چند بار رابطه جنسی در طول هفته طبیعی است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
چند بار رابطه جنسی در طول هفته طبیعی است؟

چند بار رابطه جنسی در طول هفته طبیعی است؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی مشترک است و تحقیقات نشان داده است در زوج هایی که رابطه زناشویی کافی و رضایت بخش ندارند؛ احتمال بحث و درگیری، سردی در رابطه، خیانت و در نهایت طلاق بیشتر است.

به گزارش خبر فوری، میزان رابطه زناشویی زن و شوهر به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل بدین قرارند: میزان تمایل جنسی هر یک از زوجین، طول مدت ازدواج، میزان رضایت از زندگی مشترک، سبک زندگی، شغل زوجین، ساعات کاری، سن زوجین و مهارت‌های جنسی.

بر اساس نظر بیشتر سکس درمانگران (سکس تراپیست) و با توجه به عوامل مختلف، به طور میانگین داشتن رابطه جنسی بین ۱ بار در هفته تا ۱ بار در ماه نرمال و طبیعی است.

اجازه دهید نتیجه چند تحقیق گسترده در این حوزه را با شما در میان بگذارم تا مسأله برای شما روشن‌تر شود.

در تحقیقی که روی ۲۰۰۰۰ زوج انجام شد مشخص شد که ۲۶ درصد از زوج‌ها هفته‌ای یک بار رابطه جنسی داشته‌اند و غالب شرکت کنندگان در این تحقیق، میزان رابطه زناشویی خود را کمتر از هفته‌ای یک بار گزارش کرده بودند.

در تحقیق دیگری مشخص شد که زوج‌های میانسال به طور متوسط ماهی ۲ تا ۳ بار و زوج‌های جوان هفته‌ای یک بار رابطه جنسی دارند.

در تحقیق دیگری ۳۰۰۰۰ زوج آمریکایی را در طول ۴۰ سال زندگی مشترکشان مورد بررسی قرار دادند. نتایج این تحقیق که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، نشان داد زوج هایی که به طور میانگین هفته‌ای یک بار نزدیکی دارند رضایت بیشتری از زندگی مشترک خود دارند.

تفاوت‌های فردی در میزان تمایل جنسی و سبک زندگی

با توجه به تحقیقات فوق همانطور که پیش از این ذکر شد، می‌توان هفته‌ای یک بار تا ماهی یک بار رابطه جنسی را نرمال در نظر گرفت. اما مهم‌تر از تعداد دفعات، رضایت زن و شوهر از کیفیت رابطه جنسی خودشان است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

همانطور که افراد مختلف اشتهای متفاوتی دارند و برخی به غذا اهمیت بیشتری می‌دهند برخی کمتر؛ در رابطه جنسی هم همین شرایط وجود دارد. برخی تمایل دارند هر روز رابطه جنسی داشته باشند اما برخی هفته‌ای یک بار و برخی ماهی یک بار برایشان کافی است.

آیا زندگی مشترک شما در خطر است؟

بر اساس قاعده مورد قبول اکثر سکس درمانگران، رابطه جنسی کمتر از ۱۰ بار در سال را می‌توان به عنوان ملاکی برای زندگی مشترک بدون ارتباط جنسیدر نظر گرفت.

اگر چه رابطه زناشویی روشی برای ابراز عشق و علاقه زوج‌ها به یکدیگر است و باعث گرم‌تر شدن زندگی مشترک می‌شود اما رابطه جنسی کم به شرط آنکه هر دو نفر مشکلی با آن نداشته باشند زندگی زناشویی آن‌ها را به خطر نمی‌اندازد.

کی به مشاور مراجعه کنیم؟

واقعیت این است که رابطه زناشویی مثل چسب، زوج‌ها را به هم نزدیک می‌کند و بدون آن زن و شوهر در بهترین شرایط، دوستان خوب و در بدترین شرایط، سوهان اعصاب یکدیگر می‌شوند!

در صورتی که یکی از دو مورد زیر برای روابط جنسی شما صادق است بهتر است از روانشناس کمک بگیرید:

- تعداد رابطه جنسی کمتر از ۱۰ بار در سال

- پایین بودن رابطه جنسی طبیعی یکی از متداولترین مشکلات زناشویی

منبع: کلینیک ازدواج و پارسی طب

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 ساعت قبل
همزمان با اوج ترافیک شبانگاهی و برقراری جو آرام و آسمان صاف غلظت ذرات معلق امشب (۲۳ مهرماه) افزایش پیدا می‌کند و پیش‌بینی می‌شود شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد برقرار شود. در طی روز نیز با افزایش میزان ناپایداری جو و افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود. همزمان با اوج ترافیک شبانگاهی و برقراری جو آرام و آسمان صاف غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند و پیش‌بینی می‌شود شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد برقرار شود. بر اساس پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته ۷۲ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۶۶ و هوا در شرایط سالم است.

ادامه بارش در مناطق شمالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در استان مازندران بارش‌ها شدید هستند و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و گرفتگی معابر در استان‌های ساحلی وجود دارد و هوای نسبتا سرد در شمال کشور ماندگار است. وی گفت: در غرب، شمال غرب، شمال شرق و همچنین در دامنه‌های البرز بارش‌های پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد را پیش بینی می‌کنیم. در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، بخش‌های شمالی استان لرستان، مرکزی و بخش‌هایی از استان قم و دامنه‌های جنوبی البرز از جمله قزوین، البرز، تهران و سمنان برای امروز احتمال بارندگی وجود دارد. کارشناس هواشناسی افزود: در شمال شرق مانند خراسان شمالی و نواحی شمالی خراسان رضوی بارندگی پیش بینی شده است این شرایط تا سه شنبه ادامه دارد. خانم احمدی گفت: در بخش جنوبی نیز از جمله بخش‌هایی از استان کرمان، نواحی جنوبی استان هرمزگان و جنوب و جنوب شرق استان فارس و بوشهر احتمال بارندگی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. وی افزود: در شرق کشور نیز وزش باد پدیده غالب است و آسمان تهران نیز همراه با بارش خفیف پیش بینی شده و دما امروز به حدود ۲۴ درجه می‌رسد.
مهرمهر20 ساعت قبل
۴۰ سال است مسیر روان شناختی تربیتی اشتباه رفته‌ایمرئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در روان شناختی تربیتی بیش‌ترین نگاه ما روی مسائل اجتماعی و آسیبهاست؛ ما ۴۰ سال مسیر را اشتباه رفته‌ایم و دوست ناباب را عامل فحشا و فساد عنوان کرده‌ایم و به این ترتیب آن پکیج را فراموش کرده‌ایم که مبنایش آموزشهای خانواده و مدرسه به شکل توامان است. محمدی با بیان اینکه اگرچه نقطه قوت آموزش و پرورش، معلمان و اخلاص آنهاست اما ما در بحث محتوای آموزشی ناکارآمد هستیم، ابراز داشت: آموزش و پرورش مبنای شکل گیری تربیت است؛ امروز در مسائل تربیتی مدل‌های رفتاری و تربیتی ما اشتباه است، اداره توسعه فرهنگ شهروندی بر روی نقطه مهمی دست گذاشته است و به واقع معلمان باید به کمک جامعه بیایند. وی افزود: امروزه موبایل بخش زیادی از زمان با هم بودن خانواده‌ها را تحت تاثیر قرار داده است، متاسفانه ما مهارت‌های شادزیستن و گفتگو را نمی‌دانیم و اگر به صورت ریشه‌ای مسائل را حل نکنیم این مشکلات ادامه پیدا می‌کنند. رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امروز در مسائل تربیتی مدل‌های رفتاری و تربیتی ما اشتباه است، سبک زندگی ما اشتباه است؛ آسیب‌های اجتماعی با توسعه شهروندی کنترل می‌شود و وقتی یک شهروند به حقوق شهروندی خود آگاه شود به جامعه‌اش احساس تعلق پیدا می‌کند. گفتنی است نخستین جلسه آموزشی و توجیهی «کلاس شهر» همزمان با هفته ملی کودک به میزبانی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در هنرسرای خورشید اصفهان برگزار شد.

فیلم/ حجت‌الاسلام رئیسی: نام امام حسین (ع) رمز وحدت مسلمان‌ها است

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
درباره وضعیت سربازی افراد ذکوری که در حین تحصیل به سن مشمولیت می‌رسند، بیشتر بدانید. برخی از مشمولان خدمت وظیفه عمومی که در حین تحصیل به سن مشمولیت می‌رسند، درباره اقدامات لازمی که باید انجام دهند سئوالاتی دارند که در این گزارش پاسخ خواهیم داد. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: سن درس خواندن در مدرسه برای دانش آموزان ورود به ۲۱ سالگی و پایان ۲۰ سالگی است. این مقام ارشد نظامی ادامه داد: در غیر این صورت افراد غایب محسوب می‌شوند و اگر نفر اول کنکور هم شوند، نمی‌توانند ادامه تحصیل دهند. سردار کمالی با اشاره به تعیین تکلیف دانشجویان برای سربازی، بیان کرد: مشمولان پس از قبول شدن در دانشگاه در صورتی که غیبت نداشته باشند، می‌توانند با دریافت معافیت موقت ادامه تحصیل دهند.

مرد عراقی بخاطر زائران ایرانی از قاتل پسرش گذشت / همه مسافران شوکه شدند + فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، «حسن قلی‌زاده» که تاکنون سه بار در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده، می‌گوید: دو مرد عراقی جلوی اتوبوس ما را گرفتند تا از زائران حسینی میزبانی کنند. یک کدام که دیرتر رسیده بود، از دیگری خواست از خون فرزندش که به دست پسر او به قتل رسیده بود، بگذرد تا فرصت میزبانی را واگذار کند. مرد عراقی در کمال تعجب پذیرفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر