب اموال عمومی مصداق شکستن حرمت خدا و انسان است

همشهری4 دقیقه قبل

رژیم صهیونیستی ایران را به حمله راکتی به «جولان» متهم کرد

الف5 دقیقه قبل

مردم به ساخت پوستر و تیزر جشنواره عمار دعوت شدند

سینماپرس5 دقیقه قبل